Geri git   A-Z ye Herkonu > Politika-Ekonomi

Seçenekler Stil

Hrant Dink - Röportaj
Alt 01.10.07, 09:25   #1
sudenur
Herkonu.com Fanatik

sudenur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 58
Tesekkür almis 66 -> 35 Konu
Lightbulb Hrant Dink - Röportaj

YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

Konu sudenur tarafından (01.10.07 Saat 09:52 ) değiştirilmiştir.. Sebep: yanliş video
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 01.10.07, 09:59   #2
sudenur
Herkonu.com Fanatik

Yakın tarihin en önemli cinayetlerinden 'Hrant Dink cinayeti' davasının ikinci duruşması bugün yapılıyor. Dink'in avukatı Fethiye Çetin'e göre, dava baştan sona soru işaretiyle dolu. Sadece tetikçileri yakalanan cinayetin esas planlayıcılarına uzanılamıyor. Akbank'ın kamerasının cinayet sabahı yaptığı kayıtlar polise verildiği halde görüntüler ortada yok. Oysa görüntüler, Hrant Dink'i öldüren O.S.'ye o sabah orada kimlerin yardım ettiğini ortaya koyabilecekti. Ayrıca savcıların istediği belgeleri de polis ve jandarma ya eksik veriyor ya da hiç vermiyor. Cinayetten hemen sonra Trabzon Emniyeti'ne çağrılan 'cinayetin azmettiricisi' Erhan Tuncel'le polisin 14 saat ne konuştuğu da bilinmiyor. Sanki gizli bir el, cinayetle ilgili bütün önemli bilgilerin üstünü örtmeye çalışıyor. Fethiye Çetin, siyasi iradenin istemesi halinde cinayetin aydınlanabileceğini söylüyor. Ancak hükümet bir noktadan sonra daha ileri gitmekten vazgeçip durmuş gözüküyor.

Hrant Dink cinayetiyle ilgili davanın dosyası tamamlandı ve ilk duruşma dört ay önce yapıldı. Davanın ikinci duruşması bugün yapılıyor. Peki ne bulundu bugüne kadar? Birkaç çocuktan başka?
Başka bir şey bulunamadı. Davanın şu anda 8'i tutuklu, 19 sanığı var. 1 ekim 2007Radikal gazetesinden alıntıdır.

Konu sudenur tarafından (01.10.07 Saat 10:03 ) değiştirilmiştir..
 Tanidik
Alt 01.10.07, 14:27   #3
sudenur
Herkonu.com Fanatik

Standart Tanidik

Ben seni UNUTMUYORUM Hrant.

Tek bir satırını

Tek bir yazını okumadım

Ama seni unutamam Hrant.

Yerde upuzun yatıyorsun

Yüzükoyun, koyun gibi.

Hangi tanrıya kurban edildin

Bilemiyorum.

Sevgiyle örtmeye çalışırken herşeyi

Gazeteler seni örtmüş.

öğrendim bunu

Son giydiğin o delinmiş ayakkabılar var ya

Onlar anlattı seni bana ilk.

Seni orada tanıdım.

Çok tanıdıksın bana.

18.04.2007

marğuşş

Alt 06.10.07, 01:33   #4
y|a|L|n|i|z|kurt
O Artik Bizden

y|a|L|n|i|z|kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 38
Tesekkür almis 66 -> 30 Konu

Sizleri Unutmuyorum Ey 20 lik Mehmetcikller Sizleri Nasil unuturumm cogunuz ayaginda ayakkabi bile yokken vatana millete resmen ''varligımız turk milletine armagan olsun'' dediniz Sizleri unutmuyoruz unutamayiz cünkü sizlerin Allahuekber daglarinda iziniz kalmisken canakkalede sakaryada özünüz kalmisken vatan vatan die sözünüz kalmisken sizleri nasil unuturuz..Hic Birinizi Yakindan Tanimadim ama Hepinizi Gardasim Bildim Hepinizde Göz yasi Döktüm Arkanizdan Fatihalar Okudum ..Allah Rahmet Eylesin Hepinizden Allah Razi Olsun..

Seni Tanimadim Hic Hrant Dink Yazinida okumadim Yüzünüde Görmedim evet Sadece ayakkabilarin tanidik geldi ben gibi tüm halkimiza ... BEN SENİ UNUTUYORUM HRANT Diğer Unuttuklarim Gibi ..
Saygilar.

Tesekkür edenler:
hahuer (07.10.07), Seytan (06.10.07)

Alt 06.10.07, 09:42   #5
Seytan
Herkonu.com Fanatik

Seytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 15
Tesekkür almis 31 -> 4.294.967.272 Konu

Al***305;nt***305;:
y|a|L|n|i|z|kurt´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
Sizleri Unutmuyorum Ey 20 lik Mehmetcikller Sizleri Nasil unuturumm cogunuz ayaginda ayakkabi bile yokken vatana millete resmen ''varligımız turk milletine armagan olsun'' dediniz Sizleri unutmuyoruz unutamayiz cünkü sizlerin Allahuekber daglarinda iziniz kalmisken canakkalede sakaryada özünüz kalmisken vatan vatan die sözünüz kalmisken sizleri nasil unuturuz..Hic Birinizi Yakindan Tanimadim ama Hepinizi Gardasim Bildim Hepinizde Göz yasi Döktüm Arkanizdan Fatihalar Okudum ..Allah Rahmet Eylesin Hepinizden Allah Razi Olsun..

Seni Tanimadim Hic Hrant Dink Yazinida okumadim Yüzünüde Görmedim evet Sadece ayakkabilarin tanidik geldi ben gibi tüm halkimiza ... BEN SENİ UNUTUYORUM HRANT Diğer Unuttuklarim Gibi ..
Saygilar.

ellerine saglik guzel bi yazi olmus

Alt 06.10.07, 11:45   #6
KaCaMaK
Site Ondan Sorulur

KaCaMaK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 9
Tesekkür almis 60 -> 44 Konu

ya artık bu konuyu niçin dallandırp budaklandırıyoruz anlamamki bunlar bölücülük çalışması bunu neden görmüyorsunuz su forumda bile nice tartışmalar oldu sudenur arkadaşım nesin necisin bilmem ama artık türkler için bu kadar hassas olan bir konuyu açman bence çok yanlış nice şehitler verilen şu ülkede niçin çalışmalar yaptığı belli bir ermeni için özlemin ve yazın çok kötü bir ermeni ve insan öldüğü için bende üzülüyorum ama vatanın için ne çalışmaları olduğunu az araştır görüntülerle inanma verilen ve anlatmak istenilen farkındaysan hep makaslanmış eğer türkiye ermenilere karşı olsa ve onları öldürmek istese sadece bir insanla sınırlımı kalırdı sence en azından biz türkler çoçukları öldürüp soykırım yapmıyoruz

Alt 06.10.07, 11:48   #7
KaCaMaK
Site Ondan Sorulur

KaCaMaK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 9
Tesekkür almis 60 -> 44 Konu

Ermeni isgali Azerbaycan'in onemli miktarda ekonomik kaybina da sebep olmustur. 60 Milyar $ olarak hesaplanan bu ekonomik kayip ile Azerbaycan'in bu bolgesinde 7.000'e yakin sanayi, tarim ve diger muesseseler kapatilmistir. Bu muesseseler ile ulke ekonomisinde toplam tahil hasilatinin % 24'u, alkollu icki imalatinin % 41'i, patates uretiminin % 46'si, et uretiminin % 18'i ve sut uretiminin ise % 34'u karsilanmaktaydi. Yanisira; bu bolgede bulunan 616 okul, 242 cocuk yuvasi, 683 kutuphane, 464'den fazla tarihi eser ve muze, 695 hastane, poliklinik ve saglik ocagi, Azerbaycanlilarin meskunlastigi 724 sehir, koy ve kasaba işgal edilmistir. Azerbaycan'in bu bolgelerinin isgali ile beraber ulkenin ekolojik sistemine onemli miktarda zarar verilmis, bolgedeki ormanlar tahrip edilmistir.

Azerbaycan'da işgal Edilen Topraklar:

1988 yilinda silahli catismaya donen Azeri-Ermeni sorunu kisa bir surede Azerbaycan ve Ermenistan'in bir bolgesel savasina donusmus ve Ermenistan silahli kuvvetleri bu catismalar neticesinde 1988 yilindan ateskesin yapildigi 12 Mayis 1994 tarihine kadar Dağlık Karabag'in tamami da olmak uzere toplam 890 rayon, koy, kasaba ve yerlesim biriminden ibaret Azerbaycan topraklarının % 20'sini işgal etmistir. Dağlık Karbaga'da Azerbaycanlilar 2 sehir, 1 kasaba ve 53 koyde meskunlasmislardi.

Ermenistan silahli kuvvetleri;
1991'de Esgeran Hadrut'u
18 Subat 1992'de Hocavend'i,
25 Subat 1992'de Hocali'yi,
26 Subat 1992'de Susa'yi,
18 Mayis 1992'de Lacin'i,
4 Nisan 1993'de Kelbecer'i,
23 Temmuz 1993'te Agdam'i,
24 Agustos 1993'te Fuzuli'yi,
27 Ekim 1993'te Zengilan'i,
26 Agustos 1993'te Cebrayil'i,
31 Agustos 1993'te Gubadli'yi işgal etmislerdir.

işgal edilen bolgelerden 4.388 km2'lik toprak sahasina sahip Yukari Karabag'dan 192.300 kisi, Lacin'den (1.835 km2) 59.500 kisi, Susa'dan (970 km2) 29.500 kisi, Kelbecer'den (1.936 km2) 50.500 kisi, Agdam'dan (1.093 km2) 158.000 kisi, Fuzuli'den (1.386 km2) 100.000, Cebrayil'den (1.059 km2) 51.600 kisi, Gubatli'dan (802 km2) 30.300 kisi ve Zengilan'dan (707 km2) 33.900 kisi olmak uzere bu yerlesim birimlerinde yasayan toplam 676.100 kisi yillarca yasadiklari ata yurtlarindan kovularak Azerbaycan'in iclerinde cadirlarda yasamaya mahkum edilmislerdir.

işgal olunmus Dağlık Karabağ ve onun etrafindaki butun sehirlerdeki tarihi eserler yok edilmis, doga ve cevreye kalici zararlar verilmistir. Dağlık Karabağ savasi sirasinda cevreye ve sivil yasama onemli olcude zarar verilmistir. Ancak bu savasta Hocali koyunde yasananlar savas ortamina dahi sigmayacak niteliktedir ve tam anlamiyla bir soykırımdir

alıntıdır isteyen daha ayrıntı için özelden adresi verebilirm
hahuer (07.10.07)

Alt 06.10.07, 17:48   #8
F_I_R_A_T
Site Admin

Tesekkür etmis: 42
Tesekkür almis 46 -> 29 Konu

forumda kimse kimseye hakaret etmeden ,seviyeli bir sekilde tartistigi sürece isteyen istedigi konuyu acar

sadece benim hepimizden bekledigim
_kopyala/yapistirla burayi yazi seline cevirmeyein
_herkez elinden geldigi kaleminin yettigi kadari ile kendi cümleleri ile fikirlerini paylassin

FORUM ve SIte KURALLARI >>> Yeni konu acmadan evvel mutlaka

Full Servis internet>>> www.melinet.eu

-
Tesekkür edenler:
cimcime68 (06.10.07)

Alt 06.10.07, 21:31   #9
cimcime68
Herseyden Haberi Var

cimcime68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 195
Tesekkür almis 441 -> 197 Konu

ozur diliyorum oncelikleee ama bu adam kimdi ya TUrkiyenin yada ermeninmlerin cumurbaskanimiydi?yoksa gelmis gecmis adi san olmus bi kahramanmiydi?ulekemiz icin kendi ateslere atmis vatani icin sehit olmus bi sehitmi askermiydi inanin karistiriyom bazen cok ozur diliyom ciden ama ya adam oldu davasi suruyo ola bilir ama bu medya internet ye
tmezmi artik yeteri kadar yasini tutmadikmi cok uzluyom ciden onca sehidimiz gidiyo hergun topra binlerce mahsun veriyoz o savastaki inslaar icin biraz dusunup onlar icin konu acalim bu insanlar tamam kabul ediyom haksiz yere oldu ama elimizden bizey gelmez konu acarkar onu dusunurek onu cenete salamyiz ki bu imkansizda hiristiyan biri neyse bu konuya girmiycem ama yeter ben bu adami gordukce deliriyom cinleri toplaniyo basima..ozur dilkiyom tekrar terkara ama dusuncem BU..

...Laf olsun diye konuşmuyorum konuşuyorum laf oluyor!!!......
HaKeDeNe +Tesekur DiLeNeNe DeĞiL!

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil