Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 07.11.07, 17:52   #1031
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Canaydın'dan iddialara sert yanıt

"Hakemler bizi şampiyon yapacakmış. El insaf! Bu söylemler Türk futboluna zarar verir. Hakemlerin üzerinde baskı kurmak yanlış"

Hiç yakışmıyor

"Hakemler bizi şampiyon yapacakmış. El insaf! Bu söylemler Türk futboluna zarar verir. Hakemlerin üzerinde baskı kurmak yanlış".

Sarı -kırmızılı kulübün başkanı Özhan Canaydın, "Hakemler Galatasaray'ı şampiyon yapacak" iddialarına sert yanıt verdi. Canaydın, "Bu söylemler hiç yakışmıyor. El insaf! Bu iddia kesinlikle Türk futboluna zarar verir" dedi. Başkan Canaydın, Avrupa'da çok maçlar izlediğini ve oradaki hakemlerin de hata yaptığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Hakemlerimizin üzerilerine gidilmemesi gerek. Baskı kurmak gerçekten çok yanlış."

Özür de diledim
2003-04 sezonunda oynanan Beşiktaş-Galatasaray maçından sonra "Ali Aydın artık düdüğünü asmalıdır" açıklamasını yapan Özhan Canaydın bu sözden dolayı hâlâ pişman olduğunu söyledi. Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, "Kendime 'Bunu nasıl söyledim' diye öz eleştiri yaptım. Daha sonra Aydın'dan özür diledim. Hakemliği bu yüzden bırakmadığını öğrendim" ifadelerini kullandı.

Alt 07.11.07, 17:55   #1032
Hasani
Uzman

Çeker giderim!

Galatasaray'ın hocası, G.Antep maçından sonraki eleştiriler karşısında suskunluğunu bozdu. Feldkamp'ın, "Eleştirilerden bunaldım. Bu takım, yıldızlar topluluğu Fenerbahçe'nin 3 puan önünde lider. İstenmediğim ve beğenilmediğim yerde durmam, çeker giderim" dediği öğrenildi.

Rest çekti

"Kararlarıma saygı duysunlar, aksi halde çeker giderim. Beni ne kadar istediklerini unuttular!".

Sarı -kırmızılı takımın Alman çalıştırıcısı Feldkamp, özellikle G.Antep maçının ardından yapılan eleştirilere sert yanıt verdi. Beşiktaş derbisi öncesinde Hakan Şükür ve Lincoln'ü kadro dışı bırakarak tüm camianın tepkisini alan ancak maçın kazanılmasıyla verdiği bu karar tartışılmayan Alman hoca; Antep karşılaşmasının ardından, "Bu takımın teknik patronu benim. Kimin nerede oynayacağıma da ben karar veririm. Kararlarıma saygı duyulmayacak olunursa, düşünmeden çeker giderim" dedi.

Güvenmeleri şart
Kalli, G.Saray yönetiminin kendisini takımın başına getirmek için ne kadar uğraştığını bazı kesimlerin çabuk unuttuğunu ifade ederek şöyle devam etti: "F.Bahçe'nin 3, Beşiktaş'ın 4 puan önündeyiz. Başarısız olduğumu kimse söyleyemez. İlk 7 haftada 19 puan toplarken, son 4 maçta 6 puan kaybettik. Bu, dünyanın sonu değil. Ama bana güvenilmediğini hissedersem, kalmanın bir anlamı yok."

Alt 07.11.07, 17:58   #1033
Hasani
Uzman

Ve Kral dönüyor

Önceki gün idmanlara başlayan golcü futbolcu, UEFA Kupası maçıyla dönüyor. Ya Nonda ya da Ümit Karan yedek kalacak.

2.5 hafta sonra
G.Saray'da sakatlığı nedeniyle 2.5 haftadır forma giymeyen Hakan Şükür'ün yarın Helsingborg ile oynanacak UEFA Kupası maçında sahada olacağı açıklandı. Doktorlar, Hakan'ın durumunun iyi olduğunu söyledi.

Tekrar ilk 11'de
En son 21 Ekim'deki Ankaraspor maçında sahada olan golcü futbolcu, önceki gün idmana

çıkmıştı. Helsingborg karşısında, Hakan'ın ilk 11'de forma giymesi beklenirken, Nonda ya da Ümit ise yedek soyunacak.

Alt 07.11.07, 18:00   #1034
Hasani
Uzman

Sabri heyecanlı

Sakatlığı tamamen geçen Sabri, Helsingborg maçında teknik direktör Feldkamp'tan görev bekliyor. İdmanlarda hırslı görüntüsüyle dikkat çeken sarı-kırmızılı futbolcu, "UEFA'da önemli bir maça çıkacağız. Tabii ki görev almak bana çok heyecan veriyor. Şans verilirse elimden gelenin en iyisini yapacağım" diye konuştu.

UEFA için film

Teknik direktör Kalli, yarın oynanacak Helsingborg maçına futbolcularını kasetlerle hazırlıyor. Oyuncularını dün sinema salonunda toplayan Alman çalıştırıcı, Helsingborg'un geçtiğimiz haftalarda yaptığı maçlardan seçtiği görüntüleri izleterek, destek bilgiler verdi.

Alt 07.11.07, 18:01   #1035
Hasani
Uzman

Aslan'ı hırs bastı

Galatasaray, yarın Helsingborg ile sahasında oynayacağı UEFA Kupası grup maçı hazırlıklarını dün yaptığı basına kapalı idmanla sürdürdü. Teknik direktör Karl Heinz Feldkamp yönetiminde çalışan sarı-kırmızılı oyuncuların oldukça hırslı olduğu öğrenildi.

Song yine iddialı

Son haftalardaki başarılı performansıyla dikkat çeken Song, Helsingborg karşılaşması öncesinde iddialı konuştu. Kamerunlu futbolcu, "UEFA'da grup maçlarına pek iyi başlamadık. Ancak taraftarımızın da desteğiyle 3 puanı alacağız" ifadesini kullandı.

Alt 07.11.07, 18:03   #1036
Hasani
Uzman

Uğur Uçar şok etti

G.Saray'ın dünkü çalışmasının sonlarına doğru sol kasığında bir ağrı hisseden
Uğur'un çalışmayı bırakmak zorunda kaldığı açıklandı. Tedavisine hemen başlanan futbolcunun Helsingborg maçı kadrosunda yer alıp almayacağının bugün belli olacağı belirtildi.

Feldkamp uyarıldı

PFDK, Denizli kupa maçında akreditasyon kartını görünür bir biçimde takmayan G.Saray Teknik Direktörü Kalli'nin uyarılmasını kararlaştırdı. Kurul, G.Saray'ı da Denizli maçlarındaki olay ve ihlaller nedeniyle 6 bin YTL ile cezalandırdı.

Helsingborg İstanbul'da

Galatasaray ile yarın UEFA Kupası grup maçında karşı karşıya gelecek olan Helsingborg dün akşam saatlerinde İstanbul'a geldi. İsveç takımı, bugün saat 19.00'da Ali Samiyen Stadı'nda son taktik antrenmanını yaparak kampa girecek.

Vurmaz unutulmadı

Geçen yıl hayatını kaybeden G.Saray kaleci antrenörlerinden Çetin Vurmaz anısına düzenlenen Yavru Aslanlar Kupası Florya Metin Oktay Tesisleri'nde başladı. Galatasaray futbol altyapısının organize ettiği turnuva, 9 Kasım Cuma günü sona erecek.

Alt 07.11.07, 18:05   #1037
Hasani
Uzman

"Seyircimiz bize güç verecek"

Teknik direktörümüz Kalli, Helsingborg maçının zorlu geçeceğini, ancak bu zor maçı lehimize çevireceklerini söyledi.
UEFA Kupası'nda Helsingborg ile oynanacak karşılaşma öncesinde Florya Metin Oktay Tesisleri'de düzenlenen basın toplantısında konuşan Alman teknik adam, "Uzun bir aradan sonra taraftarımızın önüne çıkacağız. Seyircimizle buluşmamız güzel ve önemli olacak. Seyirci bizi daha da ileriye itecektir.

Taraftarın sahaya gelmesi için onlara güzel maç seyrettirmemiz gerekiyor. Şu an takımda pozitif bir hava var" diye konuştu.

Takım içinde önceden sakat futbolcuların fazla olduğunu ifade eden Feldkamp, "Hakan Şükür iyi çalıştı. Sabri hazır durumda. Lincoln'de hafta boyunca antrenmana çıktı. Yarın zor bir maçımız var. Çok çalışıp bu maça iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Bu zor maçı kendi lehimize çevireceğimizi düşünüyorum" dedi.
Öte yandan Gaziantepspor maçı sonrasında eleştirildiği yönetim ile arasında sorun olduğu şeklindeki sorulara tecrübeli çalışıtırıcı, "Yöneticiler derken kimi kastediyorsunuz. Gaziantepspor maçında Adnan Polat soyunma odasına girdi. Gayet normal bir şekilde görüşme oldu. Onun aşağıya gelmesini bana yardım isteği olarak karşıladım. Dünde bir toplantı yaptı. Hatta ben Adnan Bey'le takımı bir araya getirip neler yaptığımızı kendilerine hatırlatmasını istedim. Bu gayet normal bir yönetici teknik direktör ilişki olarak gördüm.
Gelecekteki planlamada ne gibi şeyler yapabiliriz, bilgi alışverişinde bulunduk" diye cevap verdi.

"Son zamanlardaki artan eleştirilere nasıl bakıyorsunuz" sorususana ise Feldkamp, "Bazı sorunlar varsa yetkili makamlara sorun. Ben yalan söylemiyorum. Sizin ne yazdığınız beni ilgilendirmiyor" dedi.
Tecrübeli çalıştırıcı, sahaya çıkardığı kadro ve macarelar aradığı şeklindeki eleştirilere de, "Doğrudur bu tespiti yaparken bu değişiklikler durup dururken mi yapıyorum. Bazı değişiklikleri yapmak zorunda kalıyorum.
Burada bulunduğum süre içinde hangi onbiri çıkarsam kritize edildi. Herkes benim Hasan Şaş'ı neden sağ tarafta oynattığımı söyleyip duruyor. Şu anda eğer sağ tarafta Hasan Şaş'tan daha iyi oynayacak oyuncum olsaydı, onu oynatırdım. Ben Hasan'ın neler yapabileceğini iyi biliyorum" diye konuştu.
Alman çalıştırıcı, oynayacakları maçlarda kendilerinin favori göstirilmesini ise, "Bordeaux'ta ben bunu anlayamadım. Kendi sahamızda yarınki maç öncesinde favori olmamız normal. Türkiye Ligi'nde ise favori olmamız" dedi.

Feldkamp, yarınki karşılaşmada kalede Aykut'un oynayacağını sözlerine ekledi.

Alt 07.11.07, 18:07   #1038
Hasani
Uzman

Aslan sahne alıyor

Galatasaray, UEFA Kupası 2. tur (H) Grubu'ndaki ikinci maçında yarın İstanbul'da İsveç'in Helsingborg takımını konuk edecek. Gruptaki ilk maçında deplasmanda Fransız temsilcisi Bordeaux'ya 2-1 mağlup olarak kötü bir başlangıç yapan sarı-kırmızılı ekip, kendi seyircisi önünde Helsingborg'u yenerek hem moral kazanmanın, hem de iddiasını sürdürmenin planlarını yapıyor.

Sarı-kırmızılılarda Helsingborg karşılaşması öncesi Ayhan, Özgürcan ve Okan'ın sakatlıkları sürerken, Linderoth, Sabri ve Hakan Şükür'ün ise oynayabilecek durumda oldukları açıklandı. Ayrıca, dün yapılan antrenmanda kasığından sakatlanan Uğur'un tedavisi de sürerken, bu oyuncuyla ilgili kararın bu akşam gerçekleştirilecek antrenmanda verileceği bildirildi.

Galatasaray, Helsingborg karşılaşması hazırlıklarını bu akşam yapacağı antrenmanla tamamlayarak, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde kampa girecek. Ali Sami Yen Stadı'nda saat 20.00'de başlayacak maçı, İngiltere Futbol Federasyonu'ndan Michael Leslie Dean yönetecek.

Alt 07.11.07, 18:08   #1039
Hasani
Uzman

203. randevu

UEFA Kupası 2. tur (H) Grubu ikinci maçında yarın İsveç'in Helsingborg takımıyla sahasında karşılaşacak Galatasaray, Avrupa kupalarında 203. maçına çıkacak.

Sarı-kırmızılılar, bugüne kadar Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası ile Şampiyonlar Ligi'nde 131, UEFA Kupası'nda 38, Avrupa Kupa Galipleri Kupası'nda 32 ve Süper Kupa'da da 1 kez olmak üzere, Avrupa kupalarında toplam 202 maç oynadı.

2000 yılında UEFA Kupası ve Avrupa Süper Kupası'nı müzesine götürerek tarih yazan Galatasaray, geride kalan 202 Avrupa Kupası maçında 74 galibiyet ve 78 yenilgi alırken, 50 karşılaşmada ise eşitliği bozamadı.
Bu karşılaşmalarda rakip filelere toplam 266 gol göndermeyi başaran Galatasaray, kalesinde ise 298 gole engel olamadı.

Alt 07.11.07, 18:09   #1040
Hasani
Uzman

Hazırlıklar tamamlandı

Galatasaray, yarın kendi sahasında İsveç temsilcisi Helsinborg ile oynayacağı UEFA Kupası grup eleme maçının hazırlıklarını akşam yaptığı antrenmanla tamamladı.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde Teknik Direktör Karl Heinz Feldkamp yönetiminde yapılan antrenmanın bir bölümü basına açık gerçekleştirildi. Isınma ve koordinasyon hareketleriyle başlayan antrenman, taktik ağırlıklı çalışmayla sona erdi. Antrenmanda sakatlıkları geçen Hakan Şükür, Sabri ve Lincoln da takımla birlikte çalıştı.

Antrenmanın ardından tesislere dinlenmeye çekilen Sarı-kırmızılı ekip, Helsinborg ile oynayacağı karşılaşma saatini beklemeye başladı.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil