Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Balta ısınıyor
Alt 09.09.07, 13:48   #71
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu
Standart Balta ısınıyor

Balta ısınıyor

Manisaspor'dan Galatasaray'a transfer olan, daha sonra ise Milli Takım'a çağrılan Hakan Balta yeni takımına kavuşmak için gün sayıyor. Hakan'ın Milli Takım kampında özellikle Galatasaraylı futbolcularla konuştuğu gözleniyor. Sarı-kırmızılı oyuncular da kendisine yakınlık gösteriyorlar. Hakan, Milli Takım'da

olmanın kendisi için büyük bir deneyim olduğunu ifade etti.
Alt 09.09.07, 13:50   #72
Hasani
Uzman

Standart Taraftarın aklı Messi Özer'de

Taraftarın aklı Messi Özer'de

Bu sezon yönetimin transfere boğduğu sarı-kırmızılıların aklı 'Ankaralı Messi' olarak bilinen Özer Hurmacı'da kaldı. Galatasaray'ın Ankara ile gelecek sezon için anlaştığı Özer'i bekleyen taraftarlar, "Keşke bu sezon gelebilseydi. Lincoln ve Arda ile birlikte onu da izlemek büyük bir keyif olabilirdi" diye konuştular.
Alt 09.09.07, 13:51   #73
Hasani
Uzman

Standart Arda'ya zam unutuldu

Arda'ya zam unutuldu

Galatasarayımız'da sözleşmesi 2011'e kadar uzatılan Arda'ya zam yapılmadığı ortaya çıktı

Brezilyalı yıldız Cassio Lincoln'le yıllık 3.5 milyon euro karşılığında anlaşan Galatasarayımız, milli futbolcumuz Arda Turan'a zam yapmayı unuttu. Yöneticilerimizin geçtiğimiz sezon ortaya koyduğu futbolla herkesin büyük beğenisini kazanan milli yıldızın sözleşmesini 2011'e kadar uzatırken, yıllık ücretine zam yapmadıkları öğrenildi. Milliyet Gazetesi'nin 9 Eylül tarihli haberine göre, Arda'nın mukavelesini lig bitmeden 4 yıl uzatan idarecilerin, yıllık 350 bin YTL kazanan genç futbolcuyla sezon sonunda masaya oturmayı planladıkları, ancak tarafların zam konusunda henüz bir araya gelmedikleri ifade edildi.
Başarılı oyuncuya, özellikle yabancı yıldızlara göre çok düşük kalan senelik ücretinin yükseltileceği konusunda müjde veren yöneticilerin, transferlerle uğraşırken Arda'ya yapılacak zammı ikinci plana attıkları vurgulandı.

Yeni ayarlama yolda

Sarı - kırmızılı yönetimden beklediği ücretinin yükseltilmesi konusundaki daveti henüz alamayan Galatasaraylı yıldızın, çağrı gelmemesi halinde menajeri kanalıyla harekete geçebileceği ileri sürüldü. Bu arada idarecilerin, yıllık ücretini artırmak için Milli Takım kampı dönüşünde Arda ile masaya oturacakları, ayrıca bazı oyuncuların senelik kazançlarına da zam yapılabileceği belirtildi.
Alt 09.09.07, 13:53   #74
Hasani
Uzman

Standart Bu gurur bize yeter!

Bu gurur bize yeter!

Galatasarayımız, son yapılan transferlerle birlikte kaptanlar takımı haline geldi. Sarı-Kırmızılı takımın tam 5 futbolcusu, milli takımlarında sahaya kaptanlık bandı ile çıkıyor.

Kaptan olabilmek için hele hele milli takımda kaptan olabilmek için futbolcunun üstün yeteneklerinin yanı sıra olgun bir kişilik yapısına, liderlik vasıflarına ve Fair Play ruhuna sahip olması, saha içi ve dışında örnek gösterilmesi, takımı saha içinde yönetmesi, hakemlerle ve rakiplerle iyi diyalog kurması gibi özellikler aranır. Galatasarayda da bu özelliklere sahip tam 5 futbolcu var. Song Kamerun, Linderoth İsveç, Nonda Kongo, Uğur Ümit Milli ve Hakan Şükür A Milli Takımın kaptanlığını yapıyor. 5 kaptanlı bu Galatasaray da böylece ayrı bir rekora imza atmış oluyor. Ayrıca Galatasarayın kadrosundaki futbolculardan Servet Çetin, Arda Turan, Sabri Sarıoğlu, Hakan Şükür ve Ayhan Akmanın A Milli, Uğur Uçar, Ferhat Öztorun, Mehmet Topal ve Mehmet Güvenin Ümit Milli Takım forması giymesi Sarı-Kırmızılı camiaya ayrı bir gurur yaşatıyor.
Alt 09.09.07, 13:54   #75
Hasani
Uzman

Standart Song terletecek

Song terletecek

Sarı-Kırmızılı idareciler bu sezonki iç transfer görüşmelerinde pek fazla terlemeyecek gibi görünüyor. A takım forması giyen isimlerden sadece; Rigobert Song, Hakan Şükür, Okan Buruk, Uğur Uçar ve Manisaya kiralanan Aydının mukavelesi sona eriyor.

Yönetim, devre arasında Song ile bir görüşme gerçekleştirerek, yıllık 1.4 milyon Euro olan ücretinde en az yarı yarıya indirim yapmasını, yeni sözleşmenin ancak bu şekilde imzalanabileceğini bildirecek. Aksi takdirde Kamerunlu oyuncuyla yollar ayrılacak. Şükür ise sezon sonunda futbolu bırakabileceğinin sinyalini vermişti
Alt 09.09.07, 13:57   #76
Hasani
Uzman

Standart Volkan Yaman mutsuz

Volkan Yaman mutsuz

Sezon başında Antalyaspor'dan Galatasarayımız'a transfer olan ve şu ana kadar gösterdiği performansla sarı-kırmızılı ekibin en iyi isimlerinden birisi olarak sivrilen Volkan Yaman'ın canı sıkıldı. Ligde ve UEFA Kupası'nda başarılı maçlar çıkaran genç sol bek, A Milli Takım'a çağrılmadığı için üzüntülü günler yaşıyor. Milli formayı ilk kez Fatih Terim döneminde giyen Volkan, "Ben aynı performansımı sürdüreceğim. Fatih Hoca'nın bana yine şans vereceğine inanıyorum" diye konuştu.
Alt 09.09.07, 13:58   #77
Hasani
Uzman

Standart Kaleciler korkmuyor

Kaleciler korkmuyor

Galatasaray'ın iki kalecisi Aykut ve Orkun, Ocak'ta yeni bir file bekçisi transfer edileceği yönündeki dedikoduları hiç dert etmiyor. İki kaleci, "Kendimize güveniyoruz. Tek amacımız bundan sonra Galatasaray kalesini sürekli yerlilerin koruması. Bu nedenle verilen şansı değerlendirmek ve bizim gibi gençlere güvenilmesini sağlamak zorundayız" ifadesini kullandılar.
Alt 10.09.07, 11:42   #78
Hasani
Uzman

Standart Büyük buluşma

Büyük buluşma

Sarı-kırmızılıların, Middlesbrough'da Southgate tarafından yedeğe çekilen ve bu yüzden İngiltere'de mutsuz günler geçiren Tuncay Şanlı'ya "Ocak ayında seni Galatasaray'da görmek isteriz. Bunun için her türlü fedakârlığı da yapmaya hazırız" dedikleri belirtildi. Milli futbolcunun ise sarı-kırmızılı takımın yöneticilerine teşekkür ederek, "Eğer hocam,
ilerleyen haftalarda da beni yedek kulübesinde tutursa o zaman teklifinizi değerlendiririm" dediği öğrenildi

GALATASARAY ÇOK KARARLI
Galatasaraylı yöneticilerin, Malta ve Macaristan milli maçları için Türkiye'ye gelen Tuncay Şanlı ile gizli bir görüşme yaparak transfer teklifinde bulundukları iddia edildi. Sarı-kırmızılı kulübün yöneticilerinin, Mido'nun transferinden sonra Middlesbrough'nun hocası Southgate tarafından yedeğe çekilen Tuncay Şanlı'ya "Sen Middlesbrough gibi bir takımda yedek kulübesinde oturacak futbolcu değilsin. Ocak ayında seni Galatasaray'da görmek isteriz. Bunun için de her türlü maddi fedakârlığı da yapmaya hazırız" dedikleri ifade edildi.
ÖNCELİK FENERBAHÇE'NİN
Tuncay Şanlı'nın da Galatasaraylı yöneticilere "Teklifiniz gurur verici. Ama benim öncelikli hedefim İngiltere'de başarılı olmak ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek. Eğer ilerleyen haftalarda da maçlara ilk 11'de çıkamazsam o zaman Türkiye'ye dönmek için teklifinizi değerlendiririm. Ama Fenerbahçe'nin de kapılarının bana her zaman açık olduğunu biliyorum. Oradan bana "Geri dön" çağrısı gelirse, öncelikle beni Tuncay Şanlı yapan Fenerbahçe kulübüyle görüşürüm. Fenerbahçe olmazsa Galatasaray'a "Hayır" demem" dediği öğrenildi.
Alt 10.09.07, 11:43   #79
Hasani
Uzman

Standart G.Saray'a geliyorum

G.Saray'a geliyorum

Newcastle United'lı Emre Belözoğlu'ndan Galatasaraylıları heyecanlandıracak haber... İngiltere'nin The Sun gazetesine açıklamalarda bulunan milli futbolcu Emre, "Galatasaray'a dönmek istiyorum. Beni transfer etmeye uğraşıyorlar" derken, Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Polat da bu gelişmeyi doğruladı, Emre ile anlaştıklarını dile getirdi.

Sarı-kırmızılı
takımın teknik direktörü Karl Heinz Feldkamp'ın da milli futbolcunun alınması için yönetime onay verdiğinin altı çiziliyor. Bu gelişmelerden sonra Emre'nin ocak ayındaki ara transfer döneminde Galatasaray'a gelmesinin beklendiği belirtildi. Emre Belözoğlu, İnter'de top koştururken, 2005'te 5.7 milyon euro'ya İngiliz ekibine transfer olmuştu.

Alt 10.09.07, 11:44   #80
Scorpio
Banned

Tesekkür etmis: 94
Tesekkür almis 584 -> 276 Konu

ellerine sağlık
Offline   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 7 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 7 Misafir)

Seçenekler
Stil