Geri git   A-Z ye Herkonu > Genel Konular

Seçenekler Stil

F-16'lar PKK kamplarını bombalıyor
Alt 24.10.07, 17:49   #11
cimcime68
Herseyden Haberi Var

cimcime68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 195
Tesekkür almis 441 -> 197 Konu
Standart F-16'lar PKK kamplarını bombalıyor

TÜRKİYE'nin olası sınır ötesi operasyonu öncesinde Kuzey Irak'ta teröristlerin yuvaları Diyarbakır 2'inci Hava Kuvvet Komutanlığı'ndan kalkan F-16 savaş uçakları tarafından vuruluyor.

Daha önce belirli saatlerce eğitim uçuşlarının yapıldığı üsten son günlerde günün her saatinde bomba yüklü uçaklar kalkıp terörist yuvalarını vuruyor. Diyarbakır'da bir yandan da 7'inci Kolordu Hava Grup Komutanlığı'nda yoğun helikopter trafiği yaşanıyor.

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin 12 askeri şehit etmesi 8 askeri de kaçırması ve Türkiye'nin Kuzey Irak'a olası sınır ötesi operasyonun gündemde olduğu son günlerde Diyarbakır 2'inci Hava Kuvvet Komutanlığı'nda yoğun bir trafik yaşanıyor. Daha önce önceden belirlenen saatlerde eğitim uçuşları için kalkan F-16 savaş uçukları son günlerde gece gündüz ayrımı olmadan günün her saatinde bomba yüklü olarak havalanıp Kuzey Irak kesiminde teröristlerin yuvalandığı bölgeleri bombalıyor. Hangarlar uçaklar her an kalkamaya bomba yüklü olarak hazır bekletilirken, sınır birliklerinden teröristlerin bulunduğu bölgelerin tespiti yapılı yapılmaz üsse bilgi veriliyor. Bilginin verilmesinin hemen ardından üste havalanan uçaklar bu bölgelere bomba yağdırıp geri dönüyor. Uçakların yanı sıra bazı bölgelere topçu atışının yanı sıra Kabra tipi helikopterlerinde bomba attığı belirtiliyor.

Diyarbakır 2'inci Hava Kuvvet Komutanlığı'nda bugün de sabahın erken saatlerinden itibaren hareketlilik yaşandığı görüldü. Bomba yüklü kalkan uçakların Kuzey Irak sınırına gittikleri belirtildi. Öte yandan Diyarbakır 7'inci Kolordu Hava Grup Komutanlığı'nda da askeri helikopter trafiğe yaşanıyor. Helikopterlerin Diyarbakır kırsal kesiminde tespit edilen teröristlere yönelik sürdürülen operasyonlara katıldıkları belirtildi.

İNCİRLİK'TE HAREKETLİLİK ARTTI

Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı İncirlik beldesindeki ABD'ye ait hava üssünde hareketlilik yaşanıyor.

Sabah saatlerinde başlayan hareketlilik gün içinde artarak devam etti. Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı 6 adet F-16 savaş uçağı art arda İncirlik Üssü'nden kalktı.

Üs'te yaşanan hareketlilik bunlarla da sınırlı değil. Üs'deki askeri araçların hareketliliği de gözlendi.

...Laf olsun diye konuşmuyorum konuşuyorum laf oluyor!!!......
HaKeDeNe +Tesekur DiLeNeNe DeĞiL!
Offline   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)

Seçenekler
Stil