Geri git   A-Z ye Herkonu > Genel Konular

Seçenekler Stil

Alt 02.09.07, 03:13   #211
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

SAHmerdan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 117
Tesekkür almis 330 -> 106 Konu

Adamın biri karısı öldükten sonra yalnızlığa dayanamaz ve kendine bir papağan almaya karar verir. Papağan satan bir dükkana girer. Orada bir papağan gözüne çarpar ve onu almaya karar verir. Papağanı eve getirir ve konuşmasını bekler. Ílk gün papağan konuşmaz. Adam tabii önce alışması lazım der ve papağana ilgi göstermeye başlar. Konuşur özel yemek verir vs. aradan bir ay geçmesine rağmen papağan konuşmaz. Adam yavaş yavaş sinirlenmeye başlar. Papağanı boğazından eline alır ve derki.

- Benim dediğimi de yoksa tüylerini koparırım.

Adam başlar..

- Baba de len.

Papağandan çıt yok. Adam bir tüy koparır. Sonra tekrar,

- Baba de len.

Papağandan çıt yok. Adam bir tüy daha koparır derken papağanda tüy kalmaz. Halen konuşmayan papağana ders olsun diye papağanı kümese atar ve uyumaya gider. Ertesi sabah bir baksın ki tavuklar çırılçıplak tüysüz çiftlikte geziyorlar. Adam birden merak eder ne oldu diye, yoksa tavuklara hastalık mi geldi falan. Hemen gidip kümese bakar, birde ne görsün. Papağan almış tavuğun birini, tutmuş boğazından ve şunları söyler,

- Baba de len.

Tavuktan çıt yok, papağan bir tüy koparır ve tekrar,

- Baba de len.

Tavuktan çıt yok ve papağan yine bir tüy koparır.....

Alt 02.09.07, 03:13   #212
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

Karadenizliler, bir konferans düzenlerler.

Bu konferansa konuşmacı olarak ünlü bir Amerikalı bilim adamı da davet edilir. Amerikalı konuk,
bir hafta erken gelir, hem tatil yapar hem de Türkleri yakından tanıma fırsatı bulur. Karadenizliler
ile Amerikalı bilim adamı hemen her konuda anlaşırlar, uyum içinde konferans biter.

Ayrılık günü gelir, Karadenizlileri alır bir düşünce.

Biz bu değerli bilim adamına ne alalım? Aralarında toplanırlar, başkan konunun önemini vurgulamak için der ki,

- ***8216;***8217;Biz bu Türk dostu, değerli bilim adamına nasıl bir hediye alalım ki bizi unutmasın? Hem kullanışlı bir şey olsun, hem her zaman bizi hatırlasın?***8217;***8217;

Salonda kısa bir sessizlik olur, arka sıralardan Temel elini kaldırır,

- Sünnet ettirelim !!!

Alt 02.09.07, 03:13   #213
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

Adamın biri enayilerin listesini yaparmış en büyük enayiyi liste başına ondan sonra kileri de alt alta sıralarmış. Günün birinde
Padişahı enayiler listesinin başında göstermiş. Padişah haberci göndermiş adamı çağırtmış

Padişah; Bire zındık sen beni enayiler listesinin başında göstermişsin.

Adam; (sıkılarak) Evet sultanım.

Padişah; Neden yaptın bunu.

Adam; Siz falanca kişiyi çağırdınız ona yüz bin altın verdiniz ve on tane Arap atı getir dediniz.

Padişah; ne var bunda

Adam; O kişi gelmez sultanım,

Padişah; (ufak yollu bir düşünceye dalarak) Ya gelirse.

Adam; O zaman sizi siler onu listenin başına yazarım sultanım demiş.

Alt 02.09.07, 03:14   #214
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

Kadın akşam işten çıkar,
Çocuğu yuvadan alır.
Markete geçer ıspanak alır,
Koştura koştura eve döner,
Çocuğu soyar elini yüzünü yıkar,
Kendi üstünü değiştirir,
Mutfağa koşar,
Bir yandan ıspanakları yıkar,
Bir yandan çocuğun sorularına ve ihtiyaçlarına cevap verir.
Bi yandan sofrayı hazırlar, O DA NE, YOĞURT ALMAYI UNUTMUŞTUR!
Yoğurtsuz ıspanak olmaz
Hemen kocasını arar.

Kocadan kocaya değişen cevaplar:

1) Ben geç geleceğim. Toplantım var Yoğurtsuz yiyin (laçkalaşmış koca)

2) Ben geç geleceğim. Çok üzgünüm tühhhhhh. Şimdi ıspanak da yoğurtsuz olmaz ki. Eee, yoğurt getireyim kapıdan bırakayım hemen döneyim toplantı bu kaçırsam olmaz mazallah dağlara taşlara işten atılma sebebim olur. Sonra yoğurt dökecek ıspanak bile bulamayız. (Aldatan koca ya da eve gelmemek için bahane arayan koca, ama bi yandan da vicdanı sızlayan koca..)

3) Aradığınız numaraya şu anda ulaşılamıyor... (İşte bu aldatan koca)

4) Mendebur kadın ıspanağı aldın da yoğurdu niye almadın! (" kazma " tipi koca )

5) Igggghhhh yine mi ıspanak. Otlaya otlaya sığır olduk. ("kalas" tipi koca)

6) Tamam alırım. (monotonlaşmış koca)

7) Tamam alırım başka bir şey lazım mı? (Normal koca)

Tamam hayatım alırım başka bir isteğin var mı? (Olması gereken koca)

9) Amannn ıspanakla mı uğraştın? Yapmadıysan bırak ya dışardan söyleyelim ya da dışarıda yiyelim. (Süper koca)

SON İKİ MADDEYİ İYİ ÇALIŞIN!

Olağandışı bir durum:

Kadın akşam eve gelir Buzdolabından dün akşam yapılmış yemeği çıkartır. Açar bakar ıspanak. Ama dolapta yoğurt yok kocasını arar,

- " Ispanağı yapmışsın ama yoğurt almamışsın. Unutma gelirken getir"

Alt 02.09.07, 03:14   #215
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

Yaşlı bir kadın **** maması almak için markete gider. Üç kutu alıp
kasaya götürür. Kasadaki kız,

- " Üzgünüm bayan ama bunları alabilmeniz için ****niz olduğunu kanıtlamanız gerekir. Bir çok yaşlı insan bunları kendileri yemek için aldıklarından ****niz olduğuna inanmadan size bunları satma yetkimiz yok."

der. Bunun üzerine yaşlı bayan eve gidip ****sini alır ve markete getirir Market bunun üzerine kadına **** mamasını satar. Ertesi gün yine yaşlı kadın üç kutu ***** maması almaya kalkar. Kasiyer yine kadından köpeği olduğuna dair bir kanıt ister. Çünkü yaşlı insanlar bazen de ***** maması yemektedirler. Bunun üzerine kadın yine evine döner köpeğini alıp markete gelir ve mamaları alır. Ertesi gün yine yaşlı bayan markete gelir bu kez elinde bir kutu vardır Kasiyere gider ve elini içine sokmasını söyler.

Kasiyer korkarak;

- "Hayır,içinde beni ısıracak yılan olabilir.

Yaşlı kadın;

- "İnanın,kutunun içinde size zarar verebilecek hiçbir şey yok. Lütfen elinizi kutunun içine sokun.".

Bunun üzerine kasiyer elini kutuya sokar ve elini koklayarak,

- "Bu şey sanki b...k gibi kokuyor."

der. Yaşlı kadın devam eder;

- " Evet öyle. Şimdi lütfen üç rulo tuvalet kağıdı alabilir miyim?"

Alt 02.09.07, 03:15   #216
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

Acemi er, levazım başçavuşuna yakınır,

- Başçavuşum, bize yemekte ördek böreği verdiler.Yemin ederim ki, içinde bir gram bile ördek eti yoktu.

- O halde? diye yanıtlar başçavuş.

- Sen hiç asker bisküvisi yedin mi?

- Şey...yani evet, başçavuşum.

- İçinden hiç asker çıktı mı, ulan!

Alt 02.09.07, 03:15   #217
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

Padişah ile vezir tartışmaya başlamış. Padişah vezire,

- "En büyük ve en güçlü olan benim. Sen benim emrimdesin!" demiş.

Vezir,

- "Hayır ben büyüğüm. Ordunun başında ben savaşıyorum, sen sadece mühür basıyorsun"

diye itiraz etmiş. Tartışma uzayınca Padişahla vezir, bir çobanın yanına gitmişler ve konuya hemen girmemek için çobana sormuşlar,

-"Senin koyunun mu büyük, ineğin mi?"

Çoban şaşırmış şaşırmasına da, soranlar da Padişahla vezir.

-"İneğim" demiş.

-"Keçin mi büyük, öküzün mü?"

Çoban "Öküzüm tabii" deyince, asıl soruyu yöneltmişler çobana,

-"Söyle bakalım, Padişahın mı büyük, vezirin mi?"

Çoban hiç düşünmeden yanıt vermiş:

"Vallahi ben bu ******ları tanımıyorum!"

Alt 02.09.07, 03:16   #218
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

Adamın biri bara girer ve kendisine bir içki söyler. Barmen bir robottur. Adama mükemmel hazırlanmış bir kokteyli çabucak servis yaparken sorar:

"IQ'ün kaç?" Adam "150" diye cevaplar..

Robot adamın IQ seviyesine göre sohbete başlar,uzun uzun Quantum fiziği, küresel ısınma, biyoteknoloji, ekonomi, insanlığın seksüel gelişimi üzerine konuşur..

Adam robotun bilgisinden etkilenerek kendi kendine "Bu gerçekten inanılmaz" diye düşünür ve robotu denemeye karar verir.Bardan kalkar, tekrar kapıdan girer bara gelir ve yeni bir içki söyler.

Robot yine mükemmel hazırladığı içkiyi çabucak servis yapar ve sorar:"IQ'ün Kaç?" Adam "100 civarı" diye cevaplar. Robot bu kez uzun uzun sohbete başlar ama bu kez futbol, basebal, arabalar, bira ve göğüsler hakkında sohbet açar.

Çok etkilenen adam robotu bir kez daha test etmeye karar verir ve tekrar kalkar. Yeni bir müşteri gibi bara yaklaşır 1 içki daha söyler.

Robot çabucak servis yaparken sorar:"IQ'ün kaç?".

Adam, "mmm, sanırım 50 civarı" der.

Bunun üzerine robot, adama son derece yavaş bir biçimde şu cevabı verir:Ya...ni...Yi..ne..Bush'a oy ve...re...cek...sin... de...se...ne!

Alt 02.09.07, 03:16   #219
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

Fizikçi, matematikçi, kimyacı, jeolog ve antropologdan oluşan bir heyet bir araştırma için arazide bulunmaktadır. Birden yağmur bastırır. Hemen yakındaki bir arazi evine sığınırlar. Ev sahibi bunlara bir şeyler ikram etmek için biraz ayrılır. Hepsinin dikkati soba üzerinde toplanır. Soba yerden 1 m. kadar yukarda, altındaki dizili taşların üzerindedir. Sobanın niçin böyle kurulmuş olabileceğine dair bir tartışma başlar. Kimyacı, "adam sobayı yükselterek aktivasyon enerjisini düşürmüş, böylece daha kolay yakmayı amaçlamış"; fizikçi, "adam sobayı yükselterek konveksiyon yoluyla odanın daha kısa sürede ısınmasını sağlamak istemiş"; jeolog, "burası tektonik hareketlilik bölgesi olduğundan herhangi bir deprem anında sobanin taşların üzerine yıkılmasını sağlayarak yangin olasılığını azaltmayı amaçlamış"; matematikçi, "sobayı odanın geometrik merkezine kurmuş, böylece de odanın düzgün bir şekilde ısınmasını sağlamış"; antropolog, "adam ilkel topluluklarda görülen ateşe tapmanın daha hafif biçimi olan ateşe saygı nedeniyle sobayı yukarıya kurmuş". Bu sırada ev sahibi içeri girer ve ona sobanın yukarda olmasının nedenini sorarlar., Adam cevap verir: - "Boru yetmedi."

Alt 02.09.07, 03:17   #220
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

Amerikalı bir hükümet yetkilisi şili'deki darbenin hemen sonrasında ülke hapishanelerini incelemek için şili'ye gitmiş. Herhangi bir hapishanede bir süre inceleme yapan yetkili infaz yerlerini merak etmiş ve hep birlikte hapishanenin mahzenine inmişler.

İner inmez çığlıklar duyan misafir yetkili görevlilere bunun nedenini sormuş. Görevliler de ölüm cezalarını uyguladıklarını söylemiş.

Amerikalı yetkili, kendi ülkelerinde elektrikli sandalye kullandyklarını ve bu konuyu daha kolay hallettiklerini söylemiş, aynı uygulamayı yapabileceklerini uyarıcı bir dille ifade etmiş.

Hapishane görevlisi "efendim, biz de elektrik kullanıyoruz ama elektrikler kesik olduğu için şimdilik mumla idare ediyoruz" demiş.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil