Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 27.12.07, 18:36   #1851
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

En hırçın Hasan

G.Saray'da ilk yarının en hırçın futbolcusu, 1 kırmızı, 3 sarı kartla Hasan Şaş oldu. Sarı-kırmızılılar, ilk yarıda 1'i kırmızı olmak üzere toplam 31 kart gördü. Hasan 17 maçta tek kırmızı kart gören futbolcu olurken, hırçınlıkta ikinci sırayı 4 sarı kartla defansın sigortası Song aldı. Arda ve
Barış 3'er sarı kartla bu ikiliyi izlerken, Servet sadece 1 sarı kart görerek şaşırttı. Nonda, Ümit, Orkun, M. Topal, M. Güven, Aykut, Carrusca, Okan kart görmedi

Alt 27.12.07, 18:38   #1852
Hasani
Uzman

İlk transfer bombası G.Saray'dan

Emre Güngör için MKE ****ücü ile her konuda anlaşma sağlandı. Emre 2 Ocak 2008'de Aslan oluyor...

Bouzid gitti Emre geldi

Emre Güngör için MKE ****ücü ile her konuda anlaşma sağlandı. Sarı-kırmızılıların 24 yaşındaki oyuncuya karşılık başkent ekibine 1 milyon dolar ve Bouzid'i sezon sonuna kadar kiralık vereceği belirtildi. Polat'ın Afrika Kupası'na gidecek Song'a alternatif olarak aldıklarını belirttiği Emre, ilk yarıda 12 maçta 1036 dakika forma giyerken, 5 sarı kart gördü.

Alt 27.12.07, 18:40   #1853
Hasani
Uzman

Yıldız elden kaçmasın!
Aslan'ın söz kestiği Sivaslı golcüye Kayseri talip oldu.

G.Saray'ın söz kesip beklemeye aldığı Sivasspor'un golcü futbolcusu Mehmet Yıldız'a Kayserispor da talip oldu. Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz "Kayserispor Başkanı Recep Mamur, Mehmet'i satmadan önce kendilerinin de teklifte bulunmayı istediklerini söyledi. Biz de her teklife açık olduğumuzu belirttik" ifadesini kullandı. Mehmet ise "4 büyüklerden son kararını ocakta verecek. başka takıma gitmem" derken, Cimbom

Alt 27.12.07, 18:45   #1854
Hasani
Uzman

"İstediğim Arda bu değil"

Genç yıldızımız, kulüpteki hedeflerini anlattı

Galatasaraylı futbolcu Arda Turan, sezonun ilk yarısında çok iyi mücadele ettiğini düşündüğünü dile getirerek, ''İlk yarıda iyi oynadım, ama benim istediğim Arda bu değil'' dedi. Galatasaray Kulübü'nün internet sitesinde özel röportajı yayınlanan Arda Turan, sezonun ilk yarısını ve 2. yarısındaki hedeflerini değerlendirdi. Geçen sezon ve bu sezonki performansını karşılaştıran Arda, ''Bu sezonun ilk yarısında çok iyi mücadele ettiğimi düşünüyorum. İlk yarıda çok gol atamasam da sakatlıklar ve cezalıların çok fazla olduğu bu dönemde görevimi başarı ile yerine getirdim. Çünkü iyi maçlar çıkardık takım halinde. Ben de iyi oynadım, ama benim de istediğim Arda bu değil. Takım olarak baktığımızda ligde, Türkiye Kupası'nda ve UEFA Kupası'nda iddiamız devam ediyor'' dedi.

Arda, sahada sorumluluk almaktan kaçmadığını ve kaçmayacağını da belirterek, ''Topu ayağıma aldığımda kendimi mutlu hissediyorum. Üzerimde 'maç kazandır' baskısı yok. Ben profesyonel futbolcuyum, ne olursa olsun, her şey takım halinde yapılmalı'' ifadesini kullandı.
''Özgüvenimin biraz kırıldığını hissediyorum'' diyen Arda, bunun sebebini de şöyle açıkladı: ''Kendi taraftarından ıslık duymak insanı üzüyor. Daha 20 yaşındayım. Galatasaray'a daha 10 yıl hizmet edecek durumdayım diye düşünüyorum. Islıklanınca biraz güven kaybı oluşabiliyor, ama önemli değil, bu devre arası hepimiz için iyi geçecek diye düşünüyorum.''
-''BEN BU TAKIMIN KAPTANLIĞINI YAPMAK İSTİYORUM''-
Arda Turan, gelecekle ilgili planlarını da açıklarken, 2011 yılına kadar Galatasaray Kulübü'nün sözleşmeli futbolcusu olduğunu dile getirerek, ''Burada yetiştim, burada büyüdüm. Ben bu takımın kaptanlığını yapmak istiyorum'' dedi. Galatasaray'da şampiyonluk yaşamak istediğini ifade eden Arda, ''Galatasaray Kulübü'nün çok güzel bir stat projesi var. Kulüp bana ne zaman git derse o zaman giderim. Aslantepe'deki statta ben de oynamak istiyorum'' diye konuştu.
Arda, takımda son haftalarda yaşanan düşüş hakkındaki görüşlerini de açıklayarak, ''Sakatlıklar ve cezalılar çok fazla oldu. Rakipler bu aşamada rotasyonlarını oturttular. Oyuncularını dinlendirebildiler. Bizim böyle bir fırsatımız olmadı. Bazen 18 kişiyi bile zor oluşturduk. Oynayan oyuncularda bir düşüş olduğunu düşünmüyorum. Bence herkes sorumluluğunu yerine getirdi. Tabii ki futbolda maç kaybetmek ve beraberlikler olacak. Son haftaya kadar da lider geldik, ama son haftaki beraberlikle liderliği kaybettik. Bu hepimizi üzdü, ama bir problem olmayacaktır'' şeklinde konuştu.
İlk yarıda zor deplasmanlara çıktıklarını kaydeden Arda, Bursa, Kayseri, Trabzon gibi bir çok zor deplasmanı geride bıraktıklarını kaydederek, ''Galatasaray takımı her maçi her yerde kazanabilecek güçte. Bunu da başarabilirsek şampiyon olacağız. Şampiyonluk kendi avuçlarımız içinde. Şampiyonluğun en büyük adayıyız diye düşünüyoruz'' ifadelerini kullandı.
Arda Turan, UEFA Kupası'nda iyi bir kura çektiklerini belirtirken, artık Avrupa'da çoğu takımın birbirine denk güçte olduğunu, iyi konsantre olup dikkat etmek gerektiğini vurguladı.
Servet ile saha içinde yaşadıklarının geride kaldığını anlatan Arda, bu konuda yönetim kurulunun alacağı her karara da saygılı olduğunu söyledi.
Arda, yeni yıl mesajında ise ''İnşallah yeni yılda birlik ve bütünlük içinde hep beraber başarılara imza atacağız. En önemli başarılar sevgi, saygı, birlik ve beraberlik içinde geliyor. Taraftar, takim ve yönetim hep beraber bu başarılara ulaşacağız'' görüşlerine yer verdi.

Alt 27.12.07, 18:48   #1855
Hasani
Uzman

Karan'ı satmayı düşünmüyoruz"

Galatasaray Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel, ezeli rakipleri Beşiktaş'ın golcü futbolcuları Ümit Karan'a teklifte bulunmasını gururla karşıladıklarını, ancak yıldız oyuncuyu satmayı düşünmediklerini söyledi. Üstünel yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Ümit Karan bizim önemli bir oyuncumuz. Böyle önemli bir oyuncumuzla ezeli rakibimiz ve dostumuz Beşiktaş'ın ilgilenmesi gurur verici. Ancak bizim Ümit Karan'ı elden çıkarmak, veya satmak gibi bir düşüncemiz yok. Şampiyonluk yolunda ilerleyen takımımız ve bu doğrultuda her futbolcudan yararlanmak istiyoruz. Ümit Karan bunlardan biri ve iyi bir Galatasaraylı ve Galatasaray ile özdeşleşmiş bir isim. Galatasaraylı olarak anılmak ve öyle kalmak istiyor. Beşiktaş kulubünün bu isteği bizi ne kadar onere etse de bu futbolcu kardeşimizi, koşullar ne olursa olsun bırakmayacağız."

Alt 27.12.07, 18:50   #1856
Hasani
Uzman

Son çeyrekte vuruyoruz

Liderliği son haftada aldığı beraberlikle kaybederek ilk yarı sonunda 3. sıraya inen Galatasaray, bu sezon rakiplerini son çeyrekte vuruyor. Sarı-kırmızılılar, ilk yarıda 29 kez rakip fileleri havalandırırken, bunların yüzde 41.37'sini (12) 76 ile 90. dakikalar arasında attı. Maçların son bölümünde açılan Galatasaraylı futbolcular, 80. dakikadan sonra ligin kaderini belli eden 10 gol buldu.

-İKİNCİ YARI AÇILDILAR-

Galatasaray, attığı gollerin yüzde 69'unu ise ikinci yarılarda rakip filelere gönderdi. ''Cim bom'', oynadığı 17 maçın ilk yarılarında toplam 9 gol bulabilirken, ikinci yarılarda ise 20 gol kaydederek maçları kazanmasını bildi.

-3 MAÇTA GOL ATAMADILAR-

Sadece Ankaraspor, Fenerbahçe ve Gençlerbirliği OFTAŞ spor maçlarında gol atamayan sarı-kırmızılılar, diğer tüm maçlarda gol atmayı başardılar. Galatasaray, ilk yarıdaki en farklı galibiyetini 6-0'lık skorla Konyaspor'a karşı alırken, Çaykur Rizespor'u da 4-0 yendi.

-GALATASARAY'IN GOLLERİNİN DAKİKALARA GÖRE DAĞILIMI-

Galatasaray'ın bu sezonun ilk yarısında kaydettiği gollerin dakikalara göre dağılımı şöyle:

Dakika aralıkları Gol
----------------- ---
0-15 3
16-30 3
31-45 3
46-60 3
61-75 5
76-90 12

Alt 28.12.07, 17:30   #1857
Hasani
Uzman

İz bırakırım

"G.Saray'a kulübede oturmaya değil oynamaya geldim Şampiyonluk yaşayıp Milli Takım'a yükselmek istiyorum".

G.Saray'ın ara transferdeki ilk bombası ****ücülü Emre Güngör, sarı-kırmızılı takıma iz bırakmak için geldiğini söyledi. Afrika Kupası'na gidecek Song'un boşluğunu doldurması için transfer edilen 24 yaşındaki oyuncu, "Song çok kaliteli bir defans oyuncusu. Yokluğunu aratmamaya çalışacağım. Ancak ben sadece Song dönene kadar
değil, uzun yıllar bu formayı giymek için geldim" dedi.

REKABETE HAZIRIM
Kulübe transferi olmayacağını dile getiren Emre, "Rekabeti severim. Çok çalışıp banko olmayı hedefliyorum. En büyük hayalim bu forma altında şampiyonluklar yaşayıp, A Milli Takım'da oynamak" ifadesini kullandı. Genç yıldız, G.Saray'a para için gelmediğini de vurgulayarak, "7 yıldır formasını giydiğim ****ücü'nde bana verilen maddi, manevi her söz yerine getirildi. G.Saray'a para için değil aile kararıyla geldim" diye konuştu.

****ÜCÜ'NE TEŞEKKÜR
****ücü camiasına da teşekkür eden Emre şunları söyledi: "Bugüne kadar sahip olduğum her şeyi ****ücü'ne borçluyum. Gitmek istemem tamamen benimle ailemin verdiği bir karar. Bakırköyspor'dan yüksek bonservis ücreti ödeyip alan ve bugünlere gelmemde büyük emeği olan başkanım Cemal Aydın'a, bana her zaman destek olan takım arkadaşım, kaptanım, hocam Hakan Kutlu'ya ve ****ücü camiasına teşekkür ediyorum."

Alt 28.12.07, 17:42   #1858
Hasani
Uzman

Cimbom da Caner'in peşinde

Beşiktaş'tan sonra Galatasaray da CSKA Moskova'da top koşturan Caner Erkin'in peşine düştü. Sarı-kırmızılılar da Caner'i sezon sonuna kadar kiralamak için Rus kulübü ile temasa geçti.

Anında yanıt

G.Saray, siyah-beyazlı ekibin de gündeminde yer alan Caner'i kiralamak için harekete geçti.

EN GENÇ LEJYONER
Yurt dışında forma giyen en genç futbolcu olan Caner'in, "Kulübümle anlaşırsanız, Galatasaray'da oynamayı çok isterim" dediği öğrenildi. 4 Ekim 1988 doğumlu olan Caner, futbola Edremitspor'da başladı. Orta sahada görev yapan futbolcu, Türkiye 17 Yaş Altı Milli Futbol Takımı'nın başarılarında önemli pay sahibi oldu. CSKA'da fazla forma şansı bulamayan Caner, Ruslara 4 milyon euro'ya mal olmuştu.

GELMEK İSTİYOR
Orta sahasını güçlendirmeyi planlayan Galatasaray'dan sürpriz atak. Sarı-kırmızılılar, Beşiktaş'ın Ümit Karan'ı istemesinin ardından CSKA Moskova'da forma giyen Caner Erkin'in peşine düştü. Siyah-beyazlı ekibin de talip olduğu oyuncuyu, sezon sonuna kadar kiralamak isteyen Cimbom'un Rus kulübüne cazip bir teklif götürdüğü öğrenildi. Caner Erkin'in Galatasaray'a gelmeye sıcak baktığı belirtiliyor.

Alt 28.12.07, 17:45   #1859
Hasani
Uzman

Sezgin Isaksson için İngiltere'de

Adnan Sezgin, teknik direktörümüz Feldkamp'ın isteği üzerine Isaksson'un transferi için İngiltere'ye gitti

Galatasaray kaleci transferinde son noktayı koyuyor. Futbol A.Ş. Genel Menaceri Adnan Sezgin, Manchester City'nin İsveçli kalecisi Isaksson'un transferini gerçekleştirmek üzere İngiltere'ye gitti. Bu sezon en çok transfer yapan kulüb olan Galatasaray devre arası transfer döneminde de hızlı davranıyor. Sarı kırmızılılar, Ankaragücülü stoper Emre'den sonra kaleye takviye yapma amacında. Sarı-Kırmızılı kulüp adına uzun süredir, Isaksson ve kulübü Manchester City ile görüşmeleri sürdüren Adnan Sezgin, transferde mutlu sona yaklaşınca son noktayı koymak için İngiltere'ye gitti. İsveç Milli Takımı'nın da kalesini koruyan İsaksson, İngiliz kulübünde sürekli oynayamadığı için Galatasaray'ı tercih ediyor. 26 yaşında ve 1.99 boyundaki dev kaleci geçen sezon Manchester City'nin 18 maçında forma giydi.

FELDKAMP İSTEDİ
İsaksson'un transferi Galatasaray'da yeni tartışmaları da beraberinde getirdi. Sarı-Kırmızılı yöneticilerin büyük çoğunluğu, kaleci Orkun'un ligin en az gol yiyen kalecisi olduğu için yerine yabancı bir oyuncuya para harcanmasına karşı çıkıyor. Ancak Asbaşkan Adnan Polat'ın, teknik direktör Feldkamp'ın "Orkun ile büyük maçlarda rahat edemiyorum" görüşüne dayanarak bu transfer için Adnan Sezgin'e yetki verdiği öğrenildi.

Alt 29.12.07, 11:56   #1860
kayra
Herkonu.com Fanatik

kayra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 119
Tesekkür almis 14 -> 7 Konu

emre güngör camiamiza hayirli ugurlu olsun.insalllah basarili olur.
Offline   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 9 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 9 Misafir)

Seçenekler
Stil