Geri git   A-Z ye Herkonu > Genel Konular

Seçenekler Stil

Alt 02.09.07, 02:39   #151
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

SAHmerdan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 117
Tesekkür almis 330 -> 106 Konu

Bir gün 2 arap amerikan uçağına biner we motorları patlatıp uçağı düşürmeyi planlar.sol motoru patlatırlar bişi olmas sağ motoru patlatırlar bi yazı geçer ***8216;***8217;no problem it is a american system***8217;***8217;araplarda waybe ne kdr akıllılar bizde bu sistemi uçağımıza yapalım demişler.bu sefer amerikanlar arap uçağına binmiş sol motor patlamış bişi olmamış amerikanlarda waw Araplarda bizim sistemden kurmuş demiş sağ motor patlayınca bi yazı geçer***8217;***8217;repeat after me:: Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhü ve rasûluh***8217;***8217;

Alt 02.09.07, 02:39   #152
Scorpio
Banned

Tesekkür etmis: 94
Tesekkür almis 584 -> 276 Konu

Bektaşiye bir gün sormuşlar...
Gelse bir dilberi ahu
Olsa savmı ramazan
Dilber-i ahumu efdaldir ,
yoksa savmı ramazan mı?
Bektaşi cevap verir:
Fırsatı fevketme zinhar...
Sür sefasın dilberin
Olur kazası savmın
Olmaz kazası dilberin....
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 02.09.07, 02:39   #153
Scorpio
Banned

İmamın ,tayini bi köye çıkar.imam gelmeden,imamın korkak oldugunu duyar köylüler.imama bi tuzak hazırlarlar.köylünün birinin öldüğünü ve yıkaması için hocaya,söylerler. hocaya mecbur yıkıycak.içeri girer köylüyü yıkar .ama,hocadan ses yok.merak ederler. bir zaman sonra hoca ter içinde çıkar,ve köylülere çok kızar.eyyyy cemaat;bi dahaki sefere ölmemiş mefta getirmeyin bana. öldürene kadar canım çıktı demişşş.

Alt 02.09.07, 02:40   #154
Scorpio
Banned

dincinin biri sınıfa girmiş 1 çocuğu kaldırmış yavrum senin adın ne demiş çocuk FATİH demiş hocada o zaman sen bize fatih duasını oku demiş
diğer 1 öğrenciyi kaldırmış senin adın ne demiş çocuk KEVSER demiş hocada ozaman sen bize kevser duasını oku demiş sıranın en arkasında korkak bir çocuk varmış senin adın ne demiş çocuk adım YASİN ama arkadaşlar bana kısaca subhaneke derler demiş...

Alt 02.09.07, 02:40   #155
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

Çiftçi, kümesine genç bir horoz almış. Fakat kümesteki yaşlı horoz kümesteki tavuklardan Fatma'yı çok sevdiği için genç horozdan Fatma'yı kendisine bırakmasını rica etmiş. Genç horoz da,

- " Olmaz kümesteki bütün tavuklar benim "

demiş. Bunun üzerine yaşlı horoz,

- " Bak, seninle bir yarış yapacağız, şu karşıdaki ağaca kadar koşacağız, eğer ben kazanırsam Fatma'yı alırım, yok eğer sen kazanırsan Fatma'yla birlikte bütün tavuklar senin olur "

demiş. Genç horoz da bu teklifi kabul etmiş.Tam koşmaya başlayacakları sırada yaşlı horoz durarak,

- " Bak, ben çok yaşlıyım bana biraz avans verir misin ?"

demiş. Genç horoz da kabul edince yaşlı horoz başlamış koşmaya. Yaşlı horoz biraz uzaklaştıktan sonra genç horoz da peşinden ona yetişmek için hızlı bir şekilde koşmaya başlamış ve birkaç adım attıktan sonra çiftçi genç horozu vurmuş ve söylenmiş,

- " Ulan 1 ay içinde aldığım 3.horoz. Bu da top çıktı.''

Alt 02.09.07, 02:40   #156
Scorpio
Banned

bir gün bir hoca kursa gelen çocukların isimlerini soruyormuş.Bir çocuğa sormuş adım fatih demiş öğrenci hoca demişki o zaman sen fatiha suresini oku öğrenci okumuş.diğer öğrenciye sormuş o da ihlas demiş hoca demiş ki sende ihlas suresini oku öğrenci okumuş.sıra diğer öğrenciye gelmis ona adını sormus öğrenci demişki adım yasin fakat arkadaşlar bana kısaca kevser derler..

Alt 02.09.07, 02:40   #157
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

Bir gün aslan ile boga bara gitmisler bir iki tek attiktan sonra
aslan müsade istemis. Boga bununla dalga geçmis :
Koskoca aslansin. Ormanlar kralisin. Saat daha sekiz. Hiç
yakisir mi sana kilibiklik...
Aslan kükremis :
Eee beni evde bir aslan bekliyor, seninki gibi bir inek
degil...

Alt 02.09.07, 02:41   #158
Scorpio
Banned

MEHMET İDİ YUHAN OLDU
Hristiyanlarla Müslümanların yan yana yaşadığı eski dönemlerin birinde Nevşehir***8217;de bir Müslüman genci bir hristiyan kızına aşık olur.Ailesini razı edip hristiyan kızı istemeye giderler.Kızın ailesi der ki ***8220;kızımızı veririz ama hristiyan olman lazım***8221;.Genç erkeğin ailesi her ne kadar karşı çıksa da müslüman genç ailesini ikna eder ve kızın ailesi genç adamı hristiyan etmek için kliseye götürür..Birkaç tane papaz, müslüman genci bir battaniyenin içine koyup başlarlar haç resminin karşısında sallamaya ***8220;Mehmet idi Yuhan oldu, Mehmet idi Yuhan oldu,***8230;***8230;***8230;***8230;..***8221; Uzun saatler bu şekilde salladıktan sonra ayin biter ve erkek ile kız evlenir.
Evlendikten iki ay sonra genç adamı papazlar ziyaret etmek isterler ve evlerine yemekli geleceklerini önceden haber verirler.Genç erkek karısına der ki ***8220;akşama yemeğe papazlar gelecek, koca bir tencere et pişir***8221;. Karısı der ki ***8220;iyi ama onlar et yemez ki, sadece sebze yerler***8221; genç adam yine de et pişirmesini söyler.Karısı ısrar etmez ve koca bir tencere et pişirir ve akşam papazlar yemeğe gelirler, sofraya otururlar.Papazlar tencerenin içinde et olduğunu görünce ***8220;hayır***8221; derler ***8220;biz et yemeyiz, sebze yeriz.***8221; Genç adam ***8220;hay hay***8221; der ve eline aldığı bir battiniyenin içine tencereyi oturtup başlar tencereyi sallamaya ***8220;et idi sebze oldu, et idi sebze oldu,***8230;***8221; bir süre bu şekilde salladıktan sonra papazlar ***8220;ne yapıyorsun?***8221; diye sorarlar.Genç ***8220;ne yapacağım, et yemeğini sebze yemeği yapıyorum***8221; der.Bu kez papazlar ***8220;hiç et yemeği bu şekilde sebze olur mu?***8221; deyince genç cevabı verir ***8220;ben Mehmet iken Yuhan olduysam, bu da et iken sebze olur, yalanım varsa söyleyin***8221;

Alt 02.09.07, 02:41   #159
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

Temel bir gün Dursun***8217; a misafirliğe gitmiş. Yemekten sonra Temel ben gidiyorum dediğinde yağmur yağmaya başlar.Dursun,
- Bu gece bizde kal, der. Temel de,
- Tamam, der. Gecenin bir vakti kapı çalar. Dursun kapıyı açar. Bir de bakar Temel sırılsıklam karşısında duruyor.Dursun sorar,
- Nerden geliyon, Temel
- Eve pijamalarımı almaya gittum, der.

Alt 02.09.07, 02:41   #160
Scorpio
Banned

bir gün üç karınca varmış hotele gitmişer boş yer varmı? diye sormuşlar kasaya bakan genç yoktur demiş karıncalar biz buluruz demiş ve yukarı çıkmışlar karıncanın biri anahtar deliğine girmiş biri tuvalete diğeri ise halını altına girmiş sabah oluncakarınca sormuş geceniz nasıl geçti hhalının altındaki
__hiç iyi uyuyamadım üstümden bi tır gidiyo bitır geliyordu peki siz
tuvaletteki
__bende uyuyamadım önge bir gök gürüledi sonra yağmur yağdı sonra kalın kalın kar yağdı
peki sen nasıl yatın diye devam etmişler söze
anahtarlık deliğindeki
bir demir kafa gelip vurdu sonra sağa sola çevirip bıraktı

Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)

Seçenekler
Stil