Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 25.03.08, 18:01   #2851
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Fikstür avantajı bizde"

Galatasarayımızın Milli futbolcusu ve son haftaların golcü ismi Ümit Karan, şampiyonluk yarışında kendilerinin fikstür avantajının olduğunu ve bunu da en iyi şekilde kullanacaklarını belirterek, "Takım olarak ligde başarılı bir performans gösteriyoruz. Avantajımızı iyi değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu hafta Gaziantepspor ile oynayacağız. Maçı da kazandığımız zaman herşeyin çok daha güzel olacağına inanıyorum." dedi.
Karan, Fenerbahçe ile aynı puanda olmalarının da bir avantaj olduğunu ifade ederek Şampiyonluk yarışını kazanma ihtimali en yüksek takım olduğumuzu düşünüyorum" şeklinde konuştu...

KOLAY MAÇLAR YOK
İzmit Kartepe'deki Green Park Otel'de DHA'ya özel açıklamalar yapan ve Ligde artık kolay maçın olmadığını ifade eden Karan, "Artık son haftalara girdiğimiz için kiminle karşılaşacağımız önemli değil. Maç kazandığınız sürece şampiyonsunuz. En önemli unsur budur. Başka takımın yenilmesini beklemek gerekmiyor. Herşey kendi elinizde. Ama tabii ki bu kolay değil. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Sivasspor var. Onlarda bu yarışa katılıyor ve şampiyonluk için mücadele ediyorlar. Şimdi her maçtan galibiyetle çıkmayı arzulamak lazım. Bizim takımımızda bunu başaracak güçte ve inşallah ipi göğüsleyecek takım biz oluruz." ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE AVRUPA'DA BAŞARILI
Karan, sözlerine devamla ezeli rakipleri Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale yükselerek başarılı bir performans sergilediğini belirterek şunları söyledi:
"Çeyrek finale çıkmadan öncede çok zor bir rakip ile karşılaştılar. Sonuçta ülke puanı ve Türk futbolu adına güzel şeyler yaptılar. Galatasaray'da zamanında bunları başardı. Her Türk takımının Avrupa'da başarılı olmasını isterim. Şu an Fenerbahçe iyi bir başarı gösterdi. İnşallah bizde bunun üzerine katarak daha iyi yerlere geliriz"

BÜYÜK DEĞİŞİM OLDU
Ümit Karan yeri geldiğinde ekonomik sıkıntı çektiklerini de ifade ederek şöyle devam etti: "Sezonun başında kadroda önemli ölçüde revizyon oldu. Yaklaşık 10'la 20 arasında oyuncu değişti. Ayrıca ilk haftaları seyircisiz oynadık. Bunun yanında ekonomik olarakta sıkıntılar yaşadık. Ama bunlara rağmen Galatasaray iyi yerlere geldi. Galatasaray hem ekonomik, hemde futbol olarak kendini toparlamak zorunda. Takımımızın eski başarılı günlerine geri döneceğine inanıyorum. Şu an genç ve dinamik bir yönetim ve futbolcu kadrosuna sahibiz. Herşey bizim için olumlu gelişiyor.

BENİ VERMEK İSTEMEMELERİ DOPİNG OLDU
Devre arasında bir ara ismi Beşiktaş ile anılan Karan, kulübün kendine sahip çıkmasını överek şöyle konuştu: "Devre arasında çok özel antrenmanlar yaptım. Yardımcı hocamız Cevat Güler benimle özel olarak ilgilendi. Futbolda biliyorsunuz güç ve kuvvetin dışına moral de çok önemli. Sezon başında ve devre arasında bazı sıkıntılarım oldu. Beşiktaş'ın beni istemesi gibi, transfer konusunda bazı sıkıntılar oldu. Fakat ben yönetimle konuştuğum zaman, 'Seni vermek istemiyoruz. Bu takıma lazımsın' gibi söylemler beni motive etti. Ben Galatasaray'da olmaktan mutluyum. Sadece bu mutluluğumu sahaya yansıttığımı düşünüyorum"

BAZI ŞEYLER YANLIŞ
Ümit Karan konuşmas ının bu bölümünde de geniş kadro içinde herkesin oynamak istediğine işaret ederek şöyle devam etti.
"Türkiye'da hala bazı şeyler yanlış görünüyor. Sonuçta bir kadro sadece 11 kişiden kurulmuyor. Burada 20 - 25 kişilik geniş bir kadro var. Sonuçta herkes oynamak istiyor. Zaman zaman oynamayan futbolcu üzgün olabiliyor. Türkiye'de de maalesef oynamayan futbolcuya kötü gözle bakılıyor. Ama, sonuçta bu takım oyunu ve önemli olanda takımın başarısı. Bireyselciliğin ön planda olmaması gerekiyor."

NONDA'NIN AÇIKLAMALARINA DEĞİNDİ
Shabani Nonda'nın basına yaptığı, 'Deplasmanlara gitmek istemeyen, antrenmanlara çıkmamak için sakatlığını bahane eden futbolcular var' şeklindeki sözlerinden haberini olmadığını fakat, bu şekilde bir futbolcunun olduğunu sanmadığını ifade eden karan, "Bazı futbolcular maç başına anlaşmalar yapıyor. Bir futbolcunun böyle bir şey düşüneceğini sanmıyorum. Çünkü maddi ve manevi olarak futbolcunun kendisi zarar görüyor. Böyle bir karakterde futbolcunun olduğunu açıkcası sanmıyorum" dedi. Karan, Adnan Polat Başkanlığında kurulan yeni yönetiminde büyük yarar getireceğini sözlerine ekledi.
Takımdaki arkadaşlığı öven, bazen aile içerisinde kavgaların olabiligceğini ifade eden Ümit Karan ama, "İnşallah futbol hayatımın sonuna kadar Galatasaray'da kalırım. Bu sene Galatasaray'ı şampiyon yapmağı çok istiyoruz." diye konuştu.

DEMEK Kİ PERFORMANSIM YETERLİ DEĞİL.
A Milli Takım aday kadrosunda olmamasıyla ilgili bir soruya, "Yorum Yok" şeklinde yanıt veren Karan, bu konudaki düşüncelerini ise şöyle sıraladı:

"Her Türk futbolcu Milli Takım'da oynamak ister. Fakat, demek ki benim performansımı yeterli görmüyorlar. Fatih Terim ile aramda bir sorun yok. 2008'de Fatih hocanın beni kadroya alacağını zannetmiyorum. Sonuçta her hocanın, her futbolcunun oyun tarzını beğenecek diye bir kaide yok. Sonuçta 2008'in kadrosunda olacağımı tahmin etmiyorum."

Karan, özel hayatıyla ilgili olarak ise, aile içinde sorunlar yaşadığı şeklinde yazılanlarla ilgili olarak ise Ümit Karan, "Aile içinde hiçbir zaman sorunum olmadı. Ben ailemi çok seviyorum ve çok mutluyum" şeklinde konuştu.

Alt 25.03.08, 18:04   #2852
Hasani
Uzman

Listesinde Lippi var

G.Sarayımızda cumartesi günü yapılan seçimlerde rekor oy alarak başkanlık koltuğuna oturan Adnan Polat'ın, sezon sonunda futbolda büyük bir revizyon hazırlığı içerisinde olduğu ve takım başına Lippi'yi getireceği iddia edildi. Vatan Gazetesi'nin 25 Mart tarihli haberine göre, Alman çalıştırıcı Karl Heinz Feldkamp ile yollarını ayıracak olan G.Saray***8217;ın yeni başkanı, teknik direktör arayışlarına çoktan başladı bile. Listenin bir numarasında ise G.Saray***8217;ın geçmişteki parlak vizyonuna uygun, dünyanın sayılı teknik direktörlerinden biri olan İtalyan Marcello Lippi var.

Yıllık geliri 3.5 milyon Euro ile 4.5 milyon Euro arasında değişen ve şu anda İngiliz kulüplerinin de peşinden koştuğu Lippi***8217;nin G.Saray***8217;a gelmesi zor gibi gözükse de, sarı-kırmızılı yöneticiler İtalyan teknik direktör ile Nisan ayı başında İtalya***8217;da buluşacaklar. Bu konuda gerek Lippi, gerekse menajerinden olumlu yanıt alan G.Saray***8217;ın yeni başkanı Adnan Polat, bu büyük transferi gerçekleştirmek için tüm imkanlarını da zorlayacak. Hatta Polat ve ekibinin kafasında Lippi***8217;nin yardımcılığını yapacak isim bile belli...

DAVALA 2 NUMARA
G.SARAY yönetimi, geleceği de düşünerek bir genç teknik adamı Lippi ile eğitmeyi planlıyor. Bu isim de şu anda Ümit Milli Takım***8217;ın başındaki Ümit Davala. Davala***8217;nın hem İtalyanca bilmesi hem de başarılı kariyeri onu Lippi***8217;nin yanında staj görmek için ilk sıraya oturtuyor. Kadronun iyi olduğunu ve yapılacak 3 veya maksimum 4 takviyeyle Lippi***8217;nin çalışabileceği bir hale geleceğini düşünen Adnan Polat, Nisan ayının başında İtalya***8217;da yapılacak görüşmede tüm imkanlarını seferber edecek.

Lippi***8217;den gelebilecek olası bir ***8217;ret***8217; cevabına karşı Polat***8217;ın B ve C planları da hazır. Adnan Polat Fransızlar***8217;ın son yıllardaki en yetenekli çalıştırıcısı Didier Deschamps ile de temasa geçti. Bu çalıştırıcıdan da ilk etapta olumsuz bir yanıt almayan Polat eğer Lippi ile anlaşamazsa rotasını alternatif isim olan Deschamps***8217;a çevirecek. C planı ise bir Türk.

AVCI DA LİSTEDE
BU sezon İstanbul Belediye ile başarılı günler geçiren ve 3 Büyükler***8217;e karşı şu ana kadar mağlubiyet almayan Abdullah Avcı da Adnan Polat***8217;ın listesindeki bir diğer isim.

Alt 26.03.08, 18:15   #2853
Hasani
Uzman

Lippi'den Cimbom'a 'evet'

Önce Lucescu ile görüşüp anlaşan Adnan Polat, Rumen hocayı B planı olarak yedekte tutuyor. Başkan Polat, listesindeki bir numaralı teknik adam olan Marcello Lippi ile görüşerek prensip anlaşmasına vardı. Sezon sonunda Feldkamp gidiyor; Lippi ya da Mircea Lucescu 'Aslan' oluyor

B planı Lucescu oldu
G.Saray'ın yeni başkanı Adnan Polat, listesindeki hoca adayları ile hedeflerinin ne kadar büyük olduğunu daha şimdiden ispat etti. Başkan seçilmeden önce Shakhtar Donetsk'i çalıştıran Mircea Lucescu ile görüşüp, "Gelirim" cevabını alan Polat, başkanlık koltuğuna oturduktan sonra hedefini daha da büyüttü. Lucescu'yu B planı olarak yedekte tutan Adnan Polat, hoca listesindeki ilk isim olan Lippi ile görüşerek prensip anlaşmasına vardı.

Kupa canavarı Lippi
Adnan Polat'ın, şu anda takım çalıştırmayan Marcello Lippi ile 15 gün içinde İtalya'da yüz yüze bir görüşme yaparak detayları konuşacağı ifade edildi. Polat'ın Lippi'ye yıllık 3.5 milyon euro teklif edeceği sızan bilgiler arasında. Fatih Terim'in de yakın arkadaşı olan Lippi'nin kariyeri kupalarla dolu. G.Saray'ın, İtalyan hocanın transferinde mutlu sona ulaşamaması halinde B planı olarak tutulan Lucescu ile 3 yıllık sözleşme imzalayacağı belirtildi.

Alt 26.03.08, 18:17   #2854
Hasani
Uzman

G.Saray'a şok bir maç seyircisiz

Disiplin Kurulu, Bursaspor ve Ankaraspor maçındaki kötü tezahüratın faturasını kesti: G.Saray, G.Antep karşısına seyircisinden yoksun çıkacak

Aslan'a darbe
Beşiktaş-F.Bahçe derbisinin olduğu hafta puan farkıyla liderlik hesapları yapan G.Saray'a beklenmedik bir darbe Disiplin Kurulu'ndan geldi. Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) dün yaptığı toplantıda G.Saray- G.Antep maçının seyircisiz oynanmasına karar verdi. Kurul, Bursaspor ve Ankaraspor ile Ali Sami Yen'de oynanan maçlarda sarı-kırmızılı taraftarın çirkin ve kötü tezahürat yapmasını gerekçe olarak gösterdi.

Yönetim Tahkim'e gidiyor
Yönetmeliğe göre çirkin ve kötü tezahürat aynı sezonda ikinci kez tekrarlanırsa bir maç seyircisiz oynama cezası veriliyor. G.Saray, pazar günü Gaziantepspor ile yapacağı karşılaşmaya seyircisiz çıkacak. Dün akşam saatlerinde şok haberi duyan G.Saray yönetimi itiraza hazırlanıyor. Dün ilk toplantısını yapan yeni yönetim, seyircisiz cezasının kaldırılması için Tahkim Kurulu'na başvurma kararı aldı.

Alt 26.03.08, 18:18   #2855
Hasani
Uzman

Mutlu sona ulaşacağız

"İpler artık bizim ellerimizde. Önümüzdeki maçları kazanıp, şampiyonluğa ulaşacağımıza inanıyorum".

Galatasaray'ı son dönemde golleriyle sırtlayan Ümit Karan, fikstür avantajlarını en iyi şekilde kullanacaklarını belirterek, "Şampiyonluk bizim olacak" dedi. Karan, "Artık son haftalara girdiğimiz için kiminle karşılaşacağımız önemli değil. Başka takımın yenilmesini beklemek gerekmiyor. İpler bizim elimizde. Ama tabii ki yine de şampiyonluk kolay değil. Beşiktaş, F.Bahçe ve Sivasspor'un gücünü tartışmaya gerek yok. Her şeye rağmen mutlu sona ulaşacağımıza inanıyorum" açıklamalarını yaptı.

Nonda'ya cevap
Shabani Nonda'nın basına yaptığı, 'Deplasmanlara gitmek istemeyen, antrenmanlara çıkmamak için sakatlığını bahane eden futbolcular var' sözlerinden haberi olmadığını, fakat bu şekilde bir futbolcunun olduğunu sanmadığını belirten Karan, "Bazı futbolcular maç başına anlaşmalar yapıyor. Bir oyuncunun böyle bir şey düşüneceğini sanmıyorum. G.Saray'da böyle birisi yok" ifadelerini kullandı.

Alt 26.03.08, 18:22   #2856
Hasani
Uzman

Öztürk devrede

Ata Menkul Değerler'in 4 milyon YTL'lik alacağı nedeniyle Riva'nın satılma tehlikesiyle karşı karşıya kalması, Öztürk'ü harekete geçirdi.

Harekete geçti
G.Saray, Riva şokunu geçtiğimiz günlerde başkanlık için adı geçen Adnan Öztürk cephesinden gelen güzel haberle atlattı. Öztürk'ün sarı-kırmızılıların büyük beklenti içinde olduğu Riva arazisinin, Ata Menkul Değerler'e olan 4 milyon YTL'lik borcu nedeniyle icradan satışa çıkartılma ihtimalinin ardından, harekete geçtiği belirtildi.

4 eşit taksit
Öztürk'ün yakın arkadaşı Ata Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Korhan Kurdoğlu ile bağlantı kurduğu ve bu borcun 4 eşit taksitle ödenmesi konusunda olumlu görüş aldığı öğrenildi. Öte yandan kongreye 10 gün kala adaylıktan çekilen Öztürk, "Katılımın yüksek olması beni şaşırttı. Birliktelik çağrısına uyulmaması ise üzdü" dedi.

Alt 26.03.08, 18:26   #2857
Hasani
Uzman

Feldkamp sahadan çıkıyor

Feldkamp, gelecek sezon faal olarak takımımızda görev yapmayacağını söyledi

G.Sarayımızın teknik patronu Karl Heinz Felkamp, takımımızın bugün yaptığı antrenman sırasında düzenlediği basın toplantısında, yeni başkan Adnan Polat ile dün görüştüğünü ifade ederek, ''Uzun bir konuşma yaptık. Başkanlığından dolayı kendisini tebrik ettim. Galatasaray'ın geleceği ile ilgili çok önemli konuşmalarımız oldu. 2007-2008 sezonu sorumluluğu bende ve bu sezonun iyi geçmesi için yapacaklarımı görüştük. Başkanımız, 2008-2009 sezonunun oluşumu, takım içindeki değişim sorumluluğunu da bana verdi. Bu yıl için kadronun oluşumu ve teknik direktör seçimi ile ilgili bana açık görevler verildi'' dedi.

Gelecek sezon faal olarak takımda görev almayacağını kaydeden Alman teknik adam, teknik direktör seçimi konusunda ise ''Teknik direktör seçimi görevi de bana verildi. Adaylar var. Ama şu an en önemli şey bundan sonraki adaylar üzerinde konuşulması değil. Şu an Galatasaray'ın burada bulunmasının sebebi, sadece Feldkamp'ın burada olmasından değildi. Teknik kadronun burada olmasıdır. Teknik kadromuzu da düşünerek adaylarımızı seçeceğiz. 11-12 Mayıs'ta bütün yapabileceklerimle burada hazır olacağım. O zaman görevimizi göreceğiz'' diye konuştu.

Galatasaray Teknik direktörü Karl Heinz Feldkamp, Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK), sarı-kırmızılı kulübe verdiği 1 maç seyircisiz oynama cezasına tepki gösterdi.

Feldkamp, takımının yaptığı antrenman sırasında düzenlediği basın toplantısında, bir takımın kendi sahasında bazı şeyler yaşanmasının ardından ceza almasını anlayabileceğini dile getirerek, şunları kaydetti:

''Ama Ankara'da birileri bağırdı diye böyle bir ceza verilmesi karşısında şok oldum. Böyle bir cezaların niye verildiğini, böyle kararların nasıl alındığını anlayamıyorum. Bizim bulunduğumuz yerde büyük katkısı olan, takımı ateşleyen seyircilerin maça gelemeyecek olmaları benim üzüntüm ve hayal kırıklığım oldu.''

''Federasyondan herkesi eşit davranmasını istiyoruz'' diyen Alman teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü:

''O zaman ben de 100 kişiyi Sivas'a gönderirim, onlar da bağırır ve rakibimiz ceza alır. Ama ben bunu 'terbiyesizlik' olarak değerlendiririm. Yani takımların kendi sahalarında oynadıkları maçlarda bu tür olaylarda ceza verilebilir ama deplasmanda oynadıkları maçlarda her türlü manipülasyonlar yapılabilir.''

-''İYİ OYUN DEĞİL, KAZANMAK ÖNEMLİ''-
Ligde artık son maçlara girildiğini vurgulayan Karl Heinz Feldkamp, artık iyi ya da kötü futbol oynamanın değil, maçları kazanmanın önemli olduğunu söyledi.

Fikstür olarak avantajlı olduklarını kabul etmeyen Feldkamp, ''Bizim tek avantajımız olabilir, bu da her maçı kazanmak. Artık son maçlara girdik, kötü ya da iyi oynamak beni ilgilendirmiyor, sadece galibiyet istiyoruz'' dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Feldkamp, Nonda'nın, Denizlispor maçından sonra yaptıkları açıklamalarla ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine de şunları kaydetti:

''Nonda'nın, böyle bir şey söylediyse, bunları basına değil, söz konusu olan kimse o kişilere söylemesi, takım içinde karşı karşıya gelip onunla konuşması ya da bana gelip konuşması lazım. Aslında bu tip şeyler beni hiç ilgilendirmiyor, beni sadece takım ve önümüzdeki maçlar ilgilendiriyor. Benim hem kupada, hem ligde iddialı olmamızın sebebi böyle şeylerle değil, kendimizle ilgilenmemizdir. Çok iyi çalışmamızdandır. Bunu da bu tip konuşmalarla kötülemek istemiyorum.''

Yeniden Florya'da olmaktan mutlu oldu olduğunu da dile getiren Feldkamp, hastalığının kendisi için de sürpriz olduğunu belirterek, ''Burada bulunan herkes bu şekilde hastalanabilir. Şimdi sezonun son dönemine girdik. Her şeyden evvel yenilikler var. Yeni bir yönetim oluştu. Şimdiye kadar herkes istediğini aldı gibi görünüyor, sadece biz takım olarak istediğimize ulaşamadık. Kupada ve ligde yolumuzda ilerliyoruz, ama şu ana kadar hiçbir başarı elde etmedik. Bunun için, şu ana kadar nasıl zorlu çalıştıysak, daha zorlu bir şekilde çalışacağız'' ifadelerini kullandı.

Feldkamp, görevi bıraktıktan sonra en çok basın mensuplarıyla yaptığı bu tür toplantıları özleyeceğini söyledi.

Alt 26.03.08, 18:27   #2858
Hasani
Uzman

Aslan eksik çalıştı

Galatasarayımız, Gaziantepspor ile hafta sonunda sahasında oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarını yaptığı antrenmanla sürdürdü.
Karl Heinz Feldkamp, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve 1.5 saat süren antrenman öncesinde, futbolcularıyla 20 dakika süren bir toplantı yaptı. Alman teknik adam, çalışma sırasında da Hakan Şükür ve Emre ile özel olarak görüştü.

Antrenmana, (A) Milli Futbol Takımı kadrosundaki Hakan Kadir Balta, Servet Çetin, Sabri Sarıoğlu, Mehmet Topal ve Arda Turan, Cezayir Milli Takım kadrosundaki Ismael Bouzid, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Milli Takımı kadrosundaki Shabani Christophe Nonda ve Gana Milli Takımı kadrosunda bulunan Ahmed Apimah Barusso katılmadı. (A) 2 Milli Takımı kadrosundaki Serkan Çalık, Aykut Erçetin, Fehmi Emre Güngör ve Mehmet Güven ise çalışmaya dahil oldu.
Sakatlıkları bulunan Orkun, Lincoln ve Song takımdan ayrı olarak koşu yapmakla yetinirken, sakatlığı düzelen Hasan ve Ayhan ise çift kale maça katıldı.

Galatasaray, yarın akşam basına kapalı olarak yapacağı idmanla hazırlıklarını sürdürecek.

Bu arada, antrenman sonunda futbolcular ve teknik direktör Feldkamp, Hakan Can Akşafak isimli özürlü bir taraftar ile fotoğraf çektirdi.

-TAHKİM'E BAŞVURACAKLAR-
Galatasarayımız, Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu'nun (PFDK) verdiği 1 maçlık seyircisiz oynama cezasına itiraz edecek.
Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Tahkim Kurulu'na başvuruda bulunarak, cezanın kaldırılmasını isteyeceklerini açıkladı.

Alt 26.03.08, 18:30   #2859
Hasani
Uzman

"Şampiyonluğa kenetlendik"

Galatasarayımızın sezon başında ciddi bir sakatlık geçiren ve formunu yeni yeni bulan yıldızı Ayhan Akman, takım olarak şampiyonluğa kenetlendiklerini söyledi.

* SON maçlarda kötü oynadığımız doğru. Ancak artık ligin sonlarına geldik. İyi futboldan çok üç puan önemli. İyi oynayana puan vermiyorlar. Maçlarını kazanan takım mutlu sona ulaşacak.
* LİGDE olduğu kadar kupada da iddialıyız. İlk maçı kaybettik ancak sahamızda Gençlerbirliği'ni yenip finale çıkacağız. Bu sezonu çifte kupayla kapatacağız.
* BU sezon zirvede 4 takım birden yarışıyor. Şampiyonluk yolunda zevkli bir mücadele olacak. Ancak bizim fikstür avantajımız var. Bunu değerlendirebilirsek mutlu sona ulaşırız.

BERABERLİK BİZE ÇOK YARAR
* DÖRT maçta 12 puan alarak Fenerbahçe derbisine kadar fire vermemek istiyoruz. Bunu başarırsak final maçımızda ezeli rakibimizi yeneriz. Zaten o karşılaşma şampiyonu belirler.
* BEŞİKTAŞ-F.Bahçe maçı umarım berabere biter. 2 rakibimiz yenişemezlerse bu sonuç bize yarar. Ama sonuçta önemli olan bizim maçlarımızı kazanmamız. İpler yine bizim elimizde. Tüm maçlarımızı kazanırsak şampiyon oluruz.

Alt 26.03.08, 18:32   #2860
Hasani
Uzman

"Linderoth önümü açtı"

Sezona Lincoln, Linderoth ve Nonda gibi flaş transferlerle giren Galatasarayımızda, sessiz sedasız yıldızını parlatan ve kısa sürede milli takıma kadar yükselen Mehmet Topal, performansıyla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandı. Forma hayalleri kurarken bir anda Feldkamp***8217;ın gözdeleri arasına giren genç oyuncu, Galatasaray***8217;ın gizli kahramanı olurken, gönüllerde de taht kurdu.

Linderoth***8217;un ani sakatlığının kendisine yaradığını ve İsveçli oyuncunun, kendisinin forma yolunu açtığını belirten Mehmet Topal, "Futbolda şans çok önemli. Benim ayağıma geldi ve bunu da en iyi şekilde değerlendirdim" dedi. Topal, şöyle devam etti:

Aileme düşkünüm
"Tobias Linderoth***8217;un sakatlığına çok üzüldüm. Ama maalesef onun yokluğu bana yaradı. Hiçbir meslektaşımın sakatlanmasına gönlüm razı olmaz. Maalesef futbolun içinde bu var. Bu şansı bana Allah verdi. Şu an her şey iyi gidiyor."

Sezon başından beri tatil yapmadığını, bundan da şikayetçi olmadığını ifade eden Mehmet Topal, "Mehmet Güven ile birlikte hep çalışıyoruz. Kendimizi geliştirmeye çalıştık. Galatasaray***8217;a gelirken 5 yıllık sözleşme imzaladım. Buradan ayrıldığım zaman kulübüme para kazandırmak istiyorum. Aileme düşkün biriyim. A Milli Takım***8217;a kadar yükseldim. Her futbolcunun istediği de budur. Genç yaşımda bu mutluluğu yaşıyorum" diye konuştu.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil