Geri git   A-Z ye Herkonu > Sohbet Kösesi / Eglence / Geyik

Seçenekler Stil

doktor önerisi; sigara sağlığa zararlıdır
Alt 17.02.09, 18:36   #1
hatasan
Mp3 Avcisi

Tesekkür etmis: 4
Tesekkür almis 7 -> 6 Konu
Red face doktor önerisi; sigara sağlığa zararlıdır

mrb arkadaşlar, okumuş olmanız beni çok mutlu etti. Bana cesaret veriyorsunuz teşekkür ederim...

Bu gün doktorculuk oynayacağım. ...
Üzerimde kol uçları kirlenmiş, gri-beyaz önlüğüm, saçlarımda gelişigüzel tutturulmuş iki tel toka,hafif ter kokusu. Göz altlarımda geceki nöbetten kalma mor halkalar. Bakışlarım uzakta ama inanki ben dahi bilmiyorum ne gördüğümü. Sabah kapımda sıragelmiş tanımadığım insanlar. Hepsi gözleri ile beni kuşatmış durumdalar, göz hapsi bu olsa gerek. Ufağım, küçüğüm diye güvensiz bakışlarını da yakalayabiliyorum. Fötr şapkalı, orta boylu, hafif kilolu, kirli sakallı olanı kapının önünde tüm gövdesiyle girişi kapatmaya çalışıyor, diğer hastalardan bi haber veyahut onarı yok sayarak üzerimde büyümeye başlıyor. Bakışlarını üzerimde sabitliyor, içindeki nefreti gözlerinden kusuyor. Neden geldiğini bile anlamıyorum ama o çok kızgın, durmadan bağırıyor 'ben hastayım'! Bakıyorum , sadece bakıyorum, bugüne kadar yaşadıklarım bir film şeridi oluveriyor. Fonda kızgın adamın çığlıkları, hakaretleri ve sahnede geçmişim oynuyor;
Ben de çocuktum, benimde annem babam vardı ve çok kıymetliydim. Her çocuk gibi prensestim, üzerime titriyorlardı. Beni sevip koruyorlardı. Büyümeye başladım ve yaşımla orantılı olarak hep okudum, çalıştım, sınavlara girdim. Bu süre zarfında hep koruma altındaydım, kıymetliydim, doktor olacaktım herkes bana saygı gösteriyordu!
Ya şimdi ?Doktor oldum ve kapıdaki fötr şapkalı adam, kendi kızına tanımadığı bir adamın bağırmasını istemese de, tanımadığı birinin kızına avazı çıktığı kadar bağırabiliyordu. Evet o hastaydı gerçekten bunları düşünemediği için hastaydı. Ama ben onun hasta olduğunu anladım ve içeri aldım. Şöyle güzel bir burnuna , boğazına baktım. Çok sigara içmiş belli, kızgınlıktan kabarmış nefesinde sigara kokusundan boğuluyordum pencereyi açtım. Boğazı ağrıyormuş! hergün bir paket sigara ile yaktığı boğazı ağrıyormuş , bunun için gelmiş , bunun için hastayım diye kızmış, bunun için bağırmış. İsyanı bunun içinmiş. Kendi yaktığı boğazının suçlusu kapıda bekleyen dğer hastalar, bunun suçlusu beni yetiştirenler, bu durumun suçlusu bendim ve o hastaydı, çok hastaydı...
Yutkunuyorum, göz yaşı sadece gözden mi akardı? Öyleyse bu boğazımda düğümlenen , bu içime akan neydi?
Hastanın tedavisini düzenliyorum ve önerilerde bulunuyorum; sigara sağlığa zararlıdır!

Konu hatasan tarafından (17.02.09 Saat 18:44 ) değiştirilmiştir..
Offline   Alıntı ile Cevapla
Tesekkür edenler:
leonking90 (23.02.09)

Alt 19.02.09, 01:07   #2
SerSeri_06
O Artik Bizden

SerSeri_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 5
Tesekkür almis 14 -> 4.294.967.260 Konu

iyi yazmıssn tebrik eline sağlık
Offline   Alıntı ile Cevapla
Tesekkür edenler:
hatasan (19.02.09)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil