Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

G.Saray final oynar
Alt 06.10.07, 11:45   #1
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu
Standart G.Saray final oynar

G.Saray final oynar

İsviçre gazeteleri, ilk maçı 3-2 kazanan takımlarının UEFA rüyasının 20 dakika sürdüğünü belirterek, "G.Saray, Sion'u traşladı!" dediler.

BAŞKAN HİZAYA GELDİ
Aslan'ın Sion'u 5-1'le UEFA'dan elemesi İsviçre'de 'ti'ye alındı. Le Matin, "G.Saray Sion'u traşladı" derken "36'da skor ilk maçtaki gibi 3-0 oldu ama tabela yer değiştirdi" yorumunu yaptı. Gazete, Constantin'in "G.Saray, yarı final veya final oynar" dediğini yazdı.

SİON NAKAVT OLDU

Diğer gazetelerin yorumları şöyle: Le Temps: G.Saray, Sion'un UEFA hayallerini ilk yarım saatte çöpe attı. Sion, UEFA'yı arka kapıdan terk etti. 20 Minutes: Rüya 20 dakika sürdü. Sion 5-1'lik skorla nakavt oldu. Le Matin Bleu: Sion boyunun ölçüsünü aldı.
Alt 06.10.07, 11:48   #2
Hasani
Uzman

Standart Daha çok işim var

Daha çok işim var

"Bu taraftar varken hiçbir yere gitmem. Golüm onlara hediye".

Beşiktaş maçında kadro dışı bırakılınca bir ara G.Saray'dan ayrılmayı düşünen Lincoln'ü sarı-kırmızılı taraftarlar ikna etti. Sion maçında büyük sevgi gösterileri yapılan Brezilyalı yıldız, maçtan sonra konuştuğu takım arkadaşlarına adeta büyülendiğini söyledi. Lincoln, "Derbide forma giymemek beni çok üzmüştü. 2-3

gün bunalıma girdim. Ama artık geride kaldı. Isınmaya çıktığımda taraftarların bana olan müthiş sevgisini görünce, her şeyi unuttum" dedi.

G.SARAY'I ÇOK SEVİYORUM
Golden sonra formasını öpüp taraftara gösteren Lincoln bu hareketi için, "Hem G.Saray'ı hem de onları çok sevdiğimi göstermek istedim. Attığım golü taraftarımıza armağan ediyorum" ifadelerini kullandı. Bu arada Sion maçında sağ dizine darbe alan Lincoln'ün dün MR'ı çekildi. Kulüp doktoru İlker Yücesir, "Bazı bulgular var ama detaylı tetkik gerek. Yarın durumu netleşir" dedi. Sambacı dün tesislerde tedavi oldu.
Alt 06.10.07, 11:50   #3
Hasani
Uzman

Standart Nonda geldi Karan coştu

Nonda geldi Karan coştu

Sion'a 2 gol atan Ümit Karan, Nonda'nın gelişi ile adeta coştu! Lige durgun başlayan yıldız futbolcu, Nonda transfer edilene kadar sadece Bursaspor ve Koprivnica filelerini havalandırmıştı. Kongo'lu golcünün alınması ile adeta patlama yapan Ümit; Manisa, Konya, K.Paşa ve Sion'a 5 gol attı.
Alt 06.10.07, 11:55   #4
Hasani
Uzman

Standart Herkes alkışlıyor

Herkes alkışlıyor

Cim Bom'da sezon başında yapılan operasyonun tuttu. Artık herkes bizi konuşuyor...

Galasaray sezon başında Türkiye***8217;nin en çok konuşulan takımı idi. Son iki yılda bir şampiyonluk bir de üçüncülük elde eden kadrodan 6***8217;sı ilk 11 futbolcusu olmak üzere toplam 11 oyuncunun gönderilip 10 yeni ismin alınması büyük tartışmalara yol açtı. Hele hele bu takımın başına uzun süredir hiçbir kulüpte görev almayan 74 yaşındaki Karl Heinz Feldkamp***8217;ın getirilmesi tartışmaları daha da alevlendirdi. Çoğu kişi Galatasaray***8217;ın bu haliyle başarılı olmasının mümkün olmayacağını düşünüyordu.

Operasyon hedefine ulaştı
Tartışmanın odak noktasındaki isim ise Feldkamp oldu. Çoğu kişi, daha önce Beşiktaş***8217;tan sağlık sorunları nedeniyle ayrılan Alman teknik adamın böylesine büyük paralar harcanarak kurulan kadro için yeterli olmayacağını düşünüyordu.
Fakat, geçen zaman Galatasaray***8217;daki bu büyük kadro operasyonuna karar verip uygulayan kulüp başkanı Özhan Canaydın, başkan yardımcısı Adnan Polat ve futbol şube sorumlusu Haldun Üstünel***8217;i haklı çıkardı.
Kalli***8217;nin önderliğindeki sarı kırmızılı ekip bugün Türkiye***8217;nin en iyi futbol oynayan takımı oldu. Ligde oynadığı 7 maçta bileği bükülmeyen Cimbom, 6 galibiyet, 1 beraberlik elde ederken, UEFA Kupası***8217;nda da İsviçre temsilcisi FC Sion***8217;u eleyerek tarihinde ilk kez gruplara kalmayı başardı. Başta Lincoln olmak üzere kadroya yeni eklenen bütün isimler (Linderoth, Barış, Serkan, Volkan, Servet, Bouzid, Nonda, Orkun, Hakan Balta) son derece isabetli transferler olduklarını kanıtladı.
Disiplinden taviz vermedi
Galatasaray şu günlerde yine Türkiye***8217;nin en çok konuşulan ekibi. Fakat, bu sefer üzerinde tartışılan değil övgüler yağdırılıp alkışlanan bir takım haline geldi. Taraflı tarafsız herkes bu müthiş başarı grafiğinin mimarı olan teknik direktör Karl Heinz Feldkamp***8217;ı alkışlıyor. 74 yaşında olmasına rağmen gençlere taş çıkartan bir zindeliğe sahip olan Alman çalıştırıcı, geldiği ilk günden itibaren futbolcular üzerinde hakimiyet kurdu. Yönetimin de desteği sayesinde futbol takımında tek patron haline gelen Feldkamp, o bildik Alman disiplininden bir an bile geri adım atmadı. Futbolculara öncelikle takım ruhunu alkışladı. Hepsini birbirine kaynaştırdı. Disiplinsizlik yapanlara, kim olursa olsun acımadı. Hemen cezasını kesti. En kritik Beşiktaş maçı öncesinde çoğu kişiye göre sadece uyarıyla geçiştirilebilecek disiplin suçları işleyen Lincoln ve Hakan Şükür***8217;ü bile kadro dışı bıraktı. Ama sonunda kazanan o oldu. Kalli ve Galatasaray Türkiye***8217;nin takdirle izlediği isimler haline geldi.
Bu sezon G.Saray***8217;dan kimler gitti, kimler geldi?
Gidenler: Mondragon, Tomas, İliç, İnamoto, Ferhat, Aydın, Fevzi, Hasan Kabze, Anıl, Necati, Orhan, Emre Aşık.
Gelenler: Lincoln, Linderoth, Barış, Serkan, Volkan, Servet, Hakan Balta, Bouzid, Nonda, Orkun
Alt 06.10.07, 11:57   #5
Hasani
Uzman

Standart Hasan ve Nonda ilk 11'de

Hasan ve Nonda ilk 11'de

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, pazar günkü Kayserispor maçında mecburen revizyona gidecek. Son oynanan FC Sion maçının 11***8217;inden en az 3 isim çeşitli nedenlerle Kayseri***8217;de forma giyemeyecek.
Kalli***8217;nin, FC Sion karşılaşmasında aldığı darbe sonucu sağ dizinde ödem oluşan Lincoln***8217;ü, sakatlığını daha da ilerletmemek adına Kayseri***8217;de oynatmamayı planladığı belirtildi. Bu futbolcunun yokluğunda oyun kuruculuk görevini, tıpkı Beşiktaş
derbisinde olduğu gibi Arda Turan üstlenecek. Arda***8217;dan boşalan sol kanat Hasan Şaş***8217;a teslim edilecek.
FC Sion karşılaşmasında bekleneni veremeyen Hakan Şükür***8217;ün yerine de Nonda ilk 11***8217;e girmesi bekleniyor. Bu durumda Kayserispor deplasmanında Galatasaray***8217;ın hücum hattı Ümit-Nonda ikilisinden oluşacak. Ayrıca, sol bek Volkan Yaman da Kayseri***8217;de dinlendirilip, yerine Hakan Balta***8217;ya görev verileceği ifade edildi.
Alt 06.10.07, 11:59   #6
Hasani
Uzman

Standart "O öpücük taraftaraydı"

"O öpücük taraftaraydı"

Galatasaray'ın Sion'u 5-1 ile geçtiği maçta, forma giydiği diğer karşılaşmalardaki gibi şov yapan Lincoln son bir hafta içinde birbirinden farklı duyguları yoğun yaşadı. İlk olarak Beşiktaş maçı öncesinde teknik direktör Karl Heinz Feldkamp tarafından kadro dışı kaldığı için neredeyse depresyona giren Brezilyalı futbolcuya, güzel oyununu golle taçlandırdığı Sion maçında sarı-kırmızılı taraftarlar bir kez daha 'aşık' oldu. Karşılaşmanın ardından takım arkadaşlarıyla dertleşen Lincoln, "Golden sonra formamı öptüm çünkü bir duygu patlaması yaşadım. O öpücük taraftarımızaydı" dedi.

"DAHA İYİSİNE LAYIKLAR"
Lincoln içini şu şekilde döktü: "Beşiktaş maçında oynayamadığım için bunalıma girdim. Çünkü o cezayı hak etmedim. Statta ısınmaya çıktığımda taraftarların bana olan müthiş sevgisini görünce sorumluluğum daha da arttı. Onlara layık olabilmek için elimden gel e n i yaptım. Formamı da hem bu takımı hem de taraftarlarımızı sevdiğim için öptüm. Attığım golü taraftarlarımıza armağan ediyorum. Aslında onlar daha iyilerine layık."
Alt 06.10.07, 12:02   #7
Hasani
Uzman

Standart "G.Saray finale yürüyor"

"G.Saray finale yürüyor"

Galatasaray-Sion rövanşı öncesinde, Kadıköy***8217;deki olaylı Türkiye-İsviçre maçını kullanarak avantaj sağlamaya çalışan Sion Başkanı Constantin, 5-1***8217;lik hezimet sonrasında çark etti. Karşılaşmadan önce, ***8220;İstanbul***8217;a gaz maskesi götüreceğiz, çünkü bizi zehirleyecekler. Orada neler yaşanacağını bilmiyoruz***8221; diyerek ortamı germeye çalışan Constantin, Galatasaray Yönetimi***8217;nin misafirperverliği ve Ali Sami Yen Stadı***8217;ndaki tarihi yenilgi sonrasında kendine geldi: ***8220;Rakibimizin önü açık. UEFA***8217;da final ya da yarı final onları bekliyor...***8221;
UEFA.com: Galatasaray finale yürüyor

UEFA.com da Sarı-Kırmızılı temsilcimize övgüler yağdırdı. Türk basınının yorumlarına da yer veren sitede, Cim Bom***8217;un 2000 yılında Arsenal***8217;i yenerek UEFA Kupası***8217;na ulaştığı hatırlatılarak şu ifadeler kullanıldı: ***8220;Bu galibiyet, akıllara 1989 senesindeki Neuchatel Xamax maçlarını getirdi. Önce 3-0 kaybeden Galatasaray, sonra 5-0 kazanıp yoluna devam etmişti. Kimbilir; belki de Galatasaray, 2008 yılı Mayıs ayında oynanacak finalde, City of Manchester Stadı***8217;nda olacak. Çünkü Galatasaray, UEFA Kupası Finali***8217;ne doğru yürüyor.***8221;

Konuyu Toplam 5 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 5 Misafir)

Seçenekler
Stil