Geri git   A-Z ye Herkonu > Politika-Ekonomi

Anketimiz: Üniversitelerde Türban Yasağı Kalksın mı?
Evet.Yasak Kalksın 43 70,49%
Hayır.Yasak Devam etsin 18 29,51%
Katılımcı sayısı: 61. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Stil

Alt 10.02.08, 15:38   #51
masal_1
Site Ondan Sorulur

masal_1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 58
Tesekkür almis 175 -> 4.294.967.280 Konu

Tesettür bir ambalaj, bir kabuk değerlerin saklanması için.... Siz hiç mücevherlerin rastgele yerlere atıldığını gördünüz mü?....Sahibinin mekanında bile kilitler içinde,kimsenin görüp iştahını kabartmayan, elinin uzatılamayacağı yerlerde saklıdır mücevherler....
İffet, o çelik kasaların içinde saklı tutulan mücevherlerden, paralardan daha mı anlamsız?.....
Ya hepsinin gözleri sana görmeden baktı....
Tesekkür edenler:
dioskuri (12.02.08)

Alt 12.02.08, 02:04   #52
muratgurbuz
Herkonu.com Fanatik

muratgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 134
Tesekkür almis 148 -> 59 Konu
Exclamation

Al***305;nt***305;:
masal_1´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
Tesettür bir ambalaj, bir kabuk değerlerin saklanması için.... Siz hiç mücevherlerin rastgele yerlere atıldığını gördünüz mü?....Sahibinin mekanında bile kilitler içinde,kimsenin görüp iştahını kabartmayan, elinin uzatılamayacağı yerlerde saklıdır mücevherler....
İffet, o çelik kasaların içinde saklı tutulan mücevherlerden, paralardan daha mı anlamsız?.....
cevher kılda değil,yürekte olur..görüyoruz cevherleri,üst Mekke alt Paris.imam hatip lisesi 1. sınıf öğrencileri ağızlarında sakız ellerinde cep telefonu önlerinde msn kameralar açık,açık olmasına açık da o kamera kadar gözü açık değil bu halkın.mesele başörütüsü falan değil,açın artık kameraları..

Alt 12.02.08, 02:21   #53
Korkuut
O Artik Bizden

Korkuut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 37
Tesekkür almis 12 -> 8 Konu

Al***305;nt***305;:
muratgurbuz´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
cevher kılda değil,yürekte olur..görüyoruz cevherleri,üst Mekke alt Paris.imam hatip lisesi 1. sınıf öğrencileri ağızlarında sakız ellerinde cep telefonu önlerinde msn kameralar açık,açık olmasına açık da o kamera kadar gözü açık değil bu halkın.mesele başörütüsü falan değil,açın artık kameraları..

sizce saci acik Bayanlarmi daha cazip yoksa kapali bayanlarmi? Tabikide acik bayanlar,tesettürde insanlari kötü düsünmekten men etmek icindir, mantikli bi sekilde düsünürsek zaten anlasilir bu durum, aslinda Tartismaya bile gerek yok , kalb temiz olcak tabi oda dinimizin emri oldugu gibi basörtsüde dinimizin emri , sizler neye dayanarak kendi dininizin emrini kabul etmiyorsunuz ? Yoksa bizim bilmedigimiz yeni bayetlermi indide basörtusunu kabul etmiyorsunuz ?

Alt 12.02.08, 07:21   #54
seher3
O Artik Bizden

seher3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 6
Tesekkür almis 5 -> 3 Konu

türban takanların nerdeyse hepsi diyorlar ki;
Laiklik başörtü takmaklamı gidior...

benden direk yanıt;;

türbana karşıyım..başörtüsü serbestliğinden korkuyorum..iran gibi bir ülkede yaşamak istemiyorum..örtülü olmadığım için insanların beni insan sınıfından çıkarmasını istemiyorum.. yasa yargı sürecindeyken ülke ikiye bölündü..diyorsunuz ki laiklik başörtüsünün örtünmesiyle mi elden gidecek...

EVET

EVET

EVET

hatta gidecek değil..gitti bile..yakalayana aşk olsun..hala anlamıyorsunuz değil mi..bu parti anti-laikçi sistemin çarklarını döndüren en büyük ve tek parti..

sevmiyor beni..

sevmiyor bizi

ama

seviyor sizi...

neden çünki başınız örtülü..

bu ülkenin öncelikli olarak halledilmesi gereken tek gerçeği tek gündemi TÜRBAN' mı yoksa türbanla sadece sizlerin ve sizler gibilerinin dışında örtmek istedikleri bazı gerçekler mi var??

gerçekçi olun biraz..Ülke kurulurken laik devlet düzenini esas aldı..baş örtüsüne bişey dendiği yok benim annem de zamanında başını örterdi,benim babaannem de örtülü bir kadındı ama çarşaflı değildi..ama türbanlı değildi..türban ne demek yaa..üniversitelerde..kamu kuruluşlarında türbanlı ne demek..bunun sonu çarşafla biter ülkemiz iranı sollayıp geride bırakır demedi demeyin..kılık kıyafet özgürlüğü ardına saklanmışsınız gidiyorsunuz..çok komiksiniz..mesele özgürlükse eğer;;

gene türbanlıların birçoğu diyor ki;;

Ben Laik bir Ülkede başörtülü okumak ve çalışmak istiyorum..

eyvallah bir dediğim yok..o zaman benim de bir kaç isteğim var..laik bir ülke de özgürlük adına..kılık kıyafet konusunda değil..nedir bilmek ister misiniz

- bu ülkenin 301 gerçeği var..düşünce özgürlüğü niye halledilmedi..

- bu ülkede alevilerin cem evlerimiz ibadethane sayılsın başlığı altında hak talebi var,,bu niye halledilmedi

- bu ülkede din dersi zorunlu olmasın diye insanların özgürce tercih hakkı var olması gerekiyordu,,bu niye halledilmiyo insanlar tutup avrupa insan hakları mahkemesine kadar yol alıyo

NEDEN

NEDEN

NEDEN

Senin başındaki türbandan çok mu önemsiz bu saydıklarım..yoksa devlet senin türbanın için harıl harıl çalışıyo da bunlara ayıracak vakti mi yok..

kaldırın o türbanı..kafalarınızdan değil beyninizin üzerinden..görün artık gerçekleri gerçeklerin tadında..

bu ülke insanlarının hakkı ise özgürlük,,özgürce verilmesi gerekiyor her bireye..!!!

SEN HİÇ ATEŞTE SEMAHA DÖNDÜN MÜ?
BİZ ATEŞTE SEMAHA DÖNDÜK
GEREKİRSE GENE DÖNERİZ
Tesekkür edenler:
dilba80 (15.02.08)

Alt 12.02.08, 08:58   #55
baLLgozLu
Herkonu.com Fanatik

baLLgozLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 53
Tesekkür almis 53 -> 4.294.967.283 Konu

Al***305;nt***305;:
seher3´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster

benden direk yanıt;;

türbana karşıyım..başörtüsü serbestliğinden korkuyorum..iran gibi bir ülkede yaşamak istemiyorum..örtülü olmadığım için insanların beni insan sınıfından çıkarmasını istemiyorum.. yasa yargı sürecindeyken ülke ikiye bölündü..diyorsunuz ki laiklik başörtüsünün örtünmesiyle mi elden gidecek...

EVET

EVET

EVET

hatta gidecek değil..gitti bile..yakalayana aşk olsun..hala anlamıyorsunuz değil mi..bu parti anti-laikçi sistemin çarklarını döndüren en büyük ve tek parti..

sevmiyor beni..

sevmiyor bizi

ama

seviyor sizi...

bu ülkenin öncelikli olarak halledilmesi gereken tek gerçeği tek gündemi TÜRBAN' mı yoksa türbanla sadece sizlerin ve sizler gibilerinin dışında örtmek istedikleri bazı gerçekler mi var??

gerçekçi olun biraz..Ülke kurulurken laik devlet düzenini esas aldı..baş örtüsüne bişey dendiği yok benim annem de zamanında başını örterdi,benim babaannem de örtülü bir kadındı ama çarşaflı değildi..ama türbanlı değildi..türban ne demek yaa..üniversitelerde..kamu kuruluşlarında türbanlı ne demek..bunun sonu çarşafla biter ülkemiz iranı sollayıp geride bırakır demedi demeyin..kılık kıyafet özgürlüğü ardına saklanmışsınız gidiyorsunuz..çok komiksiniz..mesele özgürlükse eğer;;

eyvallah bir dediğim yok..o zaman benim de bir kaç isteğim var..laik bir ülke de özgürlük adına..kılık kıyafet konusunda değil..nedir bilmek ister misiniz

- bu ülkede alevilerin cem evlerimiz ibadethane sayılsın başlığı altında hak talebi var,,bu niye halledilmedi

- bu ülkede din dersi zorunlu olmasın diye insanların özgürce tercih hakkı var olması gerekiyordu,,bu niye halledilmiyo insanlar tutup avrupa insan hakları mahkemesine kadar yol alıyo

NEDEN

NEDEN

NEDEN

Senin başındaki türbandan çok mu önemsiz bu saydıklarım..yoksa devlet senin türbanın için harıl harıl çalışıyo da bunlara ayıracak vakti mi yok..

kaldırın o türbanı..kafalarınızdan değil beyninizin üzerinden..görün artık gerçekleri gerçeklerin tadında..

bu ülke insanlarının hakkı ise özgürlük,,özgürce verilmesi gerekiyor her bireye..!!!
Oiiy canım benim yaa nelerden korkuyomuş kızım senin kafayı aceylemi yıkadılar ne güzel söylüyposun korkuyorum müslüman insandan kimseye zarar gelmez bunu bil bi kere kimseye eziyet etmez sizin gibi kimsenin hakkında kötü konuşmaz ve senide ilgilendirmez Allah!ın iziniyle kalkacak başka yolu yok kardeşim sen tasa etme korkma o kadar yanında olan insanlardan kork yeter bi gün oluır anlarsın başörtüsü nedir diye sen sadece bi bez olarak görüyorsun ama bizim gibler yani ben benim canım olarak görüyorum ve benim canıma örtümee laf atanlarıda istemeyenlerinde canını yakarım akıllı konuş kardeşim.

Alt 12.02.08, 09:08   #56
mercury
O Artik Bizden

mercury - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 8
Tesekkür almis 3 -> 3 Konu

Al***305;nt***305;:
baLLgozLu´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
Oiiy canım benim yaa nelerden korkuyomuş kızım senin kafayı aceylemi yıkadılar ne güzel söylüyposun korkuyorum müslüman insandan kimseye zarar gelmez bunu bil bi kere kimseye eziyet etmez sizin gibi kimsenin hakkında kötü konuşmaz ve senide ilgilendirmez Allah!ın iziniyle kalkacak başka yolu yok kardeşim sen tasa etme korkma o kadar yanında olan insanlardan kork yeter bi gün oluır anlarsın başörtüsü nedir diye sen sadece bi bez olarak görüyorsun ama bizim gibler yani ben benim canım olarak görüyorum ve benim canıma örtümee laf atanlarıda istemeyenlerinde canını yakarım akıllı konuş kardeşim.
Önce sen konuşmayı öğren bence kardeşim burdaki bi kaç bayan arkadaşa sevimli görüncem diye çizgiyi aşma.Eğer herkes istediğini yazmayacaksa sadece türbana destek verenler yazı yazabilecekse konu hakkında konun başına hahuer arkadaş derdi karşı olanlar fikir beyan etmesin diye.Türban yasağı kalktı kalcakacak bişey demiyo kimse alın hayrını görün bugünlerde olmasada ilerde mutlaka göreceksiniz zaten bu yasanın neler götürdüğünü. Yazılan paylasımlara karşı çıkacağına(alıntı yapacağına)fikirlerini yaz karşıda olsa okur ve saygı gösterirler merak etme karizmanda gitmez bölece aa ne akıllı derler nelerde üretebiliyor

Alt 12.02.08, 09:11   #57
mercury
O Artik Bizden

mercury - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 8
Tesekkür almis 3 -> 3 Konu

Al***305;nt***305;:
baLLgozLu´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
Ayrıca yazıyı yazan arkadaş eminim sen kadar müslüman cem evi konusu gectiğine görede alevi.Yoksa sen alevileri müslüman deilmi sanıyosun?

Alt 12.02.08, 10:05   #58
dioskuri
O Artik Bizden

dioskuri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 27
Tesekkür almis 8 -> 6 Konu

naptınızz arkadslar,türban takan takmayan yıllardır içiçe yasadı bu ülkede,kim kimden neden korkuyo,laikliğin gittiği felan yok bi relax...

isteyen takar isteyen çıplak gezer bu ülkede neredeyse çıplak gezen ablalara bişe denmiosa,bırakın türban takan ablalarda rahat rahat geszin..ne iranı yaaa,lütfen arkadslar aklın yolu bir...

bu sitede bu konular defalarca tartısıldı,biras daha saygılı davranın birbirinize,lütfennn...
Kafirin verdiği poza bak hele

Alt 12.02.08, 12:40   #59
perihan
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 59
Tesekkür almis 88 -> 4.294.967.069 Konu

Al***305;nt***305;:
seher3´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster

benden direk yanıt;;

EVET

EVET

EVET

sevmiyor beni..

sevmiyor bizi

ama

seviyor sizi...

NEDEN

NEDEN

NEDEN

arkadasim burda cem evleri degil türbani tartisiyoruz lütfen konu basliklarini iyi okuyalim. o bahsettigin sorun baska bir sorun bunun icin ayri bir konu acman daha yerinde olur. Yine ekliyorum neden korkuyorsunuz basörtüsünden bir söyleyin ya gercekten cok merak ediyorum. Aslinda hersey ortada burda tartisma yaratmak istemiyorum.

Alt 12.02.08, 13:33   #60
baLLgozLu
Herkonu.com Fanatik

baLLgozLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 53
Tesekkür almis 53 -> 4.294.967.283 Konu

Al***305;nt***305;:
mercury´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
Ayrıca yazıyı yazan arkadaş eminim sen kadar müslüman cem evi konusu gectiğine görede alevi.Yoksa sen alevileri müslüman deilmi sanıyosun?
Kardeşim boşuna savunma türban yasağı kalkıcak o kadar varmı bi diceğiniz..

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil