Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Başkansız seyircisiz 10'suz kralsız da Aslan
Alt 30.09.07, 10:33   #411
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu
Standart Başkansız seyircisiz 10'suz kralsız da Aslan

Başkansız seyircisiz 10'suz kralsız da Aslan

Cimbom, 23'te Hakan Balta'nın golü ile öne geçti. 44'te Tello muhteşem bir şutla eşitledi. 77'de Arda'nın düşürülmesiyle kazanılan penaltıyı Nonda gole çevirdi ve maçın skorunu belirledi: 2-1. Bu sonuçla lider Galatasaray, puan farkını Beşiktaş'la 5'e, Fenerbahçe ile de 7'ye çıkardı. Ligde yenilmeyen tek takım olarak da Galatasaray kaldı. Galatasaray böylece seyircisiz oynadığı 10 maçın 9'unu kazanmasını bildi. Feldkamp, kamp kurallarına uymayan Lincoln ve Hakan Şükür'ü kadroya almadı.

Herkes Galatasaray'ın bu iki süperi yokken kazanamayacağını düşünüyordu. Ancak 'kurt hoca' Feldkamp, Cimbom'un "10'suz da Kral'sız da" kazanabileceğini dün herkese gösterdi. Sahada iyi organize olamayan, Galatasaray üzerinde bir türlü baskı kuramayan Beşiktaş, Hakan Balta'nın golünden önce pozisyonun korner değil aut olduğunu iddia etti. Siyah-beyazlı futbolcular, Arda'nın ceza sahasında düşürülüşünde ise penaltı olmadığını savundular. Beşiktaş, dün 120 hafta sonra lider olma şansını kullanamadı.

Koptu gidiyor

Cimbom, Beşiktaş'ı Hakan Balta ve Nonda (P) ile geçti, henüz 7. haftada ligin zirvesinde tek kaldı.

Süper Lig tarihinin ilk seyircisiz derbisinde Beşiktaş'ı 2-1 yenen Galatasaray liderliğini de pekiştirdi. Sarı-kırmızılılar, ezeli rakibi karşısında maçın genelinde daha ataktı. 24. dakikada Hakan Balta, adaşı Arıkan'ın hatasında Cimbom'u öne geçirdi. Ümit Karan pozisyonları cömertçe harcarken, ilk yarının son dakikasında Tello skoru dengeledi.

TARTIŞMALI PENALTI
İkinci yarıda da Beşiktaş'a göre daha baskılı olan Galatasaray, Arda'nın tartışmalı penaltısında Nonda'nın penaltı golüyle 3 puanı hanesine yazdırdı. Sarı-kırmızılı takım bu galibiyetle puanını 19'a çıkarırken, ligin 7. haftasında Beşiktaş'a 5, F.Bahçe'ye ise 7 puan fark yaptı. Şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj elde etti.
Alt 30.09.07, 10:36   #412
Hasani
Uzman

Standart 3 puan ve artı

3 puan ve artı

Kalli bu galibiyetle, "Disiplin her şeyden önce gelir" mesajı verdi. Hem maçı hem de güvenoyu kazandı.

İki takım da derbilerde alışık olmadığımız oyun tarzıyla sahaya çıktı. Genelde derbilerde iki takım da önce yenilmemeyi düşünür, kapacağı toplarla hücumu, golü düşünür. Dün akşam ise tam tersi oldu. Kazanma düşüncesi iki takım için de önce geldi. Yani yenilmeme mantığı yoktu. G.Saray, alıştığımız dizilişle sahaya çıktı. Beşiktaş

ise klasik 4-4-2 düzenine döndüğü için G.Saray'ın ataklarına karşılık veremedi. Bu yarıda Linderoth'un karşısında kimse olmadığı için biraz daha ön plana çıktı.

SKOR 2-0 OLACAKTI
LİNDEROTH
ilk yarıda topla çok oynadı, oyunu kurdu, başarılı da göründü. G.Saray üstün oyununu skora da yansıttı. Net pozisyonlar buldu. G.Saray ikinci golü atacağı dakikada kontradan beraberliğe düştü. Bu dakikada Ümit Karan'ın kötü pası Beşiktaş'ın beraberlik sayısının gelmesine neden oldu. İkinci yarıda ise her iki hoca da çok yerinde değişiklikler yaptı. Özellikle Ertuğrul Sağlam'ın hamlesi oyuna denge getirdi.

İKİNCİ YARI DENGE
SAĞLAM
sistemi değiştirince her oyuncunun karşısında bir oyuncu oldu. Dolayısıyla da maçı güçlü olan kazanacaktı. Linderoth'un karşısına Serdar Özkan geldi. G.Saray ilk yarıda olduğu gibi ikinci yarıda da pozisyon olarak üstündü. Beşiktaş zaten oyununun karşılığını ilk yarıda fazlasıyla almıştı. Çünkü G.Saray oyun olarak üstündü. İkinci yarıda birez denge kurulduysa da sarı- kırmızılılar daha istekliydi.

TARTIŞMALI KARARLAR
KORA
kor futbol sürerken, Arda kendi çabalarıyla ceza sahasına girdi, iki oyuncu önünü kapattı. Arda kendini yerde buldu. Darbe yok gibi gördük ama hakem Selçuk Dereli penaltıyı verdi. Penaltı tartışılır ama Nonda'nın attığı penaltı golü skoru G.Saray lehine çevirdi. Her ne kadar korner ve penaltı tartışılsa da maçın bir galibi olacaksa onun G.Saray olduğunu düşünüyorum. Çünkü pozisyon olarak da G.Saray üstündü.

BÜYÜK BİR KAZANIM
G.SARAY,
3 puandan fazlasını kazandı. Çünkü böylesine önemli bir maç öncesi Feldkamp; Lincoln ve Hakan Şükür'ü tribüne yolladı. Onlar oynamadan bu maçın kazanılması çok önemliydi. Artık G.Saraylı oyuncular şunu bilecek, "Takım disiplini ön plandadır. Hata yapan, disiplinsiz davranan cezasını görecektir." Bence bu kazanım ileride G.Saray'a maçın 3 puanla geçilmesinden bile daha büyük katkılar yapacaktır.
Alt 30.09.07, 10:47   #413
Hasani
Uzman

Standart G.Saray'da Hakan Şükür ve Lincoln şoku

G.Saray'da Hakan Şükür ve Lincoln şoku

Alman çalıştırıcı, Beşiktaş karşılaşması öncesi kampta disiplinsiz davrandıkları gerekçesiyle iki yıldızı kadroya almadı

Feldkamp kesti attı

Alman çalıştırıcı, Beşiktaş karşılaşması öncesi kampta disiplinsiz davrandıkları gerekçesiyle iki yıldızı kadroya almadı... Hakan'ın kızı Buse ile tesislerde kalması Lincoln'ün 01.30'a kadar akrabalarıyla oyalanması bardağı taşıran damla oldu.

Galatasaray, Beşiktaş maçı öncesi Hakan Şükür ve Lincoln'ün kadro dışı bırakılmasıyla sarsıldı. Olay sarı-kırmızılı ekibin 18 kişilik kadrosunun açıklanmasıyla ortaya çıktı. Böyle önemli bir maç öncesi iki yıldızın birden kadroda olmaması büyük bir şaşkınlık yaratırken, tüm dikkatler sarı-kırmızılı ekibe yöneldi. İlk açıklama Hakan Şükür ve Lincoln'ün şeklindeydi. Detaylar ise zaman ilerledikçe ortaya çıktı.
kampta disiplinsiz davrandıkları
FLORYA'YA KOŞTULAR
Hakan'ın kurallara aykırı olmasına karşın tesislerde kızı Buse ile kalmasının kadro dışı kalmasına yol açtığı öğrenilirken, Lincoln'ün ise gece 01.30'a kadar Brezilya'dan gelen akrabalarıyla birlikte olması nedeniyle Kalli tarafından tribüne gönderildiği ifade edildi. Olayın duyulmasıyla birlikte yöneticiler Florya tesislerine koştu. Ancak araya girenler Kalli'yi ikna etmeyi başaramadı.

LİNDEROTH'A HAYIR

Kararın açıklanmasının ardından Linderoth'un da yöneticiler gibi Feldkamp ile görüştüğü, arkadaşlarının affedilmesini istediği ancak 'ret' yanıtı aldığı bildirildi. Hakan Şükür'ün kızının babasının kadro dışı kalmasından kendisini sorumlu tuttuğu için ağladığı belirtildi. Golcü oyuncunun yokluğunda PAF Takım'la Beşiktaş maçına çıkan Özgürcan 18 kişilik kadroya dahil edildi.
Alt 30.09.07, 10:51   #414
Hasani
Uzman

Standart Anakonda affetmez!

Anakonda affetmez!

Konya karşılaşmasında iki gol atan Kongo'lu, Beşiktaş'ı da boş geçmedi.

Galatasaray-Beşiktaş karşılaşmasına damgasını vuran isim Shabani Nonda oldu. Geçtiğimiz hafta Kasımpaşaspor maçında sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Kongo'lu oyuncu, dünkü performansıyla tam not aldı. İlk kez 11'de çıktığı Konyaspor önünde de iki kez fileleri sarsan sarı-kırmızılı oyuncu, 77. dakikada Beşiktaş'a attığı

penaltı golüyle Galatasaray'ı galibiyete taşıdı.

ARDA MUHTEŞEM DÖNDÜ
Nonda süper performansıyla Galatasaray'da sivrilen isim olurken, Arda da futboluyla büyüdü. Genç oyuncu, uzun süren sakatlığının ardından derbide ilk 11'de sahaya çıktı ve bir orkestra şefi gibi takımını yönetti. Hırsıyla ve etkili futboluyla eski günlerine döneceğinin sinyallerini veren Arda Turan, penaltı yaptırarak da skorun değişmesinde önemli bir rol oynadı

Konu Hasani tarafından (30.09.07 Saat 10:54 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Anakonda affetmez!
Offline   Alıntı ile Cevapla
 Maçın en heyecanlı dakikaları
Alt 30.09.07, 10:56   #415
Hasani
Uzman

Standart Maçın en heyecanlı dakikaları

Maçın en heyecanlı dakikaları

23 dakika
Arda soldan köşe atışı kullandı. Beşiktaş ceza alanında oluşan karambolde kaleci Hakan, topu yumrukla uzaklaştırmaya çalıştı. Ancak Hakan Balta, yerden sert vuruşla G.Saray'ı 1-0 öne geçirdi.

28 dakika
Sol kanattan gelişen atakta topu ceza sahası içinde önünde bulan İbrahim Üzülmez sağ ayağı ile yerden vurdu. Soluna kapanan
kaleci Orkun, meşin yuvarlağı kontrol edip tehlikeyi önledi.

38 dakika
Sağ kanattan kazanılan serbest vuruşta topun gerisine Tello geçti. Tello'nun arka direğe kestiği topa Serdar Kurtuluş hareketlendi. Orkun zamanında kalesinden çıkarak topu almayı başardı.

44 dakika
Nobre'nin arapasıyla buluşan Serdar Özkan'ın çıkardığı topa hafif sol çaprazdan oldukça sert bir vuruş yapan Tello, kaleci Orkun'un solundan meşin yuvarlağı ağlarla buluşturdu: 1-1.

49 dakika
Hakan Balta'nın Ümit Karan'a kestiği ortada İbrahim Toraman araya girip topu kornere çeldi. Köşe atışını Arda kullandı. Ön direğe inen topa Nonda kafa vurdu. Top kalenin yanından auta çıktı.

53 dakika
Sol kanattan çıkan Volkan Yaman, rakip ceza sahasına daldı. Savunmanın ayak koyduğu top Arda'nın önünde kaldı. Arda, yerden vurdu. İsabetsiz şutta top yine kalenin yanından auta çıktı.

65 dakika
Sol kanattan ceza sahasına ortalanan topu, Delgado boş pozisyonda kontrol etti. Arjantinli futbolcu, Tello'ya yerden pasını verdi. Son anda araya Hakan Balta girerek tehlikeyi uzaklaştırdı.

69 dakika
Galatasaray yine gole çok yaklaştı. Sol kanattan ceza sahasına gönderilen ortaya Nonda kafayı vurdu. Köşeye giden topa uzanan Hakan Arıkan, son anda meşin yuvarlağı tokatlayarak kornere çeldi.

77 dakika
Arda ceza sahası içinde İbrahim Toraman'ın hamlesiyle yerde kaldı. Hakem penaltı noktasını gösterdi. Topun gerisine geçen Nonda, kaleci Hakan ile topu ayrı köşelere gönderip skoru belirledi: 2-1.
Alt 30.09.07, 10:58   #416
Hasani
Uzman

Standart Herkesin başkanı

Herkesin başkanı

G.Saray ve Beşiktaş, pankartlarla Canaydın'a "geçmiş olsun" dedi. Canaydın'ı, Aziz Yıldırım da ziyaret etti.

TV'DEN İZLEDİ
G.Saray Başkanı Özhan Canaydın, derbiyi ameliyat olduğu hastanede TV'den izledi. G.Saray "Başkanımız, seninle her şeye varız biz" pankartıyla, Beşiktaş ise "Geçmiş olsun Özhan Canaydın" pankartıyla sahaya çıktı.

DOSTLUK KÖPRÜSÜ
Canaydın'ı G.Saray Basketbol Takımı oyuncuları da

ziyaret etti. Özhan başkana bir "geçmiş olsun" ziyareti de F.Bahçe'den geldi. Başkan Aziz Yıldırım, yöneticiler Murat Özaydınlı ve Mahmut Uslu, "geçmiş olsun" dedi.
Alt 30.09.07, 11:03   #417
Hasani
Uzman

Standart Haberim yoktu

Haberim yoktu

Kadro dışı kalmasının şokunu yaşayan Hakan kendini savundu: Yasaktan haberim yoktu. Kızımın kalmasının nasıl bir zararı olduğunu bilemiyorum.

BUSE ÇOK AĞLADI
Beşiktaş maçında forma giyemeyen Hakan, kızı Buse'nin çok ağlaması nedeniyle tesislerde kaldığını söyledi. Evinin tesislerin yakınında olduğunu belirten Hakan, "Eşim, kızımın çok ağladığını söyleyince gidip aldım. Sabah kızımı gören hocamız beni kadro dışı bıraktı" dedi.

KURAL KURALDIR
Hasan Şaş'ın böyle bir problem yaşadığını ve bu olaydan sonra kampa çocuk getirilmesinin yasaklandığını anlatan Hakan şöyle devam etti: "Benim bundan haberim yoktu. Kızımın kampta kalmasının

nasıl bir zararı olduğunu bilemiyorum. Yine de kural, kuraldır."
Alt 30.09.07, 15:04   #418
Hasani
Uzman

Standart Galatasaray rövanşa bileniyor

Galatasaray rövanşa bileniyor

Galatasaray, Sion ile yapacağı rövanş karşılaşmasının hazırlıklarına başladı...
Turkcell Süper Lig'deki derbi karşılaşmasında Beşiktaş'ı 2-1 yenerek büyük moral kazanan Galatasaray, İsviçre'nin FC Sion takımıyla yapacağı UEFA Kupası 1. tur rövanş karşılaşmasının hazırlıklarına ara vermeden başladı.
Teknik direktör Karl Heinz Feldkamp yönetiminde, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basına kapalı olarak gerçekleştirilen antrenmanda, Beşiktaş karşısında ilk 11'de görev alan oyuncuların kısa süreli rejenerasyon çalışması yaptıkları, diğer oyuncuların ise yarı sahada taktik ağırlıklı maç yaptıkları bildirildi.
Ayrıca, sakatlıkları bulunan oyunculardan Sabri ile Okan'ın ise tedavilerine tesislerde devam edildiği kaydedildi.
Galatasaray, yarın akşam saatlerinde yapacağı antrenmanla FC Sion karşılaşmasının hazırlıklarını sürdürecek
.
Alt 30.09.07, 15:08   #419
Hasani
Uzman

Standart UEFA derbiyi yorumladı

UEFA derbiyi yorumladı

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nin (UEFA) resmi internet sitesinde, Galatasaray-Beşiktaş maçı için ''Kapalı kapılar ardında, Galatasaray'ın derbi mutluluğu'' yorumunda bulunuldu. Sitede yapılan değerlendirmede, lider Galatasaray'ın, Beşiktaş'ı 2-1 yenerek, rakibiyle arasındaki puan farkını 5'e çıkardığını yazdı.
Sitede yer alan haberde, Galatasaray'ın geçen sezon sahasında çıkan olaylar nedeniyle seyircisiz oynan derbide, Galatasaray'ın 22. dakikada kazandığı köşe vuruşunda, Beşiktaşlı kaleci Hakan Arıkan'ın topu zayıf bir şekilde yumruklamasının ardından, Hakan Balta'nın düzgün vuruşla, sarı-kırmızılıları 1-0 öne geçirdiğini yazdı. Maçın 44. dakikasında Rodrigo Tello'nun harika bir gole imzasını koyduğunu ve böylece lig tarihinde Beşiktaş'ın Galatasaray'a karşı 100. golünü attığı belirtildi. Haberde, Galatasaray'ın 77. dakikada, tartışılan bir penaltı kazandığı ve Nonda'nın bu penaltıyı gole çevirmesiyle maçı kazandığı belirtildi. Öte yandan sitede yer alan maç değerlendirmesinde, Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın, ''Galatasaray, kazanmayı bizden daha çok istedi. Önümüzde çok önemli bir Porto maçı var. Artık bu maçı düşünmeliyiz'' sözlerine de yer verildi.
Alt 01.10.07, 22:12   #420
Hasani
Uzman

Standart Hak etmedim

Hak etmedim

"Derbi var diye 5 gün tesiste yattım. Arkadaşlarımla toplantı yaptım Böyle bir olay sonrası kadro dışı kalmak beni adeta yıktı. Üzgünüm".

G.Saray'da Beşiktaş maçında kadro dışı bırakılan Hakan Şükür, bu cezayı hak etmediğini söyledi. Dünkü idmandan önce Alman hoca ile görüşen Hakan, profesyonelliği bilen bir insan olduğunu belirterek, "Bu ceza adeta beni yıktı. Yaptığımda bir suç göremedim. Beşiktaş derbisi var diye geçen hafta 5 gün tesislerde yattım.

Arkadaşlarımla toplantı yaptım. Bunu hoca da biliyor. Böyle bir olay sonrası kadro dışı kalmak beni üzdü" dedi.

BENİM KURALIM
Bu Golcü oyuncu, bunları hocasına da söylediğini kaydederek, "Bu cezayı anlamadığımı ve hak etmediğimi söyledim. 'Benim kurallarım bu' dedi" ifadesini kullandı. Hakan şöyle devam etti: "Geçtiğimiz yıllarda böyle durumlarda ceza söz konusu değildi. Dün sabaha kadar uyuyamadım. Lincoln'ün olayıyla aynı güne denk gelmesi belki de benim şanssızlığım oldu. Futbolu bırakmayı düşünmüyorum."

Kriz Suruyor
Hakan Şükür ile Lincoln dün sabahki idmanda takımdan ayrı salonda çalıştı. Bu durum Feldkamp ile iki yıldız arasında soğukluğun devam ettiği şeklinde algılandı. Yönetim, "Kadro dışı kararı 1 günlük. İki oyuncu yarın takımla çalışacak" demişti.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil