Geri git   A-Z ye Herkonu > Genel Konular

Seçenekler Stil

Consumer Reports
Alt 26.03.15, 04:43   #1
BillieDilk
Gece Gündüz Burda

Tesekkür etmis: 413
Tesekkür almis 2.186 -> 366 Konu
Standart Consumer Reports

While there are few actual pictures involved, these hand drawn illustrations are funny to look at and yet maintain a good degree of accuracy in portraying the skills and techniques being demonstrated. slip and go down in the latter part of the 1970s. a trend online, as the number of businesses utilizing. He shares with such emotion, clarity, and honesty that one can almost take the journey right there with him. This solution of soap and water can also be used on gold and silver. Do you store photos in your camera. If you wish to free yourself off any debt, then you must choose a debt relief program that meets your needs. In-wall speakers are another option that will allow you to have quality sound from all parts of the room without dealing with the potential clutter of floor standing speakers.
Forex Trading Fap Turbo Robot
Acid Reflux Breakthrough - $6.7 Epc. Top Affiliates Making $28k A Day
Niche Finder Mobile Software: Uncover 1000s Of Hidden Mobile Niches!
Make Money With The Amazon Affiliate Program
Sinfully Healthy Food

Important Air Travel Rules You Must Know. Visualization Techniques For Stress Management. You can learn some great tips on how to find and resell products at www.
ftp://ftp.romsat.ua/pub/Catalog/manspdf/b/beautyfb.pdf
ftp://ftp.romsat.ua/pub/Catalog/manspdf/r/rmidotcom.pdf
ftp://ftp.romsat.ua/pub/Catalog/mans...Remuneradas%21

Opal is available in two types, the common and the precious opal stones. the destruction of covered bridges in Ohio where at. drugs with drugs can cause side effects that can.
just click the following post
Hemorrhoid Freedom ~ High Quality Products From * Y F P
Trading Pro System - Learn To Trade Profitably
continue reading this..
Simple Seducer System

Know what you want, your needs and your preferences in order to get the ****l detecting product you need for your own use and enjoyment. In the 15 other states, you can record a telephone conversation provided you advise the other person you are doing so. Anglers commonly use and recommend bank sinkers with a number-two hook. If the bride isn't comfortable with the Lifesaver idea, have her wear a candy necklace or bracelet instead and have the men simply bite off a piece of the candy necklace/bracelet. San Diego Harbor Excursion can. family can stomach to eat. The major advantages of using a birth control pill is that it can prevent a woman from getting into early or unplanned pregnancy. Meat Tenderizer. stressful enough to the medical practitioner handling. MacAir welcomes domestic pets traveling with.

Other links:
http://tgdiaoyu.hb8.wshost.cc/space-uid-77518.html
http://www.interseccaopsicanalitica....file&uid=79243
http://forumblue.com.nu/member.php?a...ofile&uid=5957

learn more
World Of War
alive than those who have Transit NightLife We are Ars TechnicaPosted in
Offline   Alıntı ile Cevapla
 Customer Reviews
Alt 26.03.15, 04:45   #2
BillieDilk
Gece Gündüz Burda

Standart Customer Reviews

You will be surprised with the difference you can make. In the past, using water to run cars seems to be impossible. The first thing you want to do is to sit down, make a list, plan and set goals to change. If you are driving your truck on weekend golf, that is okay. Success in a game may be governed by any of a wide variety of abilities. However, it is very important that they are supervised at all times to avoid any accidents that may occur. While adjustable beds may not be as often advertised as other products, they are considered helpful in providing immediate treatment. so we could live in a free country. Since it is free, hackers can easily enter into your “conference room”, access your files and steal vital information about you, your business and other participants. Here are some tips that will help you find or put together perfect scary costumes.
Get More
content
just click the next document
FX Profits Evolution -3$ Epc
No Popup Version For Affilaites

info">freedownloadmp3song. On other news, Sony has released a record of its window game titles. - process refunds efficiently and quickly.
ftp://ftp.romsat.ua/pub/Catalog/manspdf/w/wincore.pdf
ftp://ftp.romsat.ua/pub/Catalog/manspdf/a/angald.pdf
ftp://ftp.romsat.ua/pub/Catalog/mans...tcapeelins.pdf

If you are one of those people that loves to watch DVD’s you need to make sure you look at the ratio of a plasma television screen, this is very important to consider. structured settlement. The muscular memory of our bodies allows us to physically carry out patterns of motion with little or no conscious involvement.
official website
Discover How To Raise Cash For Re Deals
index

Other Necessities. Brighter colors balance the better black'. But be prepared, it will confront you, it will challenge you, it is opinionated and isn’t afraid to speak its mind, it is prepared to stand up and be counted, it is art. publication Theory of Human Motivation very well. Let's take a look at what you can do to get ready to get on stage. The period of mourning is unpredictable. In the event either of this happens, you have to be ready for it because in construction, everything looks good on paper but things change when people are actually working on it. However, shareholders and stakeholders also have a. value that they should ideally be containing. Camping is also an excellent choice for young adults.

Other links:
http://vb.9amt.co/showthread.php?p=254134#post254134

like this
http://jsfiddle.net/khcdo4eg/show#On...+Dissertations
personal loan rates Personal Services or restricted credit card
Tesekkür edenler:
cshvgvyl64 (20.10.16), LucciOn (14.11.16)
 Product Comparison
Alt 26.03.15, 04:48   #3
BillieDilk
Gece Gündüz Burda

Standart Product Comparison

The forehand drive is made up of one continuous swing of the racquet that, for the purpose of analysis, may be divided into three parts:. While a large number of Thanksgiving party hosts do, you are not necessarily required to. Although most of the positions are unpaid, application is still very competitive. as opposed to trips with accommodations that are a. History, indeed, repeats itself. All countries have their own special usages meant for the horses. will never get a credit card after their bankruptcy. - is an Italian brand that specializes in high-performance. He is driven obsessively to right these perceived wrongs and feels entirely justified in adopting whatever means he deems necessary in pursuing this goal. Taylor Made Golf Club: The ****lwoods Phenomenon.
Alkaline Cook Book
Hayley Quinns Texting For Dating Ebook
This Internet site
Wedding Speech Examples
Sudoku Puzzle Secrets

Simply screw the bar to the wall. New members were added, and the band got right to work perfecting its pure rock and roll sound both on stage and in the studio. Actually there are simple steps and tips that you can do to deal with stress.
ftp://ftp.romsat.ua/pub/Catalog/manspdf/p/pbuilder.pdf
ftp://ftp.romsat.ua/pub/Catalog/manspdf/l/levijack.pdf
ftp://ftp.romsat.ua/pub/Catalog/manspdf/7/7secrets7.pdf

year that is a total of $110. The shading of the tattoo normally isn’t painful, although it depends on the penetration depth and effect that you desire. True art lies in the basics and in order to become great, you, like every artist, must go through the nitty-gritty of art’s fundamental concepts. When fertilizing your soil via mulching, you may be required to be more meticulous with your organic garden. Indoor swimming pools hold a lot of value, especially if you have it constructed yourself.
Instant Natural Colic Relief
Banish Tinnitus! Super Converting Tinnitus Cure Product
my webpage
related
Reading Her Body: *** Signals Decoded

These are responsible for producing the bumps on various parts of the body including the soles at times. A character dead at every word. For the most part, bus travel is the most cost effective way to travel in St. They will appreciate getting to taste all of your great beer brewing creations. You can also receive tax deductions from the mortgage interest that you pay. With rental movie you can see first movie at home and if you like the movie you can go and watch at Cinema Theater. about endless possibilities. The average apple has about 80 calories while a serving of chips weighs in at 150 calories and you'll get about 200 from just a few cookies.

Other links:
http://fcbmunchen.com/vb/showthread....d=1#post416164
http://www.xinhuangdao.org/space-uid-59324.html
http://www.truthapedia.com/showthrea...3732#pid183732

Resource
Annotated Bibliography
gnosticism as allowing too Going Listed here in rowing or expense on

Alt 27.07.08, 18:53   #4
eylul64
Herkonu.com Fanatik

Tesekkür etmis: 1.062
Tesekkür almis 37 -> 4.294.967.281 Konu

tskler,hüzünlü ama harikaydi saol canim
Tesekkür edenler:
masal_1 (27.07.08)

Alt 09.12.08, 08:38   #5
Elyasa
Forum Admin

Elyasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 127
Tesekkür almis 259 -> 4.294.967.247 Konu

AŞKIN GÖZYAŞLARI......

Oturduğu yerden usulca kalktı ve yüzünü gökyüzüne döndü. Rüzgar sanki bedenini alıp götürecekmiş gibi esiyordu. Bedeni ise ona inat ayakta durmaya çalışıyormuş gibi hafif sallanarak dimdik ayaktaydı. Gözyaşları gözlerinden hırçınca çıkıyor yanaklarından hızla süzülüp yüreğine yavaşça akıyordu. Delip geçiyordu yağmur her yerini. Düşündüğü hatıralar yağmurla bir bir akıp gidiyordu içinden. Bir ara hatıraların birinde düşecekmiş gibi oldu. Eğer güçlü olmasaydı biliyordu ki o anda yere yığılıp kalacak ve bir daha kalkamayacaktı. Ölmek onun için aslında bir şey ifade etmiyordu. Ölse de olurdu yaşasa da. Ölümü düşünmek için önünde yıllar varken o yaşa şimdiden girmişti...

O zaman neye direniyordu? Ölmeyi istiyorsa neden hala yaşıyordu?

Aslında bizim gibi o da bilmiyordu bu sorunun cevabını. Belki de onu yeniden kazanabilirim umudu içindi yaşamayı seçmesi. Zor bir ihtimaldi belki de ama herşeye değerdi.

Kimse bilmiyordu içinde kopan fırtınaları yaralandığını savunmasız olduğunu. Dayanabilir sanıyorlardı oysa o çoktan yenilmişti. Gözyaşları yağmurla birleşip adeta göl oluşturmuşlardı. Saçlarında sanki bir ayrilik ezgisi dolaşıyordu.

Kimdi?

Neden böyleydi?

Neler yaşamıştı hayatın ve gerçeğin soğukluğunda...

Sevginin güzelliğini çoktan unutmuştu. Çok denemişti ondan sonra ama olmamıştı. Yapamamıştı.

Kimdi onu bu kadar yaralayan?

Y akalanamayan bir yüz mü yoksa bir ses mi?

Ondan gelecek tek bir haber bile yeterdi yaşamasına. Zaten bunun için yaşamıyor muydu?

Tek bir ses her şeyi yapmasına yeterdi.

Gel dese gelir öl dese ölürdü.

Yağmur bir anda dinince ilişkilerininde bir anda böyle nedensiz ansızın bitivermesini hatırladı.

Hayatında ilk defa mi seviyordu? Yok ikinci kez. İlkinde aşık olmuştu ama ikinci de tutulmuştu. Değişik bir sevgiydi onunki. Hem seviyor hem de nefret edebiliyordu. Yüreğinde iki zıt duyguyu aynı insan için besleyebiliyordu. Özlemi giderek artıyordu tıpkı denizin duvara hırçınca çarpması gibi özlemleri de kendisine çarparak büyüyordu. Buna bir türlü engel olamıyordu. Delicesine seviyor delicesine özlüyor delicesine kıskanıyor ve delicesine kin duyuyordu. Bitmeyen yoğun duygulardı onun için. Aylardır tek başına sürdürüyordu içinde bu sevdayı. Aslında o bir ölüyü özlüyor ve seviyordu. Ölüden hiç bir farkı olmayan bir erkeğe böyle delicesine bağlanabiliyordu. Ölü biriydi çünkü onun ne sesini duyabiliyordu ne kendisini görebiliyordu ve her şeyden önemlisi bir kalbi yoktu.

Kısa bir süre içinde onu etkilemeyi başarmıştı. Önceleri farketmemişti onu bu kadar çok sevdiğini. Güçlü sanıyordu kendini ama her görüşmelerinde yanan bir mum gibi eriyordu yavaş yavaş. Sonuna kadar yanacağını düşünürken bir rüzgarla söne vermişti mum. Çoktan sönmüştü de nedense dumanı hala daha sürüyordu. Ona yenilmişti ve ona karşı çok zayıftı. Karanlık çoktan çökmüştü ama o hala daha aynı yerdeydi. Bu akşam dolunay vardı gökyüzünde ve yıldızlar her zamankinden daha parlaktı. Oysa o bu güzellikleri göremeyecek kadar yastaydı. Bazen boşversede bu sevgiyi özlem nöbetleri dinmek bilmiyordu. Birden haykırmaya başladı :

"NedeeeeeeeeeeeeeeeN?"

Durmak bilmiyordu defalarca haykırdı en sonunda yoruldu ve yere çöküp ağlamaya başladı. Hıçkıra hıçkıra gözyaşlarına engel olamıyordu. Birden sıcak bir el dokundu omzuna. O sandı birden ve aniden döndü ama o değildi.

"Lütfen artık içeri girin"dedi.

Ayağa kalktı ve yavaş yavaş yürümeye başladılar içeriye doğru.

Geride sadece deniz köpüklü kollarını iki yana açmış gel bana dercesine bir erkek resmi kaldı deliler hastanesinin o yalnızlık bahçesinde....

Konu Elyasa tarafından (09.12.08 Saat 08:41 ) değiştirilmiştir..

Alt 09.12.08, 09:05   #6
Elyasa
Forum Admin

O Kıza (Sitem)...

Birgün giymek isteyeceği
Düşündeki beyaz gelinlik gibi
Ten rengi alnının akıyla
Aynı tondaydı o kız da
Tebessüm doğru söz gibi yakışırdı dudaklarına
Gülünce şafakları getirirdi yanaklarına
Geceyi küstürürdü sabahına
Güneş tel tel saçlarındaydı
Ay gizlenmişti gerdanına
Gündüz içimi ısıtırdı
Bayılırdım akşamına
Gözlerine süzülmüştü iki damla mavi
Gönlündeki ummandan
Ne zaman baksam
Korkardım boğulmaktan
Öyle bir yaratmış ki onu yaratan
Hani inanmasam Allah'a
Derdim
Şirinlik çalmış körpe kuzulardan
Bazen
Öptüğüm gelir de onu aklıma
Bana yazılmış sandığım alın yazısından
Kahverengi bir efkar çöker ufkuma
En koyusundan
Her aklıma düştüğünde o kız
Kanım başlar fokurdamaya
Ayrılık kelimeleri gelir lûgatlardan
Misafir olurlar kulaklarıma
Damla damla gözyaşı ikram ederim
Elvedalara yolun açık olsunlara
Ah her aklıma düştüğünde o kız
Dilimdeki duam ardından
Dilerim
Bir ömür boyu Rabbim silmesin
Baharın yeşilini yıllarından

Alt 09.12.08, 09:11   #7
Elyasa
Forum Admin

Halk Hikayesi ne zaman ortaya çıkmıştır?

HALK HİKAYESİ

1) Destanlar ve Destanımsılar
2) Tarihler ve Menkıbeler
3) Aşık Hikayeleri
4) Masallar, Fıkralar ve Efsaneler

Halk anlatılarının önemli bir türü olan halk hikayeleri, batıda ve bizde üretiliş tarz ve biçimi belirli bir tür olarak ele alınmış ve diğer anlatı türleri ile karşılaştırmalı olarak incelenmiştir.

Halk hikayelerinde de bu anlatım ananesi devam etmekle beraber mühim bazı farklar onu destandan ayırır. Bunları şöyle sıralamak mümkündür:

A-) Tarihi bir vakanın olması şart değildir.

B-) Nazım-Nesir karışıktır. Zamanla nesir nazıma üstünlük kazanmıştır.

C-) Şahısları ve olayların anlatılmasında realist, çizgilere daha çok yer verilmiştir.

D-) Kahramanlıktan çok aşk maceraları konunun ağırlığını teşkil etmektedir.

Konuları Bakımından Halk Hikayeleri:

1-) Aşk Hikayeleri

2-) Kahramanlık Hikayeleri

3-) Aşk ve Kahramanlık Hikayeleri

Coğrafi Yayılışları Bakımından Halk Hikayeleri:

1-) Anadolu***8217;da Bilinen Halk Hikayeleri

2-) Türk Dünyasının Bir Bölümünde Bilinen Halk Hikayeleri

3-) Türk Dünyasının Genelinde Bilinen Halk Hikayeleri

Çeşitli ve sayıları pek çok olan Anadolu Halk hikayeleri, çok değişik kaynaklardan gelmişlerdir. Bunlar arasında, kökleri binlerce yıl önceki Türk tarihinin derinliklerinde olanlar bulunduğu gibi, yeni olaylardan doğanlar veya yabancı kültürden aktarılanlar da vardır. Halk hikayelerini kaba bir sınıflandırma ile, aşağıdaki türlere ayırabiliriz:

1) Kozmogoni ve mitoloji konuları - Tanrılar ve evrenin yaratılışını inceler
2) Ulusun geçmişindeki önemli olaylar ve büyük önderler
Destanların günümüze kattıkları, geleneklerimiz, göreneklerimiz ve tarihimiz hakkında verdiği bilgilerdir.En önemlileri: Oğuz Destanı, Dede korkut hikayeleri, Ergenekon Destanı

***8230;
Dinleyin ağalar dinleyin beyler
Sorarım bunları birgün olur ki
Adam olup koç bir ata binmişim
Kırarım belleri bir gün olur ki
Ben yükümü dağ başında çözersem
Sıra sıra koç yiğidi dizersem
Yiğitler elinde bade süzersem
Ararım bunları bir gün olur ki
***8230;
4) Masallar, Fıkralar ve Efsaneler:
Masallar nesirle söylenmiş, dinlik ve büyülük inanışlardan ve törelerden bağımsız, tamamiyle hayal ürünü, gerçekle ilgisiz, ve anlattıklarında inandırmak iddiası olmayan, kısa bir anlatıdır. Ancak, masalı sadece ***8220;olağanüstü***8221; olayları konu eden yazı biçimi olarak tanımlamak da hata olur, çünkü, hayal ürünü olup olağanüstü olmayan masallar da vardır. Masalı hikaye, destan ve efsaneden ayıran başlıca özellik, masalın, gerek olağan-üstü, gerek gerçek hayattan alınma olayları, hayal ürünüymüş gibi anlatmasıdır.
Fıkra terimi, genelde, fıkra, latife, nükte, ve birçok hallerde sadece hikaye anlatılarına verilen genel addır. Fıkralarda kısa ve yoğun bir anlatım tekniği kullanılır. Bu anlatı biçimi, halk edebiyatında, gerek sözlü, gerek yazılı olsun, bir hazine değerindedir ancak tam olarak derlenmiş, sınıflanmış ve incelenmiş olmadıkları için bu hikayelerden yeterince yararlanılamaz.
Efsaneyi, diğer anlatım türlerinden farklı kılan efsanenin geçmiş hakkında söylediğinin gerçek olarak kabul edilmesidir. Efsaneler gerçek niteliktedir. Diğer bir anlatım farkı ise, efsanelerin günlük anlatım diliyle, uslüpsüz, düz yazı biçiminde yazılmış olmasıdır. Bir destan parçası karmaşık ve uzun soluklu anlatı bütününden kopup, kendine özgü üslup niteliklerini yitirince, sadece olağanüstü yönleriyle bir kişiyi ya da bir olayı bildirmek göreviyle sınırlanınca ***8220;efsane***8221; olur

Alt 09.12.08, 09:29   #8
Elyasa
Forum Admin

Düş
Gözlerimi açtığım anda karşımda duran üç gözlü devasa yarattığı gördüm. Bağırmaya başladım. Annemin beni evde yalnız bırakıp anneannemlere kalmasına lanet ettim. Bir yandan da beni duyabileceği umuduyla avazım çıktığı kadar ona seslendim. Yataktan hızla fırlayıp evin içinde koşuşturmaya başladım. Peşimdeydi, ayak seslerini duyabiliyordum. Koşmaya devam ettim.

Evin her odasına girip çıkıyor, ondan kurtulmaya çalışıyordum. En sonunda lavaboya girdim ve kapıyı içeriden kilitledim. Hüngür hüngür ağlıyor, bir yandan da dua ediyordum. Kapı zorlanmaya başladı. Avazım çıktığı kadar bağırıyor, ağlıyordum. Devasa yaratık kapıyı zorlamaya devam etti, ardından büyük bir gürültüyle kırdı. Susmuştum...

O geceyi çok iyi hatırlıyorum. Hava soğuktu. Gözlerimi açtığımda yorganıma sıkı sıkı sarılmıştım ve terler içindeydim, annem yanımdaydı. Önce su içirdi, sonra yanıma uzandı. Tekrar uykuya daldım.

Sabah uyandığımda annem çoktan yanımdan kalkmış, kahvaltıyı hazırlamıştı. Elimi yüzümü yıkamak için lavaboya gittiğimde karşılaştığım manzara karşısında donup kaldım, tekrar ağlamaya başladım. Lavabonun kapısı kırıktı.

Koşarak mutfağa gittim. Anneme neler olduğunu sordum aceleyle. Cevapladı.

"Merak edilecek birşey oğlum, neden ağlıyorsun? Sabah baban gelen bir telefondan sonra biraz öfkelendi ve o sinirle lavabonun kapısını kırdı. Birazdan gelip yenisini takacaklar. Hadi bakalım şimdi sofraya, karnımızı doyuralım."

Alt 09.12.08, 09:35   #9
Elyasa
Forum Admin

Yolda Olmak 3 (**** Nerede)
Ekrem yol boyunca birçok şey düşündü. Yaşantısını düşündü. Sevgili ****sini, talihsiz dedesini, zavallı babasını düşündü. Yaşantısı dışında her şeye bir isim koyabiliyordu. Ama kendini tanımlayamıyordu. Bu oldukça cesaret kırıcı bir durumdu.

Bu düşünceler içerisinde, iki tepeyi bir bıçak gibi kesen dar bir geçitten geçerek, uzun çam ağaçlarına kadar uzanan düzlüğe çıktı. Kayalık geçitte ayağı kaymış, bileğini burkmuştu. Ancak devam etmek zorundaydı; çünkü acıkmıştı. Yiyecek bir şeyler bulması gerekiyordu. Gözleriyle geniş araziyi taradı.

Aradığı şeyi, çam ağaçlarının arkasında bir duvar gibi yükseldiği, düzlüğün en uç noktasında buldu. Orada iki katlı, kırmızı bir ev vardı. Belki iki katlı değildi, gözleri tam seçemiyordu. Ama önemi yoktu.

Burkulan bileğine fazla yük bindirmemeye özen göstererek, eğimli araziden inmeye başladı. Kolay bir yürüyüş olacaktı. Önünde kendisini etrafından dolaşmaya zorlayacak yüksek bir tepe yoktu.

Güneş ensesini yakarken Ekrem bir bardak soğuk limonata hayal etmeye çalıştı. Sonra şu anda yapabildiği en iyi şeyin bu olduğunu anladı. Yani bir şeyi gerçekten arzu ettiğinde tüm hücreleri emirlerine kayıtsız teslim oluyordu. Bir şeyi çok istemenin mantıklı bir sınırı yoktu.

Kırmızı ve iki katlı olduğunu düşündüğü eve iki saate yakın bir sürede ulaştı ve gördü ki ev gerçekten de hem kırmızı hem de iki katlıydı. Üstelik iyi bir mimarisi vardı; çatısındaki kaliteli kiremitler güneş ışıklarını emiyordu. Evin balkon ve merdiven kenarları kalın mermer bloklarla çevriliydi. Küçük bahçenin etrafını dönen duvarın üzerinde, dışarıya doğru eğimli üç sıra dikenli tel vardı.

Ekrem bahçe kapısının önünde durdu ve zilin yuvarlak, plastik düğmesine dokundu. Bir yanıt alabilmesi için üç dakika kadar beklemesi gerekti. Tam vazgeçip yoluna devam edecekti ki evin demir kapısı açıldı, dışarıya elli yaşlarında kır saçlı bir adam çıktı.

Ekrem baktı. Adam orta boyluydu ama sağlam bir yapısı vardı. Göz kenarları uzun süre güneşte kalan balıkçılarınki gibi hafif kısılmıştı. Güneş yanığı çehresinde göze çarpan bir kusur yoktu.

Kır saçlı adam yaklaştı, bahçe kapısının gerisinden Ekrem***8217;i süzdü.

***8220;Merhaba,***8221; dedi Ekrem. ***8220;Buraya yiyecek bir şeyler satın almak için geldim.***8221;

***8220;Epeydir yürüyorsun, değil mi?***8221; dedi karşısındaki.

***8220;İki gündür yoldayım. Çok az yemek yedim. Sizden yiyecek bir şeyler satın alabileceğimi umuyorum.***8221;

***8220;Pekâlâ, gir bakalım.***8221;

Adam Ekremi içeri aldı. Ekrem, özenle düşenmiş taşlar üzerinde yürüyerek verandaya çıktı. Kır saçlı adam biraz ilerideki plastik masayı işaret etti. Ekrem masaya yönelirken adam evin kapısından girerek gözden kayboldu. Tekrar dışarı çıktığında elinde cam bir sürahi ve bardak vardı.

***8220;Önce biraz soluklan,***8221; dedi.

***8220;Teşekkür ederim.***8221;

Adam, Ekrem sürahiden üç bardak suyu art arda içip elinin tersiyle çenesini kurulayana kadar bekledi.

***8220;Bu kadar yolu yayan aştığına göre ciddi sebeplerin olmalı,***8221; dedi sonra.

***8220;Sebeplerim var,***8221; dedi Ekrem. ***8220;Gidiyorum.***8221;

***8220;Bu sözü son zamanlarda oldukça sık işitiyorum. Ama biliyor musun, nerden nereye gittiğini bilmedikçe bunun bir önemi yok. Herkes bir yere gider. Ben de birçok yere gittim. Nihayet dönüp geriye baktığımda aslında hiçbir yere gitmediğimi, hep aynı sınırlar içinde dönüp durduğumu gördüm.***8221;

***8220;Ben bunu yapmayacağım,***8221; dedi Ekrem. ***8220;Gidiyorum derken bunu kast etmiyordum.***8221;

***8220;Kimse mutlu değil,***8221; diye konuştu ev sahibi. ***8220;Ama sadece genç insanlar bu konuda bir şeyler yapmak ihtiyacı duyuyor. Benim gibilere gelince. Bu yaşantı kanımıza o derece nüfuz etmiş ki ***8216;gitmek***8217; düşüncesi bile yoruyor artık.***8221;

***8220;Ben çok şey düşündüm. Her zaman düşünüyordum. Mutsuz olduğumun farkındaydım ama bunu kabul edemiyordum. Birgün ****min her şeyi geride bırakarak çekip gittiğini gördüm. O zaman içimde bir şeyler kırıldı.***8221;

***8220;Bir **** bile güçlü bir uyarıcı olabilir,***8221; dedi ev sahibi. ***8220;Bunu için gerçeği görmeye açık olmak yeterli.***8221;

***8220;Her şeyi geride bıraktım. Bu benim için bile güç bir durumdu.***8221;

***8220;Hem de nasıl!***8221;

***8220;İstediğim her şeyi yanımda taşıyabileceğimi anladım,***8221; dedi Ekrem. ***8220;Bu, yolda olmak ama yalnız kalmamak için. Her şeyi yanıma alabilirim. Böylece hiçbir şey kaybetmeden daha çok şeye sahip olabilirim.***8221;

***8220;Bunu başarabilir misin?***8221; diye sordu ev sahibi.

***8220;Ne yazık ki mükemmel değilim,***8221; dedi Ekrem. ***8220;Korktuğumu hissediyorum. Zayıf biri değilim ama korkularım var.***8221;

Kır saçlı adam gözlerini Ekrem***8217;in gözlerine dikti. ***8220;Gençler itirafta bulunma konusunda bizden daha başarılı,***8221; dedi gülerek.

***8220;Biliyorum. Bütün aptalca kuralları da biliyorum.***8221;

***8220;Dikkatli olmalısın,***8221; dedi kır saçlı ev sahibi. ***8220;Biz kutsallara ve kurallara bağlanarak fena halde kullanıldık.***8221;

***8220;Kutsalların aslında insanların ruhunu köreltmek için icat edildiklerini düşünüyorum,***8221; dedi Ekrem. ***8220;Senden ülken için ölmeni isteyebilirler. Ama uğrunda öldüğün ülken değildir. Kimse bir toprak için ölmez. Toprak kutsal değildir, insan kutsaldır. Toprak insan için feda edilebilir.***8221; Ekrem başını öne eğdi. ***8220;Sadece yiyecek bir şeyler için gelmiştim. Bir söylev vermek istemiyorum çünkü bunu beceremem. Özür dilerim.***8221;

Kır saçlı adam elini salladı.

***8220;Hayir, ozur dileme. Seninle tanıştığıma sevindim. Sen farklı birisin.***8221;

Ekrem konuşmadı. Sadece geride bıraktığı yola baktı. Orada kimse yoktu.
Alt 11.12.08, 02:26   #10
masal_1
Site Ondan Sorulur

masal_1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 58
Tesekkür almis 175 -> 4.294.967.280 Konu
Standart ...................

Bi haber yaşıyorsun şu günlerde Bir çok şeyden...
mesela Bi zamanlar uğruna canını vereceğin yüreğimden,
sessizce gidişinle darma duman olan Bedenimden,
önce Büyüklüğüne inandırıp sonra zalimce alıp gittiğin sevdanın canımı nasıl yaktığından,
aklıma her geldiğinde Beynimde şimşekler çaktıran sözlerinin yüreğimde Bıraktığı izlerden,
sen Benim ömrümün sahiBisin deyişin hatrıma her düştüğünde gönlümden akıttığım incilerden,
sesini alıp gittiğin günden Beri sessizliğin çığlığında nasıl Boğulduğumdan,
resmine her Bakışımda gönlümde sana ayırdığım yanın nasıl sızladığından,
Benden vazgeçip gittiğin gün Bastığın yerlerin yol değilde yüreğim olduğundan,
ömrünü Bensiz geçirmeyi kaBullendiğin o gün sol yanımı nasıl incittiğinden,
yüreğini Bi kenara Bırakıp pervasızlığını giyindiğinde gözlerimden yağdırdığın yaşlardan,
Bana söylediğin o nağmeleri hiç söylenmemiş gibi saymanın Beni günden güne erittiğinden,
yüreğini artık Bir Başkasına mı vermiştir? ihtimalini düşünmemin Beynimde oluşturduğu handikaplardan,
Ben Burda hüznün denzinde Boğulurken senin orda varlığımı umursamayışının canımı nasıl acıttığından,
Bir zamanlar canının cananıyken şimdi canımdan Bi haber yaşamanın Beni nasıl kahrettiğinden,
her telefon çalışında sen diye koşup yüreği Boş geri dönmenin Beni günden güne Bitirdiğinden,
yüreğimin son kalan parçasını BeraBerinde götürdüğünden,
adını söyleyen dudaklara gözlerimin yıldırım gibi düşüşünden,
seni Bana soranlara dilimin değilde gözyaşlarımın cevap verişinden,
gelseydin ah bi gelseydin yollarına ömrümü sereceğimden,
yüreğimi derde salanın yalnızlık değilde sensizlik oluşundan,
sensiz geçen her günün ömrümden ömür götürdüğünden,
Bi zamanlar senin vazgeçilmezinken şimdi sana el olmanın yüreğimi dağladığından,
senin için RABBİME dua dua yakarışlarımdan,
Beklemekten yorulan yüreğimin feryadlarından,
Belki bi gün döneceksin ama o gün Beni yaşaman için çok geç olacağından,
Bi zamanlar deliler gibi kıskandığın D....'ni gidişinle ellere emanet edişinden,
vee herşeye rağmen seni Bekleyen bi CANın varlığından
HABERSİZSİN....................................... .......
Ya hepsinin gözleri sana görmeden baktı....

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil