Geri git   A-Z ye Herkonu > Bilgisayar & Internet

Seçenekler Stil

İki işletim sisteminden birini kaldırma yardım!
Alt 16.05.08, 13:29   #1
ilibmod
Site Ondan Sorulur

ilibmod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 38
Tesekkür almis 400 -> 163 Konu
Standart İki işletim sisteminden birini kaldırma yardım!

arkadaşalar benim sorunum bilgisayarımda 2 işletim sistemi kurulu olmamasına rağmen açılışta bana iki seçenekten birini seç diye uyarı geliyor.buna neden olan şey ise flash belleğe xp kurmak istedim normal formatı attı bilgisayar yeniden başalyıp xp kurulması gerekirken hata verdi kurmadı neyse kurulmuyor derken çıkardım flashı yeniden başlattım PC 'yi ama açılıştı donanımsal bir hata olduğunu söyledi açılmadı hardiskin sata kabloalarını değiştirdim yeniden açtım bios ayarları ile düzeltmeye çalıştım ama olmadı. neyse uzatmıyım. C'ye format atmak zorunda kaldım sistem kuruldu ama açılıştı 2 işletim sistemi kurulu olduğu hangi ile başlamak istediğimi soran bir yazı neyse ilk olanı seçtim yeni kurduğum xp çıktı.(ikincide donanımsal hata uyarısı veriyor.)
PC de 2 işletim sistemi olmamasına rağmen her seferinden ikisinden birini seçmemi istiyor bunu nasıl engellerim? internette araştırdım ve;
Başlat -çalıştır -"diskmgmt.msc" yazarak disk yönetimini açtım burada 3 bölümde eskisi gibi

daha sonra Bilgisayarım-sağ tık Özellikler-Gelişmiş - Başlangıç ve Kurtarma ve;

bu şekilde sistem başlangıcı yazan yerde gösterme süresi yazıyor orası normalde 30 sn ama ben hızlı geçmek için şu an 1 yaptım ama başlangıçta iki sistemimin birini seçme ekranının hiç çıkmaması için "Düzenle" den "boot.ini" dosyasını açtım;

burda internetten araştırdığım çözüm yolu en alttaki 2 satırdan birini silmek bu şekilde yapınca uyarı gelmicekmiş ama ikiside XP Pro hangisini silmem gerekiyor ayrıca birini silersem ve bu sorun çözülürse daha sonra XP yi yeniden kurmamı gerektiren bir durum olduğunda tekrar böyle bir sorunla karşılaşır mıyım?
Umarım sorun hakkında yeterli bilgi vermişimdir.
Şimdiden sorunumu çözen kişiye teşekkürler.

Sistem özelliklerim eğer gerekirse ;

Offline   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil