Geri git   A-Z ye Herkonu > Genel Konular

Seçenekler Stil

bir annenin kızına nasihati
Alt 18.01.08, 20:45   #1
deniz_25710
Moderator

deniz_25710 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 202
Tesekkür almis 325 -> 219 Konu
Standart bir annenin kızına nasihati

bir annenin evlenecek olan kızına vasiyeti
bunu okuyan bayanlar biraz olsun sevdiği inasanın kocasının sevgilsinin değerini bilir inşallah

Kızım.

Akrabalarından, dost veya arkadaşlarından her kim olursa olsun, ona karşı kocanı övme. Sakın onu şikayet de etme. Aile içinde kalması gereken mahrem veya bildik şeyler de olsa anlatma.

Derler ki, "Söyleme sırrını dostuna, dostunun da dostu vardır o da gider söyler dostuna." Bir ağızdan çıkan söz, sır olmaktan çıkar. Sırrın ucunu ele veren arkasını getiremez. İlla biriyle paylaşman gerekiyorsa bir günlük tut. Mümkünse onlarında bu tür sana anlatacaklarına fırsat verme. Bu tür söylenen veya anlatılanlar fitneye, dedikodulara ve ailelerin yıkılmasına fırsat ve zemin hazırlar. Her ne kadar sıkılır veya daralsan dahi; anne ve babana bile anlatma. Çözemediklerini akıllı ve kendinden emin olduklarınla istişare ederek çözmeye çalış.

Aile hayatının karşılıklı sevgi, saygı ve merhametle yürütülmesi temel il****r. Dinimiz aile reisliği vazifesini erkeğe vermiştir. Erkek ise; fizik gücüne, kuvvetine sahip, cesur ve mücadelecidir. Fizyolojik bakımdan daha zayıf olan kadınları kavvâm; gözetip kollayıcıdırlar. Ailenin dış düşmanlardan korunması, geçim ve ekonomik giderlerin temini öncelikli olarak erkeğe ait olduğundan mallarından bol bol harcamaktadırlar. Kadının; erkekte bulunmayan anneliğin verdiği yüce bir görev olan çocuğun doğumu ve bakımı ile öncelikli olarak; çocukların terbiye edilerek yetiştirilmesi, yuvada huzur ve sükûnun temininde duygusal gayret, aileye içten bağlılık gibi daha birçok üstünlükleri bulunmaktadır.

Eşinin eve geleceği saati iyi belle. Mümkün mertebe onu kapıda karşılamaya çalış. Kapıda karşılaman onu; ziyadesiyle memnun edecektir. Adamı sakın kapıda bekletme. İçeri girere girmez elindeki eşyaları al. Velev ki; sıkıntı ve moralsiz olsan bile; yumuşak ve tatlı konuş. Söylemen gerekenleri kocana söyle. Anlayamadıklarını ve meselelerini konuşma yoluyla hallet. Konuşma mesellerin yüzde doksan dokuzunu çözer. Konuşurken onun konuşmalarını kesme. Bazı konularda farklı düşünüyor olabilirsiniz. Farklı bile düşünseniz uzlaşmayı tercih et. İçinden seni seviyorum demekle olmaz. Sevgini ona mutlaka o istediği için değil, kendi tarzınla ona hissettir. Zaman zaman onun penceresinden bakmayı dene. Sizin olmayan hayatlara dalıp hayatınızı karartma. Bakış tarzın en kötü gününde bile olumlu olsun. Göz yaşlarını asla silah olarak kullanama, bu kadının zayıflığını gösterir. Bilirsin ki, evlilikte dürüstlük esastır. Zaman zaman espri yap; iyi bir espri zor günlerinizi kolay atlatmanızı sağlar. İlişkinizi kuvvetlendirmek için elinden geleni en iyi şekilde yap. Evini temiz tut. Çocuklarının yeme içmeleri, sağlıklarıyla dersleriyle yekinen alakalan.

Görevlerini bil ve yaptıklarından dolayı asla şikayet etme. Eşinin gelen eş dost ve akrabalarına güler yüz, tatlı dille hüsnü muamelelerde ve izzeti ikramlarda bulun. Eşin eve geldiğinde sakın üstün pis ve pas içinde yani çamaşır ve bulaşık kokusu olmasın. Evin içindeyken mümkün mertebe mutfakta ve banyoda, bulaşık, çamaşır gibi şeylerle oyalanma. Yapacaklarını ya onun gelmesinden önce yada mümkünü olanları tehir et. Daima yanında olmaya çalış. Hal ve hatırını sor. Onun anlattıklarını dinliyormuş gibi yapma. Onu canı gönülden dinle. Onun derdiyle dertlen, sevincine ortak ol. Sevdiklerini sev, değer verdiklerine değer ver.

Eve getirdiklerini yerinde değerlendir, çöpe atma. Ondan izinsiz oraya buraya dağıtma. Neyi sevip, neyi sevmediğini bil. Bilmiyorsan uygun şekilde sorarak öğren. Sevdiklerini yap, sevmediklerinden kaçınmaya çalış. Canı neyi çekiyorsa, onları getirip ikram et. Bazen elma armut gibi meyveleri dilimleyip bizzat ağzına koy. Çocuklarının yanında onları ona şikayet etme.

Özürlü olmadığın sürece yatarken de abdest al. Okuyacağın şeyleri biliyorsun, bilmediklerin varsa en kısa zamanda öğren. Okuyarak eksik olduğun yönlerini tamamla. Onun sıkıntılı günlerinde sözle, tatlıkla yardımcı ol. Böylesi anlarda zaruri olmayan isteklerini ertele. Yatağı yatacağı zamana doğru hazır et. Yatınca da lambayı hemen söndür. Eşinin yatakta beklemesi onu huzursuz eder. İkide bir hastayım deme. Halinden şikayetçi olma. Sürekli canlı ve dinamik ol. Sabahleyin mutlaka ondan önce kalk.. Namazdan sonra yatmayın. Onu da yatırma. Buna alışın. Özürlü bile olsan abdest al. Özürlü değilsen kuşluk namazını sakın ihmal etme. Her namazın arkında yaptığın dualarına mutlaka kocanı da ekle.

Eşine kahvaltısını erken hazırla. Onun yemesi için sende iştahla ye. Ve yine tatlı sözlerle onu görevine yolla. Eşinin bütün istek ve arzularını ima etmesine gerek kalmadan yerine getir. Onu çok sevip saydığını söyle ve hem uygula. Her fırsatta süslenip öyle çık karşısına. Cuma, bayram, mübarek geceler ve evlilik yıl dönümlerinizde mutlaka özel bir hazırlık yap. Her şeyinle adamın gözünü de gönlünü de doldur

İnanıyorsan savundukLarına, arkasında duracaksın..
gerek yok ceLLada cıkarıLdığında darağacına, tabureye sen vuracaksın !
Offline   Alıntı ile Cevapla
Tesekkür edenler:
asudece (15.08.08), leonking90 (01.04.08), Psikolog_08 (30.03.08), rayiha (20.01.08), sunakoc (18.01.08)

Alt 18.01.08, 23:02   #2
follow
O Artik Bizden

follow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 43
Tesekkür almis 8 -> 7 Konu

evlilikte esitlik sart

Kerbela...

Mah-ı Matem

Alt 18.01.08, 23:58   #3
deniz_25710
Moderator

deniz_25710 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 202
Tesekkür almis 325 -> 219 Konu

tabiki eşitlik şart ama ben genede öncelikle bayanda bitecegine inanlardanım.. bayan eşine saygı gösterir evliği için çaba sarf ederse o zaman karşısından daha fazla şey alacagına inanırım..

İnanıyorsan savundukLarına, arkasında duracaksın..
gerek yok ceLLada cıkarıLdığında darağacına, tabureye sen vuracaksın !

Alt 11.02.08, 21:45   #4
follow
O Artik Bizden

follow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 43
Tesekkür almis 8 -> 7 Konu

birde bu anneye sormak gerek acaba o böyle yapmista karsiliginda ne almis... )) esitlik konusuna gelince, evet, bu yazidaki esitlik anlayisina hayran kalmamak mümkün degil....

Kerbela...

Mah-ı Matem
Tesekkür edenler:
eylul64 (14.04.08)

Alt 11.02.08, 21:50   #5
lureene
Moderator

lureene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 198
Tesekkür almis 173 -> 111 Konu

yazı çok güzel.. ben hep şuna inanırım, "ne ekersen elinle o gelir seninle" bu da o doğrultuda ilerliyor işte... allah kıymet bilenlerle karşılaştırsın diyelim...
Hiç ibret alınsaydı tekerrür mü ederdi?

Alt 13.02.08, 11:26   #6
efsane21
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 48
Tesekkür almis 11 -> 6 Konu

eşitlik olmasi lazim ben ce

Alt 30.03.08, 13:13   #7
pinky61
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 5
Tesekkür almis 14 -> 4.294.967.268 Konu

bir bayan olarak, yazidakilerine kesinlikle katiliyorum.. tabiki esitlik olmasi gerek.. ama hak eden esede gercekten böyle davranilmasi gerekli.. ve bir bayan isterse evdeki huzuru saglar istersede evdeki huzuru bozar, bunada inaniyorum.. herseyin bukadar mükemmel gitmesini kim istemez ama elimizde olan birsey..
yazi icin tskler..
Tesekkür edenler:
asudece (15.08.08)

Alt 01.04.08, 10:19   #8
leonking90
Herseyden Haberi Var

leonking90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 306
Tesekkür almis 587 -> 159 Konu

Al***305;nt***305;:
deniz_25710´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
tabiki eşitlik şart ama ben genede öncelikle bayanda bitecegine inanlardanım.. bayan eşine saygı gösterir evliği için çaba sarf ederse o zaman karşısından daha fazla şey alacagına inanırım..
paylaşım için teşekkürler ilk önce.
dediklerine aynen katılıyorum.
bayanın evlilikteki rolü çok büyük.
Ne de olsan yuvayı dişi kuş yapar

Alt 14.04.08, 09:01   #9
seydim
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 3
Tesekkür almis 0 -> 0 Konu

Herseyi kadinin üstüne yikmak bence hic de makul bir olay degil her sey karsilikli oldugu sürece yürür

Alt 14.04.08, 10:46   #10
dost
Herseyden Haberi Var

dost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 232
Tesekkür almis 1.405 -> 462 Konu

Fıkrımı yazayım bende..Yanı burada soylenen sozler dogru bencede..Esıtlıge falanda aykırı degıl..
Tabı esıtlıkten ne anlıyoruz ona gorede degısır!!!!
Kızım.
Akrabalarından, dost veya arkadaşlarından her kim olursa olsun, ona karşı kocanı övme. Sakın onu şikayet de etme. Aile içinde kalması gereken mahrem veya bildik şeyler de olsa anlatma.

Bu dogru bencede yanı ınsan eısnı sveıyosa kendınde kalmalı..Yanı bunu mıllete soylemenın bır mantıgı yok..Yanı seven anlatmaz zaten kıskanır esını överken övdugu kımseden bıle Artı benım tanıdıgım bırsı boyle esını anlatmıs komsusuna tabı dıger komsuda esınden o kadar guzel bahsedınce ılgı duymaya baslamıs komsusunun esıne..Ve yuvaları bozulmustu..Yanı baskasına övmeye ne gerek var..Gereksız bırsey..Bazılarında esınının kotu yonlerını baskasına anlatıyo buda sacma..yanı bazı seyler aıle ıcınde kalmalı bencede..Kotuyse otur esınle hallet yanı..Komsuya ne..

Derler ki, "Söyleme sırrını dostuna, dostunun da dostu vardır o da gider söyler dostuna." Bir ağızdan çıkan söz, sır olmaktan çıkar. Sırrın ucunu ele veren arkasını getiremez. İlla biriyle paylaşman gerekiyorsa bir günlük tut. Mümkünse onlarında bu tür sana anlatacaklarına fırsat verme. Bu tür söylenen veya anlatılanlar fitneye, dedikodulara ve ailelerin yıkılmasına fırsat ve zemin hazırlar. Her ne kadar sıkılır veya daralsan dahi; anne ve babana bile anlatma. Çözemediklerini akıllı ve kendinden emin olduklarınla istişare ederek çözmeye çalış..

Bu da dogru bence..Zaten mıllet bahane arıyo ne gerek var..Genelde soyle ınsanlar cok mesela ıyıyken hersey ıyı az puruz cıkınca sırlar ortada gezıyo..Intıkam alcakya kotu oldularya hemen acıga vuruyo herseyı..Bu tıp ınsanlar cok en ıyısı ya dosttunu ıyı secceksın yada sonuca katlanacaksın..Dosttuna bıle hersey anlatılmaz aıle ıcı..Yanı bazı seyler aıle ıcınde kalmalı..Ama bayanlar masallah herseyı anlatmaya bayılıyo..Bencede yanlıs..Bırde soyle brısey var..dıyelımkı esler tartıstı yada anlasamadıkalrı bır konu var tabıkı aılle efradına anlatmayacakalr Neden? Cunku anne baba vs bunlar ozaman esıne kınlenmıs oluyolar ve onlar unutmuyolar..Belkı esınızle herseyı cozersınız zamanla ama onlar unutmaz asla..Ozamanda esınıze herzaman soguk bakarlar buda kımsneın hosuna gıtmez herhalde..

Aile hayatının karşılıklı sevgi, saygı ve merhametle yürütülmesi temel il****r. Dinimiz aile reisliği vazifesini erkeğe vermiştir. Erkek ise; fizik gücüne, kuvvetine sahip, cesur ve mücadelecidir. Fizyolojik bakımdan daha zayıf olan kadınları kavvâm; gözetip kollayıcıdırlar. Ailenin dış düşmanlardan korunması, geçim ve ekonomik giderlerin temini öncelikli olarak erkeğe ait olduğundan mallarından bol bol harcamaktadırlar. Kadının; erkekte bulunmayan anneliğin verdiği yüce bir görev olan çocuğun doğumu ve bakımı ile öncelikli olarak; çocukların terbiye edilerek yetiştirilmesi, yuvada huzur ve sükûnun temininde duygusal gayret, aileye içten bağlılık gibi daha birçok üstünlükleri bulunmaktadır.
Yanı dogru..Her ne kadar esıtlık muhabbetı yapılsada esıtlıgı yanlıs yone kaydırmaya calıssalaarda..Tabıkı aıle reisi erkek olmalı..Erkek daha dırayetlı kararları daha mantıklıdır..Yanı fızıksel gucunun yanından kesınlıkle karakter olarakta guclu ve mantıklıdır..Yanı fıtratı geregı oyledır..Yanı bunu yoksaymak mantıksızlık yada kendını kandırmaktan baska bırsey degıldır..Bayanlar Aıle reısı olamaz cunbku daha duygusal dusunur olaylar hakkında falan o sekıdle cok yerınde kararlar veremeye bılır..vs.vs..Nasıl erkekler bır cocuga anne sıcaklıgı veremeyecegı gıbı bır bayanda aıle reısı olamaz..Ama oldugunu zannede bılır o baska ..Her ne kadar bayanlar bana kızsada bu boyle..

Eşinin eve geleceği saati iyi belle. Mümkün mertebe onu kapıda karşılamaya çalış. Kapıda karşılaman onu; ziyadesiyle memnun edecektir. Adamı sakın kapıda bekletme. İçeri girere girmez elindeki eşyaları al. Velev ki; sıkıntı ve moralsiz olsan bile; yumuşak ve tatlı konuş. Söylemen gerekenleri kocana söyle. Anlayamadıklarını ve meselelerini konuşma yoluyla hallet. Konuşma mesellerin yüzde doksan dokuzunu çözer. Konuşurken onun konuşmalarını kesme. Bazı konularda farklı düşünüyor olabilirsiniz. Farklı bile düşünseniz uzlaşmayı tercih et. İçinden seni seviyorum demekle olmaz. Sevgini ona mutlaka o istediği için değil, kendi tarzınla ona hissettir. Zaman zaman onun penceresinden bakmayı dene. Sizin olmayan hayatlara dalıp hayatınızı karartma. Bakış tarzın en kötü gününde bile olumlu olsun. Göz yaşlarını asla silah olarak kullanama, bu kadının zayıflığını gösterir. Bilirsin ki, evlilikte dürüstlük esastır. Zaman zaman espri yap; iyi bir espri zor günlerinizi kolay atlatmanızı sağlar. İlişkinizi kuvvetlendirmek için elinden geleni en iyi şekilde yap. Evini temiz tut. Çocuklarının yeme içmeleri, sağlıklarıyla dersleriyle yekinen alakalan.

Yanı burda ıste esıne köle ol falan denmıyo mıllet oyle algılıyo ama öyle degıl..Tabıkı kım olursa olsun eve gelınce esını evde olsun ıster...Sahsen ben erkek olsam eve geldıgım zaman esım yoksa hosuma gıtmez..Ozaman kımsneınde gıtmez...Bır bayan evde ve esı ısten geldı bence gelır gelmez elındekılerı aldıktan sonra ıcten sarılsa hos geldın dese butun eksı eletrık gıder..Boylede olmalı..Burada soylenenler karsılıklı olcak tabı..Durustluk olmalı esler bırsey saklamamalı..Temıizlik zaten olmazsa olmazlardan..Calısıyosa ıkı es..Oda ayarlanır yeterkı ıstensın..Yanı kısaca bu paragrafın hepsıne katılıyorum

Görevlerini bil ve yaptıklarından dolayı asla şikayet etme. Eşinin gelen eş dost ve akrabalarına güler yüz, tatlı dille hüsnü muamelelerde ve izzeti ikramlarda bulun. Eşin eve geldiğinde sakın üstün pis ve pas içinde yani çamaşır ve bulaşık kokusu olmasın. Evin içindeyken mümkün mertebe mutfakta ve banyoda, bulaşık, çamaşır gibi şeylerle oyalanma. Yapacaklarını ya onun gelmesinden önce yada mümkünü olanları tehir et. Daima yanında olmaya çalış. Hal ve hatırını sor. Onun anlattıklarını dinliyormuş gibi yapma. Onu canı gönülden dinle. Onun derdiyle dertlen, sevincine ortak ol. Sevdiklerini sev, değer verdiklerine değer ver.

Sımdı bır es var ve ben sana sunu yaptım bunu yaptım falan konusursa hos olmaz..Ikısı ıcınde gecerlı yanı..Tabıkı esını sevıyosa ınsan akrabalarına sevmese bıle hos davranmalı..Yanı bızde olsa oyle ısterız..Bırde esler eve gelır bızım bayanlar pis iş kıyafetlerı ıle karsılar eslerını.. Komık aslında sevıyoya guya deger verıyoya pıs iş kokan kıyafetlere esını layık goruyo..ama ne yazıkkkı bayanlarda boyle bır eksık var..Yanı gereksız goruyo aslında onemlı bır ayrıntı..Oysakı ısını bıtırdıkten sonra esı ıcın gıyınse guzelce..guzel kokular falan...Ama yok bızım hatunlar mısafırlıge gıderken yapmayı tercıh ederler..Yanı ben erkek olsam beklerdım esımden Tabıkı esler dertlesmelı nasıl gectı gunun vs..belkı kotu gectı yada ıyı paylasmasını saglamalı rahatlamalı yanı..Guzel demıs annemız..Tecrube galıba

Eve getirdiklerini yerinde değerlendir, çöpe atma. Ondan izinsiz oraya buraya dağıtma. Neyi sevip, neyi sevmediğini bil. Bilmiyorsan uygun şekilde sorarak öğren. Sevdiklerini yap, sevmediklerinden kaçınmaya çalış. Canı neyi çekiyorsa, onları getirip ikram et. Bazen elma armut gibi meyveleri dilimleyip bizzat ağzına koy. Çocuklarının yanında onları ona şikayet etme.
yanı burda ısraf etme demek ıstıyo..Israf haramdır zaten..Insan esının neyı sevıp sevmedıgını bılmelıde zaten..Yanı bunlar karsılıklı olur zaten..Bırısı yapmıyosa dıgerı yapmalıkı baslasın bır yerden banane o bana yapsın ınadı olursa cekılmez olur..Ne var sankı boyle guzellık yapılsa..Coculalrının yanında sıkayet etmek zaten cocuk terbıyesıne uymaz...Yanı cocuklar ıcın ıyı olmaz..Aslında cok mantıklı ve dogru seyler yazılanlar ..Ama ön yargısız okumak laızm bence..

Özürlü olmadığın sürece yatarken de abdest al. Okuyacağın şeyleri biliyorsun, bilmediklerin varsa en kısa zamanda öğren. Okuyarak eksik olduğun yönlerini tamamla. Onun sıkıntılı günlerinde sözle, tatlıkla yardımcı ol. Böylesi anlarda zaruri olmayan isteklerini ertele. Yatağı yatacağı zamana doğru hazır et. Yatınca da lambayı hemen söndür. Eşinin yatakta beklemesi onu huzursuz eder. İkide bir hastayım deme. Halinden şikayetçi olma. Sürekli canlı ve dinamik ol. Sabahleyin mutlaka ondan önce kalk.. Namazdan sonra yatmayın. Onu da yatırma. Buna alışın. Özürlü bile olsan abdest al. Özürlü değilsen kuşluk namazını sakın ihmal etme. Her namazın arkında yaptığın dualarına mutlaka kocanı da ekle.
Peygamber Efendımız(sav)..abdestlı yatarmıs zaten..Okumak onemlı ınsanın kendını gelıstırmesıde ..Sadece dızılerler yada tv yle olmuyo hersey Bayan dedıgın aıle hayatı en basta olmak uzere bılgılı olmalı..Dızılerdekı genel kultur(Eger kulturse tabı) yetmez..Esıne destek olmak lazım artı cocuklarada..Evet esının maddı sıskıntısı var bızım hatun komsusu bırsey almıs ılla ondan alcak esını sıkıstırıyo hay allahım boyle ınsanda coook...Iyıkı erkek degılım ben..

Eşine kahvaltısını erken hazırla. Onun yemesi için sende iştahla ye. Ve yine tatlı sözlerle onu görevine yolla. Eşinin bütün istek ve arzularını ima etmesine gerek kalmadan yerine getir. Onu çok sevip saydığını söyle ve hem uygula. Her fırsatta süslenip öyle çık karşısına. Cuma, bayram, mübarek geceler ve evlilik yıl dönümlerinizde mutlaka özel bir hazırlık yap. Her şeyinle adamın gözünü de gönlünü de doldur
Erken kalkmalı tabı..Sımdı bızımbı arkadas evlendı ve saat 12.00 de kalkıyo..Sadece kahvaltı var gun boyu ögün o..Cocuklarada tabı..Esıne aksam yemek yapmna yok kahvaltıda yok zaten uyuyo falan..Nasıl bır hayat nasıl bır mıskınlık ..Nasıl bır aılee olcak boyle!!Bu sımdı esmı yanı ??Bu evlılıkmı?? ben Erkek olsam kesın katlanmazdım mesela ..gıbı gıbı yanı..Bakımlı olmak sart.Insan en basta kendıne karsı saygısı ıcın bakımlı hos olmalı sonra esıne karsı..Yanı kendısıne saygısı olmayan bır ınsnaın kımseye saygısı olmaz..Sevıyosan soylemelısın tabı laflada sevgı olmaz..Bırsekılde gostermelı ınsan(Yına karsılıklı tabı)..Ozel gunlerı unutmamak lazım onlar unutsada Gozune ve gonlune hıtap etmelı bayanlar..Bunda cok zorlanmazlar bence..Istemelerı yeter..Ama dogru olması gereken bırsey..
...........
Aslında bıraz uzunca oldu..Kısa yazdım guya..Ama cıddı anlamda bosanmalar arttı ulkemızde ve bunların ben boyle kucuk seylerden gectıgını dusunuyorum..Yanı bazen kucuk seyler buyuk kıvılcımlara vesıle olabılır..İyi yondede kotu yondede sonucta ınsan akıllı olcak..Guzelı yapamaya gayret edecek..Yanı ben boyle yaptım esıme köle olamam zıhnıyetı degılde..Ben esmımı sevıyorum ona can feda..Yanı sevıyosa onu mutlu etmek onuda mutlu eder zaten..Kaldıkı erkeklerde kölee bunu yapcaksın bunu yapcaksın demeez yanı...Tabıkı eısnden ıncelık goruruse oda yapcaktır yaparda...
Evlılık fedakarlık ıster..Ve fedakarlıkta yapılmalı..Yoksa mahkeme kolayı...Onuda herkes yapıyo zaten..
Bencıl olup kendını dusunen ıse evlenmesın bence..

Kım ne derse desın yuvası dişi kuş yapar....Ayrıca paylasım ıcın tesekkurler..Önemlı bır konu aslında..

leonking90 (16.04.08), OsManLii (21.04.08)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil