Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Cimbom'da büyük değişim
Alt 05.09.07, 13:45   #1
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu
Standart Cimbom'da büyük değişim

Cimbom'da büyük değişim

Şampiyonluğun en güçlü adayı G.Saray, 10 yeni transfer yaparken; 13 futbolcusu ile de yollarını ayırdı.

Büyük değişim

Kalli'nin gelişiyle tam 13 futbolcuyu gönderen sarı-kırmızılı ekip, 10 ismi kadrosuna kattı, 15 milyon ***8364; harcadı.

Geçen sezonu 3. sırada tamamlayarak büyük bir hayal kırıklığı yaratan Galatasaray, Karl Heinz Feldkamp'ın teknik direktörlüğe gelişi ile büyük bir değişim içine girdi. Hazırlık kampının ardından Kalli'nin isteğiyle Galatasaray'da Necati Ateş, Hasan Kabze, Cihan Haspolatlı ve Orhan Ak kadro dışı kalırken, geçen yılın sonundan, transfer sezonunun kapandığı güne kadar geçen süre zarfında da 9 oyuncu ile yollar ayrıldı.

SERVET HARCADI
UEFA ve ligde zirveyi hedefleyen Galatasaray, içinde bulunduğu maddi krize rağmen ileri vadeli yayın haklarını satarak ve sponsorlardan aldığı destekle gönderdiği oyuncuların yerini kapatmaya çalıştı. Sarı-kırmızılılar yol verilen 13 oyuncuya karşılık, Lincoln ve Linderoth başta olmak üzere 10 yeni ismi kadrosuna kattı. Galatasaray'a bu operasyonun maliyeti de yüksek oldu. Cimbom 15 milyon euro (27 milyon YTL) harcadı.
Offline   Alıntı ile Cevapla
Tesekkür edenler:
exelans55 (07.09.07)
 G.Saray'a dönüyor
Alt 05.09.07, 13:47   #2
Hasani
Uzman

Standart G.Saray'a dönüyor

G.Saray'a dönüyor

Newcastle United'da kadro dışı kalan Emre Belözoğlu'nun, G.Saraylı yöneticilerle görüşerek "Eğer isterseniz Ocak'ta yuvaya dönebilirim" dediği öğrenildi. Cimbom'un, ara transferde Emre'yi transfer edebileceği belirtildi.

Emre dönüyor

Newcastle United'da kadro dışı bırakılan Emre Belözoğlu Cimbom yolunda.

Galatasaray, Newcastle United'da kadro dışı bırakılan Emre Belözoğlu'na kanca attı. Takımda forma bulamaması ve yeni teknik direktör Sam Allradyce ile yaşadığı sorunların ardından milli futbolcunun Galatasaraylı yöneticilerle görüştüğü ve "Ocak ayında eğer isterseniz tekrardan Galatasaray'a dönebilirim" dediği öğrenildi. Teknik direktör Feldkamp'ın da bu transfer için görüşünü alan sarı-kırmızılı yönetim, Emre Belözoğlu'nu, ocak ayında başlayacak ara transferde almayı planlıyor. Eğer büyük bir sürpriz olmazsa, milli oyuncu ligin ikinci yarısında Galatasaray formasını giyecek.
 Ankara bereketi
Alt 05.09.07, 13:50   #3
Hasani
Uzman

Standart Ankara bereketi

Ankara bereketi

Necati Ateş, Orhan Ak ve Emre Aşık'ın kiralık gitmesiyle sarı kırmızılı ekip, toplamda 2.5 milyon euro ödemekten kurtuldu.

İLAÇ GİBİ GELDİ
Ankaraspor, Galatasaray'a ilaç gibi geldi. Kadro dışı kalan Necati, Orhan ve Emre'ye takımda kalmaları halinde sezon sonuna kadar 2.5 milyon euro ödemek zorunda olan sarı-kırmızılılar, bu 3 oyuncunun Ankara'ya gitmeyi kabul etmesiyle hem rahat bir nefes aldı, hem de para ödemekten kurtuldu.

ÖZER'İ DE KAPTI
Bu 3 ismi 1 yıllığına Ankaraspor'a bedelsiz veren Cimbom, karşılık olarak Ümit Milli Takım'ın yıldızı Özer Hurmacı'yı kadrosuna kattı. Galatasaray, Özer için Ankaraspor'a 1.5 milyon euro ödeyecek. Eğer Necati, Ankara'da kalmayı kabul ederse Özer, Galatasaray'a 1 milyon euro'ya mal olacak.
 Suçlu değilim
Alt 05.09.07, 13:51   #4
Hasani
Uzman

Standart Suçlu değilim

Suçlu değilim

"Vestel Manisa deplasmanında hatasız oynadığıma inanıyorum Zaten hocam Feldkamp da bana kesinlikle uyarıda bulunmadı".

İSTEDİKLERİ OLDU
Galatasaray'ın son haftalarda en çok eleştirilen defans oyuncusu Servet, kendini savundu. Sarı-kırmızılı oyuncu, Manisa'da hatasız oynadığını belirterek, "Herkes gol yememizi bekliyordu. Bu gerçekleştiği anda beni suçladılar. Performansım çok iyiydi" dedi.

BİR DE BİLSELER
Servet, yenilen 2 golde de hatasız olduğunu vurguladı ve "Futboldan anlamayanlar beni eleştiriyor" dedi. Milli oyuncu sözlerini şöyle tamamladı: "Hocam Feldkamp beni kesinlikle uyarmadı. Ve yenilen gollerle ilgili tek bir suçlayıcı kelime kullanmadı.
 Hakan'la gurur duydum
Alt 05.09.07, 13:53   #5
Hasani
Uzman

Standart Hakan'la gurur duydum

Hakan'la gurur duydum

Türk futbol tarihine geçen Tanju Çolak, rekorunu kıran Hakan Şükür ile gurur duyuyor. Bu olayın Türk futbolu için de önemli olduğunu ifade eden Çolak, "Hakan Şükür kardeşimi yürekten kutluyorum ve tebrik ediyorum. Çok güzel bir golle rekoru kırmış oldu. Zaten rekorlar kırılmak için vardır. Galatasaraylı bir futbolcu
kırdığı için de çok mutlu oldum" dedi.
 Kalli'nin işi zor
Alt 05.09.07, 13:57   #6
Hasani
Uzman

Standart Kalli'nin işi zor

Kalli'nin işi zor

Nonda ve Hakan Balta'nın takıma katılmasıyla, Kalli'nin ilerleyen haftalarda kime forma vereceği merakla bekleniyor

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp'ın, sakatlığı geçen ön libero Tobias Linderoth'u oynatmak için Vestel Manisa maçında üç futbolcunun birden yerini değiştirmesi sonrası yeni transferler Hakan Balta ve Shabani Nonda'ya takımda yer bulmak için nasıl bir operasyon yapacağı merak konusu oldu. Çünkü İsveçli futbolcunun forma giymesiyle birlikte; orta sahanın solunda oynayan Arda orta sahanın sağına çekilmiş, Ayhan, Arda'nın yerine geçmiş, Sabri ise orta sahanın sağından sağ beke kaymıştı.

İŞİ ZORLAŞTI
Takıma Shabani Nonda ile Hakan Balta'nın katılması Feldkamp'ı daha da zor bir duruma sokacak. Çünkü Alman hoca; forvette Ümit Karan, Hakan Şükür ve Nonda'dan birini kesm e k zorunda kalacak. En formda isimlerinden birisiyken Hakan Balta'nın transferi daha dedikodu boyutundayken performansında düşüş yaşayan Volkan Yaman'ın, Manisa'dan gelen sol bek ile yaşayacağı rekabet de Kalli'yi oyuncu seçiminde bir hayli zorlayacak.
 "Bir gün döneceğim"
Alt 05.09.07, 13:59   #7
Hasani
Uzman

Standart "Bir gün döneceğim"

"Bir gün döneceğim"

Ankaraspor'un Galatasaray'dan sezon sonuna kadar kiraladığı Necati Ateş, Orhan Ak ve Emre Aşık, yeni takımlarına katıldı. Necati, Orhan ve Emre, Ankaraspor'un Yenikent'teki tesislerine gelerek laktak testinden geçti.

Test öncesinde basın mensuplarının sorularını cevaplayan golcü oyuncu Necati Ateş, Avrupa'ya bonservis sorunu ve kadro dışı kaldığı için transfer olamadığını belirterek, Ankaraspor'da kiralık oynadığını ve yeniden Galatasaray'a döneceğini söyledi. Necati, transferinin son gün gerçekleştiğini ifade ederek, "Tercihimi Ankaraspor'dan yana kullandım. Burada sevdiğim arkadaşlarımla beraberim. Sahada elimizden geleni yapacağız. Ankaraspor'u en dipten en üstlere çıkarmak istiyoruz" dedi.

"BONSERVİS SORUNU VE KADRO DIŞI KALDIĞIM İÇİN AVRUPA'YA TRANSFER OLAMADIM"

Necati Galatasaray'dan ayrılmasıyla ilgili olarak ise, "İlk kamp döneminde benimle ilgili bir sıkıntı yoktu. Ne olduysa kamp dönüşü oldu. Futbolun içinde her şey var. İlk olarak Avrupa'dan gelen teklifleri değerlendirmek istedim. Ancak bonservis sorunu ve kadro dışı kaldığım için bu gerçekleşmedi. Nasipte Türkiye'de oynamak varmış" şeklinde konuştu.

"TEK HEDEFİM YENİDEN MİLLİ TAKIMA SEÇİLMEK"

Galatasaray'dan ayrıldığı için kırgın olduğunu ima eden golcü oyuncu, "Galatasaray'dan ayrıldığım için kırgınlık yok desem yalan olur. Ne kadar kırılıp üzülsem de her şey geride kaldı. Daha fazla konuşup kendimi yıpratmak istemiyorum. Ankaraspor'da kiralık oynuyorum ve Galatasaray'a geri döneceğim" ifadelerini kullandı. Golcü oyuncu önündeki tek hedefinin ise iyi bir performans göstererek yeniden A Milli Takım formasını giymek olduğunun altını çizdi. Galatasaray'dan neden ayrıldığını bilmediğini ifade eden Necati, "Neden gönderildiğimin sebebini bilmiyorum. Bunu kamuoyu değerlendiriyor. Ben Galatasaray'da 3.5 yıl içinde en çok gol atan futbolcu oldum. Bunun arkasına sığınmanın anlamı yok. Ama sonuçta böyle bir değerlendirme yapıldı, bizde saygı duyduk" dedi.

Ankaraspor'un Galatasaray'dan değer transferleri Orhan Ak ve Emre Aşık, Necati ile birlikte basın mensuplarına poz verirken, transferleriyle ilgili açıklama yapmak istemediklerini söylediler. Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise ligin ilk 4 haftasında sadece 1 puan toplayarak, çöküntü yaşadıklarını belirtti. Kocaman, doğru transferler yaptıklarını ifade ederek, kadrolarına kattıkları oyuncularla bu çöküntüyü aşacaklarını kaydetti.
 Polat devrimi
Alt 05.09.07, 14:02   #8
Hasani
Uzman

Standart Polat devrimi

Polat devrimi

Galatasaray***8217;da taraftarlar, başta UEFA Kupası olmak üzere Cim Bom***8217;un yarıştığı her kulvarda şampiyon olacağına yürekten inanıyor. Son 7 yıla damgasını vuran karamsarlıktan eser yok. Bu sezon transferin şampiyonu olan Galatasaray, gelecek yılın da transferlerini şimdiden bitirdi. Türk futbolunun en önemli yıldız adaylarından Manisalı Selçuk İnan ile Ankarasporlu Özer de şimdiden Galatasaraylı. Ve bu gurur tablosunun altındaki imza Adnan Polat***8217;a ait.

Galatasaray***8217;da ***8220;İcra Kurulu Başkanı***8221; olup ipleri eline aldıktan sonra önce mali bir operasyon başlatan Polat daha sonra da takımdaki revizyon için düğmeye bastı. Ardından da tarihte görülmemiş bir olaya imza atarak tribünlerin ve camianın uzun süredir beklediği değişikliklere imza attı. Geçtiğimiz sezon hata yapan veya sorun çıkaran futbolcuların biletini kesti. Transfer sezonunun önceki gün bitmesiyle rahat bir nefes alan futbolcular da bu temizlikten kurtulduklarına sevindiler.

Konuyu Toplam 3 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 3 Misafir)

Seçenekler
Stil