Geri git   A-Z ye Herkonu > Genel Konular

Seçenekler Stil

AsK Ücgeni
Alt 12.03.08, 14:18   #1
pinky61
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 5
Tesekkür almis 14 -> 4.294.967.268 Konu
Standart AsK Ücgeni

selam arkadaslar, bir sorum olacakti sizlere daha dogrusu bir "ask ücgeniyle" ilgili görüslerinizi almak isterim..

konunun icinde bir erkek ikide kiz var, erkegin ismi misal olarak "ali" olsun, kizlarin ismide "Selma" ve "eda"..
hikayeyi kisa bi sekilde özetlemek istiyorum, nekadar kisaltabilirsem artik..

aliyle selmanin aralarinda bir zamanlar bi sevgi bagi vardi, yani iki bir birini seven insan ama selmanin sevgisi tam olarak ne dereceydi bilinmiyor ali ise selmaya asikti, ama bir müddet sonra selma hic arkasina bakmadan aliyi terk etti ve sebepsizce yani hic bir aciklamasi yoktu aliye, su sebepten dolayi senden ayriliyorum veya ayrilmak zorundayim diye.. ali cok sevdiginden selmayi kalbinden bi türlü atamadi ama daha bir müddet sonra eda diye bir kizla tanisiyor, ve onu cok beyeniyor ondan cok hoslaniyor, edada aliya siril siklam asik oluyor, asktan öte gercektende seviyor onun icin herseyi göze alabilir bi sekilde..

alinin yaklasimlarindan dolayi edanin icinde bir umut doguyor ve günden güne daha cok baglaniyor, alide acik bi sekilde ilgisini gösteriyor edaya, ve en sonunda uzun bi süre sonra aliden beklenilen teklif geliyor, edaya benimle cikarmisin deyilde benimle bir hayati paylasmayi göze alirmisin diye bir teklifte bulunuyor.. tabiki edada bekledigi aski sevgiyi buldugunu sanarak teklifi kabul ediyor, ve hersey cok güzel gelisiyor, edadan ve "ali'den" mutlusu yokmus gibi o anlar.. bir birlerine sevgilerini hersekilde gösteriyorlar, mutluluklarini dolu dolu yasiyorlar, hic bir seyide bir birlerinden gizlemiyorlar, ali bir zamanlar bir kizin oldugunu onu cok sevdiginide edaya söylüyor, hatta bunu tekliften önce söylüyor hic bir seyin yalanlar üzerine gizli sakli seyler üzerine kurulmasini istemediginden dolayi, eda icin en önemli seylerden olani aliye soruyor, "hala o kizi seviyormusun" diye, ali'de bir zamanlar evet cok sevdim ama o arkasina bakmadan terk etti gitti ve sevgisinin yerini nefret kapladi diyor.. eda'nin ici rahat etmesede tam olarak yinede askina ali'sine birakmamak üzere sariliyor...

ama ne yazikki bu mutluluklari fazla uzun sürmüyor, bir müddet sonra selma yine ortaya cikiyor ve ali'ye pismanim affet beni, seni seviyorum diye özür diliyor.. ali artik hersey cok gec, benim güzel bir iliskim var diye red ediyor selmayi.. ama selma pesini birakmiyor, aliyi kandirmak icin elinden geleni yapiyor ve en son noktayi intahar ederek koyuyor ama selmaya birsey olmuyor.. ali'ninde kalbinde tam olarak selmanin sevgisi bitmedigi icin selmaya geri dönüyor, onu o halde görmeye dayanamadigi icin..

ali eda'ya bitmesi gerek bu iliskinin diyerek son veriyor aralarindaki baga, eda yikiliyor cani cok yaniyor ama elinden birsey gelmiyor, ve sebep olarakta ben seni sevemedim sevmeye calistim ama olmadi diyor, edada keske seni aldattim ama seni seviyorum deseydinde bunu söylemeseydin diyor.. eda alinin bu söyledigine inanmiyor, baska bir neden olmali diyor.. cünki sevmeseydin bunu hissederdim diyor, alinin biraz üzerine giderek, aliden baska bir cevap daha aliyor, ben o kizi icimden atamadim onu seviyorum onsuz yapamiyorum diyor, ama bunu söyleyis sekli sanki yalanmis gibi geliyor... eda'nin artik söylicek hic bir seyi kalmiyor ama icindeki ates onu yakip bitiriyor, ve ali'nin en son söyledigi sey edaya, sen cok iyi birisin, seni yiktim kirdim, en kötü sözü sana söyledim aff ett beni ama elimden bsey gelmiyor böyle olmasi gerek, gercek sebebini sana söyleyemem bunu yapamam, insallah en kisa zamanda beni unutursun, ben seni asla unutmicam oluyor..

ali arkasinda kos kocaman bir soru isaretiyle eda'yi terk edip gidiyor, eda hayattan kopuyor ne yapcani bilmiyor, büyük sevdasinin pesinemi gitsin yoksa bir daha aliyi aramayip sormayip onu "mutlulugu" ile yanlizmi biraksin arkadaslar?????

(gercek bir olay, biz isin icinden cikamadik arkadaslar, sizin görüslerinizde önemli olacak bu konuda, selma mutluluk bozdu onun mutlulugu bulacagini inanmiyoruz, cünki o yapida olan bir kiz, bir kere terk eden birdaha eder ama gercek sebebide bilmiyoruz, ve ali'de özünde cok temiz ve iyi niyetli olan biri yani öyle alti üstü eda nolcakki diyipte birakip gidebilcek biri deyil (deyildi)... ama maalesef her baslangicin bir sonu vardir iste...)
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 12.03.08, 17:19   #2
dost
Herseyden Haberi Var

dost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 232
Tesekkür almis 1.405 -> 462 Konu

Bu konulardan cok anlamam ama..Selma sorunlu en basta..Alı de tutarsız bır karakter bellıkı..Duzgun olsa onu terk edenı bır daha kabul etmez..Duzgun olsa ona yapılmıs bırseyı okadar acı cekmıs bılıyo nasıl bır duygu oldugunu falan aynı hareketı yapmazdı..Ve giderkende senı unutmayacagım falan laf kalabalıgı yapmıs ..Tutarsızlıktan baska bırsey degıl..Yanı Selma suclu ama Alı de cok masum degıl bence..

Eda ıse bence degmez gıdene bulunmayan hınt kuması degıl hıc kımse..Mutlaka zor olcaktır ama ımkansız degıl unutmak..Onu terk eden bırısı zaten onun sevgısını hak etmıyodur..Akıllı dusuncek kendı ıcınde bıtırcek olayı..

Gıden gıtmıstır..Olay bıtmıstır yanı..Dıyelımkı Alı dondu Eda kabulmu etcek..Etmemelı bence.. Diyelım kabul ettı mutlumu olcaklar sankı..Sacma..Gıden gıttıyse arkasından sızlanmaya gerek yok..

Bırde bence burada yasanan sevgıler sahıcı degıl..Yanı kalıtelı sevgı yasayan ınsanda ucgen kare muhabbetı olmaz zaten...

Benım fıkrım kısaca bu..

pinky61 (14.03.08)

Alt 13.03.08, 10:17   #3
pinky61
O Artik Bizden

Al***305;nt***305;:
dost´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
Bu konulardan cok anlamam ama..Selma sorunlu en basta..Alı de tutarsız bır karakter bellıkı..Duzgun olsa onu terk edenı bır daha kabul etmez..Duzgun olsa ona yapılmıs bırseyı okadar acı cekmıs bılıyo nasıl bır duygu oldugunu falan aynı hareketı yapmazdı..Ve giderkende senı unutmayacagım falan laf kalabalıgı yapmıs ..Tutarsızlıktan baska bırsey degıl..Yanı Selma suclu ama Alı de cok masum degıl bence..

Eda ıse bence degmez gıdene bulunmayan hınt kuması degıl hıc kımse..Mutlaka zor olcaktır ama ımkansız degıl unutmak..Onu terk eden bırısı zaten onun sevgısını hak etmıyodur..Akıllı dusuncek kendı ıcınde bıtırcek olayı..

Gıden gıtmıstır..Olay bıtmıstır yanı..Dıyelımkı Alı dondu Eda kabulmu etcek..Etmemelı bence.. Diyelım kabul ettı mutlumu olcaklar sankı..Sacma..Gıden gıttıyse arkasından sızlanmaya gerek yok..

Bırde bence burada yasanan sevgıler sahıcı degıl..Yanı kalıtelı sevgı yasayan ınsanda ucgen kare muhabbetı olmaz zaten...

Benım fıkrım kısaca bu..

cok tsk ederim düsüncelerini paylastigin icin, evet zaten buna benzer bi gelisme oldu gibi birsey, eda mutluluklar diledi ve tamamen alinin hayatindan cikti, selma ise fesatligindan zaten kuduruyordu ve yapti yapacagini, ama ufukta ali ve selma icin okadar bi mutluluk yok gibi görünüyor ama tabiki bilemeyiz.. tekrar tsk ederim cevabin icin..

Alt 13.03.08, 11:15   #4
SkorP
Site Admin

SkorP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 195
Tesekkür almis 160 -> 70 Konu

zor bir durum ama dosta katiliyorum, yani gercek sevgi olsa ali böyle yapmazdi, bence eda unutsun zor olacagi kesin ama bir saftan kurtuldugu icin allaha yatsin kalksin sükür etsin.
geri gelirsede ben olsam affetmem.
sevgi ask hersey güzel ama nereye kadar?
sevdiginiz kisi gercekten sevdiginiz kisimiki?
yada siz gercekten dogru kisi sevdiginizden nasil eminsinizki?
sevginize deger birisimiki sevdiginiz kis?
bu sorulara ve bir coguna sevmeye tam anlamiyla baslamadan önce kndi kendine insanlar cevap vermeli bence.

civi civiyi sökermis, eda simdi kendini birakmasin bence aynen hayatina devam illa karsisina sevgisine laik olan birisi cikacaktir.
Tesekkür edenler:
pinky61 (14.03.08)

Alt 13.03.08, 11:45   #5
pinky61
O Artik Bizden

Al***305;nt***305;:
SkorP´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
zor bir durum ama dosta katiliyorum, yani gercek sevgi olsa ali böyle yapmazdi, bence eda unutsun zor olacagi kesin ama bir saftan kurtuldugu icin allaha yatsin kalksin sükür etsin.
geri gelirsede ben olsam affetmem.
sevgi ask hersey güzel ama nereye kadar?
sevdiginiz kisi gercekten sevdiginiz kisimiki?
yada siz gercekten dogru kisi sevdiginizden nasil eminsinizki?
sevginize deger birisimiki sevdiginiz kis?
bu sorulara ve bir coguna sevmeye tam anlamiyla baslamadan önce kndi kendine insanlar cevap vermeli bence.

civi civiyi sökermis, eda simdi kendini birakmasin bence aynen hayatina devam illa karsisina sevgisine laik olan birisi cikacaktir.
skorp sanada tsk ederim cevabin icin, evet o soru isaretlerinin hepsini kendisine sordu eda ve hepsindede evet yaniti aldi cünki ali bu ali dildi, yada bu aliydide gercek yüzünü göstermiyordu.. ama birine nekadar güvenirsen bi okadarda yikilirsin ya, eda'da o derece yikildi, ama ali'yi gercekten sevdiginden yine hakkinda kötü düsünemez bir halde ama insallah onun yerini dolduracak ve dogru olan biri cikar karsisina..
ben sahsen olayi yakindan bildigim icin, ali'nin geri döneceginden emin gibi birseyim cünki selma'yi tanidigim kadariyla bi tekme daha vuracak ali'ye ama alininde gözü kör olmus bi durumda, eda'da kabul edermi etmezmi diye düsünürsek, düne kadar ederdi diyebilirim ama dünden sonra asla kabul etmiceginden eminim..

herseyin hayirlisi, insallah ali icinde eda icinde selma icinde en hayirlisi olur...

Alt 13.03.08, 13:06   #6
Paradoks
O Artik Bizden

Paradoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 10
Tesekkür almis 24 -> 19 Konu

"ve ali'nin en son söyledigi sey edaya, sen cok iyi birisin, seni yiktim kirdim, en kötü sözü sana söyledim aff ett beni ama elimden bsey gelmiyor böyle olmasi gerek, gercek sebebini sana söyleyemem bunu yapamam, insallah en kisa zamanda beni unutursun, ben seni asla unutmicam oluyor..

ali arkasinda kos kocaman bir soru isaretiyle eda'yi terk edip gidiyor, eda hayattan kopuyor ne yapcani bilmiyor, büyük sevdasinin pesinemi gitsin yoksa bir daha aliyi aramayip sormayip onu "mutlulugu" ile yanlizmi biraksin arkadaslar????? "

İnsanlar birleşir ayrılır bu gayet doğal. Ama bir taraf terk ediyor ve hiçbir şekilde açıklama yapmıyor ve sorulara cevap vermiyorsa bundan daha büyük bir kötülük (adilik) olamaz.

Eda'nın neler hissettiğini çok iyi biliyorum bunu gibi bir olayı yaşadım. Bence susmalı ve onları yaptıklarıyla başbaşa bırakmalı.. Aksi halde kendini daha fazla yıpratmaktan öte gitmez...
pinky61 (14.03.08)

Alt 14.03.08, 13:56   #7
pinky61
O Artik Bizden

Al***305;nt***305;:
Paradoks´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
"ve ali'nin en son söyledigi sey edaya, sen cok iyi birisin, seni yiktim kirdim, en kötü sözü sana söyledim aff ett beni ama elimden bsey gelmiyor böyle olmasi gerek, gercek sebebini sana söyleyemem bunu yapamam, insallah en kisa zamanda beni unutursun, ben seni asla unutmicam oluyor..

ali arkasinda kos kocaman bir soru isaretiyle eda'yi terk edip gidiyor, eda hayattan kopuyor ne yapcani bilmiyor, büyük sevdasinin pesinemi gitsin yoksa bir daha aliyi aramayip sormayip onu "mutlulugu" ile yanlizmi biraksin arkadaslar????? "

İnsanlar birleşir ayrılır bu gayet doğal. Ama bir taraf terk ediyor ve hiçbir şekilde açıklama yapmıyor ve sorulara cevap vermiyorsa bundan daha büyük bir kötülük (adilik) olamaz.

Eda'nın neler hissettiğini çok iyi biliyorum bunu gibi bir olayı yaşadım. Bence susmalı ve onları yaptıklarıyla başbaşa bırakmalı.. Aksi halde kendini daha fazla yıpratmaktan öte gitmez...
tskler cevap icin, agir ama güzel bir kelime kullanmissin ali icin, herkes yaptigiyle yargilanir.. eda kendini mahf etti edecegi kadar ama artik basini dik tutuyor ve icine yenik düssede distan bunu göstermemeye calisiyor cünki o üzüldükce bundan mutlu olanlar var (selma)..

Alt 14.03.08, 18:27   #8
GüLce
Moderator

GüLce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 287
Tesekkür almis 377 -> 4.294.966.581 Konu

Cok sagliksiz bir ask yasanmis burada. En zarasiz ve günahsizi edaninki.
Bu olan bitenler Alinin ne isteyip istemediginden kaynaklanmis.
Giden selmayi unutmus olsaydi , onu tekrar kabuk etmezdi , ne olursa olsun .
Edayi seviyor olsaydi, icindeki selma oldugu halde eda ile birlikde olmazdi.
Selmanin sevgisi gercek olsaydi , birakip gittigi alinin mutlulugunu bozamaz , sevgisini icine gömerdi.
Edaya gelince..
O sadece kalbinin sesini dinlemis ve bence nekadar agir gelsede aliyi asla kabul edemez hale gelecek zamanla.
Bu ask onu büyütmüs olacak ve COk daha layik biri ile tanisacagindan eminim.
Eda asla geri bakmamali zoru basarip herseyi silmeli.Alinin sevgisi gercek olmadigini ögrenmis olmali. Eger olurda dönerse Ali geri ( ki ben olsam yüzüne tükürüdüm) asla kabul etmemeli.
Gölgemin peşinden yürür giderim...

Alt 14.03.08, 19:05   #9
yildizz
O Artik Bizden

yildizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 8
Tesekkür almis 15 -> 4.294.967.249 Konu

Katiliyorum size TatLi_BeLaa.

Alt 17.03.08, 11:01   #10
Paradoks
O Artik Bizden

Paradoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 10
Tesekkür almis 24 -> 19 Konu

Edaya gelince..
O sadece kalbinin sesini dinlemis ve bence nekadar agir gelsede aliyi asla kabul edemez hale gelecek zamanla.
Bu ask onu büyütmüs olacak ve COk daha layik biri ile tanisacagindan eminim.
Eda asla geri bakmamali zoru basarip herseyi silmeli.

"Bu aşk onu büyütmüş olacak" ağzına kalbine sağlık ne kadar güzel söylemişsin...

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil