Geri git   A-Z ye Herkonu > Politika-Ekonomi

Seçenekler Stil

işte bunu protesto ediyoruz!!!
Alt 22.09.07, 01:01   #1
muratgurbuz
Herkonu.com Fanatik

muratgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 134
Tesekkür almis 148 -> 59 Konu
Exclamation işte bunu protesto ediyoruz!!!

(Atatürk'e bir mesajda '' Birleşmiş milletlere üye olmayı düşünüyor musunuz '' diye sorulduğunda '' Şartlarımızı koyarız, kabullerine bağlı.. Biz müracat etmeyiz, üye olmak için davet gelirse düşünürüz '' dediğini ve bunun üzerine BM yasasının değiştirildiğini ve üyeliğe davet edilen ilk ülkenin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu..

2006'da ise AB uyum yasaları gereğince devlet dairelerinden Atatürk resimlerinin kaldırılmasının istendiğini...)

AB Uyum yasaları gereğince devlet dairelerinden Atatürk resimlerinin kaldırılmasını protesto ediyoruz!

İzmir kurtulmuş, çok tatlı bir yorgunluk, Ankara'ya hareket edecekler... Trene binerler ve kompartımana çekilirler.
Ertesi gün, yaveri, Atatürk***8217;ün kompartımanının kapısını çalar. Atatürk, yorgun, bitkin bir halde kravatını yıkamaktadır. Yaveri: "Paşam bu ne hal, hiç uyumadınız herhalde; niye böylesiniz", der.
"Çocuk, kompartımanıma yastıkla battaniye koymayı unutmuşsunuz, kolumu yastık yaptım ağrıdı, setremi yastık yaptım üşüdüm, uyumadım kalktım", der.
Yaveri: "Aman Paşam! Birimize haber vereydiniz; hemen size bir yastıkla battaniye getirirdik", der.
Ve bir ülke kurtarmaktan dönen komutan tarihi bir cevap verir:
"Geç fark ettim, hepiniz en az benim kadar yorgundunuz, hiç birinize kıyamadım. Önemli olan benim uyumam değil; milletimin rahat uyuması".

Atamız sayesinde ne kadar rahat uyuyoruz ki; hala uyanamadık ?

Alt 22.09.07, 01:11   #2
sudenur
Herkonu.com Fanatik

sudenur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 58
Tesekkür almis 66 -> 35 Konu

Böyle bir zihniyet nasıl olabilir anlamıyorum inan çok üzüldüm yazıyı okuyunca.Bu ülkede geçmişte yasanan bazı olayları esefle kınıyorum (askeri anayasayı vb..anladınız siz)Ama Atatürk ün resimlerinin kaldırılmasına kadar işi götürürlerse desteklerim yapılacakları.sağol paylaştığın için.

Alt 22.09.07, 01:17   #3
nicolas_anelka
Forum Admin

nicolas_anelka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 226
Tesekkür almis 372 -> 135 Konu

uyum yasasina bak cay demle

Alt 22.09.07, 15:07   #4
manayak
Herkonu.com Fanatik

manayak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 56
Tesekkür almis 39 -> 4.294.967.276 Konu

Al***305;nt***305;:
sudenur´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
Böyle bir zihniyet nasıl olabilir anlamıyorum inan çok üzüldüm yazıyı okuyunca.Bu ülkede geçmişte yasanan bazı olayları esefle kınıyorum (askeri anayasayı vb..anladınız siz)Ama Atatürk ün resimlerinin kaldırılmasına kadar işi götürürlerse desteklerim yapılacakları.sağol paylaştığın için.
bende aynen katılıyorum sana sudee aynennnn

| | eN qüZeL ŞiiRLeRiMLe KaLeMe aDıNı SaYıKLaTıRıM ! oDaMıN HaYaLeTiSiN SeSSiZLiĞiNe aŞıĞıM !! |
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 23.09.07, 21:58   #5
bodrumshine
Banned

Tesekkür etmis: 165
Tesekkür almis 213 -> 109 Konu

Atatürkün resimleri okullarda asilmis veya asilmamis ne cikar... ?

Okullarda ögretilen "Atatürk ve Cocuk", "Atatürk ve Karincalar" sevdirilen ise sadece Resimleri Heykelleri...

Cumhuriyeti kuran Atatürkün bile görüsleri bu Ülkede sansürlenmis, üstelik Atatürkcülerin iddaa ettikleri gibi Menderese degil Inönü zamanina dayaniyor bu durum...

Atatürkün heykellerini resimlerini o kadar büyütüyorlarki bazilari Rahmetli Aziz Nesininde dedigi gibi arkasinda kendi pisliklerini sakliyabilmek icin, pislikler büyüdükce heykellerde büyüyor... ...

Türk Toplumuna yutturulmaya calisilan Atatürkü Atatürk bile taniyamazdi herhalde... bir kac ay önce zaten Millli Egitim Bakanligi Ders Kitaplarinda Abdülhamitle arasindaki iliskileri degistirip yer yer sansürleyip sunmamismiydi...

Alt 23.09.07, 22:24   #6
Elyasa
Forum Admin

Elyasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 127
Tesekkür almis 259 -> 4.294.967.247 Konu

Boyle bir zihnıyet olamaz nerde yasıyoruz bende anlamıs degılım nıconun dedıgı gıbı uyum yasalarına bah çay demle

Alt 29.09.07, 00:53   #7
hahuer
Herkonu.com Fanatik

Tesekkür etmis: 35
Tesekkür almis 46 -> 28 Konu

Al***305;nt***305;:
bodrumshine´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
Atatürkün resimleri okullarda asilmis veya asilmamis ne cikar... ?

Okullarda ögretilen "Atatürk ve Cocuk", "Atatürk ve Karincalar" sevdirilen ise sadece Resimleri Heykelleri...

Cumhuriyeti kuran Atatürkün bile görüsleri bu Ülkede sansürlenmis, üstelik Atatürkcülerin iddaa ettikleri gibi Menderese degil Inönü zamanina dayaniyor bu durum...

Atatürkün heykellerini resimlerini o kadar büyütüyorlarki bazilari Rahmetli Aziz Nesininde dedigi gibi arkasinda kendi pisliklerini sakliyabilmek icin, pislikler büyüdükce heykellerde büyüyor... ...

Türk Toplumuna yutturulmaya calisilan Atatürkü Atatürk bile taniyamazdi herhalde... bir kac ay önce zaten Millli Egitim Bakanligi Ders Kitaplarinda Abdülhamitle arasindaki iliskileri degistirip yer yer sansürleyip sunmamismiydi...
Bu yazının ilk üç parağrafına okey.Son parağrafa itirazım var.Çünkü bize Abdülhamid'i bile vatan haini olarak yutturuyorlar arkadaş.O büyük bir devlet adamıydı iyi oku.
Sudenaz sen kafamı karıştırıyorsun be.Bu yazıya teşekkür edende sensin'Webcam'da karşınıza çirkin bir kız çıksa ne yaparsınız?!diye soranda.Birde o eli bazukalı arkadaş ne öyle.'vatan-millet-sakarya diyor,sap yiyor saman.................. .
Murat kardeşş.
Sen sen ol resmi yüreğine kazı.ordan kimse sökemez.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil