Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

G.Saray'ı Allah korumuş
Alt 01.10.07, 22:15   #421
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu
Standart G.Saray'ı Allah korumuş

G.Saray'ı Allah korumuş

Kongo'lu, 3. golünü Beşiktaş ağlarına gönderirken, G.Saray'ın 15 milyon ödemeye hazır olduğu Kone, Sevilla'da 1 gol atabildi

Piyango vurdu

Kongo'lu, 3. golünü Beşiktaş ağlarına gönderirken, G.Saray'ın 15 milyon ***8364; ödemeye hazır olduğu Kone, Sevilla'da 1 gol atabildi.

Galatasaray turnayı gözünden vurdu. Necati'nin gönderilmesinin ardından golcü arayışına giren sarı-kırmızılılar, özellikle ünlü oyuncu Kone üzerinde durmuş ve bu futbolcuyu transfer edebilmek için 15 milyon euro'yu gözden çıkarmıştı. Ancak Kone, İstanbul'a gelmek istememişti. Ünlü bir isim beklerken, transfer edilen Nonda, önceleri hayal kırıklığı yaratsa sürede kendisine yer açmayı başardı.

da takım da kısa
DÖRT KÖŞE OLDULAR
Roma'dan 500 bin euro'ya alınan Kongo'lu, kale önünde soğukkanlı tavırları, sert şutları ile dikkat çekerken, Konya (2) ve Beşiktaş'a attığı gollerle yıldızlaştı. Sevilla'nın 12 milyon euro'ya aldığı Kone ise 3 maçta, sadece 1 gol atabildi. Sarı-kırmızılılar şimdi hem paralarının cebinde kalması, hem de iyi bir oyuncu kazanmış olmanın keyfini yaşıyor
Alt 01.10.07, 22:17   #422
Hasani
Uzman

Standart Sion delirmiş

Sion delirmiş

"İstanbul***8217;da sahaya en ufak bir şey atılırsa takımı çekerim. G.Saray tur için her türlü pisliği yapar".

LE MATİN'E KONUŞTU
G.Saray'ın perşembe günü UEFA 1. tur rövanş maçında konuk edeceği Sion'da inanılmaz bir paranoya var. İsviçre ekibinin başkanı Constantin, sarı kırmızılıların turu geçmek için her türlü pisliğe başvuracağını, ancak kendilerinin de buna karşı önlemler aldıklarını söyledi. İsviçre'nin Le Matin gazetesine
konuşan Constantin, özetle şunları söyledi:

GAZ KONTROLÜ!
"Maçta sahaya bir şey atılırsa takımı hemen çekeceğim. Zehirlenmeye karşı yemeklerimizi İsviçre'den götüreceğiz. Otelde su bile içmeyeceğiz. Soyunma odasında gaz kontrolü yapacağız. UEFA'ya 'bizi koruyun' dedik. Otelin iki katını kapatacağız. Oraya yabancı kimse giremeyecek. İsviçre konsolosluğu da önlemlerini alacak. Bu söylediklerim abartı değil."
Alt 01.10.07, 22:20   #423
Hasani
Uzman

Standart Arda'nın dönüşü

Arda'nın dönüşü

İki golde de başrolde yer alan yıldız oyuncu, tatil kaçamağı ve bar macerasını unutturdu.

SÜREKLİ İNİŞTEYDİ
G.Saray, Arda'nın geri dönüşünü kutluyor. Derbide iki golün de hazırlayıcısı olan genç yıldız, yeniden göze girdi. Geçen sezon büyük çıkış yapan oyuncu, tatil kaçamağı ve Bursa maçı öncesi bara gitmesi ile tepki çekerken, futboluyla da inişe geçmişti.

LİNCOLN'Ü ARATMADI
Lincoln'ün kadro dışı kalması ile Arda'ya piyango vurdu. Derbide onbirde forma giyen milli futbolcu, ilk golü hazırlarken, yaptırdığı penaltı ile de galibiyetin mimarı oldu. Futboluyla eski günlerden kesitler sunan Arda'yı Kalli de özel olarak
tebrik etti.
Alt 01.10.07, 22:22   #424
Hasani
Uzman

Standart Hakan Şükür: "Kalli haklı"

Hakan Şükür: "Kalli haklı"

Feldkamp'ın Lincoln ile birlikte kadrodışı bıraktığı futbolcumuz Hakan Şükür, karara saygılı olduğunu söyledi

Galatasaray'da derbi maç öncesi Lincoln ile birlikte Feldkamp tarafından kadro dışı bırakılan Hakan Şükür Lig TV'de Futbol Gündemi adlı programa telefon bağlantısıyla katıldı ve gündemi meşgul eden konu ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Hakan Şükür programda spor yazarı Atilla Gökçe'nin bir ifadesinin kendisini rahatsız ettiği için yayın katıldığını söylerek, "Gündeme düşmek istemesem de böyle olaylarla gündeme geliyorum. Ben artık futboldan zevk almak için iyi oynamak istiyorum, Allah'ın sevgili kuluyum demek ki bunlar başıma geliyor. Atilla Gökçe tarafından, Feldkamp'a karşı cephe oluşturduğum, Ersun Yanal'a da aynı şeyi yaptığım söyleniyor. Atilla Abi'ye bu anlamda katılmıyorum. Kadro dışı kalan bir futbolcuya kimse inanmak istemiyor, hep bunun altında bir sebep aranıyor.

Lincoln gece kulübüne gitti, benim de kızdığım söyleniyor, böyle birşey yok. Ayrıca Lincoln gece kulübüne gitseydi de kızardım. Kızımın kampa gelmemesi kuralı varsa, ceza almam normal ama ben hocaya bundan dolayı ceza almamam gerektiğini söyledim, bunu başka şekilde halledebileceğimiz söyledim ancak kendisi böyle uygun gördü. Ben böyle bir kuralı bilmiyordum. Ben bu cezaya ve hocama saygı gösterdim. Benim için bu olay kapandı. Hocamız haklıdır. Dün antrenman esnasında hoca ile toplantıdaydım, bu nedenle antrenmana çıkmadım, antrenmana çıkmama gibi bir durum söz konusu değil. Şunu da söyleyeyim, bu olay beni çok üzdü ve kırdı."
Lincoln ayrılmak istemiş!
Şükür sözlerini şöyle sürdürdü: "Kızım ve eşim bu olaylardan çok etkilendi, bayanların ve çocukların bu olaylarda duyguları çok daha yoğun oluyor. Bugün Milliyet Gazetesi'nde bir haber çıktı, bu haber tamamen doğruydu. Ben bu olayda hocamı kabahatli görmüyorum ancak bu olayın bu şekilde olmasına çok üzüldüm. Burda kimsenin suçu yok. Ben kadro dışı kalmayı hakettiğimi düşünmüyorum, ben hayatımda ilk kez 23'te yattım, sırf kızım geldiği için. Ancak kuralda buysa buna birşey diyemem."
Lincoln'ün takımdan ayrılacağı söyleniyor, bunu senin engellediğin söyleniyor sorusuna ise Hakan Şükür şu cevabı verdi: "Bu konu kısmen doğru. Lincoln bana, sen ne yaparsan ben de onu yapacağım dedi. Ben de boşver biz işimizi yapalım dedim ve maçı birlikte izlemeye gittik. Ben Lincoln'ün akrabaları ile o gece oturduğunu görmedim."
İdmana çıkacak...
Şükür kızının kampa gelmek istemesiyle ilgili olarak, "Kızım akşam televizyonda Alex'i çocuğu ile birlikte görmüş, beni aradı ve ağlıyordu, ben de evim çok yakın olduğu için çıktım ve kızımı alıp tesislere geri döndüm. Bu olayın bu boyutlara geleceğini düşünmemiştim. Geçen senelerde hep kızım ile kamplarda kalıyordum. Adnan Sezgin ile görüşeceğim, bu konular hakkında. Bu akşam antrenmana kısmetse çıkacağım. Bu iş tamamen kapanmıştır, bu spekülesyonlar iyi gidişimizi engellemeye yönelik diye düşünüyorum. " dedi.
Hakan Şükür, Sion maçı ile ilgili olarak ise: "Sion, bizim favori olmamızdan ilk maçta faydalandı, iyi bir kadroları var, hücuma iyi çıkıyorlar. Bizim hedeflerimiz var, turu geçecek bir sonuç alacağımıza inanıyorum. Müthiş bir taraftar desteğimiz olacağanı düşünüyorum, onların Ali Sami Yen'den mutlu ayrılmaları için elimizden geleceğini yapıyorum." ifadelerini kullandı.
Alt 01.10.07, 22:24   #425
Hasani
Uzman

Standart Lincoln ve H.Şükür idmanda

Lincoln ve H.Şükür idmanda

Galatasaray'da Beşiktaş derbisi öncesinde maçın kadrosundan çıkarılan Hakan ve Lincoln bu akşamki antrenmana çıktılar. İki yıldız oyuncu da Sion maçının hazırlıklarına katılırken, Sportif A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin konu ile ilgili bir açıklama daha yaptı.

Sezgin, Florya'daki tesislerde yaptığı konuşmada, "Galip geldiğimiz maçtan sonra maçla ilgili konuşmak isterdik. Bu mesele sizin gündeminizde birinci sırada. Olay yaşandı ve bitti ve kararı da verildi. Şu anda antrenmandalar, önümüzdeki Sion maçına konsantre olup, kazanmayı amaçlıyoruz. Kaliteli bir kadromuz var. Bu iki arkadaşımız da bizim için çok önemli. Çeşitli spekülasyonlar yaratılıyor. Bu olay sadece bizim açıkladığımız gibidir ve bitmiştir. Biz artık meseleye kapattık, lütfen medya da kapatsın...Hata yapmak için hata yapmadılar. Masum bir ihmal söz konusuydu. Bu suç değil. Hakan buraya yıllarını vermiş bir oyuncu. Hepiniz artık sadece Sion maçını düşünüyoruz. Olay ile ilgilili güvenlikçilerin de soruşturması sürüyor" dedi.
Adnan Sezgin, Sion Başkanı Christian Constantin'in "İstanbul'a gelmekten korkuyoruz, zehirlenebiliriz" şeklindeki açıklamaları hakkındaki ise "Maksadını aşmıştır. Bizi orada oynadığmız maçta çok iyi karşıladılar, çok iyi misafirperverlik örneği gösterdiler. Biz de onlara aynı şekilde karşılık vereceğiz. Çok iyi ağırlayacağız. Ama Sion başkanı ne amaçla bunları söyledi. Bunları anlayamadık. Galatasaray takımı da seyircisi de bu tür maçları çok oynamıştır. Seyircimiz takımını destekleyip, rakibe karşı da centilmence bir tavır içinde olacaktır" şeklinde konuştu.

Alt 02.10.07, 17:32   #426
Hasani
Uzman

Ben olmasaydım Lincoln giderdi

Beşiktaş maçı öncesinde kadro dışı kalmasına çok kırıldığını belirten 'Kral' Hakan Şükür, "Lincoln bu olaydan sonra Galatasaray'dan ayrılmaya karar vermişti. Onu gitmemesi konusunda ben ikna ettim" dedi. Bu arada Lincoln ve Hakan Şükür, Galatasaray'ın dün akşamki idmanına çıktı.

Konu kapandı

"G.Saray iktidar kavgalarına izin vermeyecek kadar büyük camia İyi gittiğimiz için bu olayı kullandılar. Kırıldım ama konu kapandı".

BEŞİKTAŞ maçında kadro dışı bırakılan Hakan Şükür, Kalli ile iktidar savaşı içinde olmadığını söyledi. Pazar günkü antrenmana çıkmayınca, 'kriz büyüyor' izlenimi veren Hakan, "İdman sırasında hoca ile toplantıdaydık. Nasıl antrenmana çıkayım. Sorunu tartıştık ve konuyu kapattık" dedi. Şükür, "Ancak şunu kesin söyleyeyim bu olay beni çok kırdı" diye konuştu.

AKCAN SÖYLEDİ
Florya Metin Oktay Tesisleri'ne kızı ile birlikte giriş yaptığını gören güvenlik görevlisinin durumu antrenör Ahmet Akcan'a bildirdiğini, onun da Feldkamp'a haber verdiğini anlatan Hakan Şükür konuşmasını şöyle tamamladı: "Kimse beni uyarmadı ve sabah Ahmat Akcan ile Feldkamp kızımı sevdiler, ama ben hocamın haksızlığını tartışmıyorum. Çünkü kural kuraldır."

KIZIM MİSAFİR Mİ
"Dün hocama da söyledim, 'Hocam tamam hatalıyım ama cezam bu mu olmalıydı? İlk kez kadro dışı kaldım' dedim. Kamp döneminde misafirler için bir kural vardı ama kızım benim misafirim değildi. Ben hayatımda ilk kez saat 11.00'de yattım. Duygusal davrandım. Kızım gerçekten artık Florya Tesisleri'ne gelmek istemiyor. Çocuklar bu duyguları çok fazla yaşıyor."

YIPRATAMAZLAR
"Bu kesinlikle iktidar savaşı değil. Olayların içine çekilmek beni üzüyor. Galatasaray'ın iyi gitmesini istemeyenler, bu olayı kullanıp bizi yıpratmak istiyorlar. Buna kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Hedeflerimiz çok büyük. UEFA'da Sion'u eleriz. Perşembe günü taraftar desteği de yanımızda olacak. Onları mutlu etmek istiyoruz. Turu geçecek sonucu alacağız."

Alt 02.10.07, 17:34   #427
Hasani
Uzman

Kimse inanmadı ki
MİLLİ futbolcu Hakan Şükür, Türkiye'de hep tartışma ve spekülasyon ortamı olduğu için kadro dışı kalmaları konusunda bir sürü şeyin ortaya atıldığını belirtti. Şükür, "Siteden açıklanmasına ve yöneticilerin sözlerine rağmen bir sürü senaryo üretildi. Çünkü kimse kadro dışı kalmamızın altında bu kadar basit bir neden olduğuna inanmadı" yorumunu yaptı
Lincoln gitmek istedi
HAKAN, kendisi gibi kadro bırakılan Lincoln'ün de şok olduğunu söyledi. Kral, "Lincoln'ün olayı ile ilgili çok bilgim yok. Ama o da ilk kez böyle bir durumla karşılaştı" dedi. Lincol'ün gitmek istediği ve kendisinin ikna ettiği iddialarının kısmen doğru olduğunu belirten Hakan, "Sen ne yaparsan ben de onu yapacağım, dedi. Beraber gidip maçı izledik" ifadesini kullandı.
Lincoln gitmek istedi
HAKAN, kendisi gibi kadro bırakılan Lincoln'ün de şok olduğunu söyledi. Kral, "Lincoln'ün olayı ile ilgili çok bilgim yok. Ama o da ilk kez böyle bir durumla karşılaştı" dedi. Lincol'ün gitmek istediği ve kendisinin ikna ettiği iddialarının kısmen doğru olduğunu belirten Hakan, "Sen ne yaparsan ben de onu yapacağım, dedi. Beraber gidip maçı izledik"
ifadesini kullandı.

Alt 02.10.07, 17:35   #428
Hasani
Uzman

Standart Kürdan gibiydim

Kürdan gibiydim

Aslan'ın sol beki, "16 yaşına kadar çok zayıftım. Sonra boy attım. Bugünkü firikikleri atabilmek için çok çalıştım" dedi.

ÇOK GÜÇSÜZDÜM
G.SARAY'ın başarılı sol beki Volkan, attığı sert frikikleri çok çalışmasına bağladı. Genç yıldız, "Doğuştan gelen bir yeteneğim yok. 16 yaşına kadar çok güçsüz bir oyuncuydum. Kürdan gibiydim. Sonra boy atıp güçlendim. Çok çalıştım ve topa kuvvetli vurma yönümü geliştirdim" dedi.

TERİM'E BORÇLU

2. LİG'den kısa sürede Milli Takım'a yükselmesinde Fatih Terim'in payının büyük olduğunu söyleyen Volkan, " Milli Takım'a seçilince 'neden büyük takımda oynamayayım' dedim. Sonra G.Saray'a geldim" diye konuştu. Volkan, Kalli'nin yaşından çok daha genç göründüğünü de ifade etti.
Alt 02.10.07, 17:37   #429
Hasani
Uzman

Standart Ümit, '31' dedi

Ümit, '31' dedi

Galatasaray'ın golcü oyuncusu Ümit Karan, dün 31 yaşına girdi. Yönetim, internet sitesinde, "Mutlu Yıllar Ümit Karan" derken, takım arkadaşları da dün akşam yapılan idmanda yıldız futbolcuyu tebrik etti. Ümit, hedefinin Sion maçında gol atmak olduğunu söyledi.

Alt 02.10.07, 17:38   #430
Hasani
Uzman

Parçalı forma çıktı
Galatasaray Pazarlama A.Ş. "Taçsız Kral" Metin Oktay anısına hazırladığı parçalı formaları satışa sundu. Sarı-kırmızılı taraftarlar, Metin Oktay'ın uzun yıllar giydiği ve adı ile özdeşleşen formaları G.Saray Store mağazaları ve G.Saray online satış sitesi üzerinden satın alabilecekler.

Biletler tükendi
Sion maçının biletleri tükendi. Kulüp yetkilileri geçen hafta satışa çıkan biletlerin tamamının satıldığını duyurdu. Aslan'ın kasasına 700 milyara yakın para girdi. 5 maç seyircisiz cezası nedeniyle takımlarına hasret kalan taraftarlar, bu sezon 2. kez G.Saray'ı Sami Yen'de izleyecek.

UEFA için start verildi
Galatasaray, Sion maçının hazırlıklarına dün akşam yaptığı antrenmanla başladı. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basına açık yapılan çalışmada Feldkamp, teknik ve taktik ağırlıklı varyasyonlar yaptırdı. Fıtık olan Ayhan idmanda yer almazken, Hasan Şaş ve Sabri ayrı çalıştı.

Sion yarın geliyor
Başkanları Konstantin'in kışkırtıcı açıklamaları tepki çeken Sion, G.Saray ile oynayacağı maç için yarın İstanbul'a gelecek. İsviçre ekibi, akşam Sami Yen'de son idmanını gerçekleştirecek. Teknik direktör Bigon da basın taplantısı yapacak. Sion'- un kaldığı otel özel olarak korunacak.

Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)

Seçenekler
Stil