Geri git   A-Z ye Herkonu > Genel Konular

Seçenekler Stil

Consumer Digest
Alt 10.03.15, 01:40   #1
BillieDilk
Gece Gündüz Burda

Tesekkür etmis: 413
Tesekkür almis 2.186 -> 366 Konu
Standart Consumer Digest

influence what type of loans you can qualify for but also. As soon as you purchase the resell rights to a product you may be able to begin selling it; however, additional steps may need to be taken. Whether you are dealing with financial responsibilities and commitments that are just too much to handle or you don't know where to start to improve your franchise as a whole, there are many different routes that you can take in order to definitely improve the situation. Have you found a wild animal when you passed by a. If you're writing for kids aged 9 to 12, for example, you wouldn’t use the kind of language you write with if your audience were men and women in their 20s and 40s, right. These are just some of the more popular self improvement books you can check out whenever you want answers to questions you have been keeping inside for too long. Look to sources from designer homes to dollhouse shows for inspiration and let the dollhouse furnishings come naturally. and usually does result in serious injury to yourself. Taking it one step further, Tres3d offers these displays with interactivity which works by using a body recognition camera in conjunction with software applications. You'll also have to put in additional work in redirecting the user to the Flash download page if he or she doesn't have the player installed.
Millionaire Stuart Goldsmiths Brand New Mentoring Program
more info here
additional resources
Treatment For Varicose Veins. Italian Version!
Adios Ginecomastia! Quemar La Grasa De Pecho! $33 Por Venta

Don’t think that it will save you because it. Although Jeremy McGrath accomplished a lot with supercross racing, he is, perhaps, most well-known for his rookie season. The two games just finished a highly-charged series in Boston that featured Johnny Damon’s return to Fenway, where he was met with a chorus of boos.
ftp://www.med.cgu.edu.tw/upload/elpdf/g/glbrdr.pdf
ftp://www.med.cgu.edu.tw/upload/elpd...bile+Apps+With
ftp://www.med.cgu.edu.tw/upload/elpd...fer+C onverts

perceivable problems with the class and the teachers, perhaps you need to. You can send and receive questions and answers in real time. However, there are small manufacturers who just purchase or copy designs.
Improve Your Vision Without Glasses
Read the Full Document
Sauver Son Couple En 60 Jours
Anti-scam Manual For Online Dating
My Web Site

Don’t Be Confused About The Ecommerce Shopping Cart. Incubation takes about 21 days before the eggs are expected to hatch. Most tripods that have the fixed heads will come with the tilt and pan handles. the distinctions even further. However, these same regulations do not actually prohibit a health care provider from prescribing the drug for different medical conditions. The basic premise of the stock market is to buy low and sell high. Feeding Your Baby. ‘Acne skin care’ is more about being proactive than reactive. You can find many of these wonderful products at your local retail store or forget the hassles and order online. They are usually composed of a container, a bursting charge.

Other links:
http://40474.vhost45.boxcdn.cn/bbs/u...=157711&extra=
http://forum.chitram.tv/index.php?/t...5#entry1124716
http://www.harajey.com/showthread.ph...d=1#post607902

official site
click the following internet page
Buy Essay Papers Online
Offline   Alıntı ile Cevapla
 Consumers Research
Alt 17.03.15, 06:42   #2
BillieDilk
Gece Gündüz Burda

Standart Consumers Research

Knowledge differentials are at the heart of educational institutions, professionalism, government and so on. Diplomas and other credentials including impressive list of references should be handy during the initial interview. Well, since me and my brother were old enough to remember, we've had a very close kinship, and a great understanding of music. Just try to remember these repair tips for your ****l detector and you will surely solve the minor problems without the mess. Butler’s brother, William, is a multi-instrumentalist (bass, guitars, synthesisers and percussion), and Tim Kingsbury plays bass and guitars. one-stop shop. When you are composing your portrait, you want your subject to be the focal point that all eyes are drawn to. When you are done, put this paper flat on the table with the coin in the center.
Sistema Secreto - ***sofast
just click the next site
Get Qualified Leads
More about the author
Back Pain Free Days - Ultimate 10 Day Recovery Blueprint

However, in most cases, they are neither of the two. very natural manner. However would it be better if you could have your skin moisturize and tanned at the same time. Not bad for just five minutes. So how do you create an interesting painting.
ftp://84-32-150-212-ip.remo.lt/share...Light%24peedpc
ftp://84-32-150-212-ip.remo.lt/share...df/a/allnp.pdf
ftp://84-32-150-212-ip.remo.lt/share.../melanievz.pdf

Example uses of rapid motion are moving to clear obstructions, placing cutting tools to and from the desired position, and any program that provides non-cutting in their schemes. So long as you take full advantage of the free trial, you'll be able to make a truly informed decision of whether to pay to keep your membership or continue your search for the best dating website. If the company with the best quality of digitized embroidery is also one of the least expensive, then you have certainly found a way to a successful business yourself.
visit the up coming website
read review
click the up coming website page

Though the awareness about anti aging has increased over a period of time, still a lot of people are unable to recognize the aging symptoms (and hence are unable to determine if they are in need of additional anti aging skin care measures). • They do not necessitate tuning. It is also important to remind yourself of your fitness goals and try to keep track of them. For normal telephones, if power goes down, the phone is still working. Determine what you can pay and then offer less than the amount. Whatever it is,. If you already own a gift basket business then chances are that you have a trick or two up your sleeve that will do nicely for decorating the outside of a gift basket, but here are some ideas if you're not quite sure how to go about doing it. Your doctor or a gynecologist can help you treat these recurring yeast infections.

Other links:
http://www.grotter.ru/forum/viewtopi...92915#p2592915

our homepage
http://dencertificateofdepositloan.s... +Deposit+Loan
What You Should Know About Gum Disease
 Asik Mahsunu Serif (1)
Alt 05.09.07, 15:21   #3
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

SAHmerdan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 117
Tesekkür almis 330 -> 106 Konu
Standart Asik Mahsunu Serif (1)

Asik Mahsunu Serif

Mahzunin hayatını sayfalarca anlatmak yerine kendi ağzından kısaca dinleyelim.
Babamın dediği doğruysa ,anamın da dediği doğruysa 1943 yılının ocak 3'ünde Afşin'e bağlı Berçenek köyünde doğmuşum.

Köyde ilkokul yokmuş o zamanlar.Belli bir yaşa gelen çocuklar Elbistanın Alembey Köyü'nde Hacı Lütfi Efemdinin açtığı Hafız Kuran kursuna gidermiş.Yaşım,öğrenim çağına geldiğinde babamın isteği üzerine ben de Lütfi Efendinin medresesinde hafız kursuna devam etmek üzere Alembey köyüne gittim,geldim...Bizim çevremizde kocaman bir yobaz bulutu döner.Hacı Lütfi Efendi hiç çekinmeden,canının istediği şekilde,bilmediğimiz dillerle,bilmediğimiz isimlerle fetvalar verirdi durmadan.Arapçayı o zaman öğrendim.Şimdi Arapça yazıp okuyabiliyorum. Lütfi Efendinin medresesinde üç buçuk sayfada kaldım...
Derken köye eğitmen,ardından öğretmen verildi.Devam ettiğim ilkokulu süresinde bitirdim.
Gün oldu gönül bir şeye takıldı.O da şu:Arada sırada Afşine,Elbistana subay kıyafetiyle dolaşan genç çocuklar görürdüm.Bunlar assubay okulu öğrencileri idi.Çevrenin etkisiyle olacak,askerliğe karşı büyük ilgim vardı.Tutturdum,ille ben de assubay olacağım,diye.Bu isteğim yerine geldi.Öğrenim görmek,"subay olmak"için Mersin 3.Assubay Hazırlama Okuluna başladım.
Bu arada şunu da belirteyim:Ben daha 10-12 yaşında önlüklü bir ilkokul öğrencisi iken dayımın kızı Emine ile nişanlanmıştım,yine babamın ve akrabaların isteğiyle.

1956 yılında girdiğim Mersin Assubay Hazırlama Okulunu 1959da iftiharla bitirdim.Ordonat Tekniker sınıfına ayrılarak sınıfına ayrılarak Ankaraya Ordonat Tekniker Okuluna geldim.Bu okul şimdi benim yargılandığım okuldur;işin daha ilginç yanı,bugün yargılandığım salon benim sınıfımdı.Burada çok kısa süren bir eğitim-öğretimden sonra Sivasa gönderildim.Ekreol Tepede beş ay stajerlik yaptım.

1960'ta ihtilalde payımız oldu.Cemal Babanın emrinde biz bir grup genç silahlandırıldık.Dışkapı bölgesi bize verildi.Yıl 1960ın kasımı oldu.Bugün yargılandığım eski okulumun meydanında bana ilk Atatürk ödülü verildi.O günün hatırası olarak.Günün Ordonat Daire Başkanı Reşat Ülgenalp in imzaladığı ve gözlerimi öperek verdiği kitabı hala saklarım.

27 Mayısın verdiği ruhla olacak askerliği daha da sevmeye başladım.Başarılarım beni bir yere doğru hızla sürüklüyordu.
Gün geçti ben de "HALKÇILIK" ruhu daha ağır basmaya başladı.Bu arada dayımın kızı Emine ile evlenmiştim.Bir kızımız olmuştu.Mutlu değildim ,anamın babamın kararı ile zorla evlenmiştim.Çok sürmedi bu.İmam nikahı ile evlendiğim karımı bir mektupla boşadım.
Şimdi bağımsızdım bir ölçüde.Halçılık ruhu beni başka yerlere sürüklemeye başlamıştı.Sazı 1955-56 yıllarında okuldayken öğrenmeye başlamıştım.Şiirler yazmağa,türküler söylemeye başladım.Buda pek uzun sürmedi.Okulu terk etmek zorunda kaldım.Ve bugün hala terk ettiğim okulun tazminatını ödüyorum.
Yıllar yılları kovaladı.Sazımla baş başa kaldım.Ankarada oturuyordum.Saz çalarak,şiir yazarak kendimi yetiştirmeye çalışıyordum.

Serüven serüven üzerine geldi,geçti..Yıl 1963 oldu."Doğuda Kıtlık Var"ın yazarı Halil Aytekineltanıştık.Onun aracılığı ile Fikret Otyamı bulduk...Benim ilk gazeteci dostum Fikret Otyam oldu.Yardım etti bize.Hürriyet Gazetesinden Cüneyt Arcayüreke gönderdi.Basından benim hakkımda ilk yazı Cüneyt Arcayürekin imzası ile Hürriyette çıktı.

Bu dönem TİP'in kuruluş yıllarına rastlıyordu.TİP yöneticileriyle ilişki kurduk.Bize yalnız onlar sahip çıkıyordu.Başka kimseyi tanımıyorduk,bizimle ilgilenen yoktu.

Bir Aşıklar Derneği kurmamız gerekti.Nedeni de şu idi.Türkiye de halk ozanalrı sürekli ezilmişlik,yoksulluk içinde yaşamışlardı.Bu durumdan tamamen olmasa da kurtulmaları gerekti.Örgütlenmeleri gerekiyordu.Biz bu gerekeni yaptık.Aşıklar Derneğini kurduk.Sesimizi duyurmaya,çeşitli yerlerde konserler vermeye çalıştık.Bu çabalarımızda da başarılı olduk.Dost Fikret Otyamın ve Gazeteciler Sendikasının desteği ile konserler verdik.Zamanın turizm bakanı Nurettin Ardıçoğluna çıktık,yardım istedik.O zaman TRT doğrudan turizm bakanlığına bağlı idi.Radyodan N.Ardıçoğlunun direktifi üzerine Aşık İhsani'ye Kul Ahmede ve bana söyleme izni verildi.Sendikanın desteği ve yardımıyla konserler verdik.Bunların en önemlisi Büyük Sinemada verdiğimiz konserdi.Büyük ilgi toplamıştı.Çabamıza destek oldu.Ondan sonra sesimizi yavaş yavaş duyurmaya başladık.Ve bu da uzun sürmedi sonunda...Önceleri ozanların seçildiği Türk Halk Ozanları Derneğinin başına avukatlar getirimeye başladı.İlk kadersizliğimiz bu oldu.Dağıldık ondan sonra da...

Bana bir mücadele gerekiyordu.Kime ve neye karşı?Gün geçtikçe görerek,duyarak,sezinleyerek,okuyarak bunu daha iyi anlamaya başladım.Bütün benliğimle kendimi saza verdim.Çalıyordum,söylüyordum ama çalışmalarıma bir yöntem vermem gerekiyordu.

Geçmişteki ozanları,yaşayan ozanları bir bir inceledim.Kendime yol gösterici,eylem kılavuzu olarak seçtiğim Pir Sultan oldu.Ses olarak da etkilendiğim Davut Sulari'dir.Toprak çocuğuyuz,toprağa karşı büyük bir özlemimiz vardır.Bunu da en iyi dile getiren Veysel Baba idi.Belirli bir derecede onun da etkisinde kaldım.Sulari'den etkilendiğim sese,Aşık Veysel mülayimliğini kattım.Düşün felsefemi de yukarda belirttiğim gibi Pir Sultandan aldım...Ve şunu anladım:O güne kadar halk ozanlığı sürekli olarak istismar edilmişti.Halk şiiri geleneği gül,bülbül,çiçek,edebiyatı ile uyutma perhizi olarak kullanılmıştı.İlk amacım bugüne kadar gelen bu kalıpları kırıp,yıkmak oldu.Olaylardan ve halk yaşamından aldığım gerçekleri konu olarak işledim..Ve bugüne kadar böyle geldik....
(12 Ekim 1973 Yeni Ortam -Ali Haydarın Mahzuniyle yaptığı konuşmadan)

Konu SAHmerdan tarafından (05.09.07 Saat 18:20 ) değiştirilmiştir..
Tesekkür edenler:
BillieDilk (02.10.14), DJ SAHmeran (30.10.07), Xr6MTldru8 (17.10.14)
 Compare Prices Online
Alt 11.03.15, 01:29   #4
BillieDilk
Gece Gündüz Burda

Standart Compare Prices Online

With this large number of emergency room nurses there is a need for an organization that will gather and look after these medical professionals. In other words, sober living are houses. Once you have downloaded some psp music, movies and games you can take them anywhere you go. Another one of the equally popular Valentine box ideas is to take an empty Valentine’s Day candy box – heart shaped or otherwise – and cut a slit in the top into which you can slip cards. In most cases, a loan secured by a vehicle will also offer a lower rate than other types of unsecured loans. It shows how fun could be inserted even in the most seemingly stuffy and proper event. A personal chef can handle any order. The giant squid has the largest eyes in the world. It is not recognized as a way of exercising but of treating and preventing certain ailments that can’t be done through ordinary medications alone. whether you’d see such blessings.
navigate to this web-site
official source
Sweat Miracle(tm) ~ #1 Excessive Sweating Cure On CB ~ $27/sale!
How To Do Aquaponics
http://jsfiddle.net/esxnwj51/show
http://jsfiddle.net/0xbmk5n5/show
visit the next post

The Top Activities for Seniors. Word count 703. Here are some of them. They act as a bad influence too; to camouflage their reluctance they spread rumors of “doomsday” theory all around in turn making the prospective fellow trader vulnerable to any transaction or trade. sports, such as skydiving and they also find great.
http://jsfiddle.net/0zm5frr9/show
http://jsfiddle.net/1Luub1mg/show
http://jsfiddle.net/z14xvs7w/show#Coolbeat+Audiobooks

One job you can get as a nurse is in pediatric home health care. Any working individual have experienced work overload at some point. ” the man replied. Lately, the newest controls are more advanced in terms of networking capabilities and can be networked with, say, the Ethernet. Specialized trading types, such as that of options trading, may force its participants to gain more knowledge.
Nch Software Wavepad Audio Editing
Web Site
http://jsfiddle.net/agmhs2ju/show
Mastering The Art Of Self Hypnosis
Secret G.e.d. Loophole. Graduate Today Without Ever Leaving Home!

matter what their size or age. Your coop must be roomy. They can sit or stand. 14) Ramones:. For instance, all liquids are currently banned from being stored in your carryon luggage, but small amounts of baby formula, eye care drops, and prescribed medications are allowed. " Push those trucks around and pretend right along with the kids. The versatility of video surveillance has indeed exceeded everybody’s expectations. If available, a common citizen may invest some of the.

Other links:
http://www.srca1.com/vb/showthread.p...d=1#post244330
http://x.sergata.com/node/68?page=726#comment-181385
http://forum.wedfog.com/forum/showth...247#post845247

click the following web page
visit the up coming document
simply click the following internet site
 Compare Best Deals
Alt 17.03.15, 06:46   #5
BillieDilk
Gece Gündüz Burda

Standart Compare Best Deals

Real estate-related jobs typically entail being a good judge of the value of land and properties. Painting with watercolor on ******** is quite challenging, especially if you are a beginner. When you go for a company which isn’t based in your destination, the chances are, they will hand over the delivery to guys who are based there. To serve as a gate, let 2 posts stand about 1½ - 2 meters apart. You have to make sure that they have policy about anti spyware and virus free guaranteed for customer and well as protection of your personal information such as e-mail address and credit card number. There are changes that can happen when organization members work for personal mastery like easy resolution even in hard issues and cases, teams and groups work easily even if they do not belong in the same department and accomplishments is starting to be common in the organization. With the use of hybrid cars, fewer fuel is consumed because hybrid car do not totally use gas in order to operate, it also makes use of electricity, a power source that doesn't bring any danger to the environment. the priority of travelers. As Suzy stammered, my ears perked up. Their style and sound was pioneering in nature for several reasons, most of all because they brought the heavy ****l genre to the masses in a way that had never been accomplished before.
on the main page
Eisen Macht Stark
look here
Hot Over-50 Male Fitness Niche! Bestmastersfitness.com!
Privacy Crisis Ebooks
click the next site
go to these guys

at all costs, as enough exposure could possibly lead. discouraged since these roots do not have enamel cover. Some of the items on the above list such as social security number and bank account numbers are pieces of information most people are aware they should not divulge to the general public. For example, you might say that when you can play the exercise using sixteenth notes at 160 bpm (beats-per-minute), then you have reached your goal. o Voice Extractor - 3 presets7 sliders.
ftp://84-32-150-212-ip.remo.lt/share.../f/funcfit.pdf
ftp://84-32-150-212-ip.remo.lt/share.../r/rkorean.pdf
ftp://84-32-150-212-ip.remo.lt/share...mikedoesxx.pdf

should never treat blogs as a marketing tool although. Doctors are essential, since these caring souls take time to monitor your bodily functions. Currently, there are two million people in developing centuries use SODIS for their daily drinking water needs. Easy levels provide a nicely paced, slow workout, while harder difficulties test the limits of a person’s quickness and staying power. When moving overseas, one of the main concerns of people is always their possessions.
my latest blog post
Tube Traffic Success
Grape Growing & Wine Making: A Guidebook For Beginners
Miniature Australian Shepherd: Amazing Growth In Dog Popularity!
Continuing

In order to get this system working right you might also want to invest in some landscaping equipment like timers and sprinklers. Education institutions can offer distance education programs and can have blended learning setting. According to Yoga experts, your health condition is centered in the mind. Accept the opportunity and act upon it immediately. Focus controls. and soul of CRM: catering and wooing to the consumers. Another popular affiliate tracking software feature is customer service support. Some of the Internet advertising has absolutely nothing to do with the website itself so the web site, simply looks awful by being so congested with these things.

Other links:
http://gssource.com/qa/viewtopic.php...198171#p198171
http://www.misfitmafia.com/smf/index...c=5151.new#new
http://www.beautyexperts.ru/forum/in...p?/user/56860/

Going In this article
Read More Here
Reverse the formula for happiness Expat partner Success Cool or Too Bizarre After standing on the sidelines while
 Asik Mahsuni Serif (2)
Alt 05.09.07, 15:25   #6
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

Standart Asik Mahsuni Serif (2)

Ali Izzet, bu siirini zaman zaman degisik ortamlarda okur. Okumakla yetinmez bazi yayin organlarinda da yayimlanmasini saglar. Bundan sonra da basina gelmedik kalmaz. O dönem D.P.'ye muhalefet eden tüm yazar çizer ve aydinlar gibi Ali Izzet de çesitli kovusturma ve baskilara maruz kalir. Ülkede yasanan bu gidisatin sonucunda ise 27 Mayis ihtilali gerçeklesir.
Sair Behçet Kemal Çaglar, Ali Izzet'i Cumhurbaskani Cemal Gürsel ile tanistirir. Cemal Gürsel Ali Izzet'ten Anadolu'nun köylerini dolasmasini ister. Ali Izzet de bu görevi kabul eder. Dolastigi yerlerde 27 Mayis Devriminin amaç ve özünü anlatmaya çalisir. Bu çalismalar sonucunda birçok sol görüslü aydin, yazar ve politikaci ile tanisir.
Türkiye Isçi Partisi'nin kurulmasi ile de Mehmet Ali Aybar ve Sefer Aytekin'in tesvikleriyle TIP'in o zaman kurdurtmus oldugu Ozanlar Dernegi'ne üye olur. Bu örgütte yaptigi çalismalar sonucu sosyalizm ve sol düsünce ile tanisir. Sosyal içerikli siirlerini daha çok bu dönemlerde yazar. TIP'in içinde bir takim görüs ayriliklari bas gösterince ozan bu örgütle baglarini koparir.
Ozan, bundan sonra Avni Dilligil ile bir tiyatro çalismasina baslar Anadolunun çesitli kentlerinde. Konusu Alevilik ve Bektasilik olan "Dört Kapi Kirk Makam" adli bir oyunu sergilerler.
Ali Izzet'in ilginç anilarindan birisi de sudur: "Ali Izzet köylülerle bir sohbet sirasinda Sovyet Devrimi'ni ve sosyalizmi anlatmaya çalisir. Bunun akabinde de bir ihbar sonucu komünizm propagandasi yaptigi iddiasiyla yargi önüne çikarilir. Ali Izzet sanik sandalyesinde, yargiç sorar: "Bak Ali Izzet, hakkinda sikayet var. Sen bu sahislara komünizm propagandasi yapmissin, dogru mu?" Ali Izzet "Hayir hakim bey ben asla öyle bir sey yapmadim." Hakim üsteleyince, orada tanik olarak bulunan Demokrat Partili eski köy muhtari sahis: "Yapti hakim bey, hem de nasil yapti. Bize anamizdan dogali duymadigimiz seyler söyledi" der. Hakim tekrar Ali Izzet'e döner: "Ali Izzet, bunlara neler söyledin, söyle bakalim." Ali Izzet "Hakim bey, ben ne söyledigimi hatirlamiyorum. Onlara ne demissem kendileri söylesinler." Hakim tekrar ihbarci sahsa dönüp: "Söyle bakalim size bu ne dedi?" deyince o da hiddetle diger taniga döner: "Ula dürzü bana bir sürü laf diyodun, onlari oldugu gibi hakim beye söylesene" der. Bunun üzerine tanik durumundaki sahis baslar anlatmaya: "Valla hakim beyim, söylediklerinin hepsi aklimda kalmadi, ama bazi kalanlari söyleyeyim. Bir kere Urusya'da Lenin diye büyük bir adam varmis. Anlatildigi gibi sapkayi as, istedigin eve gir derler ya öyle bir sey de yokmus. Bütün bunlar yalanmis. Biz de onlarin düzenini kabul edelim dedi. Hatta bunun için bize 300 bankonot para verdi." der. Bunun üzerine hakim Ali Izzet'e tekrar sorar: "Söyle bakalim Ali Izzet, buna ne diyorsun?" Ali Izzet "Ne deyim hakim bey su sahis yillarca muhtarlik yapti, sehirde bir isim görülecek deyi yillarca köyü Demokrat Partililere peskes çekti. Su da bir biber dolmasi yiyecegim diye bos yere ona buna yallozluk eder. Bunlari böyle bilin. Ama madem ki ben bunlara 300 bangonot para vermisim, parami geri versinler ben de cezama raziyim" der. Hakimin taniklara: "Bakin duydunuz. Asigin parasini geri verin" demesi üzerine taniklar iyice saskinlasir ve ifade degistirerek "para teklif edildi ama biz almadik hakim bey" derler. Taniklarin saçmaladiklarini ve ifade degistirdiklerini gören hakim, onlari bir güzel azarladiktan sonra Ali Izzet'i serbest birakir.
Ozan Ismet Pasa ile ilgili bir anisini da söyle anlatti: "Yine Ankara'da bulundugum bir gün Kemal Satir'la tanistim. O da beni Ismet Pasa ile tanistirmak istedigini söyledi ve iki gün sonra yapilacak C.H.P. büyük kongresine beni davet etti. Ben de bir hevesle o gün kongreye gittim. Salona geldigim duyulunca Ismet Pasa beni karsiladi, kolumdan tutup yanina oturtturdu. Hal hatirdan sonra: 'Bak Ali Izzet, halkin asil temsilcisi sizsiniz, anlat bakalim, memlekette bizim bilmedigimiz neler var?' dedi. Ben de, vallahi Pasam, sizin bilmediginizi ben nasil bilirim deyince gülüstük. Kongre boyunca yanina o kadar gelip giden olmasina ragmen benimle ilgisini devam ettirdi. Bir ara konusmalar ve alkislar kesilince kulagima egilip, 'Asik, senin meshur bir kitlik destanin var idi. Sunu bana bir oku bakalim' dedi. Dedi ama benim de sanki üzerime kaynar sular döküldü. Emrin basim üstüne Pasam, ama su anda o siirin hepsini hatirlayamam dedim. 'Bildigin kadarini oku Ali Izzet' diye israr etti. Bu siirin Ismet Pasa dönemine ait oldugunu bilmeme ragmen aklimda kalan kisimlarini okudum.
Bin dokuz yüz kirk ikinin yilinda
Nice tüccar nice zengin aç kaldi
Mal kalmadi irençberin elinde
Tükendi samanlar ****** aç kaldi
Çiftler sürülmedi kosumsuzluktan
Tarlalar bos kaldi tohumsuzluktan
Çok atlar tay atti bakimsizliktan
Arpa yoktu has küheylan aç kaldi
*****ler uludu yalim yok diye
Gitmedi davara halim yok diye
Asiret agladi malim yok diye
Göçmedi yaylaya Türkmen aç kaldi

Camuzlar mâ dedi bakti samana
Öküzler inekler meledi daha
Baska zaman degil hele bu sene
Asik Ali Izzet Özkan aç kaldi.
Ag bez bulamadik sal palaz giydik
Kefensiz çok ölü mezara koyduk
Un bulgur yok misir holagi yedik
Çoluk çocuk sabi sübyan aç kaldi
Dilenciler odalardan kesildi
Un çuvali seklemlere basildi
Dügün bayram bir köseye kisildi
Güveyler sagdiçlar gelin aç kaldi
Ekmek Isa oldu göge çekildi
Nice nazli kizlar otlar yayildi
Yolcular yoruldu düstü bayildi
Kesildi dermanlar insan aç kaldi
diyerek bitirdim. Ismet Pasa o anda, Ecevit de dahil yanindakilere dönerek: 'Iste o günlerin manzarasi... O zamanki memleketin gerçek resmini Ali Izzet çekmis' dedi."
Ali Izzet'in benim de tanik oldugum ve yazilmasinda yarar gördügüm bir anisi da söyle: Asik Ankara'ya geldiginde ya ben onu bulmaya çalisirim, ya da aklina düstükçe veya firsat oldukça o bana ugrardi. O gün Seyranbaglari***8217;nda bizde kaldi. Ertesi gün Halkevleri Genel Merkezi'nde Atatürk'le ilgili bir anma toplantisina davetli oldugunu, kendisi ile benim de gelmemi istedi. Sabah kalktik gittik. Salon hinca hinç dolu. Atatürk hakkinda çesitli konusmalar yapildi, siirler okundu. Bir ara rahmetli Behçet Kemal Çaglar söz aldi. Atatürk konusunda oldukça etkili bir konusma yaptiktan sonra izleyenlere hitaben, "Atatürk hakkinda siirler yazan, güzel sözler söyleyen elbette çok kisi var. Bunlardan birisi de benim. Hatta herkes beni Atatürkçü ozan olarak lanse eder Ama siz bilir misiniz? Atatürk'ü benden daha iyi anlatan iki büyük sair vardir. Bunlardan birisi Nazim Hikmet'tir. Bir digeri ise su anda aramizda bulunan Asik Ali Izzet Özkan." Zaman, Nazim'dan siirler okumayi her babayigidin göze alamadigi bir zaman. Ve Behçet Kemal Çaglar, Nazim'dan su siiri okudu.

Sarisin bir kurda benziyordu
Ve mavi gözleri çakmak çakmakti
Yürüdü, uçurumun basina gelip durdu
Karanlikta bir yildiz gibi kayarak
Ince uzun bacaklari üzerinde yaylanarak
Biraksalar Kocatepe'den
Afyon Ovasi'na atlayacakti.
Siiri bitirince; "Nazim'dan sonra Atatürk'ü en görkemli sözcüklerle siirlestiren Ali Izzet'i kürsüye davet ediyorum." dedi. Ali Izzet'e daha mikrofonu vermeden, Ali Izzet'in omuzuna elini koyup, "Soruyorum sizlere Atatürk için:Mavi gözlü dev adimli ejderha
Altin saçli günes yüzlü ejderha
diyebilen kaç kisi vardir Ali Izzet gibi?" dedikten sonra mikrofonu Ali Izzet'e birakti...
Sanati ve Eserleri

Halk siirimizin tarihi çok eskilere dayanmakta. Kimi tarih bilimcilere göre Dede Korkutlarla baslar, kimilerine göre de çok daha ötelere, yani insanoglunun topluluklar halinde yasamaya basladigi evrelere kadar uzanir.
Bizi asil ilgilendiren süreç, Haci Bektas Veli Dergahi'nda Yunuslarla baslayip, Pir Sultanlarla, Asik Dertlilerle, Karacaoglanlarla devam ederek Agahilerle, Asik Velilerle, Veysellerle, Ali Izzetlerle bizlere ulasan tarihsel süreçtir.
Bilindigi üzere Türk topluluklari, kendi öz kültürleri olan Saman kültürü ile Anadolu'ya ayak bastilar. Bir kavimler kapisi olan bu cografyada gördüler ki, büyük uygarliklar, büyük kültürler yatiyor. Böylesine genis ve köklü kültürlerin, uygarliklarin karsisinda elbette göçebe agirlikli bir toplum düzeninin gelistirdigi Saman kültürünün sinirlari içinde kalinamazdi. Bir toplum kendi benligini yitirmeden sonsuza dek yasayacaksa, kendine özgü kültürünü yaratacak, tüm yabanci kültürler karsisinda dogal olarak kendi kültürel bagimsizligini koruyacakti.Anadolu'ya gelen Türk halki da bu topraklarda onu gerçeklestirdi.
Bugün ulusal kültürümüzün omurgasini olusturan Alevi-Bektasi kültürü, yüz yillardir bu topraklarda, yabanci kültürlere teslim olmadan (Islamiyet de dahil) tüm inanç ve kültürlere karsi kendi sentezini yaratip gelistirmek suretiyle ayakta kalabildi.
Tümüyle adlarini burada sayamadigimiz nice Türkmen dervisleri, nice Anadolu erenleri ve nice ulu ozanlariyla yasadiklari düsünceye bagli olarak felsefeden sanata, dünyaya bakis açisindan insana verilen öneme degin tüm degerleri yaratarak dogamizda varolan köklü kültürler arasina bizim ulusal kültürümüzü de yerlestirebildiler.
Iste bizim halk siiri gelenegimiz böylesine soylu bir kültürün koludur. Asik Ali Izzet Özkan da bana göre bu zincirin bir halkasidir. Çünkü O, yazdigi eserlerle bu gelenege katkilarda bulunmus, halk siirine yeni bir soluk ve canlilik getirmistir.
Ali Izzet gelenege bagli olmakla birlikte arastirmaci, sorgulayici, kapi açicidir. Konulara yaklasirken korkusuz ve evrenseldir. Örnegin:
"Bir Allah'i taniyalim
Ayri gayri bu din nedir"
gibi siirleriyle tüm insanligin birlikteligini savunur.
Ask ve sevda siirlerinde coskuludur. Denebilir ki Karacaoglan'dan sonra yetisen ikinci güzellik ozanidir. Güzellik onun gözünde ölümsüzlüktür.
"Güzellere bakan gözler agrimaz
Güzel seven ölür amma çürümez"
 Asik Mahsuni Serif (3)
Alt 05.09.07, 15:42   #7
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

Standart Asik Mahsuni Serif (3)

Mahsunu Serifi Anlamak

Çağına damgasını vurmuş sanatçıların, yaşadıkları süreçte anlaşılmaları
kolay olmamıştır...
...Âşık Mahzuni'yi anlamak ve yorumlamak başka açılardan da zordur.
Bunlar nedir sorusuna yanıt ararsak; öncelikle Türkiye gibi aşırı
siyasallaşmış bir toplumsal coğrafyanın insanları olarak, sanatcıyı
yüklediğimiz misyonla algılama beceri(sizliği)miz, kavramları güncel
içerikleriyle yorumlamadaki ustalığımızla birleşince, Mahzuni'yi anlamamız
güçleşecektir.
..Mahzuni, sözlü kültürün zengin toplumsal ortamın yetiştirdiği bir sanatçı.
O da bu geleneğin büyük ustaları Yunus, Şah Hatayi, Pir Sultan, Kul Hikmet,
Köroğlu, Karacaoğlan, Dadaloğlu, gibi ürünlerini sözel yolla topluma
ulaştırılıyordu. Gerçi, Mahzuni, bu ürünlerini müzikleriyle birlikte ses kayıt
araçları kanallarıyla, radyo ve televizyon yoluyla kayıtlara geçiyordu ama,
toplumun algılama biçimi, büyük kesimiyle, bu geleneksel duyma biçimini
geçmiyor.
En doğrusu, Mahzuni, bu yolla çok daha iyi anlaşılmıyordu. Çünkü O'nun
büyük çoğunluğuyla sadece müziklendirilmiş parçaları, hatta onların da
popüler olanları belleklerde kalıyordu. Oysa, bir büyük geleneğin birikimiyle
kendisini donatmış bu usta sanatçı, felsefi derinliği yoğun ürünlerin
sahibiydi. Aşık Mahzuni'yi bir bütün olarak tanımanın, anlamanın yolu
onun bu ürünlerini algılamaktan geçiyor.
Mahzuni ve O'nun öncüleri yeterince anlaşılabilseydi, bu toplumda hâlâ
barbarlığın, ortaçağ karanlığına ait nidâların esamesi okunabilir miydi?

KİMLİĞİ
...Buraya "Hasan Obası" denmektedir. Burası göçer Çilingirler'in bulunduğu,
otlak bir arazidir. Bunun için adına "Çilingir Çayırı"da denir. Bu gün burası
hala Çilingir Çayırı olarak anılmaktadır. Seyyit Mehmet'in türbesinin
bulunduğu bu köye şimdi ise, "Hasan Köyü" denilmektedir. Bütün Elbistan /
Malatya ovalarında ve dağlarında o günün büyük mürşidi ve evliyası olarak
bilinen Seyyid Hacı Mehmet Dede, Aşık Mahzuni Şerif ' in babası Zeynel'in,
öz dedesidir.
Seyyid Mehmet'in 1800'li yılların başında vefat etmesiyle, Hasan Köy'de
asimile edilerek Sünniliği kabul eden Cırıklı ve Ağuçan Türkmenleri burada
kalır. Ancak, Oniki İmam'a bağlılığını sürdürmek isteyen, Kocalar ve bir
kısım Ağuçan Türkmenleri, Koç Obası ve Alhaslı yaylalarına dağılır.

Sonunda, Afşin'in 15 km. kuzeydoğusunda, küçük bir tepe üzerine gelirler ve
Hozat / Barginek Köyü'nün anısına Berçenek Köyü'nü kurarlar. Elbistan'a;
Dersim'den, Horasan'dan, Hatay'dan akın etmiş bütün Türkmen ve Yörük
Alevileri asimileye uğrar ve köylere; camiler, imamlar tahsis edilir. Bu arada
Berçenek köyü de üç-dört çeşit aşiretin karmasından meydana gelir
(Ağuçan, Cırıklı, Kocalar, Savranlar, Ellezler). Bu aşiretler uzun zaman kök
kültürlerini devam ettirirler. Ancak, bunlarla birlikte, Maraş Sünni Türkmen Köyleri'nden gelen bir kısım Sünni Yörük uzantılar da bu köye yerleşirler.

1940'ın başlarında Mahzuni Şerif bu köyde doğar. Barginekli Ağuçan
Türkmenleri'nden olup, nene tarafı Varto / Hormekan Aşireti'nden
Razey'e (Irazca hatun) mensuptur.
1940'lı yıllarda, Berçenek'te ilk okul olmadığı için Mahzuni, Elbistan'ın
Alembey Köyü'nde, Lütfü Efendi Medresesinde Kur'an eğitimi alır, Eski
Türkçe okur, yazar. Ancak, 1956 yılında köye gelen ilk okuldan, mezun
olduktan sonra Mersin Astsubay Okulu'na gider. 1960 yılında Ankara Ordu
Donatım Teknik Okulu'nu bitirir. Başarısının gereği Kuleli Askeri Lisesi'ni
aynı yıllarda hak etmesine karşılık, toplumculuğa ve halk edebiyatına gönül
verdiği ve Alevi olduğu için ordudan ihraç edilir.

1961 yılından itibaren yüzlerce plak, kaset yapar.
Hakkında yazılan ve yazdığı kitaplar uluslararası edebi tartışmalara konu
olur ve 1998 yılında dünyanın, yaşayan üç büyük ozanı arasında birinci
sırayı alır.
...1940'lı yılların başında doğan Mahzuni Şerif, elini sazına attığı günden
itibaren bu tarihi bilmekte gecikmemiş ve sürüp geldiği ecdadı yolunda fire
vermemiştir. Geçmişinde yapılan zulüm ve adaletsizliğe kin beslememiş
olup, Yezit sözcüğünü yalnız Hz.Hüseyin'i şehit eden Emevi zalimi için
kullanmış ve hiç bir sünni dostuna Yezit yakıştırmasını reva görmemiştir.

Mahzuni'nin, Orta okul yıllarından itibaren beğendiği, demokrasi ve
sosyalist mantık onu geleceğin en tutarlı terbiye kalıpları olarak
muhafaza etmişlerdir.
...Mahzuni Şerif, kendisini dünya kültürleri içinde bir parça
mazlum milletler içinde bir birey olarak tanımlamış ve bu iki gerçekten
yola çıkarak, dönmeden devam etmiştir.
...Mahzuni'yi yakından tanımak, O'nun eserlerini çok iyi dinlemekten ve
özümsemekten geçer. Kendisinin söylediği gibi "benim söylediklerim ne ise
ben oyum". Gerçekten de Mahzuni ürettikleri eserlerle topluma ve dünyaya
çok önemli iletiler vermiştir. Önemli olan bu iletiyi algılamak ve bu iletileri
topluma sunmaktır.

Mahzuni ordudan ayrıldıktan sonra toplumsal, siyasi konuları ele alan;
geleneksel halk şiirini devam ettiren ve diğer yanda protest şiirlerle halkın
sorunlarını dile getiren; halk aşığı veya halk ozanlığına başladı.
12 yaşından bu yana bu geleneği devam ettirmektedir.
Saz çalmayı amcası Aşık Fezali (Behlül Baba) dan öğrendi.
- Devlet Sanatçisi" teklifi almadınız mı?

- Devlet benim ödülümü sıkıyönetim dönemlerinde tırnaklarımı çekerek verdi!

- Kaç yıl yattınız?

- Peyder pey beş yılın üstünde.

- Çok işkence gördünüz mü peki?

- Çook. Benim mesela gördüğüm iskenceden dolayı on tırnağımın onu da düştü.

- Başka?

- Ayağımdan asılmalar, cereyan vermeler, gözü bağlı olarak her türlü hakaretlere maruz kaldım. Ama bir gün ben kalkıp o sopadan bahsetmedim.

- Neden?

- Çünkü o bahsetmem gereken sopa, devletin kendi sistemiydi

- Pişmanlık duydunuz mu hiç?

- Eğer pişmanlık duysaydım, Aşık Mahzuni Şerif olmazdım

- Peki bunca acı, işkence, dışlanma, korku sizi "uslandırma"dı mı?

- Aksine daha da bileyledi. Çünkü eğer gerçekten halk ozanıysanız yasadığınız toplumsal gerçeklere dikkat çekmek ve o acıları paylaşmak zorundasınız.
Evet elektrik verdiler, tırnaklarını çektiler, dişlerini söktüler, küfürler savurdular.Kolay değildi ozan olmanın bedeli:

"BİZİM SUÇUMUZ ŞEREFİMİZDİR"
YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.
 Best Prices
Alt 09.03.15, 14:42   #8
BillieDilk
Gece Gündüz Burda

Standart Best Prices

Buying from a private dealer may cost more but if they sell the fragrance that you want, you will pay extra for it. Sometimes, you will find in the market some melted chocolates that are ready for making chocolate candy. What is it you want to be. Of course, some people say that it is not true. Are you an avid online shopper. Given that you will be at sea quite awhile, you should pack a lot of casual gear which simply means lightweight clothing with long sleeves so you avoid getting sunburn during the day. However, some brands of oral contraceptives actually increases the levels of testosterone in the body and instead of preventing acne, it can result to a possible major outbreak. You may want to get a degree in art at an accredited university or college and then proceed to specialize in a certain field.
Overcome Premature Ejaculaton, Starting Tonight
Fapturbo - No Popup Version For Affilaites
Roadmap To Genius - Improve Intelligence & Iq
The Directory Of Ftl & Ltl Shippers 2014 Edition
Architects Guide To Fees, Contracts And Negotiations
The 60 Second Panic Solution
go here

The warming and freshening comfort of jacuzzi can transfer your soul to another dimension. Crude oil is purchased from oil producing countries and subsequently brought to refineries where the ultra-low sulfur diesel, among other petroleum products, is extracted. important aspect of any CRM application, and Microsoft.
ftp://www.med.cgu.edu.tw/upload/elpd...er+Application

AC Video’s can also produce videos for corporate clients, home and business inventories, music videos for bands or a simple photomontage, all in one grand and stylish production. In the California Mystic tan booth, a MagneTan technology is employed. In society the guy is always the bad guy. Choosing The Right Go Kart. You have probably heard of cleaning services.
More Tips
Read Full Report
All Magic Spells (tm) : Top Converting Magic Spell Ecommerce Store

Her little simple prayer was a huge lesson for me. As it turns out, I had nothing to be afraid of". You can try books on singing, speech training and voice training. Mortgages come in many different forms depending on what. There is a little girl you met on the American Idols Live. A lot of organic cosmetic companies use recycled materials in their packaging. It has captured the hearts of everyone, even the non-skateboarders. You have to undergo formal instructions to be able to hone those special features and direct them specifically towards becoming the best of your self. You can decide as to what you want and bring it home at just a click. Other sites require a membership and a monthly fee were user share files.

Other links:
http://bbs.qqyy114.com/home.php?mod=space&uid=31501
http://www.forocrossfit.com/index.ph...215240.new#new
http://bbs.appstar.com.cn/home.php?mod=space&uid=175148

Going Here
Diabetes. 90% Comissao
why not try here
 Best Buy Price Comparison
Alt 10.03.15, 09:34   #9
BillieDilk
Gece Gündüz Burda

Standart Best Buy Price Comparison

In simple terms, you may find that you can relieve some of your monthly payment burden by consolidating several high rate loans or credit cards into a single loan or card at a lower annual rate. After a year, the “two pence” or the “2p” coins were so common that the coin collectors had very little demand for them so the Royal Mint continued to issue the “2p” coins but only in sets that were exclusively distributed to coin collectors. It is a common notion that exercise is one of the. It is an extremely versatile mineral and can be set into silver earrings or elaborate 24-carat gold necklaces. Potting soil may need to be purchased separately. First, here is an explanation about the term house edge. Furthermore, if you a looking for one of the top “blues” blue albums, there are several in that realm. A little resource box with a brief description of your site and you should always be placed right after your articles that you have submitted. Anyway that’s what we were thinking at that moment. your back disappear.
relevant web-site
The Homescholar Total Transcript Solution
Mike Fitchs Fitness Videos
Fett Weg Faktor - German Version Of Fat Loss Factor
Sleep Salon - Brainwave Audio Program For Overcoming Insomnia!
visit this website
Recommended Resource site

The aim was to make the mind work closely together with the body in order to allow movements with grace and balance but with the least amount of movement possible. All aspects must be included in computing your credit score. When you finally arrive at the club, you have to accept the fact that it might just be a terrible night for the club you have chosen and your better off leaving and going to another spot.
http://jsfiddle.net/dcohc0hx/show#La...de+Je+Mange%2C

It is argued that journalist film critics should only be known as film reviewers, and true film critics are those who take a more academic approach to films. • 3 Preouts with 5V Pre-out Level. Worrying too much is not good for the soul or mind. consider dealing with a bonded jeweler. But choosing may not be easy because it will not only depend on you but also the companies and the industries that you want to go to.
The Shoestring Gardener - Frugal Eco-friendly Gardening Tutorial
click to read
click the next document
please click the following internet page
click home page

The secret is finding a lender that is willing to offer reasonable rates. Again, not my idea of a party supply. Biomass, which is the energy coming from living and recently dead biological material, serves also as a source of alternative fuel. The General Female. It mean how humane is that particular society. Let's face it: if you are running an event planning business then there is absolutely no way that you'll be able to remember every engagement or event that you'll ever have. Their first album was pivotal in its inclusion of distorted amplification techniques. Spend some time speaking to the artist to get to know them.

Other links:
http://www.questnaija.com/showthread...=1#post1608284
http://www.geptrong.ru/forum/index.p...***entry52 16
http://bbs.acmclub.com/space-uid-17456035.html

her comment is here
speaking of
Unleash Your Inner Psychic!
 Neset Ertas "Belgeseli"
Alt 05.09.07, 16:05   #10
SAHmerdan
Herseyden Haberi Var

Standart Neset Ertas "Belgeseli"

(1)
YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

(2)
YouTube Video

(3)
YouTube Video

(4)
YouTube Video

(5)
YouTube Video

(6)
YouTube Video

(7)
YouTube Video

(8)
YouTube Video

(9)
YouTube Video

(10)
YouTube Video

(11)
YouTube Video

(12)
YouTube Video

(13)
YouTube Video

(14)
YouTube Video

Sözlere Gerek Yok..

Konu SAHmerdan tarafından (05.09.07 Saat 18:47 ) değiştirilmiştir..
Tesekkür edenler:
BillieDilk (09.08.14), DJ SAHmeran (30.10.07), Ez4YQldzz6 (14.08.14), LoyaroZerma (22.11.13)

Konuyu Toplam 4 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 4 Misafir)

Seçenekler
Stil