Geri git   A-Z ye Herkonu > Politika-Ekonomi

Seçenekler Stil

Erdoğan'dan Uzman asker talebi
Alt 24.10.07, 22:45   #1
cimcime68
Herseyden Haberi Var

cimcime68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 195
Tesekkür almis 441 -> 197 Konu
Lightbulb Erdoğan'dan Uzman asker talebi

Başbakan Erdoğan, Londra'ya giderken gazetecilere yaptığı açıklamada, '4 aylık eğitimden sonra yavrularımız bilmedikleri araziye gönderiliyor. Uzman olmayan askerle başarılı olamayız' dedi

Hakkâri'nin Dağlıca bölgesinde gerçekleştirilen saldırıda 12 askerin şehit olmasının ardından, terörle mücadelede tamamen profesyonellerden oluşan güçlerin görev yapmasına ilişkin hazırlık yeniden gündeme geldi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "4 aylık eğitimden sonra yavrularımız bilmedikleri araziye gönderiliyor. Uzman olmayan askerle başarılı olamayız" dedi. Erdoğan, önceki akşam bir grup gazeteciyle birlikte Londra'ya giderken "Profesyonel ordu terörle mücadelede daha mı başarılı olur?" sorusu üzerine şu görüşü dile getirdi:

"Terörle mücadelede yeni bir uygulama içine giriyoruz. Komutanlarımızla da konuşuyoruz, 'Uzman olmayan er ve erbaşlarla başarılı netice alamayız' diye kendilerine de söyledim. 4 ay eğitim alıyor, yavrularımız oralara gönderiliyor.

Komutanlarımız 'dünya standardında eğitim' verildiğini söylüyor. Olabilir. Ben de o kanaatteyim. Ama araziyi tanıma noktasında sıkıntı var. Hiçbirisi araziyi tanımıyor, oysa teröristler avucunun içi gibi biliyor. Dağları dolaştım, helikopterle bile uçmanın riskleri var. Sarp kayalar, inişli çıkışlı, engebeli arazi. Profesyonel özel harekat kadrosunun oluşması konusunda hemfikiriz. Kadro ciddi sayıda. Hazırlanması zaman alıyor."

Profesyonel komando

Erdoğan'ın bu sözleri TSK'nın terörle mücadele için profesyonel yapılanma çalışmalarını yeniden gündeme getirdi.
Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile birlikte Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda 27 Haziran'da düzenlediği basın toplantısında, toplam sayısı 6 olan yaklaşık 9 bin askerlik komando tugaylarının aşamalı olarak profesyonel hale getirileceğini belirtmişti.

...Laf olsun diye konuşmuyorum konuşuyorum laf oluyor!!!......
HaKeDeNe +Tesekur DiLeNeNe DeĞiL!
Offline   Alıntı ile Cevapla
Tesekkür edenler:
simarik_kiz (26.10.07)

Alt 24.10.07, 22:46   #2
cimcime68
Herseyden Haberi Var

ilk defa hakli goruyorum desem yalan olmaz..mantikli cok guzel bi mantik ama bu simdi olmamliydi ben bebekken pkkka vardi onceside vardi ozamandan bugune onlem alinsa idi uzmanlar olsa idi simdi belkide boyle bi sonuc cikmazdi..isimiz 2009 a kalamisss 2009da uzaman askerlmiz olcakmis..haberden duydumdu..

Tesekkür edenler:
simarik_kiz (26.10.07)

Alt 24.10.07, 23:17   #3
nicolas_anelka
Forum Admin

nicolas_anelka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 226
Tesekkür almis 372 -> 135 Konu

basbakan bu konuda gittikce batiyor...bence susup aciklama yapmamasi kendi ve partisi icin daha hayirli olur...bir gün biri cikar ,hani su kelle dedigin asker mi diye sorar verecek cevabi olmaz.

Alt 25.10.07, 08:12   #4
leonking90
Herseyden Haberi Var

leonking90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 306
Tesekkür almis 587 -> 159 Konu

Al***305;nt***305;:
nicolas_anelka´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
basbakan bu konuda gittikce batiyor...bence susup aciklama yapmamasi kendi ve partisi icin daha hayirli olur...bir gün biri cikar ,hani su kelle dedigin asker mi diye sorar verecek cevabi olmaz.

iyide başbakan kötü birşey dememişki suçluyosun.eğer askerlik yaptıysan bilmen lazım,bir askerin,bir komandonun nasıl yetiştiğini.nasıl zorluklardan geçtiğini, bunlar he deyince bir anda olacak şeyler deil.bence yargısız infaz yapıyorsun.

Alt 25.10.07, 10:17   #5
hahuer
Herkonu.com Fanatik

Tesekkür etmis: 35
Tesekkür almis 46 -> 28 Konu

nicola anelka...
sadece sacmalıyorsun koçum.

Sallamakta,abartmakta,baykal gibi düşünmekte üstüne yok.
sen bu kafayla devam et.
leonking90 (25.10.07)

Alt 25.10.07, 12:35   #6
nicolas_anelka
Forum Admin

nicolas_anelka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 226
Tesekkür almis 372 -> 135 Konu

Al***305;nt***305;:
hahuer´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
nicola anelka...

sen bu kafayla devam et.
sana mi sormam gerekiyor hangi kafayla devam ettigimi...hükümete kosulsuz desteginiz bu krizi nekadar kötü yönettiklerini görmenizi engelliyor....tam olarak nerde sallamisim bi bakayim...ha evet su kelle konsuunda demi,öyle bi cümle hic gecmemisti.
bu arada ben senin x bi akrabanin oglu degilim,nasil hitap ettigine dikkat edersen sevinirim

he baykala gelince,hic isim olmaz... gözünüz okadar kararmiski akpye herhangi bir elestiride direk baykal diyorsunuz...kusura bakmayin ama okadar sehit vermisiz ve hala somut bisey yok ortada...kimi elestirecegim ben ?sari cizmeli mehmet agayi mi...

Konu nicolas_anelka tarafından (25.10.07 Saat 13:20 ) değiştirilmiştir..
Tesekkür edenler:
muratgurbuz (26.10.07)

Alt 26.10.07, 00:05   #7
ELisRa54
Chat Admin

ELisRa54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 160
Tesekkür almis 598 -> 199 Konu

Bende bu yöntemi dogru bulmuyorum.. Ne kadar coluk cocuk varsa direk oraya catismaya yollaniliyor.. acemi birligi bitiyo hadi dagitima direkk dogu .. Daha silahi tufegi yeni yeni tutmaya alisiyorlar.. isinmadan direk atese atiliyorlar.. daha cok yetenekli Askerleri yollamalari daha mantikli.. ki bunu daha yenimi akillarina getiriyorlar buna sasiyorum

Alt 26.10.07, 05:48   #8
Mevlevi
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 0
Tesekkür almis: 1 -> 1 Konu

Eğitim Şart

Eğitim heralnada şart arkadaşlar.. Dünya standartlarında eğitim veriliyormuş.. Yetmez.. Hangi gelişmiş ülkenin başı bizimki gibi bi terör olayı ile belada..! Biz kendi standartlarımızı geliştirmeliyiz.. Askeri zeka dedin mi?.. Türk ırkının bir numara olması lazım.. Zira bunda öncülüğü hep atalarımız çekmiş..

Alt 26.10.07, 06:13   #9
cimcime68
Herseyden Haberi Var

Al***305;nt***305;:
ELisRa54´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
Bende bu yöntemi dogru bulmuyorum.. Ne kadar coluk cocuk varsa direk oraya catismaya yollaniliyor.. acemi birligi bitiyo hadi dagitima direkk dogu .. Daha silahi tufegi yeni yeni tutmaya alisiyorlar.. isinmadan direk atese atiliyorlar.. daha cok yetenekli Askerleri yollamalari daha mantikli.. ki bunu daha yenimi akillarina getiriyorlar buna sasiyorum

bende tayibi bu konuda destekliyom ama kizdigim nokta en azindan o bolgeler hakinda genis bilgileri olan askerler gitmeli oraya ozel olmamalii bu cok ama cok onemli zati terousit orlari avcinin ici gibi biliyo dogru asker gitmeli ama cok gec kaldik o baska..

Alt 26.10.07, 06:15   #10
cimcime68
Herseyden Haberi Var

Al***305;nt***305;:
hahuer´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
nicola anelka...

sen bu kafayla devam et.
nicoyu baykala hic benzetmemistim

aslinda nico hakli cunku tayip bi dusuncesini paylasmis bu genel kurmay tarafindanda ok gormus ki 2008da oyle askerlemiz olcakmis eskiden neden olmadi zati tayi yeni eskiler bakmak gerekk...suanda herkes suclu tayip gosteriyo gibi ama hukumet yeni eskiler nerde 23 yildir nerde idi Turkiye..

Tesekkür edenler:
leonking90 (26.10.07)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil