Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 20.10.07, 10:57   #731
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Mutlu son

Eren Talu, gerekli para ve teminatı dün TOKİ'ye teslim etti. Yeni stadın temeli kasımda atılacak.

30 TRİLYON TAMAM
G.Saray'ın merakla beklediği Seyrantepe ihalesinde mutlu haber dün geldi. İhaleyi kazanan Eren Talu-Alke konsorsiyumunun 18 milyon YTL tutarındaki teminat ile 12 milyon YTL'lik nakit ödemeyi dün TOKİ'ye yapmasıyla son pürüz aşıldı. TOKİ ile Talu resmi sözleşmeyi imzaladı.

720
GÜNDE BİTECEK

Bu gelişme ile G.Saray'ın Seyrantepe'de yapılacak 52 bin kişilik çok amaçlı stadı için engel kalmadı. Stadın temeli önümüzdeki ay görkemli bir törenle atılacak. Temel atma törenine Başbakan Erdoğan da davetli. 720 günde Aslan'a teslim edilecek yeni stat, 49 yıllığına G.Saray'ın olacak.
kayra (20.10.07)

Alt 20.10.07, 10:59   #732
Hasani
Uzman

Sabri geliyor

8 Eylül'deki Malta maçından beri forma giyemeyen genç futbolcunun hedefi G.Antep maçına yetişmek.

SAKATLIĞI GEÇMEK ÜZERE
Malta ile 8 Eylül'de oynadığımız milli maçın 51. dakikasında kuyruk sokumundan sakatlanıp sahayı terk eden Sabri Sarıoğlu, formasına kavuşmak için artık gün sayıyor. Dün akşam antrenör Cevat Güler yönetiminde çalışan sarı-kırmızılı oyuncunun, haftaya takımla birlikte idmanlara başlayacağı
ifade edildi.

FUTBOLSUZ KALMAK ZOR
Sakatlığının büyük ölçüde geçtiğini belirten Sabri, "Futboldan ayrı kalmak bir futbolcunun başına gelecek en kötü şey. Çok şükür hızla düzeliyorum. Ağrılarım geçti, düz koşulara başladım. Haftaya takıma katılmayı umuyorum. Amacım en geç G.Antep maçında sahada olmak" dedi.

Alt 20.10.07, 11:02   #733
Hasani
Uzman

Şaş'ın oynaması zor

İdmanda kalecilik yaparken kendisini sakatlayan Hasan Şaş'ın tedavisi sürüyor. Dün akşamki idmanda tedavisinin ardından takımla birlikte çalışan yıldız futbolcunun Ankaraspor kadrosuna alınıp alınmayacağına bugün karar verilecek. Hasan'ın kadroya alınsa bile yedek soyunması bekleniyor. Sağ kanatta yine Barış oynayacak.

Kalli 5'te 5 istedi

SEYİRCİSİZ oynama cezası Ankaraspor maçı ile bitecek G.Saray'da hedef seriyi kayıpsız tamamlamak. Feldkamp'ın futbolculara, "Bundan önceki seyircisiz 4 maçımızı da kazandık. Noktayı da galibiyetle koyalım" dediği bildirildi. Cimbom seyircisiz Ç. Rize'yi 4-0, ****ücü'nü 1-0, Konya'yı 6-0, Beşiktaş'ı 2-1 yenerken; 13 gol atıp, 1 gol yedi

Alt 20.10.07, 11:15   #734
Hasani
Uzman

Fedakâr Servet

MİLLİ Takım'dan yorgun döndüğü için Feldkamp'ın dinlendirmeyi düşündüğü Servet Çetin, Ankaraspor maçında oynamak istediğini söyledi. Hem Moldova, hem de Yunanistan'a karşı 90 dakika forma giyen tecrübeli oyuncunun bu tavrı Kalli'den takdir aldı. Servet'in yarın Song ile birlikte savunmadaki yerini alması bekleniyor.

Başkan şova gelecek

PANKREAS ameliyatı sonrası evinde istirahat eden başkan Canaydın'ın Ankaraspor maçını statta izlemek istediği öğrenildi. Doktorlarından rica eden Canaydın izin çıkarsa, yarın Ali Sami Yen'de olacak. Seyrantepe'de imzaların atılması ile moral bulan Canaydın şov yapacak.

Alt 20.10.07, 11:17   #735
Hasani
Uzman

Linderoth örnek bir futbolcu

G.SARAY'DA Linderoth'un yedeği olan Mehmet Topal, kendisine İsveçli yıldızı örnek aldığını söyledi. Linderoth'un futbolculuğunun yanı sıra çok kişilikli bir insan olduğunu ifade eden Topal, "Örnek alınacak bir futbolcu. Benim bölgemde oynadığı için yaptığı bütün hareketleri izliyorum. Çok iyi konsantre oluyor. Tüm açıkları kapatmaya çalışıyor" dedi. Mehmet Topal şöyle devam etti: "Durarak oynadığını hiç görmedim. Devamlı koşuyor. Ben de onun gibi olacağım." Öte yandan, İsveç Milli Takım kampından dönen Linderoth'a özel bir antrenman programı uygulandı.

Song'un aklı fikri Bordo'da

G.SARAY'ın defanstaki sigortası Song'un aklı UEFA Kupası'nda. Bu yıl ligin yanı sıra Avrupa'da da büyük hedefler koyduklarını belirten Song, "İlk maçımızı Bordeaux ile oynayacağız. İyi başlarsak gerisi gelir. Amacımız Fransa'dan puanla dönmek" diye konuştu

Alt 20.10.07, 11:19   #736
Hasani
Uzman

"Özel hayat kalmayacak"

Kalli, herkesin işine odaklanması gerektiğini ve başarının bu şekilde geleceğini belirtti

Galatasaray Teknik Direktörü Feldkamp, Milli Takım***8217;ın üst üste aldığı kötü sonuçlar hakkında yorumda bulunmaktan kaçınırken, bazı çevrelerin bu konuda çok konuşmasının zarar verici olduğunu söyledi. Feldkamp, ***8220;Aslında bu işten pek anlamayan insanlar o kadar çok şey söylüyor ki, ben de aynı şekilde bu konuya değinmek istemiyorum. Maalesef teknik direktörler de bu konuda gereğinden fazla yorumda bulunuyorlar. Zarar veriyorlar. Maçlardan önce, kamplarda ne olup bittiğini bilmediğim için zaten bir şey söylemem mümkün değil***8221; dedi. Yabancı sayısının çok fazla olmasının milli takımları olumsuz etkileyebileceğini bir dönemin İtalya***8217;sını ve şimdiki İspanya***8217;yı örnek vererek dile getiren Kalli, Ankaraspor mücadelesinin ardından dolacak olan 5 maçlık seyircisiz oynama cezaları için de ***8220;Hâlâ bana ***8216;Boş tribünlere mi oynuyorsunuz?***8217; diye Almanya***8217;dan telefon geliyor. Bu bizim için utanç kaynağı olsa gerek. Ama unutmamak gerekiyor, 4 maça da en iyi şekilde konsantre olmaya çalıştık. Yönetimimiz de her türlü desteği ve olanağı verdi ve hepsini kazandık***8221; ifadelerini kullandı. UEFA Kupası***8217;ndaki maçlara da değinen tecrübeli çalıştırıcı, ***8220;Tabii ki rakiplerimizi takip ediyoruz. Ancak bizim için öncelikli olarak Ankaraspor maçı önemli. Burada takımın bilmesi gereken, önümüzdeki haftalarda özel hayat diye bir şey kalmayacak. İşimize odaklanmamız lazım***8221; şeklinde konuştu. Bu arada Hasan Şaş ile milli takımdan sakat dönen Ümit Karan***8217;ın tedavilerinin ardından dünkü antrenmana katılması Kalli***8217;nin yüzünü güldürdü.

Ali Sami Yen anıldı
G.saray***8217;ın 102. kuruluş yılı etkinlikleri çerçevesinde, kulübün kurucusu Ali Sami Yen, kabri başında anıldı. İkinci Başkan Semih Haznedaroğlu, ***8220;Başkanımız bu tür konulara büyük hassasiyet gösterir, ancak kendisi istirahatte olması nedeniyle gelemedi. Bizler, G.Saray Yönetim Kurulu ve tüm Galatasaraylılar adına 102. yılımızda kurucumuzun mezarı başında bulunmaktan gurur duyuyoruz***8221; dedi.

Alt 20.10.07, 11:21   #737
Hasani
Uzman

Cim Bom'un sessiz çığlığı

Geçen sezondan kalan 5 maçlık seyircisiz oynama cezasını yarınki Ankaraspor maçıyla tamamlayacak olan Galatasaray, taraftar desteği olmadan da maçlarını kazanmayı biliyor. Sarı-kırmızılı ekip, ligde daha önce cezası nedeniyle kendi evinde oynadığı seyircisiz 10 maçtan 9'unu kazandı, sadece 1'ini yitirdi.

8'i Ali Sami Yen, 2'si de Atatürk Olimpiyat Stadı'nda olmak üzere seyircisiz karşılaşmalarda toplam 25 gol atan ''Cim Bom'', kalesinde ise sadece 3 gol gördü. ''Cim Bom'', geçen sezondan kalan 5 maçlık seyircisiz oynama serisinin ilk 4
maçında Çaykur Rizespor'u 4-0, Ankaragücü'nü 1-0, Konyaspor'u 6-0, Beşiktaş'ı da 2-1 yendi. Galatasaray bu maçlarda toplam 13 gol atarken, 1 gol de yedi.
-SEYİRCİSİZ MAÇLAR-
Galatasaray'ın, cezası nedeniyle iç sahada seyircisiz oynadığı lig maçlarında aldığı sonuçlar şöyle:
Tarih Stat Rakip Sonuç
---------- ------------ ------------- -----
10.12.2000 Ali Sami Yen Gaziantepspor 2 - 0
23.03.2003 Ali Sami Yen Elazığspor 3 - 0
15.05.2004 Atatürk Olimpiyat Elazığspor 3 - 1
29.03.2006 Ali Sami Yen Ankaragücü 2 - 0
27.01.2007 Ali Sami Yen Ankaraspor 2 - 0
06.04.2007 Ali Sami Yen K.Erciyesspor 0 - 1
12.08.2007 Atatürk Olimpiyat Ç.Rizespor 4 - 0
26.08.2007 Ali Sami Yen Ankaragücü 1 - 0
16.09.2007 Ali Sami Yen Konyaspor 6 - 0
29.09.2007 Ali Sami Yen Beşiktaş 2 - 1

Alt 20.10.07, 11:22   #738
Hasani
Uzman

Nonda göz dolduruyor

Ankaraspor maçı hazırlıklarını akşam basına kapalı olarak yaptığı idmanla sürdüren Galatasaray'da Ümit Karan üzüntüsü yaşanıyor. İlk 11'de sahaya çıktığı ve 45 dakika görev yaptığı Yunanistan maçında sol ayağına darbe alan golcü futbolcunun dün MR'ı çekildi. Ayağında zedelenme tespit edilen ve tedavisine başlanan Karan'ın akşam idmanına çıktığı, Ankara maçına yetişme ihtimalinin bulunduğu ancak riske edilmeyeceği öğrenildi. Sakatlığı bulunan diğer futbolcu Hasan da akşam çalışmasında yer aldı.

NONDA GÖZ DOLDURUYOR

Alman teknik adam, Sami Yen'deki mücadelede Hakan Şükür'ün yanında Shabani Nonda'ya şans verecek. Antrenmanlarda oldukça istekli görünen Kongolu golcü de zaten "Ben hazırım" mesajını veriyor.
kayra (20.10.07)

Alt 20.10.07, 11:24   #739
Hasani
Uzman

Ankaraspor 7. kez

Galatasaray ile Ankaraspor, Turkcell Süper Lig'de yarın 7. kez karşı karşıya gelecek. İki takım arasında geride kalan 6 maçtan 5'ini Galatasaray kazandı, 1 maç da berabere sonuçlandı.
Lig tarihinde ilk kez 2004-2005 sezonunda karşı karşıya gelen iki ekip arasındaki maçları Galatasaray, Ankara'da 2-0, İstanbul'da da 4-2'lik skorlarla kazandı.
2005-2006 sezonunda ise Ankara'da yapılan karşılaşmadan 2-1 galip ayrılan sarı-kırmızılı ekip, İstanbul'da da 4-0 galip geldi.
Geçen sezon Ankara'da yapılan maç ise 1-1 sonuçlanırken, Galatasaray, İstanbul'da seyircisiz oynadığı maçı 2-0 kazanmıştı. Galatasaray, Ankaraspor'a geride kalan 6 maçta toplam 15 gol atarken, kalesinde 4 gol gördü.

Alt 20.10.07, 11:26   #740
Hasani
Uzman

Lincoln'e teşekkür

Önceki gün düzenlediği basın toplantısında, "Türk vatandaşlığına geçmem için teklif gelirse ciddi ciddi düşünürüm. Böyle bir öneri benim için gurur verici olur. Burada keyfim yerinde. Tanrı beni olmam gereken yere göndermiş" diye konuşan Galatasaraylı Lincoln'e sarı-kırmızılı kulübün başkanı Özhan Canaydın teşekkür etti. Brezilyalı futbolcunun toplantısını televizyondan canlı olarak izleyen ve Lincoln'ün sözleri karşısında çok duygulanan Özhan Canaydın, sportif direktör Mustafa Turgun aracılığıyla oyuncusuna teşekkür etti.

"SANKİ 40 YILDIR BURADASIN"

Lincoln'ün özellikle Türkiye hakkındaki övgü dolu sözleri karşısında etkilenen Galatasaray Başkanı Canaydın, "Galatasaray'a yakışır şekilde konuştun. Sanki 40 yıldır bu kulüpteymişsin gibiydin. Seni almakla ne kadar doğru bir transfer yaptığımızı şimdi daha iyi anlıyorum. Seni kadromuza katmak için çok uğraşmıştık ama buna değmiş. Türkiye hakkındaki sözlerin beni oldukça duygulandırdı. Sana teşekkür ediyorum" şeklindeki sözleriyle Lincoln'e teşekkürlerini sundu.
kayra (20.10.07)

Konuyu Toplam 6 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 6 Misafir)

Seçenekler
Stil