Geri git   A-Z ye Herkonu > Genel Konular

Seçenekler Stil

Alt 02.09.07, 17:21   #311
Scorpio
Banned

Tesekkür etmis: 94
Tesekkür almis 584 -> 276 Konu

Mehmet askere gitmeden 1 gün önce geneleve gitmiş. Şans bu ya Mehmet e bel soğukluğu bulaşmış. Acemilere kolay kolay hastane sevki olmaz ya; durumun vahameti üzerine bizimkini askeri hastanenin üroloji (bevliye) polikliniğine sevketmişler. Sırası gelen Mehmet tabip binbaşıya şikayetini arzetmiş:
- Komutanım; aciiiy, sızliyyy, ve yaniyyyy.. Akınti de geliyy... Doktor Mehmet in aleti alıp evirip çevirerek muayene ederken telefon çalmış. Binbaşı 1-2 dakika telefonla görüşmüş. Unutmuş tabii ve Mehmet e dönüp şikayetini tekrar sormuş. Mehmet huşu içinde:
- Memet deme komutanııım, canım deee, canım dee..
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 02.09.07, 17:21   #312
Scorpio
Banned

birgün bir köyde yolda hızla giden bir araba bir tavuka çarpar ve adam köye gitmiş parasını sahibine vermek için.köydeki adamlar demişki bu tavuk bu köyden deyil diyer köydendir demiş.

Alt 02.09.07, 17:22   #313
Scorpio
Banned

Adamın biri nişanlanmış ve askere gitmiş. Resim çektirip nişanlısına ve annesine gönderecekmiş.
Çektirdiği resmin belden üstünü annesine, belden altını nişanlısına gönderecekmiş. Fakat resimler ters gitmiş. Adam askerden gelince annesine sormuş: ***8220;Resimler nasıldı?***8221; Annesi ***8220;Saçını ortadan ayırınca, burnun çok uzun çıkmış yavrum

Alt 02.09.07, 17:22   #314
Scorpio
Banned

İkinci Dünya Savaşı***8217;nın iyice kızıştığı günlerdi. Karısından mektup aldı. Eşi:
-***8220;İzlande***8217;da eli iş tutar erkek kalmadı. Hepsi askere gitti. Ne yapayım kocacığım, artık bahçeyi kendim belleyeceğim.***8221;
Derhal cevap yazdı.
-***8220;Sakın ha, bahçeyi kazayım deme, silahlar orada gömülü.***8221;
Savaşta mektuplar açılıp incelendiği için, bir manga asker gelip evin bahçesinde kazmadık yer bırakmadılar. Adam bir hafta sonra karısına gönderdiği mektupta:
-***8220;Sanırım bahçe iyice bellendi... Sebzeleri hemen ek karıcığım,***8221; diyordu.

Alt 02.09.07, 17:22   #315
Scorpio
Banned

BiR gün Bismark, harpte yararlılık gösteren bir askere madalya takarken:
-***8220;Asker, yüz altın mı istersin, yoksa bu madalyayı mı?***8221;
Asker: ***8220;Madalyanın kıymeti nedir?***8221;
Bismark: ***8220;Maddi kıymeti aşağı-yukarı üç altın,***8221; diye cevap verir.
Asker: ***8220;Öyleyse 97 altınla madalyayı isterim!***8221;

Alt 02.09.07, 17:23   #316
Scorpio
Banned

Eski zaman paşalarından biri; güneşten çatlayan teknesinin ziftlenmesi için uşağına talimat vermiş.
Birkaç gün sonra , uşak; paşanın huzuruna yüklü bir fatura ile çıkmış;
Paşa öfke ile;
***8220;Bu nedir be adam?.. Bir teknenin ziftlenmesi için çok değil mi bu para?..***8221; diyerek uşağına çıkışmış.
Uşak; güleç bir yüzle;
***8220; Aman paşam!.. Ziftlenen sadece tekne değil, birazcıkta ben ziftlendim sayenizde***8221;... der.

Alt 02.09.07, 17:23   #317
Scorpio
Banned

Bir gün Cennet in kapıları şiddetle vurulmuş: - Güm Güm Güm !! İçeriden seslenmişler: - Kim o? Dışarıdan gök gürültüsü gibi bir ses: - Biz Istanbul u fetheden Fatih in yiğitleriyiz! İçeriden hoş geldiniz diyerek kapılar ardına kadar açılmış ve yiğitleri içeriye buyur etmişler. Her şey çok güzel gidiyormuş. Ta ki, 40 yıl geçinceye kadar. Bir gün kapılar yine şiddetle çalınmış: - Güm Güm Güm !!! İçeriden sormuşlar: - Kim o? Dışarıdan gök gürültüsü gibi bir ses: - Biz İstanbul u fetheden Fatih in yiğitleriyiz! İçeriden hemen cevaplamışlar: - Onlar 40 yıl önce geldi! Dışarıdan yine ses gelmiş: - Biz mehter takımıyız, ancak geldik!

Alt 02.09.07, 17:23   #318
Scorpio
Banned

Bir Yüzbaşı ile emir eri bir trende yolculuk ediyorlar. Aynı kopartmanda çok alımlı bir kız ile annesi de var. Başka kimse yok. Bu iki grup birbirlerini tanımasa da yolculuk sırasında tanışırız diye çok yakın oturmuşlar. Derken tren bir tünele giriyor, ortalık kararıyor. Bir öpücük sesi ve ardından -şırraaak- çok şiddetli bir şamar sesi duyuluyor. Tren tünelden çıkıyor. Herkes şaşkın ne oldu diye birbirine bakıyor.
Genç kız düşünüyor; (Benim yerime annemi öperlerse, işte böyle şamarı yerler..) Kızın annesi düşünüyor; (Helal benim kıza, öpüldü ama, hemen şamarı yapıştırdı.)
Yüzbaşı düşünüyor; (Ulan asker kızı öptü, şamarı ben yedim...)
Asker gülümsüyor; (İntikamımı aldım daa. Havaya bir öpücük yüzbaşıya bir şamar!!)

Alt 02.09.07, 17:24   #319
Scorpio
Banned

Soguk savasin en cafcafli yillaridir.Birgün Amerikalilar Ruslarin yeni bir silahi Sibirya da test ettiklerini haber alir vederhal en iyi ajanlarini siki bir egitime alirlar.Bu ajan kisa sürede Rus yemesini Rus gibi içmesini kisacasi gerçek bir Rus gibi davranmasini ögrenir ve derhal görevine baslar.
Sibirya da bir köye yerlesir.Birgün bir dügüne katilir.Ortama hemen ayak uydurur. Kendi kendine far****lmedigne sevinirken bir ihtiyar adam yanina yanasir:
Yoldas sen iyisin hossun ama Amerika lisin der.
Ajan sasirir ama bozuntuya vermek istemez ve:
-Saçmalama yoldas nerden çikardin der.
Yasli adam da
-ben okuma yazma bilmem, fazla gezmisligim de yoktur ama hiç zenci rus görmedim

Alt 02.09.07, 17:24   #320
Scorpio
Banned

İhtilâllerin birinde, herkes kendini kurtarmak için karşı taraftakini vurup temizlemek çabasındaymış. Bu arada genç bir teğmen de karşı taraftan olduğunu bildiği bir generali öldürmek için silâhını çekip tetiğe asılmış. Asılmış ama silâhtan hafifçe bir çıt***8217;tan başka ses çıkmamış. Bir daha. Bir daha. Yine çıt***8217;tan başka ses seda yok!
Bunun üzerine general hemen tabancasına davranıp yanındakilere emretmiş: ***8220;Çabuk bu teğmeni yakalayın,***8221; demiş. ***8220;Yakalayın ve kurşuna dizin! Niçin biliyor musunuz? Silâhını bakımsız bırakıp, ordu malına zarar verdiği için!***8221;

Konuyu Toplam 4 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 4 Misafir)

Seçenekler
Stil