Geri git   A-Z ye Herkonu > Genel Konular

Seçenekler Stil

Alt 03.09.07, 01:51   #331
Scorpio
Banned

Tesekkür etmis: 94
Tesekkür almis 584 -> 276 Konu

Nasa uzay üssünde yeni bir deneme yapılıyormuş. Gönüllü başvuranlar arasından Temel, astronot adayı olarak seçilmiş. Ön elemede oldukça sıkı testleri geçen Temel; 3 aylik ikinci bir eğitim ile iyi bir astronot olabilmiş. Beklenen an gelmiş ve Temel bir maymunla birlikte uzay mekiğine binerek havalanmış. Atmosfer aşıldıktan sonra Temel'in ilk işi; kendisine sıkı sıkıya söylenildiği gibi zarfları açıp maymunun ve kendisinin görev kartlarını okumak olmuş. Maymunun görevleri: "Yerküre ile bağlantıyı sürekli kontrol altında tutmak; her 2 saatte bir yörüngedeki sapmaları ayarlamak; füze içindeki hava basıncı, ısı, iletkenlik değerlerini aşağıya bildirmek; yakıt harcamasını ve motorların sırasını belirlemek..." diye devam ederken; okumaktan sıkılan Temel, kendi görev kartını açmış : "Maymunu iyi besle!"
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 03.09.07, 01:52   #332
Scorpio
Banned

Öğretmen öğrencilere soru soruyor: - "Ağaçta 7 kuş var. Avcı ateş ediyor, 3 tanesini vuruyor. Ağaçta kaç kuş kaldı?" Biri cevap veriyor: - "4 kuş kalır." Başka bir çocuk da hemen atılır: - "Hayır öğretmenim ateş edince bütün kuşlar uçar, ağaçta hiç kuş kalmaz..." Öğretmen bunun üzerine: - "Cevap yanlış ama stilini sevdim", der. Çocuk buna karşılık verir: - "Öğretmenim, ben de bir soru sormak istiyorum... Karşıdan 3 bayan geliyor, ellerinde dondurma var. Biri yalayarak yiyor, biri emerek, biri de ısırarak... Bu bayanlardan hangisi evlidir?" Öğretmen düşünüyor, düşünüyor... - "Emerek yiyen evlidir", diyor... Çocuk cevap veriyor: - "Hayır öğretmenim, parmağında alyansı olan... Ama ben de sizin stilinizi sevdim.."

Alt 03.09.07, 01:52   #333
Scorpio
Banned

Kız erkek arkadaşını arayıp akşam yemeğe davet etmiş. Hem ailesiyle tanıştıracak, hem de ailesi dışarı çıktıktan sonra erkek arkadaşıyla birlikte olacakmış. Çocuk kız arkadaşının evine gitmeden önce bir eczaneye uğrar. Eczacıya: - "Bana prezervatif verir misiniz?", der; eczacı da ne yapacağını sorar. Çocuk da kız arkadaşının evine gideceğini, kızın ailesi gittikten sonra birlikte olacaklarını söyler. Akşam yemek yemek için masaya otururlar. Yemekten önce dua edilir herkes yemeğe başlar ama çocuk hala dua ediyordur. Kız çocuğa, "ben senin bu kadar dindar olduğunu bilmiyordum", der. Çocuk da kıza: - "Ben de senin babanın eczacı olduğunu bilmiyordum!!!"

Alt 03.09.07, 01:53   #334
Scorpio
Banned

Fizikçi, matematikçi, kimyacı, jeolog ve antropologdan oluşan bir heyet bir araştırma için arazide bulunmaktadır. Birden yağmur bastırır. Hemen yakındaki bir arazi evine sığınırlar. Ev sahibi bunlara bir şeyler ikram etmek için biraz ayrılır. Hepsinin dikkati soba üzerinde toplanır. Soba yerden 1 m. kadar yukarda, altındaki dizili taşların üzerindedir. Sobanın niçin böyle kurulmuş olabileceğine dair bir tartışma başlar. Kimyacı, "adam sobayı yükselterek aktivasyon enerjisini düşürmüş, böylece daha kolay yakmayı amaçlamış"; fizikçi, "adam sobayı yükselterek konveksiyon yoluyla odanın daha kısa sürede ısınmasını sağlamak istemiş"; jeolog, "burası tektonik hareketlilik bölgesi olduğundan herhangi bir deprem anında sobanin taşların üzerine yıkılmasını sağlayarak yangin olasılığını azaltmayı amaçlamış"; matematikçi, "sobayı odanın geometrik merkezine kurmuş, böylece de odanın düzgün bir şekilde ısınmasını sağlamış"; antropolog, "adam ilkel topluluklarda görülen ateşe tapmanın daha hafif biçimi olan ateşe saygı nedeniyle sobayı yukarıya kurmuş". Bu sırada ev sahibi içeri girer ve ona sobanın yukarda olmasının nedenini sorarlar., Adam cevap verir: - "Boru yetmedi."

Alt 03.09.07, 01:56   #335
Scorpio
Banned

Adamın biri yabancı bir şehirde, bir evin kapısını çalarak şu ricada bulunur :

-Pek susadım, buralarda su bulamadım, lütfen bana bir bardak su verir misiniz?

Kapıyı açan çocuk, adamın yüzüne bakarak, kısa bir tereddütten sonra :

-İstersen ayran getireyim, der.

Adam bu teklifi teşekkürle kabul ettikten az sonra, çocuk bir çanak ayran getirir.

Adam ayranı içtikten sonra çocuk :

-İstersen daha getireyim, der.

-Zahmet olur yavrum.

-Hayır, zaten bu ayranın içine fare düştüğü için nasıl olsa dökecektik!

Bunun üzerine, adam iğrenerek, elindeki ayran çanağını hiddetle yere atıp parçalayınca, çocuk feryadı koparır :

-Anne, kapıdaki adam köpeğin çanağını kırdı!

Alt 03.09.07, 01:57   #336
Scorpio
Banned

Köylü adam doktora gitmis, Muayene bitip sira ödemeye gelince doktora ;

Doktor bey ben size bir soru sorayim bilirseniz iki kat ücret ödeyeyim, bilmezseniz benden para almayin demis.

Doktor bu köylünün soracagi neyi bilememki diye düsünüp peki amca sor bakayim demis.

Köylü söyle bakalim doktor deyip saçini tutup bu neden erken sonra sakalini tutup bu neden geç beyazlar demis.

Doktor ne kadar ugrassada cevabini bulamamis ve peki amca sen söyle bakalim demis.

Köylü önce saçini sonra sakalini gösterip bu bundan daha erken çikarda ondan erken beyazlar demis.

Muayene parasisni alamayan doktor durumu hazmedemeyip en pahali ilaçlari yazdiktan sonra köylüye amca bu ilaçlardan baska yerde yok (arkadasi olan eczaneyi tarif edip ) hemen ordan alip gelde sana nasil kullanilacgini tarif edeyim demis.

Köylü çikar çikmaz da hemen eczaciyi arayip bak sana bir köylü gelecek ilaçlari aldikrtan sonra seninle iddaya girip söyle bir soru soracak, sorununda cevabi saç sakaldan daha yaslidirda ondan. tamam mi diye iyice tembihlemis.

Biraz sonra köylü eczaneye varmis. Ilaçlari aldiktan sonda eczaciya bak oglum ben sana bir soru sorayim. cevabini bilirsen iki katini ödiyeyim ama bilmezsen benden para alma demis.

Tiyöyü alan eczaci kendinden emin peki amca sor bakalim demis.

Köylü bu sefer önce saçinin killarini gösterip sonra s...nin killarini isaret ederek bunlar neden bunlardan daha erken beyazlar demis.

Eczaci ; amca bunu bilmeyecek ne var bunlar bunlardan daha yaslidir da ondan demis.

Köylü hayir oglum bilemedim deyip önce elini s...ne atip bunun bir derdi, sonra kafasini tutup bunun bin derdi varda ondan demis...

Alt 03.09.07, 01:58   #337
Scorpio
Banned

Temel, iki kulagi da yanik vaziyette hastaneye getirilmis.

Doktor bu duruma sasirip sormus:

- Nasil oldu bu?

- Utu yaparken telefon caldi.

- Peki diger kulagin nasil yandi?

- O da ambulans cagururken!

Alt 03.09.07, 01:59   #338
Scorpio
Banned

Bir avcı, evine gelen misafirlerine eski bir ayı
postunu göstererek der ki: "Bu ayıyı Bolu ormanlarında
vurmuştum."

Misafirlerden biri, bu palavraya inanmayıp
sorar: "Nasıl olur? Bu kutup ayısıdır. Bolu'da
bulunmaz."

Avcı gülümseyerek cevap verir:
"Kardeşim ayı bu. Buranın kutup olmadığını, Bolu ormanları
olduğunu nereden bilsin?"

Alt 03.09.07, 02:02   #339
Scorpio
Banned

Kaza yerinin etrafını önce polis kordonu sonra da büyük bir meraklı kalabalığı çevirmişti.. Gazetesine,iyi bir kaza fotoğrafı yetiştirmek isteyen uyanık foto muhabiri çemberleri aşamayınca

"Yol verin.. Yol verin.. Ben kaza kurbanının oğluyum" diye bağırmağa başladı. Kenara çekilip yol verdiler.. Foto muhabiri yaklaştı.

Arabanın önünde bir eşek yatıyordu. :-))))

Alt 03.09.07, 02:02   #340
Scorpio
Banned

Bir sabah iki yavru tilki ormanda yururlerken aniden onlerine beyaz bir tavsan atlayip parmagini neredeyse bunlarin gozune sokarak "Tidin *****zi tideceem!!!" demis. Odleri kopan minik tilkiler kosarak yuvalarina gitmisler.

Anneleri bunlari soluk soluga gorunce ne oldugunu sormus. Yavrular: "Biz yolda yururken bu sabah onumuze beyaz bir tavsan atlayip 'Tidin *****zi tideceemm!!' dedi, cok korktuk, hemen eve geldik" demisler. Anne tilki cok sinirlenmis: "Kimmis o tavsan, bir gorursem gununu gosteririm ben ona!" demis.

Ertesi gun yine yavrular ormanda oynarken ayni beyaz tavsan yine dehsetengiz bir sekilde ortaya cikip repligini soyleyip ortadan kaybolmus. Yavrular aksam yine annelerine soylemisler ve anneleri daha da sinirlenmis.

Bir sonraki gun anne tilki ormanda cocuklarini uzaktan izlemeye karar vermis. Saklandigi yerden beyaz tavsanin yavrularinin onune atlayip "Haaa, tidin *****zi diteceem!!" diye tehdit ettigini gorunce firlayip tavsani kovalamaya baslamis.

Tavsan onde anne tilki arkada kosarlarken tavsan bir agac kovuguna dalip obur tarafindan cikmis. ANCAK O HIZLA KOVUGA DALAN ANNE TILKI KOVUGA SIKISMIS. Kafasi kovugun icinde, poposu disarida kurtulmak icin debelenirken tavsan kovugun etrafindan kosarak dolasmis ve anne tilkinin arkasina gecip seslenmis: "TITMIYCEKTIM AMA COCUKLARA SOZ VERDIM!"

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil