Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 18.11.07, 11:15   #1241
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Rapor hazır

Transfer görüşmeleri için gittiği Rusya'dan dönen Adnan Sezgin, raporunu yönetime verecek. Görüştüğü isimleri sır gibi saklayan Sezgin'in stoper ve golcü için temaslarda bulunduğu ifade ediliyor. Yönetim kurulu, önümüzdeki hafta yapacağı toplantıda transferi düşünülen futbolcularla ilgili şartları masaya yatıracak.

Feldkamp eli dolu dönüyor

MİLLİ arayı fırsat bilerek ailesiyle görüşmek üzere Almanya'ya giden Kalli, futboldan kopamadı. Daha önce "Operasyon sürecek" diyen Alman teknik adamın, Almanya'da transfer yoklaması yaptığı ve beğendiği isimlerle ilgili yönetim kuruluna bilgi vereceği ifade edildi.

Alt 18.11.07, 11:17   #1242
Hasani
Uzman

Eleştiriler yıkıcı olmasın

BAŞKAN yardımcısı Adnan Polat, son dönemde kendilerine yönelik eleştirilerden dersler çıkardıklarını ancak saplanıp kalmadıklarını ifade etti. Galatasaray'ı iyi bir yere getirmek için çalıştıklarını belirten Polat, "Eleştiriler her zaman olacak ama yeter ki yıkıcı olmasın" dedi.

Bouzid iddialı: İspat edeceğim

ARA transferde gönderileceği konuşulan İsmail Bouzid, "Çok çalışıp kendimi kanıtlayacağım. G.Saray'da kalıcı olmak istiyorum" dedi. Kalli'den aldığı izinle ülkesine gidip moral tazeleyen Cezayirli, "Lige verilen ara iyi oldu. Hem ailemle görüştüm, hem sakatlığım düzeldi. Hafta başı idmanlara başlarım" diye konuştu.

Alt 18.11.07, 11:19   #1243
Hasani
Uzman

Futbolcular rahatladı

Milli maç arasında hafta boyunca idmanları aksatmayan Cimbom'da Feldkamp'ın verdiği iki günlük izin futbolculara ilaç gibi geldi. Dün ve bugünü dinlenerek geçiren sarı-kırmızılılar, yarın yeniden topbaşı yaparak Trabzon maçının hazırlıklarını kaldığı yerden sürdürecek.

Volkan geri alacak

SEZON başında takımın bankosu olan Volkan Yaman şokta! Hem G.Saray'da hem Milli Takımda formayı Hakan Balta'ya kaptıran genç oyuncu, "Demek ki sorun bende. Çalışıp formamı geri alacağım" diye konuştu.

Okan gün sayıyor

Sakatlığı nedeniyle uzun süredir takımda yer alamayan Okan Buruk, en geç iki hafta içinde sahalara geri döneceğini söyledi. Tecrübeli oyuncu, "Bir futbolcu için en kötü şey takımdan ayrı kalmak. Tedavim son aşamada. Futbolu çok özledim. Dönüşüm muhteşem olacak" dedi.

Alt 18.11.07, 11:20   #1244
Hasani
Uzman

Nonda çok mutlu

SON haftalarda sergilediği futbol ve attığı gollerle ilk onbirin değişmez ismi olan Nonda, G.Saray'a gelmekle doğru bir karar verdiğini söyledi. Kongolu, "Burada yeniden doğdum. Kariyerim yeniden başladı. Daha iyi olacağım" ifadesini kullandı.

Hakan'dan destek

Fatih Terim'in sürpriz yaparak A Milli Takım'a çağırmadığı Hakan Şükür, "Benim kadroda olmam ya da olmamam önemli değil. Önemli olan Türkiye'nin başarısı. Kalbim her zaman ay-yıldızlı ekibimizle birlikte" dedi. Hakan, Trabzonspor maçında yetişmek istediğini de belirtti.

Uğur'un hayali

G.SARAY'DA bu sezon en büyük çıkışı yapan isim olan Uğur Uçar, "Hedefim uzun yıllar sağ bekte değişmez oyuncu olarak adımı G.Saray tarihine yazdırmak" dedi. Genç oyuncu, şampiyonluğun bu yıl en güçlü adayı olduklarını da iddia etti.

Alt 19.11.07, 17:44   #1245
Hasani
Uzman

Gözler onda

Bu sezon sarı-kırmızılı takımda sergilediği başarılı performansın ardından Reggina, Palermo ve Siena, Kongolu'nun peşine düştü.

Galatasaray'ın Roma'dan 500 bin euro bonservis bedeliyle kadrosuna kattığı Shabani Nonda, İtalyanların yeniden gözdesi oldu. Sarı-kırmızılı ekibin iki tecrübeli ismi Hakan Şükür ve Ümit Karan'ı geride bırakarak ilk 11'in değişmez isimlerinden birisi olan Kongolu futbolcu, bu sezon UEFA Kupası ve Süper Lig'de oynadığı

10 maça 7 gol sığdırarak dikkatleri üzerine topladı.

GİTMEK İSTEMİYOR
Başarılı performansının ardından Reggina, Palermo ve Siena'nın Nonda'yı yakın takibe aldığı ifade edilirken, İtalyan basını 3 takımdan, en az ikisinin devre arasında Galatasaray'ın kapısını çalmaya hazır olduğunu yazdı. Galatasaray ile 2 yıllık sözleşme imzalayan ve hayatından memnun olan yıldızın, şimdilik bu tekliflere sıcak bakmadığı belirtiliyor.

15-20 gol atar

NONDA'YA Galatasaraylı taraftarlar da çok güveniyor. Bir internet sitesinde, "Nonda bu sezon ne kadar gol atar" diye sorulurken, katılanların çoğunluğu (yüzde 33) "15-20" şeklinde yanıt verdi. Öte yandan ligde 5 golü bulunan Kongolu, Ümit ile Cimbom'un en golcü ismi.

Alt 19.11.07, 17:46   #1246
Hasani
Uzman

G.Saray'a gelirim

Kalli'nin çok istediği Aston Villa'nın stoperi Mellberg G.Saray'a mesaj yolladı. İsveçli oyuncu, "Seve seve gelirim, siz yeter ki kulübümle anlaşın" dedi.

yıldır Ada'da

FUTBOLA Gullspang'da başlayan Olof Mellberg, İsveç'te Degerfors ve AIK formalarını giydi. 1998'de Racing Santander'e transfer olan defans oyuncusu, 2001'den beri Aston Villa forması giyiyor. İngiltere'de 210 lig maçında 6 gol atan Mellberg, 30 yaşında.

Mellberg hazır kıta

Song'a alternatif düşünülen İsveçli savunmacı, "Galatasaray kulübümle anlaşsın, yeter" dedi.

Ocak ayında bir golcü ve kalecinin yanı sıra bir de stoper almayı planlayan G.Saray'a listesindeki Olof Mellberg yeşil ışık yaktı. Linderoth'un tavsiyesi ile gündeme alınan Aston Villa'nın tecrübeli savunma oyuncusunun, sarı-kırmızılılara menajeri aracılığıyla, "Kulübümle anlaşırlarsa G.Saray'a giderim" mesajı yolladığı bildirildi.

Yönetimin, sözleşmesi sezon sonu bitecek yıldızın 3 milyon euro olan bonservis bedelini düşürmeye uğraştığı öğrenildi. Aston Villa onay verirse Mellberg, ocakta Aslan olacak.

BOUZİD GİDECEK
Song'un 20 Ocak-10 Şubat tarihleri arasında Afrika Uluslar Kupası'na gidecek ve toplam 7 karşılaşmada forma giyemeyecek olması, Bouzid'in de bekleneni vermemesi nedeniyle Mellberg'in transferi için her fedakârlık yapılacak. İsveçli oyuncunun transferi için vatandaşı Linderoth da büyük çaba harcıyor. İsveç Milli Takımı'nda da forma giyen Olof Mellberg, 2003 yılında ülkesinde yılın futbolcusu seçilmişti. Mellberg alınırsa, Bouzid satılacak.

Alt 19.11.07, 17:48   #1247
Hasani
Uzman

Milli aranın acısı çıkacak

G
alatasaray'ı zorlu Trabzon ve Panionios maçları bekliyor.

Galatasaray, milli aranın ardından arka arkaya iki zorlu karşılaşmaya çıkacak. Önce Trabzonspor ile deplasmanda karşılaşacak olan sarı-kırmızılı ekip, ardından Panionios maçı için Yunanistan'a gidecek. İki karşılaşma da Galatasaray için büyük önem taşıyor. Trabzon karşısında sahadan beraberlik veya mağlubiyetle ayrılması
halinde liderliği kaybetme tehlikesi olan Cimbom, Panionios'u yenememesi halinde de UEFA'da tur geçme şansını yitirecek.

Alt 19.11.07, 17:50   #1248
Hasani
Uzman

Özer ışıldıyor

Sezon sonu G.Saraylı olacak Ankarasporlu Özer'in performansı yönetimi sevindiriyor. Genç yıldız, Çek maçında da mükemmeldi.

ERKEN DAVRANDI
G.Saray'ın sezon sonu 1.5 milyon euro'ya transfer etmek için Ankaraspor'la ön anlaşma yaptığı Özer Hurmacı, performansıyla yüzleri güldürüyor. Başkent ekibinde direk oynayan genç yıldız, Ümit Milli Takım'da da baş tacı.

YENİ EMRE OLACAK
Çek deplasmanında orta sahada 90 dakika görev

yapan Özer, tekniği ve oyun zekâsı ile herkesi mest etti. Otoritelerin 'Yeni Emre' olarak gösterdiği genç futbolcu, G.Saray formasını giymek için sabırsızlandığını dile getirdi.

Alt 19.11.07, 17:51   #1249
Hasani
Uzman

Sabri'ye milli moral

G.Birliği maçında kadro dışı kalarak şok yaşayan genç oyuncunun imdadına Terim yetişti. Sabri, "Artık bundan sonra futbolumla konuşulacağım" dedi.

DOPİNG ETKİSİ YAPTI
G.Saray'ın başarılı futbolcusu Sabri, milli olma sevinci yaşıyor. Helsingborg maçında oyundan alınmasına gösterdiği tepki nedeniyle Kalli'nin G.Birliği karşılaşmasında kadro dışı bıraktığı genç futbolcu, "Moralim bozuktu. Ancak Milli Takım'a çağrılmam doping oldu" dedi

SONUNA KADAR
Sıkıntılı
günler geçirdiğini de kabul eden Sabri sözlerine şöyle devam etti: "Kadro dışı kalmam tabii ki üzücü. Ancak bu hocamın karırıydı. Bazen böyle şeyler olur. Artık bundan sonra futbolumla konuşulacağım. Galatasaray benim yuvam ve hiçbir yere gidecek değilim."

Alt 19.11.07, 17:54   #1250
Hasani
Uzman

Kalli de şaşkın!..

Teknik direktörümüz Karl Hainz Feldkamp, yeni bir oluşum içinde olduğumuzu söyledi
Galatasaray Teknik Direktoru Karl Hainz Feldkamp, genc bir kadroya sahip olduklarini, takimla ilgili yapilan elestirilere anlam veremedigini belirterek, "Herkes bizi 2 yildir birlikte oynayan Fenerbahce ile kiyasliyor. Ama biz daha yeni olusum icerisinde olan bir takimiz. Bu kadar kisa bir surede mukemmel bir takim olusturmak mumkun degil" dedi.

Galatasaray Teknik Direktoru Karl Heinz Feldkamp, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapilan antrenman sonrasi basin mensuplarina aciklamalarda bulundu. Almanya'ya ozel islerini halletmek icin gittigini ifade eden Alman teknik adam Feldkamp, "Buraya goreve basladigim 4 ay sonrasi Almanya'da ozel olarak halletmem gereken bazi isler vardi. O islerimden dolayi kisa bir sure aranizda degildim. Bugun dondum ve gorevime tekrar basladim. Turkiye'de gecirdigim 4 ay cok olumlu gecti. Sagligim acisindan da iyiydi.Su anda cok formdayim ve formda olan bir Feldkamp olarak calismalarin basindayim" diye konustu.

Basinda yer alan 'Feldkamp, takimi iyi calistirmiyor' seklindeki yorumlarin hatirlatilmasi uzerine ise Feldkamp, "Iyi calismiyorsak niye hala lideriz ? Genel olarak onlarin ne yazdiklari onemli degil, benim icin onemli olan takimimin lider olmasi, milli takima formda oyuncular gonderebiliyor olmamiz. Ben takimimi formda buluyorum. Televizyonda yorum yapanlarin daha iyi hocalar olmadiklari konusunda bir karsi gorus sunmamistim. Ama orada konusanlarin niye televizyonda olup da, kulupte olmadiklarini ayrica degerlendirmek lazim" dedi.

Devre arasinda takima takviye yapilmasi konusunda yonetime henuz bir liste vermedigini ifade eden Feldkamp, "Futbolda olanlari yakindan takip etmek lazim. Ama transfer icin bir liste verilmedi. Almanya'ya gittim, milli maclar nedeniyle Almanya'da da mac oynanmadi ve bir arastirmam da olmadi. Bir antrenor yonetimden takima takviye isteginde bulunabilir. Eger antrenor boyle bir istekte bulunmazsa 'Yonetim hoca istemiyor' aciklamasinda bulunur. Bir hocanin gorevlerinden biri de eger varsa o tur istekleriniyonetime sunmaktir Eger devre arasinda takimi biraz daha kuvvetlendirmek gerekiyorsa, ekonomik sartlar da uygun olursa, takimi guclendirmek icin transfer yapabiliriz" diye konustu.

UEFA Kupasi grup maclarinda alinan maglubiyetleri de degerlendiren tecrubeli teknik adam, iki macta da rakiplerinin kendilerinden ustun oynamadigini belirterek, "Iki macta da cok daha iyi sonuclar alabilirdik. Rakiplerimiz hicbir zaman bizi zorda birakan oyun oynamadi. Bu maclardan puansiz ayrilmamizdan ben de cok rahatsiz oldum. Butun bunlarin yaninda genc bir takim oldugumuzu unutmayalim. Bazen genc oyunculardan kurulu bir takimin ilginc sonuclar alabilecegini goz onunde bulunduralim. Herkes bizi 2 yildir birlikte oynayan Fenerbahce ile kiyasliyor. Ama boyle olmadigi gercegi var, biz daha yeni olusum icerisinde olan bir takimiz. Bu kadar kisa bir surede mukemmel bir takim olusturmak mumkun degil. Belki onumuzdeki yil, yani takimin birbirlerine alismasindan sonra bu elestirileri anlayisla karsilarim. Futbolcularimiz elestiriler nedeniyle zaman zaman baski altinda kaliyor, ben bu elestirilere anlam veremiyorum" diye konustu.
Turkiye A Milli Futbol Takimi'nin Norvec'i yenerek buyuk bir basariya imza attigini belirten Feldkamp, "Buna cok sevindim. Antrenmana baslamadan once takimimla da konustum. Su an bizim icin en onemli gelisme milli takimin kazanmasiydi. Carsamba gunu de Bosna Hersek'i yenerek finallere katilma firsatini elde edecegiz. Bu kulupler ve futbolcular icinde cok buyuk bir avantaj. Turk futboluna katki saglayacagini futbolcularima belirttim. Bu olayin bize olumlu yansiyacagini dusunuyorum. Inaniyorumki alinangalibiyetle birlikte Avusturya ve Isvicre'deki butun oteller Turkler ile dolacaktir" diyerek sozlerini tamamladi.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil