Geri git   A-Z ye Herkonu > Genel Konular

Seçenekler Stil

Istanbulun altindaki gizli tüneller
Alt 24.09.07, 04:50   #1
Scorpio
Banned

Tesekkür etmis: 94
Tesekkür almis 584 -> 276 Konu
Standart Istanbulun altindaki gizli tüneller

Efsaneye göre, İstanbul***8217;un altı birbirine bağlı tünellerle kaplıymış. Hatta bu dehlizlere Yerebatan Sarayı***8217;nın gizli bi yerinden de giriliyomuş ve tünel denizin dibinden devam edip taaa Kınalıada***8217;ya kadar gidiyomuş.

Tüneller Kapalıçarşının altından da geçiyomuş taabi. Hatta şu an, Çarşı***8217;nın gizli tutulan bi yerinden girilebiliyomuş bu tünellere. Buralarda yemek takımı üzerine çalışan gümüş kaplama atölyeleri varmış. Yerin dibindeki yere ruhsat verir mi belediye? Heepsi kaçakmış bunların. Çalışanlara da işe başladıkları gün, dehlizlerden kimseye bahsetmeyeceğine dair Kur***8217;an***8217;a el bastırılıyomuş.

Tüneller çarşının altından başka yerlere doğru da gidiyomuş ama buraları kullanmak kesinkes yasakmış. Bi keresinde biraz Kolomb ruhlarından, çokça da hazine meraklarından, (çünkü hep, ***8220;ilerler hazinelerle dolu o***8217;lum***8221; geyiği yapılırmış bu atölyelerde) üç-dört işçi çocuk denemiş ilerilere gitmeyi.

Dehlizler labirent gibiymiş. Çocuklardan sadece biri geri dönmeyi başarmış, diğerleri yollarını bulamayıp tünellerde kaybolmuş. Dönen çocuk da (Allah muhafaza) aklını oynatmış. Çünkü ileriki kısımlar, iskeletlerle, insan boyunda böceklerle, farelerle filan doluymuş. Bu çocuk bi daha hiç ***8220;yeryüzüne***8221; çıkmamış. Büttün gün dehlizlerdeki atölyelerde filan dolaşıyomuş, kim ne verirse onu yiyip, gece de artık ner***8217;de sızarsa or***8217;da uyuyomuş. Arada da yine tünellerin ilerilerine gidip bi***8217;kaç gün kayboluyomuş ortalıktan. Döndükten sonra hiç bi***8217;şey yiyip içmeden ööyle bi noktaya bakıp duruyomuş günlerce.
Offline   Alıntı ile Cevapla
Tesekkür edenler:
deezigna (24.09.07)

Alt 24.09.07, 05:34   #2
deezigna
Herkonu.com Fanatik

deezigna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 21
Tesekkür almis 85 -> 31 Konu

tesekkürler güzel paylasim,ama bunun yalan oldugu ortaya cikti,biryerlerde okumustum. bulursam yazarim... yinede tesekkürler

Alt 24.09.07, 05:37   #3
Scorpio
Banned

Al***305;nt***305;:
deezigna´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
tesekkürler güzel paylasim,ama bunun yalan oldugu ortaya cikti,biryerlerde okumustum. bulursam yazarim... yinede tesekkürler
ben yalan olduğunu sanmıyorum çeşitli yazılar evet çıktı aynı şey bursa içinde söylendi ama bursadakini biliyorum ve buna bezer tünellerin istanbulda olduğunuda biliyorum ama yine de sen bi kontrol et bence

Alt 24.09.07, 05:43   #4
deezigna
Herkonu.com Fanatik

Al***305;nt***305;:
Scorpio´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
ben yalan olduğunu sanmıyorum çeşitli yazılar evet çıktı aynı şey bursa içinde söylendi ama bursadakini biliyorum ve buna bezer tünellerin istanbulda olduğunuda biliyorum ama yine de sen bi kontrol et bence
tünellerin olduguna inanirim ve mutlaka vardir ama "insan boyunda böceklerle, farelerle filan doluymuş" gibi seyler pek inandirici gelmiyor ve mantikli düsünürsek o aklini kaybeden oglan orda yasiyormus ve o boyutta böcekler olsaydi bence o oglan orda degil baska bir yerde olurdu..

Alt 24.09.07, 05:46   #5
Scorpio
Banned

Al***305;nt***305;:
tünellerin olduguna inanirim ve mutlaka vardir ama "insan boyunda böceklerle, farelerle filan doluymuş" gibi seyler pek inandirici gelmiyor ve mantikli düsünürsek o aklini kaybeden oglan orda yasiyormus ve o boyutta böcekler olsaydi bence o oglan orda degil baska bir yerde olurdu..
ona bende inanmıyorum onlar indiana jons flimlerinde var yani yazan biraz abartmış bende bölmeden almak istedim yani istanbul gerçekten gizemli biyerdir onu düşünerek paylaşmak istedim

Alt 24.09.07, 05:49   #6
deezigna
Herkonu.com Fanatik

Al***305;nt***305;:
Scorpio´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
ona bende inanmıyorum onlar indiana jons flimlerinde var yani yazan biraz abartmış bende bölmeden almak istedim yani istanbul gerçekten gizemli biyerdir onu düşünerek paylaşmak istedim
paylasimin icin tekrar tesekkürler ama öyle hazine varsa gidip bi ariyalim yaaa

Alt 24.09.07, 06:47   #7
Scorpio
Banned

Al***305;nt***305;:
paylasimin icin tekrar tesekkürler ama öyle hazine varsa gidip bi ariyalim yaaa
öyle hazineler okadar çok ki bunu burda anlatmam mümkün değil

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil