Geri git   A-Z ye Herkonu > Genel Konular

Seçenekler Stil

Alt 15.11.07, 22:41   #11
lekker
O Artik Bizden

lekker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 0
Tesekkür almis 4 -> 3 Konu

Al***305;nt***305;:
ELisRa54´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
Masallah ben baya yaygin oldugunu tahmin ediyor ve bazi ulkeleride biliyordum.. fakat cogu Ülkeyi ilk kez okudum bu durumda...

Silahlar hakkinda sorular demissken, benim herzaman merak ettigim sey var.

Su an bizim Silah bakimindan kuvvetimizi nasil buluyorsun? Bir daha dogrusu büyük bir Ülke ile SavaSa girecek kadar iyi buluyormusun?

Bir de sormak istedigim bi Konu daha var .. Türkiyede Biyosavunma Programi var mi yoksa öyle bi calisma icersindeler mi? Dis ülkeden böyle bi calisma sunuldugunu duymustum. Turkiyenin ise kendi Biyosavunma Programi olusturacagina dair görusmeler yaptigini dogrular misin? Böyle bisey gündemde mi yoksa ben mi geride kalmissim
Günümüz dünyasında insanların biyo-saldırıya karşı en iyi ve belki de tek biyo-savunma seçeneği bağışıklık kazandırma olarak karşımıza çıkıyor. Bağışıklık kazandırmada en etkili çalışma aşı ve serum yoluyla yapılabiliyor. Ve biz bu konuda yabancılara bağımlıyız. Uluslararası ilaç üreticileri, yerli firmaların önünü keserken, Türkiye***8217;de açılan ihalelere tam anlamıyla ambargo koymuş durumdalar.

suan silah bakimindan bulundugumuz bölge ve cografyaya göre cok iyi durumdayiz diyebilirim ama hava savunma sistemlerinde baya bir acigimiz var bunuda yakinda halledecez insallah rusyadan s300 yada s400 füzelerini aldikmi cok saglam olacaz büyük bir ülke ile savasa girecek olursak ne olur kisa ve öz cevap vereyim cok kayip veririz ama bir o kadarda kayip verdiririz ama akli basinda hic bir ülkenin türkiye topraklarina asker cikarabilecek kadar cesur olabilecegini sanmiyorum bak amerika iraka girdi ne hala düstü suanda 3000 ila 6000 arasinda ölü 20 000 üzerinde cogu sakat olmak üzere yaralisi var düsün türkiye de olsa ne olurdu eger istesek suanda iraka girer ordaki amerikan askerlerini rahatlikla yenebiliriz
Offline   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil