Geri git   A-Z ye Herkonu > Politika-Ekonomi

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Stil

Alt 01.10.07, 00:51   #1
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

SAHmerdan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 117
Tesekkür almis 330 -> 106 Konu
Exclamation

Al***305;nt***305;:
hahuer´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
hahuer´isimli üyeden Alıntı
arkadaşlar yazıları sanki oturup yazmış gibi veriyorsunuz.alıntı yaptığınız kaynakları belirtsenize...
şahmerdan:
oturup yazilmis evet kardes Dede Ocagindan kaynak ve buna dahilim saygilarimla.. bilmeden sormadan yanlis ifadeler kulanmayiniz Saygilarimla Niyaz ederim..
follow:Huhauer Can Alevi isen Alevi kaynaklarına bakarsın, Şii kaynaklar yardımcı kaynaklardır, Sünni isen SÜnni kaynaklara bakarsın. bunun ötesi yok_!

Paybamber Efendimizin ne yaptığını öğrenmek için Sünni kaynaklara ben bakmam sende Alevi/Şii/Caferi kaynaklara bakmazsın, Bektaşi olan Yunus Emre'nin nefeslerine, şiirlerine bir bak iyice oku bakalım, Sünni hadiscilerin bazı yazdıklarıyla çelişir diğer Alevi Pirlerinin şiirlerinde, deyişlerinde olduğu gibi..

Benim inancım bana senin inancın sana, herkes uzaya giderken yıl 2007 olmuş siz hala herkesin inancıyla uğraşıyor, din ve vicdan özgürlüğüne karışıyorsunuz, Laik olun biraz Laik_!
şahmerdan kardeşim.forma yazdıkların senin kaleminden çıkmadı elbette.bir yazanı var.kitabın yada kaynağın adı olur değilmi.amaç insanlarımızın bişeyler öğrenmesi,faydalanması değil mi.elbette buna dahilsin.alıntı yaptığın yeri yazının altına koyda insanlar nasiplensin.bilmeden sormadan yanlış ifadeler kullanmayınız diyen de sensin,bilginin kaynağını vermeyende sensin.
follow kardeş.tutarlı olalım.Peygamber efendimiz diyende sensin.sünni kaynaklara bakmam diyende sen.ya kabul edeceksin yada ret.ben bütün kaynaklara bakarım.inanırım-inanmam o ayrı dava.doğru bilgiye ulaşmak için her iki kaynakta bana esastır.Hz.Ali (R.A.)'ı,Hacı Bektaş-ı Veli Hz.'ni,Yunus Emre'yi bende senin kadar severim.Zimmetine geçirmek yok.Yunus'un hiçbir şiiri sünnetle çelişkiye düşmez.Sünni hadisciler dediğinle neyi ifade ediyorsun anlaşılmıyor.Peygamberimizin sözünün sahih(doğru)olup olmadığı önemli.bunun da en başlı kaynakları Sahih-i Buhari,Sahih-i Müslim'in hadis eserleridir.en temel eser bunlar arkadaşım.elbette herkes inancında hür-serbest.kimse kimsenin din ve vicdan özgürlüğüne karışamaz.karışanın da alnını karışlarım.Senin inancına saygı duymayanı benim inancıma da saygı göstermemiş kabul ederim.İslam diyeceğiz kavga edeceğiz.yok öyle...kimseyede kızıp sitem etme kardeş.laik olun biraz laik deken kastın kimeyse hoşgörüyü elden bırakma.laik ve layık olalım.sizleri seviyorum varmı ötesi...
sende biraz olsun dikkatlice okusaydin kaynaklari nerden aldigimi bilirdin ben ne yazmisdim????

Dede Ocagindanim yazdim dimi?? Bu ne anlama geliyor?? aciklikda verdim dede ne demek diye nerden gelir diye orayi oku ve ondan sonra bana kaynak yerlerine sor güzel kardesim.. ondan sonra bilirsin kaynak nerden gelme.. saygilarimla
Alt 01.10.07, 01:04   #2
hahuer
Herkonu.com Fanatik

Tesekkür etmis: 35
Tesekkür almis 46 -> 28 Konu
Standart Şahmerdan'a

sevgili arkadaşım.bende yazıların gibi binlerce sayfa yazıyı alır burada yayınlarım.elbette kabul ettiğin,inandığın Dede Ocağı'nı ifade edeceksin.Ben diyorum ki bu kaynaklar,kitap,risale,broşür her ne ise bunun adını yaz diyorum.kalan kitap,falan site vs.vs...kaynağın,alıntının yeri.Benim bilgiye ihtiyacım var.sen kaynağını gizlersen yazmazsan bu suç olur.iktibas yaptığın yani alıntı yaptığın yeri yazmak zorundasın.Ha bu senin için geçerli değil sadece herkes için.baksana yayınladığım yazılara...altına not düşmüşsüm falan site,falan dergi diye.bilisellik bunu emreder.formumuz,konumuz,tartışmamız,panelimiz her ne denir ise kaliteli olur.sevgi ve saygı bendende can kardaş.

Alt 01.10.07, 01:11   #3
Ali_Yolcusu
Banned

Tesekkür etmis: 0
Tesekkür almis 2 -> 2 Konu

Al***305;nt***305;:
sevgili arkadaşım.bende yazıların gibi binlerce sayfa yazıyı alır burada yayınlarım.elbette kabul ettiğin,inandığın Dede Ocağı'nı ifade edeceksin.Ben diyorum ki bu kaynaklar,kitap,risale,broşür her ne ise bunun adını yaz diyorum.kalan kitap,falan site vs.vs...kaynağın,alıntının yeri.Benim bilgiye ihtiyacım var.sen kaynağını gizlersen yazmazsan bu suç olur.iktibas yaptığın yani alıntı yaptığın yeri yazmak zorundasın.Ha bu senin için geçerli değil sadece herkes için.baksana yayınladığım yazılara...altına not düşmüşsüm falan site,falan dergi diye.bilisellik bunu emreder.formumuz,konumuz,tartışmamız,panelimiz her ne denir ise kaliteli olur.sevgi ve saygı bendende can kardaş.
Bak üstteki yazımda not düşmüşüm,

İlk aklıma gelenler bunlar, başka ne konuda aydınlanmak isterseniz, cevap yazabilirim. Lütfen kopyala yapıştır değil, kendi yorumlarınızı yazınız.

Bu ne demektir ? Yukarıdaki yazı tamamiyle bana aittir, hiçbir yerden alıntı değildir.

Gözün mü korktu ?

Alt 01.10.07, 02:23   #4
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

Al***305;nt***305;:
bak kardes ben bu yayinlari okuyali ögreneli hani hani oldu cünkü görevim.. babamdan.. ve bunlar covaltildi gidersin bir kitapciya abi bana alevilik ve anadolu veya alevilk kitap verirmisin de adam sana cikarir 30üstünde kitap..yok ben almam alevi kitapi dersen is degisir..

simdi bu site kaynaklarina gelince cogu Babam gibi DEDElerden kaynakdir ve dagitilmisdir.. Gidersin bir dedeye dede anlat de o zaman a-z kadar anlatsin.. diyelim buda olmuyor
hic birsey zorunda deglim ben veya baskasi.. tamam arastirmak istiyorsun arastir güzel kardesim ama kendi cabanla arastiraksin ben senin önüne getirmisim hepsini neye yarar kendin yapki özü olsun.. Ben sana kapilari acdim sende yolu gideceksin dostum.. saygilarimla niyaz ederim..
Alt 01.10.07, 04:16   #5
hahuer
Herkonu.com Fanatik

Tesekkür etmis: 35
Tesekkür almis 46 -> 28 Konu
Standart Ali Yolcusu'na...

''___Ali Yocusu___''arkadaşım'a...Sünniyim.sizde hemşerim sayılırsınız.O bahsettiğiniz çomak sokanları birlikte dışlayalım.en azından lanetliyelim. en başta her fikte tahammül edip hoşgörüyle yaklaşacaksın.hakarete haiz sözler yok.bana kendini sevdireceksin ki baş tacım olacaksın.
benden aktardığın ilk alıntıyı önce iyi oku,anla...rahatsızlığın ne ki hemen saldırmışsın Peygambere,hadis'e...niye tahammülsüzsün.öyle kesip atamazsın.sünneti inkar peygamberi inkardır.bak arkadaşlarının verdikleri bilgilerlede tezada düşüyorsun.Al birini vur ötekine diyemezsin.bu saygısızlığı yaptırmam sana.Bütün inananlardan özür dile.Önce saygı...tahammül...
Pir ve Dede de din alimidir arkadaşım.bilgileniyorsun,aydınlanıyorsun,nasiplen iyorsun,ışık-feyz alıyorsun,yol gösteriyor,yol buluyorsun.
'Aleviliği netten araştırma gafletinde bulunmuşsun'diyorsun bana;çağın gerisinde kalma,yaşama kardeşim.ben ilahiyatcıyım...senin boyunca kitap dizerim karşına,altında kalırsın.önce saygı...
Benden verdiğin ikinci alıntıya, sende başka kaynaklar göstersene...insanlar okusun faydalansın.bilsin.inansın.sen, cevap olarak İslamiyete hakaret ediyorsun ve çelişkiye düşüyorsun.yanlış bilgi aktarıyorsun.Vedahi aleviliğe halal geritiyorsun.Pir Sultan'ı,Nesimi'yi Yavuzu....bırakmam sana arkadaş.Onlar benim de baş tacım.Sivas diyorsun,Maraş diyorsun...Yanlışa onay veren mi var.Konuyu nerelere çekiyorsun.saptırıyorsun.istersen bende marksizmle bağdaştırayım Alevi inancını.Burda inançları tartışıyoruz.İşin içine siyaseti soktun mu olmaz arkadaş.Hele bir beri gel hele sen tanıdık birine benziyorsun bak.Bu sitenin eski müdavimleri öyle diyorlar.Bu sefer 'Ali Yolcusu'olarak yeniden girdi diyorlar.Eğer o kişi isen normal Maraş'tan,Sivas'tan nasiplenmen,medet umman.Kötüden geçinmen...
Sürekli sünni kaynakları gösterdiğime kızıyorsun.Be kardeşim sende yazına kaynak göster,delil göster.Baksana diğer arkadaşlarada diyorum yazılarınızın kaynağını verin diye.Maşallah ukema oldunuz hepten..Dakkasında yazıp gönderiyorsunuz nasıl oluyorsa.Niye rahatsız oluyorsun.Hem İsla'ın bir parçasıyım diyeceksin,hem İslamı reddedeceksin.İşine nasıl geliyorsa öylemi.Polemik yaomayın.Olduğunuz gibi sizler görünün.Benim saf,tertemiz Alevi vatandaşlarımı,arkadaşlarımı rencide etmeyin.Sizin gibiler yanlış yoldasınız.sizin inançla minançla bir işiniz yok...aba altından sopayla su bulandırmak derdiniz.Yazının en başında sen kendini tarif etmişsin zaten''Aleviliğe çomak sokmak.'diye.
Diyanet'i eleştirebilirsin ama karşı çıkamazsın arkadaş.Hakaret edemezsin.Benim Diyanet Dergisinden alıntı yaptığım yazıyı okusaydın zaten bu lafları yazamaz,yüzün kızarırdı.O yazıda zaten senin sıkıntı dediğin şeylerde anlatılmıştı.Ancak bol keseden savuruyorsun.Okuma yok,bilgi yok,kalıplaşmış laflarla Aleviliğe leke getiriyorsun.iyi oku ve utan...Diyanetin Aleviliğe ışık tutmasının gerekliliği o yazıda var.Ama sana değil o ışık.Senin derdin üzüm yemek değil,bağcıyı dövmek...Ve sen basbayağı bölücülük yapıyor ve suç işliyorsun arkadaş.
''Alevilik kökleri İslam öncesine dayanır''gibi bir komediylede zaten bütün cehaletini sergilemiş ve atışa ğeçmişsin.Her lafı,şiiri kendince yontup almışsın.evirip çevirip hikaye anlatmışsın.Yok İslam öncesi,yok Kalu bela,yok vahdeti vücud,batın,zahir vs.vs.Güldürme ya...
Ve yazının sonundaki son ukelalığın...Ne biliyorsunda neyi aydınlatıp,cevaplıyacaksın.Kopyala yapıştırla ne kastediyon onuda bilemedim.kusura kalma.Sakın cevap verme.Sen Alevi insanlarımızıda üzersin.
Unutmaki korkulacak bir adam değilsin..Çamurun üstüme sıçramasın yeter.Sen Ali Yolcusu olamazsın.O büyük insanın(Radiyallahü anh)ayakkabısına toz bile olamazsın.Kolay değil O büyük insanların yolcusu olmak.Kaplumbağanın hac hikayesini bilirmisin.''Varamasamda o yolda ölürüm ya''Bizlere Onların yolunda Ölmek bile zor.Seni bilmem yolcu kardeş.Allah senide bizleri de affetsin.
Selam,sevgi ve saygılar...

Alt 30.09.07, 03:10   #6
pasha87bk
Mp3 Avcisi

Tesekkür etmis: 1
Tesekkür almis 0 -> 0 Konu

Bir inanc(ögremdigime göre) bi kutsal kitap üzerine oluyor... Neden bazi aleviler camiye gidiyor bazilari ise camiye(hz. Ali öldürüldügü mekan oldugu icin) gitmiyor...?? hz. Ömerde camide öldürüldü, ve Bu söz konusu peygamberlerden Kur'an dada söz ediliyor, HZ. Ömer Adaletiyle, HZ. Ali'de Allah'in Arslani olarak bilinir...

Alevilik Islamin ahlakidir diyede bisey okudum metinde, Islamin sartlarida biz Müslümanlara farz kilinmistir

Kelime-i Sehadet getirmek
Namaz Kilmak
Oruc Tutmak
Zekat Vermek
Kadir olabilirse Hacca gitmek

Farzlarini maalesef yerine getirmeyen bi sürü insan var, ama bu farzlardan birinide inkar etmek Imandan taviz vermek, yani dinden cikmak anlamina gelir... Bu durumda biz namaz kilamayiz diyen birisi Müslüman sayilmiyor(Herseyi Allah bilir)... kisisel bi mantik yürüttüm...
Laiklik birseyi tartisamamaksa, özgürlükleri kisitlamaksa ben yokum öyle uydurma bi laiklige... Laiklik sadece devlet islerinde gecerlidir... Bu Ilkeler Atatürkün ilkeleridir ve benim tanidigim bir cok alevi arkadasimda Atatürkden nefret eder...

Alt 30.09.07, 03:25   #7
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

Al***305;nt***305;:
pasha87bk´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
Bir inanc(ögremdigime göre) bi kutsal kitap üzerine oluyor... Neden bazi aleviler camiye gidiyor bazilari ise camiye(hz. Ali öldürüldügü mekan oldugu icin) gitmiyor...?? hz. Ömerde camide öldürüldü, ve Bu söz konusu peygamberlerden Kur'an dada söz ediliyor, HZ. Ömer Adaletiyle, HZ. Ali'de Allah'in Arslani olarak bilinir...

Alevilik Islamin ahlakidir diyede bisey okudum metinde, Islamin sartlarida biz Müslümanlara farz kilinmistir

Namaz Kilmak
Oruc Tutmak
Zekat Vermek

Farzlarini maalesef yerine getirmeyen bi sürü insan var, ama bu farzlardan birinide inkar etmek Imandan taviz vermek, yani dinden cikmak anlamina gelir... Bu durumda biz namaz kilamayiz diyen birisi Müslüman sayilmiyor(Herseyi Allah bilir)... kisisel bi mantik yürüttüm...
Laiklik birseyi tartisamamaksa, özgürlükleri kisitlamaksa ben yokum öyle uydurma bi laiklige... Laiklik sadece devlet islerinde gecerlidir... Bu Ilkeler Atatürkün ilkeleridir ve benim tanidigim bir cok alevi arkadasimda Atatürkden nefret eder...
simdi can burda degisik bir nick alip gelip ilk msj olarak böyle bir yorum yakismis sana derim ;-)))) saygilarimla.. milleti avanak yerine koyma ltf..

Alt 30.09.07, 03:28   #8
pasha87bk
Mp3 Avcisi

Tesekkür etmis: 1
Tesekkür almis 0 -> 0 Konu

) Can kim ya??

Alt 30.09.07, 03:44   #9
follow
O Artik Bizden

follow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 43
Tesekkür almis 8 -> 7 Konu

Al***305;nt***305;:
SAHmerdan´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
simdi can burda degisik bir nick alip gelip ilk msj olarak böyle bir yorum yakismis sana derim ;-)))) saygilarimla.. milleti avanak yerine koyma ltf..
sen cok zekisin , ama senin zekandan haberi olmayan kisi cok komik duruma dustu

Kerbela...

Mah-ı Matem

Alt 30.09.07, 03:36   #10
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

Al***305;nt***305;:
pasha87bk´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster

Namaz Kilmak
Oruc Tutmak
Zekat Vermek

Kutsal Kitabimiz Kuranda Cami ismi gecmez, Peygamber efendimizin yasadigi dönemdede Cami yoktu Cami Peygamber Efendimizin vefaatinden sonra cesitli mimari güzellikler ve sekillendirmelerle yapilmistir Kuranda mescit gecer

Hz Ali'nin camide öldürülmesi koskocaman bir yalandir ve sadece türkiye sinirlari icinde söylenir Hz Ali Camide ödlürülmedi, Hz Alinin yasagi zamanda yasadigi yerde camiler degil mescitler vardi

Hz Ali Mescide giderken evinin önünde öldürüldü.

Cem evleri mescitlerin bir devami niteligindedir..

Peygamber efendimiz zamaninda oldugu gibi Herkesin sorunu sorulur cözülmeye calisilir, küskünler baristirilir, kötülük yapanlar cezalandirilir..

kaldiki Alevilik/Siilik/Caferilikte 1. 2. 3. halife sayilmiyor, bu tür konulara girmek olmaz, bu tartisma bizi hic bir yere götürmez, birbirimizi incitmekten baska.

Kuranda halifelerdende bahsetmez sen gercekten Kurani okudunmu?

islamin sartlarina gelince bu Sünni-Islamin sartlari Alevi-Islamin degil... Islam Aleminde 72-74 farkli yol mezhep yorumlar vardirki hepsinde bunlar aynimi zannediyorsun?

Atatürke gelince bazi Aleviler sever bazilari sevmez aynen Sünnilerde oldugu gibi, Atatürk göcmendir ve Selanikteki köyü Bektasi köyü idi, kendisi Bektasi degildir ama Alevileri bilir, zaten Cumhuriyet kuracagini ilk Haci Bektas Veli Türbesinde bir Alevi dedesine söylemistir
bu Atatürk kismini öyle bir atmissinki masallah tutabilene ask olsun

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil