Geri git   A-Z ye Herkonu > Genel Konular

Seçenekler Stil

Alt 02.09.07, 17:17   #301
Scorpio
Banned

Tesekkür etmis: 94
Tesekkür almis 584 -> 276 Konu

sakıp ağa ıs gorusmesı ıcın romaya gıder ıslerını bıtırdıkten sonra şırketın sahıbı sakıp ağayla romayı gezerler.Bır tepenın uzerıne gelınce ıtlyan patron sakıp agaya döner ROMA 12 TEPEUZERINE KURULMUSTUR BOMA DIYE BAGIRINCA 12 DEFA ROMA DIYE YANKI YAPAR bu sakıp ağayı kızdırır aradan 1 yıl sonra ıtalyan patron sakıp ağayı zıyarete KAYSERI YEgelır sakıp ağa ıtalyan patronu alır yanına ERCIYESE cıkar ıtalyana derkı BIIZIM GAYSEERIDE ERCIYES VARDIR BURDAN ALIIIIII DIYE BAGIRINCA ASAGIDAN HANGI ALI? HANGI ALI?DIYE YANKI YAPAR der.
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 02.09.07, 17:17   #302
Scorpio
Banned

adamın biri bi gün kayseriliye sormuş iki kere iki kaç eder?

kayserili şu cevabı vermiş

-"alırken mi? satarken mi?"

Alt 02.09.07, 17:18   #303
Scorpio
Banned

Kayserili zengin, ölüm dösegindeymis. << Vasiyetim var >> diyerek ogullarini kizlarini basina topladiktan sonra ögüt vermis:

- Evlatlarim, size son sözüm: Devlet calgi, siz cengi... Ayak uydurmaya bakin!

Alt 02.09.07, 17:19   #304
Scorpio
Banned

Kurtuluş savaşında ordu büyük zayiat vermektedir...

Ordu komutanı bu gidişe dur demenin yollarını ararken aklına dahiyane bir fikir gelir. Hemen bölüğü düz bir arazide toplar ve bölüğe hitaben: Bu günden sonra düşman tarafından bir kelle getirene on lira vereceğini söyler ve bölüğü cepheye gönderir. Ertesi gün bölük şaha kalkar ve her kes iki,üç kelle getirip ordu komutanından parasını alır. Savaşın üçüncü günü ordu komutanı postası olan temelin yok olduğunu görür. Bölüğe haber salar ve tüm ölüler ile yaralıların arasında temeli araştırır. Yapılan aramalarda temelden iz yoktur. Temelsiz geçen beş günün sonunda nöbetçilerden birisi bölüğe doğru bir toz bulutunun yaklaştığını alarm verir. Dürbünü eline alan ordu komutanı yaklaşan bulutun bir kamyon olduğunu görür. Gözlerine inanamaz kamyonun kasası düşman kelleleriyle doludur ve direksiyondaki de temelden başkası değildir. Sevinçle temeli karşılayan ordu komutanı ordusuna dönerek asker dediğin böyle olmalı der ve temeli odasına çağırır. Odaya giden temele ordu komutanı:

-Bak evladım devletimiz savaş halinde,ekonomimiz bozuk ben size kelle başına on lira sözü verdim ama bu kadar kelleye ödeyecek paramız yok gel seninle bir anlaşma yapalım kelle başına sana altı lira vereyim demiş.

Komutanın teklifine şiddetle karşı çıkan temel parasını tam olarak ister. Bir türlü temeli ikna edemeyen komutan kızgın bir ifadeyle altı lirayı neden kabul etmediğini sorar.

Temelin cevabı müthiştir.

Komutanım vallahi yedi liradan ben aldım onları der.

Alt 02.09.07, 17:19   #305
Scorpio
Banned

Hitler savaşta 3 tane esir alır.

Biri İngiliz, biri Fıransız ve biri de Yahudi....

Esirlere der ki sizlere soru soracağım, cevabı bileni serbest bırakacağım der ve ilk soruyu İngilize sorar......

Söyle bakalım Titanik kaç yılında battı?

İngiliz cevap veririr....1912

Aferin bildin serbestsin, gidebilirsin...

İkinci soruyu Fransıza sorar..

Titanikte kaç kişi öldü? 1050

Aferin bildin serbestsin...

Yağudiye döner,

Say lan ölenlerin isimlerini............

Alt 02.09.07, 17:19   #306
Scorpio
Banned

askerin biri komutanını evine bırakırken yolda arabanın benzini biter asker arbayı durdurur. askerin de cık fena cişi gelmiştir fırsat bu forsat deyip başlar arbanın deposuna işemeye bunu gören komutan askere sorar oğlum şimdi senin yaptığın normal mi der asker de cevap verir hayır komutanım kurşunsuz.

Alt 02.09.07, 17:20   #307
Scorpio
Banned

Güney Amerikalı subaylar konuşuyorlar;
***8220; Savaşta bir düşmana rastlarsan ne yaparsın.***8221;
***8220;Vururum***8221;
***8220; Olmadı şimdi koşup karargaha haber verisin. Peki bir inek görürsen ne yaparsın***8221;
***8220;Vururum***8221;
***8220;Yine olmadı boynuzlarından tutup karargaha getirirsin. Peki beni görürsen ne yapacaksın söyle bakalım.***8221;
***8220;Vururum***8221;
***8220;Olur mu be?Ben senini komutanınım.***8221;
***8220;Koşup karargaha haber veririm.***8221;
***8220;Yahu ben düşman mıyım.?***8221;
***8220;O zaman boynuzlarından tutup karargaha sürüklerim

Alt 02.09.07, 17:20   #308
Scorpio
Banned

İkinci Dünya Savaşı yıllarında Polonya Alman işgali altıdaydı...Varşova***8217;dan Danzing***8217;e gider yolcu treninin konpartmanlarından birinde ,25 yaşlarında Polonyalı bir genç ,Alman generali yaşlı bir kadın ve 18 yaşlarında bir genç kız seyahat ediyordu. Tren tünele girdiğinde ; karanlıkta önce öpücük ,sonra da bir tokat sesi yükseldi. Lokomotif tünelden çıktığında ,yaşlı kadın kendi kendine düşündü.
***8220;Gördün mü şu hızlı delikanlıyı,fırsattan yararlanıp kızı öptü, oh olsun tokadı da yedi ya***8221;
Genç kız ise:
***8220;Şu delikanlı,amma da salakmış ,ben dururken gitti o yaşlı kadını öptü***8221;
Yaşlı Alman generali kızgın bir tavırla aklından şunları geçiriyordu:
***8220;Ulan ne şans be,kızı delikanlı öptü tokadı biz yedik.***8221;
Camın kenarında kıs kıs gülen Polonyalı genç şöyle mırıldanıyordu.
***8220;Oh be... rahatladım. Elimin tersini öpüp de yaradana sığınarak generalin yüzüne tokatla
Almanlardan öcümüz biraz da olsa alınmış oldu.

Alt 02.09.07, 17:20   #309
Scorpio
Banned

Yıllar önce İngiltere de erler şemsiye kullanmazmış. Şemsiye taşıma hakkı sadece subaylara tanınıyormuş. O yıllarda bir gün genç teğmenlerden biri, koltuğunun altında bir şemsiye ile hızlı hızlı yürüyen eri görünce, beyninden vurulmuşa dönmüş. Eri çağırarak: - Bu ne küstahlık, demiş. Ve şemsiyeyi aldığı gibi dizinde iki parça etmiş. - Bu sana bir ders olsun, bir daha böyle küstahlıklar yapma! Neye uğradığını anlamayan er: - Başüstüne, diyerek selamı çakmış ve şöyle sormuş: - Teğmenim, beni az önce evine yollayan general şemsiyesini istediğinde kim kırdı diyeyim?

Alt 02.09.07, 17:21   #310
Scorpio
Banned

İki acemi er paraşüt eğitimlerini tamamladıktan sonra ilk atlayışları için havalanırlar. Makul seviyeye geldiklerinde komutanları son kontrolleri yapıp:
- Atladıktan bir süre sonra paraşütün sağ tarafındaki ipi çekin, paraşütleriniz açılacaktır. Şayet açılmazsa hiç telaşa kapılmayın, sol tarafta yedek bir ip var onu çekin, sorun kalmaz. İndiğinizde sizi bir jip bekliyor olacak;sizi karargaha geri **ürecek. Askerler korkarak da olsa atlamışlar. Heyecanla sağ taraftaki iplerine asılmışlar.. Tık yok. Biraz da korkuyla sol taraftaki iplere asılmışlar, paraşütler yine açılmamış... Çok sinirlenen asker:
- Bu komutanın hiçbir dediği çıkmıyor; dur bakalım, aşağıda jip de yoksa o zaman görüşürüz onla!

Konuyu Toplam 3 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 3 Misafir)

Seçenekler
Stil