Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 31.10.07, 17:45   #921
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Lincoln'den habersizdi

"Juninho, Lincoln ve Riquelme'den biri olacaktı. Bugün düşününce iyi ki de Lincoln olmuş diyorum. Feldkamp da bu transferi bitirdikten sonra öğrendi".

Kafamda belirliydi
Teknik direktör Feldkamp'ın Lincoln'ün transferinden habersiz olduğunu açıklayan Adnan Sezgin, "Feldkamp bu transferi bittikten sonra öğrendi" ifadesini kullandı. Geçen yıl devre arasında kafasında 3 isim belirlediğini vurgulayan Sezgin, "Juninho, Lincoln ve Riquelme'den biri olacaktı. Lincoln oldu. Bugün düşününce iyi
ki de Lincoln olmuş diyorum'' dedi.

Bir telefonla bitti
Sezgin, şunları söyledi: "Lincoln'e hiçbir yerde bulamayacağı atmosferi Galatasaray'da yaşayacağını ancak kulübüyle sorunlarımız olduğunu hatırlattım. Sonrasında kulübüne telefon açtı ve Andres Müller'e dedi ki 'Bir daha beni veya menajerimi aramayın. Ben bu saattan itibaren G.Saraylıyım. Ya da futbolu bırakıyorum.' Bence o gün o telefonla transfer bitti.''

Alt 31.10.07, 17:48   #922
Hasani
Uzman

Her yerde oynar

Hasan'ın çok yönlü bir futbolcu olduğunu ifade eden Kalli, "Ona savunmada ihtiyacımız vardı ve orada oynattık" dedi.

Eleştiriler haksız
Galatasaray Teknik Direktörü Feldkamp, Denizlispor maçında Hasan Şaş'ı defansın sağında oynatması nedeniyle aldığı eleştirileri haksız bulduğunu söyledi. Alman hoca bu konuyla ilgili "Son maçlarda istediğimiz sonuçları alamıyorduk ve 6 oyuncu eksiğimiz var. Bu durumda farklı isimlere yönelmemiz gerekiyordu" dedi.

Yeri
önemli değil
Hasan'ın savunmada başarılı bir oyun çıkardığını kaydeden Kalli şöyle konuştu: "Hasan çok yönlü bir oyuncu. Sağ ve sol açıkta görev yapabildiği gibi defansta da başarı ile oynuyor. Denizli maçında bunu bir kez daha gösterdi. Benim için kimin nerede oynadığı değil, görev yaptığı yerde başarılı olması önemli."

Alt 31.10.07, 17:49   #923
Hasani
Uzman

Artık gün sayıyorlar

En formda oldukları dönemde sakatlanan ve eksiklikleri fazlasıyla hissedilen Ayhan ve Sabri artık gün sayıyor. Özellikle Sabri'nin sakatlığının geçtiği belirtilirken, Norveç ve Bosna ile oynanacak milli maçlar nedeniyle lige verilecek arada iki oyuncunun da takımla çalışabilecek duruma gelecekleri ifade edildi.

Forma giyemezler

Sakatlıkları henüz geçmeyen Lincoln ve Hakan Şükür kupa maçında da forma giyemeyecek. Kulüp doktoru İlker Yücesir, Lincoln'ün zorlandığı için dizinde ciddi kanama meydana geldiğini ifade ederken, Hakan Şükür'ün de belindeki ağrılarının sürdüğünü ve tedavisinin devam ettiğini söyledi.

Alt 31.10.07, 17:54   #924
Hasani
Uzman

Arda şov yaptı

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılan dünkü idmanın öne çıkan ismi Arda Turan'dı. Antrenmanda birbirinden klas hareketler yapan genç yıldız, başarılı futbolunu 2 golle süsleyip alkış toplarken, attığı gollerin ardından yaptığı sevinç gösterisiyle sarı-kırmızılı futbolcuları güldürdü.

Necati'ye şaşırdık

Gelir açısından Necati'den bekleneni alamadıklarını vurgulayan Sezgin şunları söyledi: "Necati'ye hiç talep olmadı. Şaşırdım. Sadece en son gün Trabzonspor teklif yaptı. Necati'yi çağırdım. "Trabzonspor istiyor" dedim. "Ben Ankaraspor'a gitmek istiyorum" dedi ve gitti.''

Yanal vardı

Sezgin, "Ersun Yanal'la zaman zaman görüştük. Ama ben kendisine en son konuştuğumuzda olmayacağını söyledim" dedi

Alt 31.10.07, 17:55   #925
Hasani
Uzman

Linderoth'a izin verildi
Tendonunda problem olan Linderoth dünü izinli geçirerek idmana katılmadı. Uzun süredir devam eden sorunu nedeniyle tedavisi sürdürülen Linderoth, yarın Denizli ile oynanacak kupa maçında ve hafta sonu Gaziantep maçında oynamayacak.

Okan'ın işi kolay değil
Ameliyat olduktan sonra kemik ödemi oluşan Okan'ın yavaş yavaş iyileştiği bildirildi. Bu hafta forma giyemeyecek olan futbolcunun, Milli Takım maçları nedeniyle verilecek aranın ardından takımda yerini alabilecek düzeye geleceği öğrenildi.

GS Store TIR'ı Uşak'ta
Galatasaray Store TIR'ı, Türkiye turuna devam ediyor. İl il dolaşarak taraftarlarla buluşan TIR şu anda Uşak'ta Galatasaraylıları bekliyor. Mobil mağazının en önemli müşterisi ise Uşaklı ultrAslanlar. Sarı-kırmızılılar, ilk günden ürünlere büyük ilgi gösteriyor.

Kombinede son gün
Barkodlardaki hata nedeniyle değiştirilen kombine kartlar için son gün. Mecidiyeköy'deki Galatasaray Store Çadırı'nda bugün yapılacak değiştirmenin ardından eski kombineler geçerli olmayacak ve Denizlispor maçında kart değişimi yapılmayacak.

Trabelsi ve Ömer yok
Galatasaray Spor Kulübü, dün bir açıklama yapacak Trabelsi ve Ömer Aysan transferlerini yalanladı. Açıklamada, Trabelsi ve Ömer Aysan ile ilgilenilmediği belirtilerek, A takımın uyum içinde çalışmaya devam ettiği ifadesine yer verildi.

Alt 31.10.07, 17:58   #926
Hasani
Uzman

Kapanmayan hesap

Beşiktaş derbisi öncesinde kadro dışı bırakılması tecrübeli futbolcumuz Hakan Şükür için büyük bir yıkım oldu
Yönetim tarafından olayın üstü hemen örtüldü. Ama içten içe kanayan bir yara vardı. Tecrübeli futbolcu Ankaraspor maçında da 57. dakikada kenara çekilince ipler kopma noktasına geldi. İddialara göre Hakan ve Kalli bırakın konuşmayı, selamlaşmıyor bile. Tarih 29 Eylül 2007... Galatasaray'ın, Beşiktaş'la oynayacağı maçın sabahı... Florya'da öyle bir olay yaşanıyor ki Türk futbolunda deprem etkisi yaratıyor. Takımın en büyük kozu Hakan Şükür ve Lincoln'ün kamp kurallarına uymadıkları gerekçesiyle Teknik Direktör Feldkamp tarafından kadro dışı bırakıldığı açıklanıyor. Alman hoca, sırf disiplinden taviz vermemek adına iki yıldızı bir kalemde silip atıyor. Yönetim tarafından kararın bir maçlık olduğu açıklanıyor ve olayın üstü kapatılmaya çalışılıyor...

LİNCOLN'ÜN DE KIRGINLIĞI SÜRÜYOR

O zaman için ne Kalli ne de yönetim, yaşananların takımın dibine dinamit koymak anlamına geleceğini belki de anlayamıyor...İki yıldız olay sonrası ısrarla kural ihmal etmelerinin söz konusu olmadığını belirterek kendilerini savunuyorlar... Ve özellikle Lincoln, yabancı olmanın vermiş olduğu avantajla Hakan'dan bir adım daha öteye giderek, hocaya kırgınlığının devam ettiğini dile getiriyor. Biz dönelim işin Hakan Şükür boyutuna...

ÇIKARTILACAK EN SON KİŞİYİM

Tarih 21 Ekim 2007... Hakan Şükür, Ankaraspor maçına ilk on birde başlıyor. Ancak 57. dakikada yerini Nonda'ya bırakıyor... İşte ipler de kopma noktasına burada geliyor... İddialara göre Hakan Şükür, kenara gelirken, ***8220;Oyundan çıkartılacak en son futbolcu benim***8221; diyerek tepkisini ortaya koyuyor... Beşiktaş maçı öncesi başına gelenleri bir türlü hazmedemeyen Kral, yaşadığı ikinci şokla iyice sarsılıyor. Deyim yerindeyse dünyaya küsüyor... Daha bitmedi, bakın kulislerde neler konuşuluyor: Hakan kesinlikle sakat değil, sadece morali bozuk. Sakatlık işin bahanesi. Kimilerine gören Hakan oynamak istemiyor, kimilerine göre de Feldkamp, Kral'ı görmeye bile tahammül edemiyor... Bu ikili bırakın birbirleriyle konuşmayı, selamlaşmıyorlar bile. Alman hoca ile Lincoln arasında da aynı şekilde bir iletişimsizlik var...

TAKIMDA HİÇ HUZUR KALMADI

Bu durumdan iki taraf da çok yıpranmış durumda. Feldkamp oldukça isteksiz, yüzü gülmüyor. İdmanlarda tavırları tamamen değişti. Takımdaki yüksek gerilim diğer futbolcuları da olumsuz etkiliyor. Yönetim ise Florya'da esen soğuk rüzgar karşısında şimdilik sessizliğini koruyor. İddiaların ne kadarı gerçek, ne kadarı değil bilinmez ama Florya'nın büyük olaylara gebe olduğu da su götürmez bir şekilde

Alt 31.10.07, 17:59   #927
Hasani
Uzman

Taraftara çağrı!

Galatasaray, Denizlispor ile oynayacağı Fortis Türkiye Kupası maçına taraftarını bekliyor.

Bu maçın hasılatını Şehit alilelerine bağışlayacakları daha önce açıklayan Sarı-Kırmızılı yönetim bugün de taraftara çağrıda bulundu.

Yöneticilerden Adnan Sezgin ve Haldun Üstünel'in yanı sıra kaptan Hakan Şükür, GS TV'ye yaptıkları açıklamada "Bu maçın hasılatı şehit ailelerine bağışlanacak. Galatasaray taraftarı duyarlılığını bir kez daha göstersin. Stadımızı dolduralım ve şehitlerimizin ailelerine destek olalım" diye konuştular

Alt 31.10.07, 17:59   #928
Hasani
Uzman

Helsingborg telaşlandı!

Galatasaray'ın UEFA Kupası H Grubu'ndaki rakiplerinden, Helsingborg'un 8 Kasım'da İstanbul'da oynayacakları karşılaşma öncesinde sakatlıklarla başı dertte.

İsveç ekibinin 4 oyuncusu Oskar Rönningberg, Marcus Lantz, Olafur Skulason ve Andreas Dahl ligde oynanan Halmstad karşılaşmasında forma giyemediler. Martin Kolár'ın da Türkiye'ye gidemeyeceği bildirildi. Teknik Direktör Stuart Baxter, sakatlıkları devam eden oyuncuların Galatarasay maçına kadar hazır olabilecekleri ümidini taşıdığını belirterek "Galatasaray maçı bizim için çok önemli.

Büyük ve kendini kanıtlamış ayrıca muhteşem bir taraftarı olan Galatasaray'ın karşısında oynamak bizim için büyük olay. İstanbuldaki futbol atmosferini yaşamak her teknik direktör ve futbolcuya nasip olmaz. İyi bir netice alamazsak bile oradaki atmosferi yaşamak bizim için yeterli olacak. Ama tabi ki zor olduğunu bildiğim halde iyi bir netice almaya çalışacağız. Türkiye büyük bir futbol ülkesi. Çok iyi oyuncular yetiştiriyor. İyi kulüpler var. Türkiye'de futbol inanılmaz derecede gelişti" dedi.

Alt 31.10.07, 18:01   #929
Hasani
Uzman

Taraftara 25 bin bayrak!

Galatasaray Kulübü, Fortis Türkiye Kupası'nda Denizlipor ile yarın oynanacak karşılaşmada taraftarlarına 25 bin adet Türk Bayrağı dağıtacak.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Ali Sami Yen Stadı'nda Denizlispor ile yapılacak karşılaşmanın özel bir önlem taşıdığı belirtilerek, şu ifadeler kullanıldı:

''Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu, bu karşılaşmanın bütün hasılatını, Habertürk Televizyonu'nun milli takımımızla birlikte düzenlediği Terörle Mücadele Kahramanlarına Destek Kampanyası'na bağışlayacak.
Stat girişlerinde dağıtılacak 25 bin Türk Bayrağı ile tek bir renk altında toplanmak üzere, 1 Kasım 2007 Perşembe günü Ali Sami Yen Stadı'nda buluşalım. Yarın sadece Galatasaray için tribünlerde olmayacağız, vatan uğruna ölen şehitlerimiz ve gazilerimiz için tribünlerde olacağız.''

Alt 31.10.07, 18:03   #930
Hasani
Uzman

"Hedefim Milli Takım"

Galatasaray'ın genç futbolcusu Uğur Uçar, bu sezon ofansif yönüyle ön plana çıkmasının nedeninin, hocası Karl Heinz Feldkamp'ın böyle oynamasını istemesi olduğunu söyledi.

Galatasaray TV'ye açıklamalarda bulunan Uğur, bu sezon futbol olarak çok büyük bir değişim içine girdiğini belirterek, ''Önceleri daha çok defansif yönüm konuşulurdu, artık ofansif yönüm de konuşulmaya başlandı. Şut çekiyorum, artık daha çok hücumu düşünmeye başladım. Hocamız geldiğinde onunla konuştuk ve bana 'Benimle anlaşmak istiyor musun?' dedi. Ben de 'Tabii ki' dedim. O da bana 'O zaman benim dediklerimi yapacaksın' dedi. Daha çok ofansif oynamamı istedi, ben de onun istediği şekilde oynuyorum'' dedi.
Uğur, bu sezon özel çalışma yapma imkanının olmadığını dile getirerek, ''Sakattım, son 10 gün kampa katıldım. Ondan sonra maçlara başladım. Maçlarla hazırlandım denilebilir ama oyun sisteminde hocam istediğini çok iyi aktardı bana ve ben de onun verdiği kararlara ve taktiklere göre elimden geleni yapıyorum'' şeklinde konuştu.

ERTUĞRUL SAĞLAM'A TEŞEKKÜR

Geçen sezon kiralık olarak gittiği Kayserispor'da, teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın kendisine çok destek olduğunu ve forma şansı verdiğini belirterek, eski hocasına teşekkür etti. Uğur, Kayseri'de başarılı bir sezon geçirdiğini anlatarak, ''Kayseri bana dostluğu, kardeşliği, arkadaşlığı kazandırdı. Çünkü çok güzel bir ortamımız vardı. Ertuğrul hoca da orada bana çok destek oldu, çok forma şansı verdi. Ona da buradan teşekkür etmek istiyorum. İnşallah çok başarılı olur. Şu anki formumu biraz da ona borçluyum'' ifadesini kullandı.

GERETS'İN İYİLİĞİ

İki sezon önce oynanan Fenerbahçe karşılaşmasının kariyerinde bir gecikmeye sebep olamadığını belirten Uğur, ''O gün kötü oynadığıma inanmıyorum, skor kötü oldu ama benim çıktığım dakikaya kadar yaptığım bir hata yoktu. Erik Gerets öyle karar verdi. Daha hücuma yönelik oyun kurmak için beni çıkarıp İliç'i oyuna almıştı'' dedi. Uğur, Gerets'in kendisine o maç sonrasında sahip çıkacağını söylediğini, ancak 34 hafta kadroya almadığını kaydederken, daha sonra çok iyi geçen Kayserispor macerası yaşamasına sebep olan Gerets'in, böylece kendisi için en güzel şeyi yaptığını anlattı.

Eski teknik direktörlerden Hagi'nin kendisini sağ bek yaptığını ve bundan sonra kendisinde çok şey değiştiğini anlatan Uğur, böylece daha fazla forma şansı bulduğunu vurguladı.

''HEDEFİM MİLLİ TAKIM''

Bu sezonki performansıyla (A) Milli Takım'a gitmek istediğini dile getiren genç futbolcu, en büyük hedefinin milli formayı giymek olduğunu ifade etti.
Uğur, yurt dışını da gitmeyi hedeflediğini belirterek, ''Ama önce kendimi Galatasaray'da kanıtlamam, başarılara imza atmam lazım. Ancak kulübüm isterse giderim. İstemezse hiçbir şekilde Galatasaray'dan ayrılmayı düşünmüyorum. Benim en büyük idealim Galatasaray altyapısında başlayıp, Galatasaray'da futbolu bırakmaktı. Bu nasip olmadı, bir yıllık bir Kayseri maceram oldu. Lig olarak İtalya Ligi'ni tercih ediyorum, mücadeleci bir lig olduğu için. Ancak Liverpool'da oynamak isterim'' şeklinde konuştu. Uğur, takımın durumu ile ilgili olarak ise şunları söyledi:

''Takımda iyi bir arkadaşlığımız var. Genç arkadaşlarımız çok fazla. Takımda tecrübeli ağabeylerimiz de var, yabancı oyuncularımızda çok başarılı. Lincoln gibi çok kaliteli futbolcularımız da var kadromuzda. Onlar bize çok büyük destek oluyorlar. Saha içinde yapmamız gerekeni söylüyorlar. Biz de bu sezon hem UEFA Kupası'nda, hem Fortis Türkiye Kupası'nda, hem de ligde gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Türkiye Kupası'nı da kazanmak istiyoruz.
Takımdaki ağabeylerimiz çok iyi. Bize çok büyük destek oluyorlar. Hasan ağabeyi çok seviyorum. Bizi antrenmanlarda sık sık uyarıyor, ben ona alıştım. Onu görünce gülmek geliyor içimden, o kadar neşeli, o kadar pozitif bir insan ki, saha içinde olsun, saha dışında olsun bize çok büyük destek oluyor. Hakan ağabey de aynı şekilde, takımımızda onu görmek bize çok büyük güç veriyor.''
Artık cezaları nedeniyle seyircisiz oynayacakları maçların geride kaldığını belirten Uğur, ''Bir daha böyle bir şey istemiyoruz. Çünkü çok kötü durumda oluyoruz. Hem futbolumuza zarar veriyor, hem kulüplere, hem takımlara, en önemlisi seyirciye zarar veriyor. İnşallah bu günleri atlatacağız seyirci desteği ile şampiyon olacağız'' diyerek sözlerini tamamladı.

Konuyu Toplam 6 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 6 Misafir)

Seçenekler
Stil