Geri git   A-Z ye Herkonu > Politika-Ekonomi

Anketimiz: Üniversitelerde Türban Yasağı Kalksın mı?
Evet.Yasak Kalksın 43 70,49%
Hayır.Yasak Devam etsin 18 29,51%
Katılımcı sayısı: 61. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Seçenekler Stil

Alt 12.02.08, 08:58   #18
baLLgozLu
Herkonu.com Fanatik

baLLgozLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 53
Tesekkür almis 53 -> 4.294.967.283 Konu

Al***305;nt***305;:
seher3´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
türban takanların nerdeyse hepsi diyorlar ki;
Laiklik başörtü takmaklamı gidior...

benden direk yanıt;;

türbana karşıyım..başörtüsü serbestliğinden korkuyorum..iran gibi bir ülkede yaşamak istemiyorum..örtülü olmadığım için insanların beni insan sınıfından çıkarmasını istemiyorum.. yasa yargı sürecindeyken ülke ikiye bölündü..diyorsunuz ki laiklik başörtüsünün örtünmesiyle mi elden gidecek...

EVET

EVET

EVET

hatta gidecek değil..gitti bile..yakalayana aşk olsun..hala anlamıyorsunuz değil mi..bu parti anti-laikçi sistemin çarklarını döndüren en büyük ve tek parti..

sevmiyor beni..

sevmiyor bizi

ama

seviyor sizi...

neden çünki başınız örtülü..

bu ülkenin öncelikli olarak halledilmesi gereken tek gerçeği tek gündemi TÜRBAN' mı yoksa türbanla sadece sizlerin ve sizler gibilerinin dışında örtmek istedikleri bazı gerçekler mi var??

gerçekçi olun biraz..Ülke kurulurken laik devlet düzenini esas aldı..baş örtüsüne bişey dendiği yok benim annem de zamanında başını örterdi,benim babaannem de örtülü bir kadındı ama çarşaflı değildi..ama türbanlı değildi..türban ne demek yaa..üniversitelerde..kamu kuruluşlarında türbanlı ne demek..bunun sonu çarşafla biter ülkemiz iranı sollayıp geride bırakır demedi demeyin..kılık kıyafet özgürlüğü ardına saklanmışsınız gidiyorsunuz..çok komiksiniz..mesele özgürlükse eğer;;

gene türbanlıların birçoğu diyor ki;;

Ben Laik bir Ülkede başörtülü okumak ve çalışmak istiyorum..

eyvallah bir dediğim yok..o zaman benim de bir kaç isteğim var..laik bir ülke de özgürlük adına..kılık kıyafet konusunda değil..nedir bilmek ister misiniz

- bu ülkenin 301 gerçeği var..düşünce özgürlüğü niye halledilmedi..

- bu ülkede alevilerin cem evlerimiz ibadethane sayılsın başlığı altında hak talebi var,,bu niye halledilmedi

- bu ülkede din dersi zorunlu olmasın diye insanların özgürce tercih hakkı var olması gerekiyordu,,bu niye halledilmiyo insanlar tutup avrupa insan hakları mahkemesine kadar yol alıyo

NEDEN

NEDEN

NEDEN

Senin başındaki türbandan çok mu önemsiz bu saydıklarım..yoksa devlet senin türbanın için harıl harıl çalışıyo da bunlara ayıracak vakti mi yok..

kaldırın o türbanı..kafalarınızdan değil beyninizin üzerinden..görün artık gerçekleri gerçeklerin tadında..

bu ülke insanlarının hakkı ise özgürlük,,özgürce verilmesi gerekiyor her bireye..!!!
Oiiy canım benim yaa nelerden korkuyomuş kızım senin kafayı aceylemi yıkadılar ne güzel söylüyposun korkuyorum müslüman insandan kimseye zarar gelmez bunu bil bi kere kimseye eziyet etmez sizin gibi kimsenin hakkında kötü konuşmaz ve senide ilgilendirmez Allah!ın iziniyle kalkacak başka yolu yok kardeşim sen tasa etme korkma o kadar yanında olan insanlardan kork yeter bi gün oluır anlarsın başörtüsü nedir diye sen sadece bi bez olarak görüyorsun ama bizim gibler yani ben benim canım olarak görüyorum ve benim canıma örtümee laf atanlarıda istemeyenlerinde canını yakarım akıllı konuş kardeşim.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil