Geri git   A-Z ye Herkonu > Duyurular-Kampanya-Kutlama

Seçenekler Stil

Alt 27.09.07, 22:22   #31
cimcime68
Herseyden Haberi Var

cimcime68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 195
Tesekkür almis 441 -> 197 Konu

arkadaslar 300e yakin kisi ziyaret etmis sadce 30 mesaj vat lutfen duyarli olalim..

...Laf olsun diye konuşmuyorum konuşuyorum laf oluyor!!!......
HaKeDeNe +Tesekur DiLeNeNe DeĞiL!
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 27.09.07, 22:32   #32
dost
Herseyden Haberi Var

dost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 232
Tesekkür almis 1.405 -> 462 Konu

Al***305;nt***305;:
cimcime68´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
DOST guzel kardesim yeni bi konu acalim ama o konuya kimse mesaj yazmasin yani destekliyom harika bi fikir guzel soyle olsun boyle olsun diye degil onu bu konuda tartisalima am acicamiz konuda kiim nedakdra cuz aliyo onu yazsin ilk kisi mesela ben ilk sayfadan 100 sayfaya kadar aliyom ataki bendne sonraki cuzu alsin onun altindaki sadce alti cuz rakamini yazsinki anlasilir olsun burda baya karisik olur icinden cikmayiz..onumuze bi bucuk hafta bu zaman icinerisinde bi degerlindirme yapa bilirz 10gun ibadetimizede ederiz kadri gecesi ramazanin bi gecsi bi saatimizi hatime indirip dua etcez bu paylasim formudur bundan gercek paylasim olmaz..ne dersin kardesim oyle bi konu acip alicamiz cuzleri ekliyelimi yoksa burdanmi haledelim..gunduzleri calistigim icin pek ilgilenmiyom ikigun pek ilgilenmiycem ama insallah haftaya herseyi ayarliycaz,,haydi herkonuuu bekliyoz birlikten kuvet dogar..
Karısıklık olmaz..sayı bellı 30 tamamlanacak..alınan bellı..sırayla yazılınca sorun olmaz..Cuzlerı alanları sımdılık burada alsınlar..bu konunun devamında yazılır..bence gerek yok baska konuya..yanı amac hep beraber herkonu olarak kadır gecesıne bır hatım yapabılmek..herkes ne okuyacagını bıldıkten sonra gerek yok ..

..Cüz ALanLar..

Cimcime=5 cüz..(100 sayfa bes cuz eder..Yanı ılk bes cuz sızın..)
...........=6-7 cüz..(Alındı)..
Simha =8. cüz(Alındı)..
Betulkevser=9-10-11-12-13(Alındı)..

yanı su lısteyi bu konunun devamında yazılır ara ara..yeterkı okunsun okunduktan sonra hersekılde olur..benım fıkrım tabı..

Alt 27.09.07, 22:35   #33
dost
Herseyden Haberi Var

Al***305;nt***305;:
cimcime68´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
ben arapca okumasini bilmiyom bugune kadar hep turkce okudum tukce okuya bilirm demi cunku turkce anliyom arapca bilmiyom o yuzden turkce okuycami dedim..
Hatımde turkce mealı degılse ve bılmıyosanız olur..Arapcayı turkceden okuyacaksınız dımı..Meal degıl yanı

Alt 27.09.07, 22:37   #34
cimcime68
Herseyden Haberi Var

Al***305;nt***305;:
dost´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
Karısıklık olmaz..sayı bellı 30 tamamlanacak..alınan bellı..sırayla yazılınca sorun olmaz..Cuzlerı alanları sımdılık burada alsınlar..bu konunun devamında yazılır..bence gerek yok baska konuya..yanı amac hep beraber herkonu olarak kadır gecesıne bır hatım yapabılmek..herkes ne okuyacagını bıldıkten sonra gerek yok ..

..Cüz ALanLar..

Cimcime=5 cüz..(100 sayfa bes cuz eder..Yanı ılk bes cuz sızın..)
...........=6-7 cüz..(Alındı)..
Simha =8. cüz(Alındı)..
Betulkevser=9-10-11-12-13(Alındı)..

yanı su lısteyi bu konunun devamında yazılır ara ara..yeterkı okunsun okunduktan sonra hersekılde olur..benım fıkrım tabı..
ilgin icin cok tesekur ederim ilgilendigin icinde ALLAH razi olsun kardesim..boyle guzel oldu evet kim nekadar aliyo buyuk cogunlugu alindi zati az kaldi sayilir cok azzzz yalinizkurt nerdesin alsana sende cuz hadi arakdaslar az kaldiiiii ama tamamlancam eminim onumuzde zamanimiz var hersey icin sagol dost sen olmasan bukadar boyle bsiey olmazdi..

Alt 27.09.07, 22:39   #35
cimcime68
Herseyden Haberi Var

Al***305;nt***305;:
Hatımde turkce mealı degılse ve bılmıyosanız olur..Arapcayı turkceden okuyacaksınız dımı..Meal degıl yanı
bendeki meal herhalde tukce aziyo hem arapca okumaktansa mail okumak olur diye biliyom..

Alt 27.09.07, 22:48   #36
dost
Herseyden Haberi Var

Hmm..Mealdekı kastım su..Dıyelım Fatıhayı okuyoruz..Nedır dua..Arabcası..Elhamdurıllahırabbıl alemın errahmannırrahım devam edıyo..Meal dedıgınız eger arapcası gıbıyse yanı yıne turkceden okuyosunuz ama arabca gıbyse olur..Ama şöyleyse Hamd Alemlerın Rabbı Olan...Dıye devam eıdyosa..O mealle meal hatmı yapmıs olursunuz..Yanı manasını okumus olursunuz..Mealdekı kastınız hangısı bunlardan?

Alt 27.09.07, 22:51   #37
cimcime68
Herseyden Haberi Var

Al***305;nt***305;:
Hmm..Mealdekı kastım su..Dıyelım Fatıhayı okuyoruz..Nedır dua..Arabcası..Elhamdurıllahırabbıl alemın errahmannırrahım devam edıyo..Meal dedıgınız eger arapcası gıbıyse yanı yıne turkceden okuyosunuz ama arabca gıbyse olur..Ama şöyleyse Hamd Alemlerın Rabbı Olan...Dıye devam eıdyosa..O mealle meal hatmı yapmıs olursunuz..Yanı manasını okumus olursunuz..Mealdekı kastınız hangısı bunlardan?
Hamd Alemlerin Rabbi.. bu bendeki diyeri benden yok bendeki bu olmazmi bu ben devamali bunu okuyom..diyeri bendne yok sadece yasini serif var..arapca tukcesi..

Alt 27.09.07, 22:58   #38
dost
Herseyden Haberi Var

Hmmm..normal hatme gırmez..Meal hatmı..Arastırayım ama ozaman meal hatmı olmus olur..Nette var arapcayı turkceden arapca gıbı okunan sıteler..yada dıger sekılde temın etmek gerek..O meal hatmıne gırer yani..

Alt 27.09.07, 23:01   #39
cimcime68
Herseyden Haberi Var

Al***305;nt***305;:
Hmmm..normal hatme gırmez..Meal hatmı..Arastırayım ama ozaman meal hatmı olmus olur..Nette var arapcayı turkceden arapca gıbı okunan sıteler..yada dıger sekılde temın etmek gerek..O meal hatmıne gırer yani..
sorun deil interneten bulur oyle okurum bildigin site varsa bana link yoluya bilirmisin burda bulmam zor ama yinede arasitcam arkadaslardan ama neten bulur oyle okuya bilirim benim icin sorun olmaz okumayi cok istiyom cunku..

Alt 27.09.07, 23:05   #40
SkorP
Site Admin

SkorP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür almis 160 -> 70 Konu

cimcime internette gerekli cuzlari buluruz o sorun degil.
düsünce gercekten cok güzel,
katilimin bukadar olmasi bile beni cok sevindirdi.

fikir teski dah aöncelerden gelseydi, son gunler surda bunu bu bir kac güne sIkIstirmak cok zor arkadaslar.
kadir gecesine dair bir gece ayarliyacagiz radyomuzda ilahiler calincak kuran okumak isteyen olursa kurani kerim okur ama bu hatim isini ben derimki, birdahaki seneye birakalim, organizesini kendim üstleniyorum ramazan ayi boyunca her gece radyomuzda kuran okumak isteyenlerden bir kisi bir cuz okusun, geri kalanlar da evlerinde radyo basinda takip ede bilirler, böylelikle kadir gecesinde, okuyan ve takip edenler olark kuran i hatim etmis oluruz ve kadir gecesinde duamizi bile yapariz.
yani burdaki camilerde hocalar okur ve geri kalan kisim takip ediyor yani onu internet uzerinden niye yapamiyalimki?
bu konu hakkinda ben burdaki hocalara danisacagim olurmu olmazmi gerekli bilgileri alacagim tabiki.
bence seneye guzel bir hazirlik olsun, simdiden cuz almak isteyenler varsa alsinlar derim,
ben bu is icin dost arkadasimizi secmistim sitedeki islerle cuz alimlariyla ilgilenir diye kendisiyle daha konusmadim ama o yapar insallah.
ramazan yaklastiginda tüm okumak isteyenlere radyo ya nasil baglanciklarini anlatip ögretecegiz.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil