Geri git   A-Z ye Herkonu > Genel Konular

Seçenekler Stil

Alt 17.03.08, 11:16   #11
pinky61
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 5
Tesekkür almis 14 -> 4.294.967.268 Konu

Al***305;nt***305;:
TatLi_BeLaa´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
Cok sagliksiz bir ask yasanmis burada. En zarasiz ve günahsizi edaninki.
Bu olan bitenler Alinin ne isteyip istemediginden kaynaklanmis.
Giden selmayi unutmus olsaydi , onu tekrar kabuk etmezdi , ne olursa olsun .
Edayi seviyor olsaydi, icindeki selma oldugu halde eda ile birlikde olmazdi.
Selmanin sevgisi gercek olsaydi , birakip gittigi alinin mutlulugunu bozamaz , sevgisini icine gömerdi.
Edaya gelince..
O sadece kalbinin sesini dinlemis ve bence nekadar agir gelsede aliyi asla kabul edemez hale gelecek zamanla.
Bu ask onu büyütmüs olacak ve COk daha layik biri ile tanisacagindan eminim.
Eda asla geri bakmamali zoru basarip herseyi silmeli.Alinin sevgisi gercek olmadigini ögrenmis olmali. Eger olurda dönerse Ali geri ( ki ben olsam yüzüne tükürüdüm) asla kabul etmemeli.
tskler TatLi_BeLaa, yazilariniz eda'ya baya bi akil veriyor vermiyor deyil, oda okuyor bu yazilari ve aklinin durdugu noktada ilerlemesine yardimci oldunuz...

dedigin gercekten cok dogru bu ask onu büyüttü, aci bi olayla büyüttü ama herseyin iyi yönünden bakmali..
insallah birdaha böyle bir olayla karsilasmaz.. ama cok önemli bir deyisiklik oldu edada, hayatindan gercekten ilk defa bukadar birini sevdi ona asik oldu onu her haliyle kabul etti, icine sigdiramicak bir sevgisi vardi ama simdi ise bir soru sordum kendisine gecen zamanlara.. "Sevmekmi Sevilmekmi" dedim, eskiden olsa sevmek derdi simdi iste kesinlikle sevilmek diyor, tabi ikisi bir arada olsa cok daha güzel olur ama maalesef olmuyor iste hep bi taraf kaybediyor.. herseyin hayirlisi artik...
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 17.03.08, 14:21   #12
ErGiN_HH
Site Ondan Sorulur

ErGiN_HH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 3
Tesekkür almis 60 -> 1 Konu

gelelim benim düsünceme

Bugün hemen bütün romanlarda mutluluk icin asik olmayi adeta sart kosuyorlar. Halbuki böyle bir durumun etkisi altinda kalarak mutlulugun cok defa yikilmasina sebeb oluyor. Peygamber efendimiz sav (Asiri sevgi, insani kör ve sagir eder) buyurmus.. artik buradan ne demek istedigimi anlamissindir

Atalarimiz da, Askin gözü kördür derler. Bir gamzeye esir olanlar,mutlu olacagi kimsenin meziyetini dikkate almadan, yani huyunu suyunu bilmeden, siril siklam asik oluyorlar..(COK YAZIK) Erkekle kadinin birbirine olan sevgisine, ask demek dogru degildir. Ask yüce bir mefhumdur. Basit sevgilere ask denmemelidir. Yani ben bu durumu öyle gördüm.. Mecazi olarak sevenlere, asik denmektedir.. Sehvet, sultanlari köle; sabir ise, köleleri sultan yaparmis Mutlu olmak icin gülün yaninda diken var diye üzülmemeli, dikenler icinde gül var diye sevinmelidir.. Her seyi Allah c.c rizasi icin sevmek, sabir ve ihlas göstermek gereklidir.. Eger sevgine bakipta, rabbini sana hatirlatmiyorsa, bilki cekecegin var

Belki biraz ters bi acidan baktim konuya, lakin sevginin gercek olmadigini gördügüm icin böle bisey yazma ihtiyacinda gördüm kendimi.. Edaya tavsiyem, sadece sabir eylesin.. cünkü Her türlü sikintinin en iyi ilaci sabirdir. Sözün en güzeli, söylenenin dogru olarak söylendiği dinleyenin de istifade ettigi sözmüs.. ins. ben dogru söylemis, sizde istifadesini iyi yapmissinizdir

Rabbim yar ve yardimcin olsun.. Selametle

Alt 17.03.08, 15:49   #13
Psikolog_08
Site Ondan Sorulur

Psikolog_08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 104
Tesekkür almis 706 -> 450 Konu

böyle bir olayda başkalarının görüşleri ne denli önemli olabilirki???

Göbeğinde yalancı şehrin, sahici belde;
Ona sor, gidenlerden kalan şey neymiş elde!!!

Alt 27.03.08, 08:59   #14
pinky61
O Artik Bizden

Al***305;nt***305;:
ErGiN_HH´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
gelelim benim düsünceme

Bugün hemen bütün romanlarda mutluluk icin asik olmayi adeta sart kosuyorlar. Halbuki böyle bir durumun etkisi altinda kalarak mutlulugun cok defa yikilmasina sebeb oluyor. Peygamber efendimiz sav (Asiri sevgi, insani kör ve sagir eder) buyurmus.. artik buradan ne demek istedigimi anlamissindir

Atalarimiz da, Askin gözü kördür derler. Bir gamzeye esir olanlar,mutlu olacagi kimsenin meziyetini dikkate almadan, yani huyunu suyunu bilmeden, siril siklam asik oluyorlar..(COK YAZIK) Erkekle kadinin birbirine olan sevgisine, ask demek dogru degildir. Ask yüce bir mefhumdur. Basit sevgilere ask denmemelidir. Yani ben bu durumu öyle gördüm.. Mecazi olarak sevenlere, asik denmektedir.. Sehvet, sultanlari köle; sabir ise, köleleri sultan yaparmis Mutlu olmak icin gülün yaninda diken var diye üzülmemeli, dikenler icinde gül var diye sevinmelidir.. Her seyi Allah c.c rizasi icin sevmek, sabir ve ihlas göstermek gereklidir.. Eger sevgine bakipta, rabbini sana hatirlatmiyorsa, bilki cekecegin var

Belki biraz ters bi acidan baktim konuya, lakin sevginin gercek olmadigini gördügüm icin böle bisey yazma ihtiyacinda gördüm kendimi.. Edaya tavsiyem, sadece sabir eylesin.. cünkü Her türlü sikintinin en iyi ilaci sabirdir. Sözün en güzeli, söylenenin dogru olarak söylendiği dinleyenin de istifade ettigi sözmüs.. ins. ben dogru söylemis, sizde istifadesini iyi yapmissinizdir

Rabbim yar ve yardimcin olsun.. Selametle
so geldim yine.. düsüncelerine saygim sonsuz Ergin.. evet farkli bir acidan bakmissin olaya ama güzel bir bakis.. bazen iste insan mantigini kullanamiyor bazi durumlarda, bu durumda onlardan bitanesi herhalde.. seninde söyledigin gibi en önemlisi "sabir".. ama iste bazende hersey söyledigimiz yazdigimiz kadar kolay olsa dimi .. tekrar tsk ederim düsünceni paylastigin icin arkadasim..

Alt 27.03.08, 09:00   #15
pinky61
O Artik Bizden

Al***305;nt***305;:
Psikolog_08´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
böyle bir olayda başkalarının görüşleri ne denli önemli olabilirki???
insan bazen cikisamadigi noktalarda, baskalarindan düsünce alisverisi yapar.. onlarin dediklerini uygulamasi icin deyil tabiki.. ama akil akildan üstündür derler ya o misal yani.. insallah anlatabilmisimdir..

Alt 27.03.08, 09:13   #16
Psikolog_08
Site Ondan Sorulur

Al***305;nt***305;:
pinky61´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
insan bazen cikisamadigi noktalarda, baskalarindan düsünce alisverisi yapar.. onlarin dediklerini uygulamasi icin deyil tabiki.. ama akil akildan üstündür derler ya o misal yani.. insallah anlatabilmisimdir..

elbette anladım fakat uygulanmayacaksa başkalarından görüş almanında fazla bi anlamı yok bence

tabi bu benim görüşüm herkesin görüşüne saygımız sonsuzdur.. demek istediğinide çok iyi anladım

Konu Psikolog_08 tarafından (27.03.08 Saat 09:17 ) değiştirilmiştir..

Alt 27.03.08, 09:17   #17
pinky61
O Artik Bizden

Al***305;nt***305;:
Psikolog_08´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
elbette anladım fakat uygulanmayacaksa başkalarından görüş almanında fazla bi anlamı yok bence
tartismak istemem bu konu hakkinda ama galiba kendimi tam olarak düzgün bir sekilde ifade edemedim.. yani herkesin lafinada gidilmez tabiki ama akla mantiga uyan seylerde uygulanabilir.. bu insanin neyden ne cikarmasi gerektigini, neyi nezaman almasi gerektigini kendisi bilmeli ...

Alt 27.03.08, 09:19   #18
Psikolog_08
Site Ondan Sorulur

Al***305;nt***305;:
pinky61´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
tartismak istemem bu konu hakkinda ama galiba kendimi tam olarak düzgün bir sekilde ifade edemedim.. yani herkesin lafinada gidilmez tabiki ama akla mantiga uyan seylerde uygulanabilir.. bu insanin neyden ne cikarmasi gerektigini, neyi nezaman almasi gerektigini kendisi bilmeli ...

Alt 08.04.08, 19:35   #19
pinky61
O Artik Bizden

yüregi yanan, ici aciyan eda'ydi bu hikayede ama suan duydugumuza göre ali'nin hayatina bir seyler ters gidiyormus.. ne sebeple neden bilmiyorum ama ali uni'yi birakmak zorunda kaldi, selma'ninda yaptiklari elbette yanina kar kalmaz.. bugün olmasada yarin hayat yolunda oda birseylerle karsilasir elbet..

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil