Geri git   A-Z ye Herkonu > Politika-Ekonomi

Seçenekler Stil

NTV ekranından darbe çağrısı
Alt 19.03.09, 14:46   #1
leonking90
Herseyden Haberi Var

leonking90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 306
Tesekkür almis 587 -> 159 Konu
Exclamation NTV ekranından darbe çağrısı

NTV ekranından darbe çağrısı

NTV***8217;de yayınlanan Seçim Otobüsü Programı***8217;nda üç kişinin yaptığı aleni darbe çağrısı yayınlandı. Üstelik de olay bir ***8220;canlı yayın kazası***8221; değildi.

NTV***8217;de bugün saat 12:00 ile 13:00 arasında tarihe kara harflerle geçecek bir yayın yapıldı.

NTV***8217;de yayınlanan Seçim Otobüsü Programı***8217;nda üç kişinin yaptığı aleni darbe çağrısı yayınlandı. Üstelik de olay bir ***8220;canlı yayın kazası***8221; değildi. Program ekranlara banttan geldi.

NTV***8217;nin yerel seçimin nabzını tutmak için yayına soktuğu ve belediye otobüsü görünümünde bir otobüste vatandaşların fikirleri alınarak yapılan yayın bir süredir provokatif bir hal almıştı.

Otobüste farklı siyasi görüşte insanlar adeta birbirine düşürülüyordu. Programın bugün sabah kuşağında yayına sokulan bölümünde ise tam anlamıyla bir skandal yaşandı.

NTV'den cevap : Ekran Kazası

AKP Kapatılsın Olmazsa Darbe

Sözkonusu şahıs önce AKP***8217;nin kapatılması yönünde çağrıda bulundu. Hiçbir belediye hizmetinin önemli olmadığını söyleyen şahıs, AKP***8217;nin laiklik ya da Deniz Feneri çerçevesinde kapatılması çağrısı yaptı ve ***8220;inşallah***8221; çekti. Daha sonra ise darbe çağrısına geçti.

Banttan Darbe Çağrısı

***8220;Çarşaflıya rozet taktı benim için CHP bitti, benim tek partim Osman Pamukoğlu***8217;nun partisidir***8221; diyen genç bir vatandaş açıkça darbe çağrısı yaptı ve ***8220;ben darbe taraftarıyım, birçok şeyin resetlenmesi lazım, darbeyle birçok kişiye gözdağı verilmesi lazım.***8221; gibi cümleler kurdu. Bu sırada bir genç kız da sözkonusu şahsa destek verdi ve darbe diyaloğu başladı.

NTV***8217;nin banttan yayınladığı programda darbe çağrısı laf arasında da geçmiyordu. Çağrı yaklaşık 1 dakika boyunca sürdü ve askerin neden müdahale etmesi gerektiği, müdahale edip nasıl temizlik yapması gerektiği anlatıldı. Sözkonusu kişiler üniversite okumanın saçma olduğunu en doğrusunun askerin gelmesi olduğunu, ülke geriye gitse bile darbe yapılması gerektiğini söylediler. Bu sözler kesintisiz yayınlandı. Üstelik de NTV***8217;nin neşeli müziği eşliğinde.

NTV yöneticileri banttan bile olsa bu sözler yayında akarken müdahale etmedi ve yayını kesmediler.

Bilindiği gibi Türkiye***8217;de darbe çağrısı yapmak suç. Bunu basın yayın yoluyla yapmak da ayrı bir suç. NTV***8217;nin bu yayını üzerine sivil toplum kuruluşları ve savcıların harekete geçip geçmeyeceği merakla bekleniyor***8230;

NTV bu ayıp için hala özür dilemiş değil...

Alt 19.03.09, 19:13   #2
klemexus
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 35
Tesekkür almis 15 -> 8 Konu

bahsettiğin olayı bire bir izledim sonuçta programda halk konuşuyor herkes istediği şeyi söylüyor kimi ben a partisinden mutluyum diyor kimi inşallah b partisi gelir diyor kimi c partisi gelsin diyor herkes kafasına göre takılıyor yani elemanda darbe olsun istiyorum diyor bunda yanlış bi şey görmedim ben darbe örgütü kurduk demiyor bunu söyleyen siyaset ekonomi..vs uzmanıda değil
madem özgür bir ülke herkes "Düşündüğünü" söylemekte özgürdür diye düşünüyorum bence yanlış bir şey yok bunda..
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 20.03.09, 08:25   #3
leonking90
Herseyden Haberi Var

leonking90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 306
Tesekkür almis 587 -> 159 Konu

Al***305;nt***305;:
klemexus´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
bahsettiğin olayı bire bir izledim sonuçta programda halk konuşuyor herkes istediği şeyi söylüyor kimi ben a partisinden mutluyum diyor kimi inşallah b partisi gelir diyor kimi c partisi gelsin diyor herkes kafasına göre takılıyor yani elemanda darbe olsun istiyorum diyor bunda yanlış bi şey görmedim ben darbe örgütü kurduk demiyor bunu söyleyen siyaset ekonomi..vs uzmanıda değil
madem özgür bir ülke herkes "Düşündüğünü" söylemekte özgürdür diye düşünüyorum bence yanlış bir şey yok bunda..
tabi sokaktaki vatandaşın darbe çağrısı yapması, ve de solcu bir kanalın bunu yayınlaması "apaçık propaganda " yapması gayet normal!

Arkadaşım ya sen hiç bir şeyin farkında değilsin, ya a partisi b partisi kapatılsın umrumda değil!
Adam darbeden bahsediyo.
evinden sokağa çıkama diyo.
ülkeyi asker yönetsin diyo.
Türkiye 50 yıl daha geriye gitsin diyo
Bunu sokaktaki vatandaş söylüyo.
Sen düşünki bunu vatandaş çok rahat diyebiliyorsa,
derin devletin içindeki o bürokratları siyasetçileri askerleri düşün...

Tabi bana değmeyen yılan bin yıl yaşasın...
Zaten bu ülke bu yüzden bu halde...
Kriz var darbe var kimin umrunda...

Alt 20.03.09, 10:57   #4
klemexus
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 35
Tesekkür almis 15 -> 8 Konu

Al***305;nt***305;:
leonking90´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
tabi sokaktaki vatandaşın darbe çağrısı yapması, ve de solcu bir kanalın bunu yayınlaması "apaçık propaganda " yapması gayet normal!

Arkadaşım ya sen hiç bir şeyin farkında değilsin, ya a partisi b partisi kapatılsın umrumda değil!
Adam darbeden bahsediyo.
evinden sokağa çıkama diyo.
ülkeyi asker yönetsin diyo.
Türkiye 50 yıl daha geriye gitsin diyo
Bunu sokaktaki vatandaş söylüyo.
Sen düşünki bunu vatandaş çok rahat diyebiliyorsa,
derin devletin içindeki o bürokratları siyasetçileri askerleri düşün...

Tabi bana değmeyen yılan bin yıl yaşasın...
Zaten bu ülke bu yüzden bu halde...
Kriz var darbe var kimin umrunda...
o zaman bunu dedirtenler utansın ne diyebilirimki..
zaten böyle devam ederse 10 yıl içinde yine askerler tarafından yönetileceğiz ama bu TÜRK askeri olmayacak o kesin..

Alt 13.04.09, 14:45   #5
Clack
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 0
Tesekkür almis: 1 -> 1 Konu

ee eşitlik işte )
 Yaziklar olsun
Alt 15.04.09, 15:00   #6
hizliyolcua
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 0
Tesekkür almis 2 -> 2 Konu
Standart Yaziklar olsun

Su güzelim Ülkemizi cekmek istedikleri yerlere bak.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil