Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 15.10.07, 19:14   #671
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Aslan'a yakışır!

Kulübümüz Türkiye'yi derinden sarsan terör saldırılarında şehit düşen askerlerimiz ve onların geride kalan ailelerine destek olmak için harekete geçti.

Yönetim kurulunun, Süper Lig'in 9. haftasında Ankaraspor'la pazar günü Ali Sami Yen Stadı'nda seyircisiz oynanacak olan maça sarı - kırmızılı takımın siyah formalarla çıkması kararını aldığı öğrenildi. Siyah formaların sezon başında Futbol Federasyonu'na tescil ettirilmesi nedeniyle resmi anlamda Galatasaray'ın önünde hiçbir engel bulunmuyor.Şehit ailelerinin yanı sıra terör örgütüyle mücadele eden silahlı kuvvetlerimize bu anlamlı davranışla destek verme düşüncesinde olan sarı - kırmızılı yönetimin ayrıca bugün yapılacak icra kurulu toplantısında önemli bir karar daha alması bekleniyor.

UEFA'da veya ligde
Yönetim kurulunun, UEFA Kupası'nda İsveç temsilcisi Helsingborg'la 8 Kasım Perşembe günü Ali Sami Yen'de yapılacak maçın hasılatını da şehit ailelerine bırakacağı bildirildi. Konuyla ilgili kesin kararını bugünkü icra kurulu toplantısında verecek olan yönetimin, Helsingborg maçı yerine, ligin 12. haftasında İstanbul'da Gençlerbirliği ile oynanacak karşılaşmanın hasılatını şehit ailelerine bırakma fikrini benimseyebileceği de vurgulandı.

Alt 16.10.07, 17:55   #672
Hasani
Uzman

Millizede Aslan

Milli duygularla bakılan milli maçlar Galatasaray'ın başına bu yıl dert oldu. A Milli Takım'ın eylül ayında oynadığı Malta maçında ciddi şekilde sakatlanan Arda Turan ve Sabri Sarıoğlu'ndan uzun süre yararlanamayan sarı-kırmızılı takım, bu kez Hakan Şükür'den gelen haberle sarsıldı. Ay-yıldızlı ekibin önceki gün yaptığı idmanda el ayası zarında zedelenme ve kanama belirlenen tecrübeli oyuncunun eli, hastanede koruma amacıyla atele alındı.

AY-YILDIZA FEDA OLSUN
Hakan Şükür'ün kesin durumunun ve Ankaraspor maçında oynayıp oynamayacağının takıma katıldıktan sonra kesinlik kaezanacak. Sarıkırmızılı takımda Malta maçında sakatlanan Arda, iki hafta sonra sahalara dönebilirken, Sabri ise hâlâ formasına kavuşamadı. Öte yandan G.Saraylı yöneticiler yaşanan tüm şanssızlıklara rağmen milli formanın her şeyden kutsal olduğunu belirterek, "Sakatlıklar nedeniyle Milli Takıma karşı olumsuz tavır almamız söz konusu olamaz" diye konuştular.

Alt 16.10.07, 17:56   #673
Hasani
Uzman

Anakonda göreve

"Forvette hangi ikili oynamalı?" anketinden yüzde 83 oranında 'Ümit&Nonda' yanıtı çıktı.

HAKAN-ÜMİT İKİNCİ
G.Saraylı taraftarlar takımın forvetinde Ümit Karan ile Nonda'yı görmek istediklerini belirttiler. 'galatasaray.com'un düzenlediği, "Sizce hangi ikili ilk 11'de forma giymeli?" anketine katılanların yüzde 82'si, "Ümit-Nonda" yanıtını verdi. 6 bin kişinin katıldığı ankette ikinci sırayı ise yüzde 9 oyla
"Hakan-Ümit" ikilisi aldı.

NONDA 3 GOL ATTI
En az oy ise yüzde 8'le "Hakan- Nonda" ikilisine çıktı. Sarı-kırmızılılar, böylece son iki maçta Shabani Nonda'yı yedek bırakan teknik direktör Feldkamp'a mesaj göndermiş oldu. Cimbom'un üç forvetinden Ümit Karan ligde 5 gol atarken, Hakan Şükür'ün 4, takıma sonradan katılan Nonda'nın ise 3 golü bulunuyor.

Alt 16.10.07, 17:58   #674
Hasani
Uzman

Yolcular

Ocak ayındaki ara transferde kadrosundaki eksik yerlere takviye yapmayı planlayan Galatasaray, bazı oyunculara da kapıyı göstermeye hazırlanıyor. Teknik direktör Feldkamp'ın isteği doğrultusunda forvet, savunma ve kaleye oyuncu arayan sarı-kırmızılı yönetimin; büyük ümitlerle alınan ancak takıma bile giremeyen Marcelo Carrusca ve aynı şekilde yetersiz bulunan İsmail Bouzid ile yollarını ayıracağı öğrenildi.

KALİTELİSİ GELECEK
Kalli'nin verdiği şansı da kullanamayan Carrusca'nın zararına da olsa satılacağı belirtilirken, Bouzid'in de gelecek yılın kadrosunda düşünülmediği ve talibi çıkarsa hemen gönderileceği ifade edildi. Halen bir yabancı alma hakkı olan yönetim, bu operasyonla kontenjanda 2- 3 kişilik yer açacak. G.Saray'ın hedefinin takımdaki tüm yabancıları kaliteli hale getirmek olduğu bildirildi.

Alt 16.10.07, 18:00   #675
Hasani
Uzman

G.Saray'ın Kuranyi planı

Müthiş transferler yaparak Ocak 2008'deki ara transfer dönemine de damgasını vurmaya hazırlanan Galatasaray, Schalke'nin ünlü yıldızı Kevin Kuranyi'de ısrarlı. Kuranyi'nin menajeri Wietmann ile temasa geçildi.

Kone parası Kuranyi'ye

Schalke 04'ün milli oyuncusu Kevin Kuranyi için girişimlerini sürdüren Cimbom, bu transferin kaynağını sponsorlardan bulacak. Yönetimin, sezon başında çok isteyip alamadığı PSV'li Kone için sağladığı parayı Kuranyi'nin transferinde kullanacağı öğrenildi. Seyrantepe Stadı'nın inşaatının başlaması ile maddi açıdan rahatlayacak olan Cimbom, Kuranyi için her fedakarlığı yapacak.

Alt 16.10.07, 18:01   #676
Hasani
Uzman

Sabri gün sayıyor

G.Saray'da Hakan Şükür gibi Milli Takımın Malta maçında sakatlanan ve bir ayı aşkın bir süredir sahalardan uzak kalan Sabri, takıma katılıyor. Genç yıldızın bu hafta koşulara başlayacağı, önümüzdeki haftadan itibaren ise takımla çalışmalara katılacağı öğrenildi.

Alt 16.10.07, 18:03   #677
Hasani
Uzman

Sudan ucuz yıldız: Barış

G.SARAY'DA bu sezon sergilediği futbolla takımın bankosu olan Barış Özbek, arkadaşlarının yanında komik denecek bir paraya oynuyor. Gurbetçi futbolcunun yıllık ücreti sadece 250 bin euro. Cimbom, Barış için Essen'e de 500 bin euro ödedi. Kalli'nin gözdesi Barış, Hasan'ı kulübeye yolladı.

Serkan Çalık: Sıra bende

BARIŞ ile birlikte Essen'den gelen Serkan Çalık, patlama sırasının kendisinde olduğunu söyledi. Genç oyuncu, "Barış'ın başarısı en çok beni sevindiriyor. Şans verilirse ben de en az onun kadar yararlı olurum" diye konuştu.

Alt 16.10.07, 18:06   #678
Hasani
Uzman

''Yarın çok önemli bir maçımız var''

Teknik direktörümüz Feldkamp, Türk ruhunu derinden hissediyor

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, (A) Milli Futbol Takımı'nın yarın Avrupa Şampiyonası eleme grubunda çok önemli bir maça çıkacağını belirterek, ''Yarın çok önemli bir maçımız var. Süper bir maç olmasını diliyorum'' dedi. Feldkamp, Galatasaray'ın bugünkü antrenmanı öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, milli takımın yarınki maçının önemine değindi. Alman teknik adam, ''Şu an bizim için en önemli konu milli takım. Yarın maçın süper olmasını diliyorum. O maçın heyecanı şimdiden beni bastı'' diye konuştu.

Milli takıma çok sayıda futbolcu gönderdiklerini, bu nedenle ligdeki Ankaraspor maçına yoğunlaşmakta zorlandıklarını ifade eden Feldkamp, şöyle konuştu: ''Ankaraspor maçını da düşünmemiz gerek. Bu maça yoğunlaşmaya çalışıyoruz, ama bu durumda biraz zorlanıyoruz. Milli takımda her türlü sorun olabilir. Bunları söylerken, futbolcuların sakatlanma olasılığından söz ediyorum, ama bu konuda bir endişem yok. Onlar üzerine düşen görevi yapsınlar. Yarın akşam süper bir maç olmasını temenni ediyorum. Futbolcularımız dönünce, Ankaraspor maçının hazırlıklarını hep birlikte sürdüreceğiz.''
Feldkamp, Ankaraspor maçının, seyircisiz oynayacakları son maç olacağını hatırlatarak, bu karşılaşmayı da önceki maçlar gibi kazanmak istediklerini söyledi.
''DENEYİMLİ FUTBOLCULAR, GENÇLERE DENEYİMLERİNİ AKTARMALI''
Feldkamp, takımdaki deneyimli futbolcuların gençlere tecrübelerini aktarabilecekleri bir ortam oluşturmaya çalıştıklarını kaydetti.
Bir basın mensubunun, takımdaki genç futbolcularla ilgili sorusuna, Feldkamp şu yanıtı verdi: ''Gençlerin yanında Lincoln, Hakan, Ayhan gibi tecrübeli oyuncularımız var. Deneyimli futbolcuların, gençlere tecrübelerini aktarmaları çok önemli. Bu nedenle, deneyimli futbolcuların, gençlere tecrübelerini aktarabilecekleri bir ortam hazırlamaya çalışıyoruz. Genç ve deneyimlilerin kaynaşması çok önemli. Sadece gençlerle oynasaydık, bugünkü durumda olamazdık. Önümüzdeki dönemde de genç ve deneyimli oyuncuların kaynaşmasına önem vereceğiz.''
''BU MAÇI BEKLİYORLARDIR''
Alman teknik adam, Ankaraspor maçında, kiralık verdikleri Emre, Necati ve Orhan'ın kendilerine karşı forma giyeceğini hatırlatarak, ''Bu maçı bekliyorlardır. İyi hazırlanacaklarını sanıyorum. Çok arzulu olacaklardır ve bu onların doğal hakları. Ben de öyle olmasını diliyorum. Onlarla yollarımızı ayırma kararımızı vermem gerekiyordu, yaptım. Şu anda kadromuzda bulunan futbolculara baktığımda, doğru karar verdiğimi görüyorum, ancak onlar da bulundukları takımda iyi performans gösterirlerse, önümüzdeki dönemde yine birlikte olabiliriz. Beklentim, onların iyi olmaları'' diye konuştu.
Feldkamp, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Emre, Necati ve Orhan zaten bizim sözleşmeli oyuncularımız. Dolayısıyla, onlarla karşılaşmamız normal. Takımlarının küme düşmesi ya da oradan ayrılmaları durumunda gelecekleri yer burası. Sürekli iyi oynarlarsa, ileride beraber olabiliriz. Onları performanslarından dolayı gönderdik. Bu performans iyiye giderse, geri dönerler. Sadece onlar için değil, kiralık verdiğimiz diğer oyuncular için de bu geçerli. Örneğin Uğur, geçen sezon Kayserispor'a kiralık gitti. Orada iyi performans gösterdi ve şimdi takımdaki yerini aldı. Futbolda profesyonellik budur.''
Bir gazetecinin, Necati'nin milli takıma alınmasıyla ilgili sorusunu, ''Bunu Fatih hocaya sorun'' diye yanıtlayan Feldkamp, ''İyi performans gösterdiği için olabilir mi?'' sorusuna ise, ''Onlar, Ankaraspor'a gittikten sonra takımlarının durumlarında pek değişiklik olmadı'' karşılığını verdi.

Alt 16.10.07, 18:08   #679
Hasani
Uzman

2. gurbetçi seferi!

Galatasaray'da ikinci gurbetçi harekâtı başladı... Sezon başında Almanya 2. Ligi temsilcisi Rot-Weiss Essen***8217;den Serkan Çalık ile Barış Özbek***8217;i transfer eden Sarı-Kırmızılılar, özellikle Barış***8217;tan beklenenin çok üstünde verim alınca, rotayı yeniden gurbete çevirdi. Cim Bom***8217;un bu kez hedefinde Unterhaching forması giyen Ümit Milli stoperimiz Ceyhun Gülselam ve Dortmund***8217;un sağ kanadında görev yapan Mehmet Akgün var. '

Maliyeti çok düşük

Ceyhun Gülselam, 20 yaşında ve 1.92 boyunda. Güçlü fiziğiyle dikkat çeken genç yetenek, hava hakimiyetinin yanı sıra top tekniğiyle de beğeni topluyor. Bu oyuncunun Aslan***8217;a maliyeti, Barış ve Serkan***8217;ınki kadar az olacak. Hedefteki diğer isim; Mehmet Akgün, Dortmund***8217;un hem as hem de 2. takımında oynuyor. 21 yaşında ve 1.79 boyundaki Akgün***8217;ün sözleşmesinin sezon sonunda biteceği dile getirildi.

Yabancı stoper arayışı

Yönetimin transfer harekâtı, gurbetçi oyuncularla sınırlı değil. Bouzid ve Servet***8217;in, performanslarıyla güven vermemesi, Kalli***8217;nin de raporuyla, idarecileri yabancı stoper arayışına itti. Kadroyu gençlerle takviye edecek olan Sarı-Kırmızılılar, Song***8217;un yanına tecrübeli bir savunma oyuncusu transfer etmeyi hedefliyor. Carrusca***8217;nın da gönderilmesiyle boşalacak yabancı kontenjanı bu şekilde değerlendirilecek.

Alt 16.10.07, 18:10   #680
Hasani
Uzman

Feldkamp Song'u bırakmadı!

Yönetim, son 2 sezonda Gerets***8217;le büyük sorunlar yaşayan Song***8217;un gönderilmesine karar vermiş, teknik direktör Feldkamp da, Kamerunlu***8217;nun isminin üzerine bir çizgi çekmişti. Ancak Kalli, kulüple yolları ayrılan diğer oyuncularda yaptığı gibi, Song***8217;un kamptaki performansını da yakından izledi. Hazırlık maçları sonrasında fikrini değiştiren Alman hoca, tecrübeli stoperin ne pahasına olursa olsun takımda kalmasını istediğini söyledi.
Beklentileri yanıltmadı
Song'un kalışının, hem yönetim hem de teknik heyet için son derece isabetli bir karar olduğu kısa zamanda ortaya çıktı. Bu sezon Sarı-Kırmızılı ekibin en istikrarlı ismi olarak dikkat çeken 31 yaşındaki futbolcu ile önümüzdeki günlerde yeni sözleşme yapılması düşünülüyor. Song, ***8220;Beni yakından tanıyanlar asla pes etmeyeceğimi iyi bilir. Galatasaray forması giymeyi gerçekten seviyorum. Futbolu burada bırakmayı düşünüyorum***8221; diye görüş bildirdi.

Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)

Seçenekler
Stil