Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 24.12.07, 12:56   #1831
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

"Sol bek oynamak istiyorum"

Galatasaray'ın sezon başında Vestel Manisaspor'dan transfer ettiği Hakan Balta, ''Galatasaray'a gelmenin benim için en iyi karar olduğunu anladım'' dedi.
Hakan Balta, sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinde yer alan ''Hakan Balta, Cola Turka Soru Cevap'' köşesinde taraftarlardan gelen soruları yanıtladı. Galatasaray'a transferinin biraz hızlı olduğunu hatırlatan Hakan, ''Dolayısıyla benim için de sürprizdi açıkçası. O dönem maçtan Galatasaray uçağıyla dönmem basında geniş yer bulmuştu. Ancak şimdi Galatasaray'a gelmenin benim için en iyi karar olduğunu anlamış bulunuyorum'' ifadesini kullandı.

''Galatasaray'a büyük bir kulüp olduğu için mi geldin, yoksa istediğin için mi? Yani başka büyük bir takim da aynı anda seni almak isteseydi, hangisine giderdin'' şeklindeki bir soru üzerine Hakan, ''Bu bana hep soruldu, ben de her zaman 'Galatasaray' dedim. Sonuçta her şeyden önce gittiğim kulüpte oynamak isterim. Galatasaray'da formayı hak edersem bana değer verileceğini hissettim. O yüzden hep Galatasaray'a gelmek istedim'' yanıtını verdi.

Hakan Balta, ''Sana Fenerbahçe'den teklif gelseydi gider miydin?'' sorusu üzerine de ''Çok büyük bir camia ve köklü bir kulüp olmasına karşı Fenerbahçe'yi tercih etmezdim'' ifadesini kullandı.
Bir taraftarın, çocukken Beşiktaşlı olduğunu ifade etmesi üzerine Hakan, ''Çocukken Beşiktaşlı olduğumu söylerdim. Ama zaten çok genç profesyonel oldum. Galatasaray formasıyla da ilk golümü Beşiktaş'a attım. Sarı-kırmızılı formayla ilk golümü bir derbide atmamın da anlamı çok büyük'' diye konuştu.
Galatasaray'a gelmeden önce Beşiktaş'tan da teklif aldığını ifade eden Hakan, çocukluktan beri en çok sevdiği ve tuttuğu takımın Barcelona olduğunu kaydetti.

-''SOL BEK OYNAMAK İSTİYORUM''-

Hakan, eskiden forvet arkası oynadığını, oradan ön liberoya, sonra da sol beke geçtiğini belirtirken, teknik direktör Mustafa Denizli'nin Manisa'ya ilk geldiğinde kendisini sol bek oynattığını söyledi.
Türkiye'de bu pozisyonda bir boşluk olduğu için bu mevkide oynamayı kendisi için şans olarak gördüğünü anlatan Hakan Balta, ''Bu bir avantaj ve kendimi şanslı görüyorum'' dedi.
Galatasaray'da oynamakla Vestel Manisaspor'da oynamanın avantaj ve dezavantajlarının sorulması üzerine Hakan Balta, ''Büyük kulüpte oynamak, futbolcunun her zaman göz önünde olmasını sağladığı için avantajdır. Milli takım ya da yabancı kulüpler tarafından izlenirsiniz. Ancak diğer takımlar çok göz önünde olmadıkları için o takımlarda daha rahat ediyor olmak, bazı futbolcular için avantaj olarak algılanabilir'' yanıtını verdi.
''Futbolcu olmasaydım bankacı olmak isterdim'' diyen Hakan Balta, şöhretin de kendisini değiştirmediğini anlatarak, ''İki sene önce neysem şimdi de oyum. Ben fazla değişmediğimi düşünüyorum. Ama sokakta insanların seni tanıması tabii ki çok güzel bir duygu'' şeklinde konuştu.
Hakan son olarak, ''Bir spor markası Zidane, Beckham, Riquelme gibi oyunculara, kendilerini de dahil ettikleri, istedikleri futbolculardan oluşan bir on bir hazırlattı. Siz böyle bir 11 hazırlasaydınız, diğer 10 kişi kim olurdu'' sorusu üzerine şu kadroyu belirledi: Oliver Kahn, Hakan Balta, Nesta, Cannavaro, Zambrotta, Robben, Vieira, Beckham, Zidane, Van Basten, Maradona.

Alt 24.12.07, 15:58   #1832
Hasani
Uzman

Emre Galatasaray yolunda

Ankaragücü takım kaptanı Emre Güngör'ün, Galatasaray'a transferi gündeme geldi. Galatasaraylı yöneticilerin, Emre Güngör'ü, sarı-lacivertli kulübün başkanı Cemal Aydın'dan istediği öğrenildi.

Gençlerbirliği OFTAŞ Spor ile dün oynadıkları karşılaşma için Ankara'ya gelen Galatasaray İkinci Başkanı Adnan Polat ile Galatasaray Sportif A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in, Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın ile 23 yaşındaki başarılı futbolcunun transferi için görüştükleri, büyük bir olasılıkla da bu oyuncunun ligin ikinci yarısında sarı-kırmızılı formayı giyeceği belirtildi.

Ligin ilk yarısının bitimine iki hafta kala yönetime takımdan ayrılmayı istediğini bildiren Emre Güngör'ün, Trabzonspor ve Kayserispor kulüplerinin de transfer listesinde olduğu bildirildi.

Alt 24.12.07, 16:19   #1833
murat-ti
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 0
Tesekkür almis 3 -> 2 Konu

Bu Galatasarayda hiç iyi şeyler olmuyor
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 25.12.07, 11:25   #1834
Hasani
Uzman

Önce defans

Finli kaleci Jaaskelainen'le görüşmeleri sürdüren yönetim, Song'a bir yıllık sözleşme uzatma önerdi.

Ara transfer startını veren Cimbom'da öncelik kaleci ve stoper olarak belirlendi. Ligin en az gol yiyen kalecisi Orkun'a güvenmeyen yönetimin, Bolton'un Finli file bekçisi Jaaskelainen'le temasa geçtiği öğrenildi. 32 yaşındaki kaleci de Bolton kulübünden ayrılmak isterken, pazarlığın sürdüğü bildirildi.

EMRE

SÜRPRİZİ

Ocakta Afrika Kupası'na gidecek ve 1 ay kalacak Song için de arayış var. Dün Song'dan turnuvaya katılmamasını isteyen Adnan Sezgin olumlu yanıt alamadı. Bunun üzerine Sezgin, Song'a fiyatında düzeltme ve 1 yıllık sözleşme uzatma önerdi. Kamerunlu buna sıcak baktı. Bu arada ****ücü'nün kaptanı Emre Güngör'le anlaşıldı.

Alt 25.12.07, 11:27   #1835
Hasani
Uzman

Lucescu harekatı

Feldkamp'tan umudunu kesen Galatasaray yönetimi, dün teknik direktör arayışlarına başladı. Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in Lucescu ile temas kurarak teklifte bulunduğu ifade edildi. Rumen hocanın, Sezgin'e "Türkiye'de yeniden çalıştırmayı istediğim tek kulüp Galatasaray. Eğer şartlar oluşursa seve seve gelirim" diyerek yeşil ışık yaktığı kaydedildi. Lucescu'nun Shakhtar Donetks ile 1 yıllık daha sözleşmesi bulunuyor. İstanbul BŞB'nin hocası Abdullah Avcı da Galatasaray'ın gündeminde.

İlk aday Lucescu

Son iki maça çıkamayan Alman'ın geri dönmeyeceği iddia edildi. Arayış başladı.

POLAT YALNIZ KALDI
G.Saray, Feldkamp ile yol ayrımına geldi. Yaşı (74) ve disiplin uygulamaları nedeniyle tartışılan Alman hocanın, grip olduğu gerekçesiyle Wien ve OFTAŞ maçlarında takımını yalnız bırakması bardağı taşırdı. Adnan Polat dışında destekçisi kalmayan Kalli'nin kovulmadan gönderilmesi için formül aranıyor.

SOUNESS PLASE
Yönetimin karşılıklı anlaşarak istifa formülü ile olayı çözeceği, Feldkamp'ın Almanya'dan geri dönmeyeceği iddia edildi. Bu arada yönetimin yeni hoca arayışlarına gizlice başladığı belirtildi. Adaylar arasında Shakhtar'lı Lucescu, boşta olan Souness ve Abdullah Avcı'nın isimleri geçiyor.

Alt 25.12.07, 11:30   #1836
Hasani
Uzman

Fiorentina Arda'yı istiyor

Seria A takımı Fiorentina'nın Arda Turan'ı istediği bildirildi. Fiorentina Sportif Direktörü Pantaleo Corvino'nun transfer listesine Galatasaraylı Arda'yı da eklediği belirtildi. Fiorentina'ya yakınlığıyla bilinen spor kanalı Firenze Viola bu gelişmeyi duyururken, Palermo'nun da Arda Turan'ı istediğini belirtti.

Sicili kabarık

Kalli, G.Saray'ı ilk çalıştırdığı 1992 yılında sezon sonu takımı yardımcısı Hollmann'a bırakıp gitmişti. Alman hoca, 98-99'da geldiği Beşiktaş'ı da ertesi sezonun 2. haftasında sağlık sorunlarını gerekçe gösterip terk etti. Yerini bu kez Briegel'i bıraktı.

Alt 25.12.07, 11:33   #1837
Hasani
Uzman

Taraftar da sildi

Feldkamp'a tribünden destek veren sarı- kırmızılı taraftarlar da Alman hocadan desteğini çekti. 'galatasaray.com'- daki "Sezonu şampiyon bitirmemiz için hangisi gerçekleşmeli?" anketinde beş seçenekten en çok oyu, "Yeni teknik direktör aranmalı" şıkkı aldı.
Sabri yanacak!

OFTAŞ maçında kramponlarını yere fırlatan Sabri'ye ağır ceza geliyor. Adnan Sezgin, konuyu değerlendirdiklerini, gerekeni yapacaklarını söyledi. Sivas maçında Kalli'ye tepki gösteren Arda'ya da ceza verileceği öğrenildi.

Fener gitmem

HAKAN Balta, "Transferim hızlı gelişti ama G.Saray'a gelmenin benim için en iyi karar olduğunu anladım" dedi. Cola Turka Soru Cevap'a konuk olan genç yıldız "Fener'e gitmezdim. Sol bekte oynamam avantaj" diye konuştu.

Alt 25.12.07, 11:35   #1838
Hasani
Uzman

Vazgeçilmez ikili: Servet-Song

Galatasarayımız'ın Turkcell Süper Lig'de ilk yarı sonundaki en istikrarlı futbolcuları Servet ve Song oldu.

Ligde oynanan 17 maçın 16'sında forma giyen oyunculardan Servet, sadece Kasımpaşa maçında sakatlığı nedeniyle dinlendirildiği için, Song da cezası nedeniyle Sivasspor maçında oynayamadı.Toplam 1140'ar dakika sahada kalan iki futbolcu, ''Cim bom''un vazgeçilmezleri olarak ilk yarıya damga vurdular.
Altyapısından yetiştiği Galatasaray'a bu sezon transferle dönen kaleci Orkun, 17 maçın 15'inde oynayıp 1350 dakika sahada kalarak, teknik direktör Feldkamp'ın bankoları arasında yer aldı. Orkun'u, 1191 dakika oynayan alt yapıdan yetişen Uğur takip etti.

-YENİ TRANSFERLERDE İLK SIRA HAKAN BALTA'NIN-

Yeni transferler içinde ise ilk sırayı Vestel Manisaspor'dan transfer edilen sol kanat savunucusu Hakan Balta elde etti.Hakan Balta, 11 maçta ilk 11'de başlayıp 13 maçta oynarken, 1101 dakika sahada kalırken, bu futbolcuyu yine 11 maçta ilk 11'de maça başlayıp, 16 maç oynayan Barış 1014 dakika sahada kalarak takip etti.

-HAYAL KIRIKLIĞI BOUZID-

Galatasaray'da bu sezon hayal kırıklığı yaratan yeni transfer; Bouzid oldu.Savunmada forma giyen Bouzid, ilk yarıda 4 maçta ilk 11'de sahaya çıkarken, 6 maçta oynadı ve 337 dakika forma şansı buldu. Serkan, 4 maça ilk 11'de başlayıp 11 maçta oynarken, sahada 396 dakika kaldı. Sarı-kırmızılı ekipte, Linderoth da sakatlıkları nedeniyle 7 maçta forma giyip 629 dakika sahada kaldı.

-23 FUTBOLCU FORMA GİYDİ-

Galatasaray'da teknik direktör Karl Heinz Feldkamp, ligin ilk yarısında toplam 23 futbolcuya forma şansı verdi. ''Cim bom''da, genç yetenek olarak lanse edilen Carrusca 1 maçta oynayıp 77 dakika sahada kalırken, yılların tecrübesi Okan sadece 2 dakika forma giyebildi. Galatasaray'ın yıldız oyuncusu Hasan da 5 maçta ilk 11'de başlayabilirken, 9 karşılaşmada oynayıp 453 dakika sahada kaldı.

Alt 25.12.07, 11:39   #1839
Hasani
Uzman

Emre = Bouzid + para

Galatasarayımız ile Ankaragücü arasındaki Emre Güngör pazarlığı para engeline takıldı. Başkent ekibi parada ısrar ederken, sarı - kırmızılılar ise Bouzid'in yanı sıra bir miktar para teklif etti. Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın'ın, genç oyuncu için 1 milyon 800 bin YTL'lik bonservis ücretinde indirim yapılabileceği öğrenildi. Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Polat'ın bu transfer için ilk etapta futbolcu takasını gündeme getirdiği ancak Başkan Aydın'ın bu teklife sıcak bakmadığı ifade edildi.

23 yaşında Ankaragücü'nde kaptanlığa getirilen Emre Güngör, Galatasaray forması giymek istediğini söyledi. Başarılı futbolcu, "Galatasaray'ın 10 yılına damga vurabilirim. Ankaragücü'nden kendi isteğimle ayrılmak istedim. Son dönemlerde yaşadığım bazı olaylar bu kararı almama neden oldu" dedi.

Alt 26.12.07, 11:19   #1840
Hasani
Uzman

Öncelik Aslan'ın

"Kulübün menfaatine uyarsa giderim Yoksa buradan ayrılmayı düşünmem".

Fiorentina ve Palermo'dan transfer teklifi alan Arda, şartlar oluşmadığı sürece ayrılmayı düşünmediğini söyledi. Genç futbolcu, "Ben Galatasaray'da mutluyum. Çok da başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Bu başarı hepimizin eseri. Öncelikli tercihim Galatasaray'da kalmak. Yöneticiler ne düşünür bilmiyorum ancak benim gönlüm
giymekten yana'' açıklamasını yaptı.
burada
forma

KÂRLI ÇIKARLARSA

Gitme ihtimalinintek nedene bağlı olabileceğini belirten başarılı futbolcu, "Benim için kulübümün menfaatleri de önemli. Beni isteyenler önce kulübümle anlaşmalı. Eğer kulübüm bu transferden kârlı çıkacaksa o zaman gitmeyi düşünebilirim. Ancak gideceğim yerde mutlu olmam da önemli. Avrupa'da iyi bir takımda forma giymeyi her futbolcu gibi ben de isterim" diye konuştu.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil