Geri git   A-Z ye Herkonu > Politika-Ekonomi

Seçenekler Stil

Türkiyenin 7 Sorunu=(ABeDe)
Alt 19.10.07, 15:15   #1
F_I_R_A_T
Site Admin

Tesekkür etmis: 42
Tesekkür almis 46 -> 29 Konu
Standart Türkiyenin 7 Sorunu=(ABeDe)

Bir zamanlar dünyanin 7 harikasindan bahsedilirdi.
Simdi sizler icin Türkiyenin 7 sorunsalindan bahsedecegim.
En iyi anlatimin resimlerle olacagini düsündüm.

Yorumlarinizi beklerim

FORUM ve SIte KURALLARI >>> Yeni konu acmadan evvel mutlaka

Full Servis internet>>> www.melinet.eu

-
Offline   Alıntı ile Cevapla
Tesekkür edenler:
leonking90 (22.10.07), mahal (20.10.07)

Alt 19.10.07, 15:15   #2
F_I_R_A_T
Site Admin

Tesekkür etmis: 42
Tesekkür almis 46 -> 29 Konu

GENÇLİĞE HİTABE

Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır.

Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler.

Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK
20 Ekim 1927

FORUM ve SIte KURALLARI >>> Yeni konu acmadan evvel mutlaka

Full Servis internet>>> www.melinet.eu

-

Konu F_I_R_A_T tarafından (19.10.07 Saat 15:21 ) değiştirilmiştir..
Tesekkür edenler:
cimcime68 (05.11.07), leonking90 (22.10.07), mahal (20.10.07), TatLi_BeLaa (25.10.07)

Alt 19.10.07, 16:57   #3
Elyasa
Forum Admin

Elyasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 127
Tesekkür almis 259 -> 4.294.967.247 Konu

Bugun Ülkemiz Parçalamak için elinden gelenı yapıyor. Bunu unutmasın ABD bizim gibi Vatan sevgısı olan gencler olduktan sonra bizi parcalayamazlar 2. kOMANDO TUGAYI BOLU TİMİ oLarak Hazırız. Bugun bile tugay komutanımız her turlu savasa hazırız dedi. Sadece biz benlıgımızı kaybetmıyelım vatan sevgımızı bıraz daha yuceltelım

Saygılarımla

Alt 22.10.07, 11:39   #4
leonking90
Herseyden Haberi Var

leonking90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 306
Tesekkür almis 587 -> 159 Konu

eline sağlık kardeşim ama üzülerek söylemek istiyorum ki biz geleğin umudu gençlik olarak bu konuları hiç takip etmiyoruz.oyun, mp3, komikikler, magazin ve özellikle futbol bu tip ülkemiz için önemli konuların önünde geliyor.ve bizden sonraki nesilde maalesef bizden daha kötü şartlarda yetişiyor.bunları üzülerek yazıyorum.eline emeğine sağlık kardeşim.

....
Alt 25.10.07, 10:45   #5
hahuer
Herkonu.com Fanatik

Tesekkür etmis: 35
Tesekkür almis 46 -> 28 Konu
Standart Sorunlar bitmez

Eline sağlık Fırat.
Sılamanda haklısın.o 7 maddeyi 17-27 yapmak mümkün.
Önce gençliğimize sahip çıkmalıyız.Gençliğin bunlardan hiç ama hiç haberi yok.Değil bunları bilmesi ülkeden haberi yk.
Boş durmak zamanı değil.

Alt 25.10.07, 10:50   #6
hahuer
Herkonu.com Fanatik

Tesekkür etmis: 35
Tesekkür almis 46 -> 28 Konu

Necip Fazıl Kısakurek'in gençliğe hitabesi ve gençliğin cevabı

--------------------------------------------------------------------------------

Zaman bendedir ve mekân bana emanettir!" şuurunda bir gençlik...

Devlet ve milletinin büyük çapa ermiş yedi asırlık hayatında ilk ikibuçuk asrını aşk, vecd, fetih ve hakimiyetle süsleyici; üç asrını kaba softa ve ham yobaz elinde kenetleyici; son bir asrını, Allah'ın Kur'an'ında "belhüm adal" dediği ******dan aşağı taklitçilere kaptırıcı; en son yarım asrını da işgal ordularının bile yapamayacağı bir cinayetle, Türkü madde plânında kurtardıktan sonra ruh plânında helâk edici tam dört devre bulunduğunu gören... Bu devirleri yükseltici aşk, çürütücü taklitçilik ve öldürücü küfür diye yaftalayan ve şimdi, evet şimdi... Beşinci devrenin kapısı önünde dimdik bekleyen bir gençlik...

Gökleri çökertecek ve yeni kurbağa diliyle bütün "dikey"leri "yatay" hale getirecek bir nida kopararak "Mukaddes emaneti ne yaptınız?" diye meydan yerine çıkacağı günü kollayan bir gençlik...

Dininin, dilinin, beyninin, ilminin, ırzının, evinin, kininin, öcünün davacısı bir gençlik...

Halka değil hakka inanan, meclisinin duvarında "Hakimiyet hakkındır" düsturuna hasret çeken, gerçek adaleti bu inanışta ve halis hürriyeti Hakka kölelikte bulan bir gençlik...

Emekçiye "Benim sana acıdığım ve yardımcı olduğum kadar sen kendine acıyamaz ve yardımcı olamazsın! Ama sen de, zulüm gördüğün iddiasiyle, kendi kendine hakkı ezmekte ve en zalim patronlardan daha zalim istismarcılara yakanı kaptırmakta başıboş bırakılamazsın!", kapitaliste ise "Allah buyruğunu ve Resul ölçüsünü kalbinin ve kasanın kapısına kazımadıkça serbest nefes bile alamazsın!", ihtarını edecek... Kökü ezelde ve dalı ebedde bir sistemin aşkına, vecdine, diyalektiğine, estetiğine, irfanına, idrakine sahip bir gençlik...

Birbuçuk asırdır yanıp kavrulan, bunca keşfine ve oyuncağına rağmen buhranını yenemeyen ve kurtuluşunu arayan Batı adamının bulamadığını, Türkün de yine birbuçuk asırdır işte bu hasta Batı adamında bulduğunu sandığı şeyi, o mübarek oluş sırrını çözecek ve her sistem ve mezhep, ortada ne kadar hastalık varsa tedavisinin ve ne kadar cennet hayali varsa hakikatinin İslâm'da olduğunu gösterecek ve bu tavırla yurduna İslâm âlemine ve bütün insanlığa numunelik teşkil edecek bir gençlik...

"Kim var!" diye seslenilince, sağına ve soluna bakınmadan, fert fert "Ben varım!" cevabını verici, her ferdi "Benim olmadığım yerde kimse yoktur!" duygusuna sahip bir dava ahlâkını pırıldatıcı bir gençlik...

Can taşıma liyakatini, canların canı uğrunda can vermeyi cana minnet sayacak kadar gözü kara ve o nisbette strateji ve taktik sahibi bir gençlik...

Büyük bir tasavvuf adamının benzetişiyle, zifiri karanlıkta ak sütün içindeki ak kılı farkedecek kadar gözü keskin bir gençlik...

Bugün, komik üniversitesi, hokkabaz profesörü, yalancı ders kitabı, çıkartma kağıdı şehri, muzahrafat kanalı sokağı, fuhş albümü gazetesi, şaşkına dönmüş ailesi ve daha nesi ve nesi, hasılı, güya kendisini yetiştirecek bütün cemiyet müesseselerinden aldığı zehirli tesiri üzerinden silkip atabilecek, kendi öz talim ve terbiyesine, telkin ve telbiyesine memur vasıtalara kadar nefsini koruyabilecek, tekbaşına onlara karşı durabilecek ve çetinler çetini bu işin destanlık savaşını kazanabilecek bir gençlik...

Annesi, babası, ninesi ve dedesi de içinde olsa gelmiş ve geçmiş bütün eski nesillerden hiç birini beğenmeyen, onlara "Siz güneşi ceketinizin astarı içinde kaybetmiş marka müslümanlarısınız! Gerçek müslüman olsaydınız bu hallerden hiçbiri başımıza gelmezdi!" diyecek ve gerçek müslümanlığın "ne idüğü"nü ve "nasıl"ını gösterecek bir gençlik...

Tek cümleyle, Allah'ın, kâinatı yüzüsuyu hürmetine yarattığı Sevgilisinin âlemleri manto gibi bürüyen eteğine tutunacak, O'ndan başka hiçbir tutamak, dayanak, sığınak, barınak tanımayacak ve O'nun düşmanlarını ancak kubur farelerine denk muameleye lâyık görecek bir gençlik...

Bu gençliği karşımda görüyorum. Maya tutması için otuz küsür yıldır, devrimbaz kodamanların viski çektiği kamıştan borularla ciğerimden kalemime kan çekerek yırtındığım, kıvrandığım ve zindanlarda çürüdüğüm bu gençlik karşısında uykusuz, susuz, ekmeksiz, başımı secdeye mıhlayıp bir ömür Allah'a hamd etme makamındayım. Genç adam! Bundan böyle senden beklediğim, manevî babanın tabutunu musalla taşına, Anadolu kıtası büyüklüğündeki dâva taşını da gediğine koymandır.

Surda bir gedik açtık; mukaddes mi mukaddes!

Ey kahbe rüzgâr, artık ne yandan esersen es!..

Allah'ın selâmı üzerine olsun!

GENÇLİĞİN ÜSTADA CEVABI

İnsanımızın iptal edilmiş hislerini iade etmek üzere...

İnsanımızın mefluç ruhuna ve maddesine hayat nefhasını üflemek üzere...

Tepetaklak devlet ehramını yerli yerine oturtmak üzere...

İnsanımızın muhtaç olduğu ahlâkı bir şahmerdan baskısiyle dışardan içeriye doğru mühürlemek üzere...

Devlet ve mahkemede insanı bileklerden kelepçelerken, mektep ve ailede vicdanından kelepçeleyici adalet sistemini mahyalaştırmak üzere...

Bütün insanlığın, farkında olmadan beklediği devlet ve cemiyet nizamını, münadilerle meydan meydan haykırmak üzere...

İnsanımızı çiğköfte yaparcasına düşünce teknesinde pişinceye kadar yoğurmak üzere...

İlimde, fende, fikirde, sanatta, her şeyde, Peygamber ne dediyse gerçeğin ve toplamın onda olduğunu ve sayıları o yekûne uydurmak gerektiğini öğretmek üzere...

Tarihimizi lif lif ayıklamış ve sahte kahramanları gerçeklerinden ayırmış olarak...

Allah için buğz ve Allah için aşk ölçüsüne uygun şekilde, baş nefret kutbu ile baş muhabbet kutbunu tayin etmiş olarak...

Batı dünyasını bütün oluş sırları ve olamayış hikmetleriyle süzgeçten geçirmiş olarak...

Bâtıl olanı güzelleştirmeyi bilen Batıya karşılık, Hakkı çirkinleştirmeyi beceren kaba softa ve ham yobaz tipini, kökünden budayıcı idrake ulaşmış olarak...

En çarpıcı ve cezbedici estetik ölçüleriyle pırıldamak zevk ve gayesine ulaşmış olarak...

Batının baş çilesi, insanoğlunu Homongolos'a çevirici makine bilmecesini en derinden çözmüş olarak...

Bir kuzu öksürse ağlayacak kadar rikkat sahibiyken, binlerce insanı gözünü kırpmadan ipe çekmeyedek prensip iradesine ve irade prensibine malik olarak...

Gözleri kara, alınları fikir çizgili, kalbleri ceylân, iradeleri çelik, imanları volkan, irfanları tarla, idrakleri bıçak, edâları şiir, diyalektikleri ipekten örgü bir nesil istiyordun...

GELİYORUZ... BUNA MEMURUZ!.. MECBURUZ BUNA!..

Alt 04.11.07, 19:31   #7
artistweddinger
Herkonu.com Fanatik

artistweddinger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 47
Tesekkür almis 17 -> 15 Konu

bunlar sadece Topraklarini ve Namuslarini Koruyorlar, Bunlara terörist diyen Kisi Abd den bir farki yoktur ve olmazda....

unutmayin ki Istiklal savasindada Topragi namusu vatani korunmak icin hersey göze alindi... !!!!

terorun ele basi abd de
Alt 05.11.07, 02:21   #8
cimcime68
Herseyden Haberi Var

cimcime68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 195
Tesekkür almis 441 -> 197 Konu
Standart terorun ele basi abd de

paylasim icin tekrar tesekurler...

kardeslerim bunu terarlamk nekadar dogru bilemiyom ama dunyanin duzeni bozan abd ve ne yazikki Musluman ulkerine olan bizim din kardeslerimize oluyo..
soyle bisey anlatayim kendimden:
uc gun once bi kurt irakli turkce biliyomus benimde arbamda turk bayragi var garip bi dile turkmusun dedi evet dedim ama konusmak istemedim bende tukce biliyom dedi ola bilir dedim tesatuf bu ya ayni binaya girdik ben yalan soyliyememm kurttu kurt oldugunuda anladigim icin az icime urperti var ,bu tekrar konusmak istedi ben istanbulda kaldim tukiyeyi cok seviyom dedi ben konusamiyom ama adam sayoo neyse bana dediki irakla turkiye savasirsa iraka gitcem dedii bende savasicam dedii pkk kalimisin dedim guldu bizde gitcez dedim guldu ve ben acayip sinirlendim tukcesi kotu zor anliyom ingilizceside oyle ablacim dedii saka ediyom dedi bizleri birbirimzle kavga etmemizi sitiyen abd dedi ve bizde kendi kardesimizi olduruyoz.kulaniyo abd dedi,ama kimse bilincinde olmadigini dedii o ana kadar korktumdu cunku ben konusmak istemiyom ama ustume ustume geldikce ama bunlari demesi hakli yani bizi birmize dusuren onlar ve bu 7 sorun abdeye gitiginde ne garipki 8 askerimiz serbest kaliyo ve ne garipki abd ucaklari getiriyo abde askerleri asliyo en garibide bundan 3 sen oncesi irakta turk askrlerinin basian cuval geciren komtan teslim aliyooo yani abde oyle bi kaleslik ediyokiii...Umarim Turkiye kararligini onlara gosterir.Tayip erdoganin dedigi gibi ya cekil Turkiyenin yolundan ya beraber ol yada golge olma..ama burnu sokmadan olmaz...
ALLAHIM tum musluman ve din kardeslrimi gevurdan korusun...
saygilarimla..

...Laf olsun diye konuşmuyorum konuşuyorum laf oluyor!!!......
HaKeDeNe +Tesekur DiLeNeNe DeĞiL!

Alt 05.11.07, 19:15   #9
ELisRa54
Chat Admin

ELisRa54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 160
Tesekkür almis 598 -> 199 Konu

Catma, kurban olayim cehreni ey nazli hilal!
Kahraman irkima bir gül! Ne bu Siddet bu Celal?
Sana olmaz dökülen kanlarimiz sonra Helal,
Hakkidir, Hakka tapan, Milletimin istiklal!

Alt 05.11.07, 19:32   #10
artistweddinger
Herkonu.com Fanatik

artistweddinger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 47
Tesekkür almis 17 -> 15 Konu

ALLAHIM tum musluman ve din kardeslrimi gevurdan korusun...
saygilarimla..

amin cimcime kardesim..

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil