Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 14.02.08, 23:07   #2401
OsManLii
Herkonu.com Fanatik

OsManLii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 53
Tesekkür almis 63 -> 4.294.967.167 Konu

eyvallah inşaallah arenada boğa güreşçisimi olacaz yoksa boğamı olacaz desem ne dersin
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 15.02.08, 22:43   #2402
kizilay

kizilay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 250
Tesekkür almis 697 -> 320 Konu

Keske Leverkuseni yenebilseydik o kaçanlar acep Almanlar kaçirirmiydi yazik oldu yazik insallah revansta gol atariz
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 16.02.08, 17:53   #2403
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Barusso resmen Aslan

Galatasaray dün Barusso ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladı. Roma'dan kiralanan Barusso'nun bonservisini alma önceliği de sarı-kırmızılı takıma verildi.

Barusso fırtınası

"Büyük bir kulüp olduğu için G.Saray'a geldim. Burada başarılı olacağım. Önümüzdeki F.Bahçe derbisini kazanacağız".

G.Saray'ın Roma'dan sezon sonuna dek kiraladığı Ahmed Barusso basına tanıtıldı. İmza töreninde 15 numaralı formayı giyen Ganalı, "Roma başkanı böyle bir teklif geldiğini söylediğinde oturup konuştuk. G.Saray'ın büyük bir kulüp olduğundan bahsettik. Bu da gelmemde etkili oldu. Takımın taktiksel anlayışı içinde kendime yer bulacağımı düşünüyorum. Gelmemde asıl etkili olan şey bu'' dedi.

FENER'E GÖZDAĞI
Gelmeden önce Nonda, Song ve Appiah'ın da aralarında bulunduğu birçok oyuncuyla konuştuğunu kaydeden Barusso, "Tüm görüşmelerinde G.Saray ile ilgili çok güzel şeyler anlatıldı" derken, yeni takımında başarılı olacağını vurguladı. Barusso, kupada oynayacakları F.Bahçe maçı için de "F.Bahçe derbilerinin G.Saray için önemini biliyorum. O maçta iyi oynayıp kazanacağız" ifadesini kullandı.

Alt 16.02.08, 17:56   #2404
Hasani
Uzman

Lincoln'e gözdağı

Galatasaray'da Lincoln krizi büyüyor. Feldkamp'ın sakatlığı bulunmayan Lincoln'ü kadroya almayacağı açıklandı. Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ise dün Lincoln konusunda "Kondisyon eksiği olduğu için kadroya alınmayacak" dedi. Brezilyalı yıldızın, B. Leverkusen maçında oyuna girmek istemediği ve Kalli'ye tepki gösterdiği için kadro dışı bırakıldığı iddia edildi.

Lincoln ikinci kez kadro dışı

Kalli, Leverkusen maçında oyuna girmek istemeyen yıldız futbolcuya yine acımadı.

CEZA GECİKMEDİ
Leverkusen maçının son dakikalarında oyuna girmek istemeyen Lincoln, bu tepkisinin bedelini yine kadro dışı kalarak ödedi. Daha önce Beşiktaş derbisi öncesi kurallara uymadığı için kadro dışı kalan Lincoln, bir kez daha Feldkamp'ın hışmına uğradı ve Konya maçının kadrosuna alınmadı.

KARARA TEPKİLİ
Lincoln'ün kadroya alınmayacağı kararını duyuran Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin "Lincoln'un kondisyonu yetersiz" şeklinde bir gerekçe açıkladı. Bu kararla birlikte G.Saray ile Lincoln arasındaki ipler kopma noktasına geldi. Brezilyalı yıldızın karara tepki duyduğu öğrenildi.

Alt 16.02.08, 17:58   #2405
Hasani
Uzman

Dönüyor

İyileşen Kongolu'yu yarın ilk onbirde oynatmayı planlayan Alman hoca, Ümit'i kulübeye çekecek.

G.Saray'da Shabani Nonda yeniden ilk onbire dönüyor. Teknik direktör Feldkamp'ın, sakatlığı geçen ve Leverkusen maçında 2. yarıda şans verdiği Kongolu golcüyü, Konyaspor karşısında onbirde oynatmayı planladığı öğrenildi. Alman hocanın, yarın Nonda'ya forvette Hakan Şükür ile birlikte görev vermesi beklenirken, Bayer maçında inanılmaz goller kaçıran Ümit kulübeye çekilecek.

İLK MAÇTA 2 GOL ATTI
İkinci yarıya fırtına gibi giren Nonda, ilk iki haftada Ç. Rize'ye 3, Bursa'ya da 1 gol attıktan sonra dizindeki sakatlığı nüksetmişti. ****ücü ve Vestel'e karşı forma giyemeyen Kongolu, 14 maçta 10 golle sarı-kırmızılı takımın ligde en golcü oyuncusu durumunda. Nonda, 6-0'lık ilk maçta Konya'ya da 2 gol atmıştı.

Alt 16.02.08, 18:00   #2406
Hasani
Uzman

Devamı Konya'da

Oynadığı futbol ve attığı gollerle yükselişe geçen Kral, "Yine gol atmak için çok çalışacağım. Galibiyetle döneceğiz" diye konuştu.
Performansıyla gençlere taş çıkaran Hakan Şükür, Konyaspor deplasmanı öncesinde iddialı konuştu. Son lig maçında Vestel Manisaspor'a 3 gol atarak, dikkatleri üzerine çeken Kral, Konya'da yükselişine devam etmek amacında. Leverkusen karşısındaki futboluyla da göz dolduran Hakan Şükür, "Yine fileleri havalandırmak için elimden geleni yapacağım. Benim gol atmam önemli değil. 3 puanla dönüp, liderliğimizi perçinlemek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Alt 16.02.08, 18:14   #2407
Hasani
Uzman

Konya taraftarı 6-0'ı unutmadı
Yeşil-beyazlılar, internet sitesinde Konya takımına çağrıda bulundu ve llk yarıdaki farklı yenilginin rövanşının alınmasını istedi.
KONYA-G.Saray karşılaşması için geri sayım sürerken yeşil-beyazlı taraftarlar, ilk yarıdaki karşılaşmayı unutmadı. 6-0'lık yenilginin üzüntüsünü hâlâ yaşayan Konyaspor'un Nalçacılar taraftar grubu, www.nalcaci.com adlı internet sitelerinde, 6-0'ı gösteren skorborda yer veriyor. "Bu skoru unutmadık" yazısıyla açılan sayfada "Gururunuz ve şerefiniz için oynayın. Üzerinizdeki formanın kutsallığını bilin. Bu maçı alın. Bizler her zaman sizin yanınızdayız" deniliyor.

Alt 16.02.08, 18:18   #2408
Hasani
Uzman

Basın Toplantısı: Ahmed Barusso
İtalya'nın Roma Kulübü'nden sezon sonuna dek kiraladığımız Ganalı futbolcu Ahmed Barusso bugün düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.
Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in de hazır bulunduğu törende, Ahmed Barusso, basın mensupları için sözleşmeye imza attı.
Ahmed Barusso ve kulübü Roma ile daha önce anlaşmaya vardıklarını belirten Adnan Sezgin, Afrika Uluslar Kupası maçları nedeniyle Barusso'nun gecikmeli olarak takıma katıldığını belirterek, "Barusso dün gece itibariyle İstanbul'a geldi ve ilk antrenmanına çıktı. Hem kulübümüze hem de kendisine hayırlı olmasını diliyorum. Kiralık olarak bu transferi gerçekleştirdik ve sezon sonunda da transfer önceliği yine bizde. Umarım iyi giden takımımıza bir katkı da ondan gelir" diye konuştu.
İmza töreninde 15 numaralı formayı giyen Ahmed Barusso, Galatasaray'da kendisini oynar şekilde görmek istediğini söyledi.
Ağır sayılabilecek bir sakatlık geçirdiğini ve önemli yıldız oyuncuları bulunan Roma'da forma şansı bulamadığını aktaran Barusso, "Bu durumu kabullenmem gerektiğini düşünüyorum. Roma Kulübü Başkanı bana böyle bir teklif geldiğini söylediğinde oturup konuştuk. Galatasaray'ın büyük bir kulüp olduğundan bahsettik. Bu da benim gelmemde etkili oldu. Takımın taktiksel anlayışı içinde kendime yer bulacağımı düşünüyorum. Gelmemde asıl etkili olan şey de bu" şeklinde konuştu.
Ahmed Barusso, Galatasaray'la anlaştıktan sonra aralarında Galatasaraylı Nonda ve Song ile Fenerbahçeli Appiah'ın da bulunduğu birçok oyuncuyla konuştuğunu belirtti. Tüm görüşmelerinde Galatasaray ile ilgili çok güzel şeyler anlatıldığını dile getiren Ganalı futbolcu, "Özellikle genç oyunculara kendilerini gösterme şansı tanıyan bir yapısının olduğu söylendi bana. Elimden geleni yapıp, takıma faydalı olmaya çalışacağım. Kendimi gösterme imkanı bulacağımı düşünerek buraya geldim" ifadelerini kullandı.
Galatasaray'da forma şansı bulup bulamayacağı konusunda nasıl bir fikri olduğunun sorulması üzerine Barusso, "Takımlarda en az 25 oyuncu bulunuyor. Bir maç için 18 oyuncu seçiliyor ve bunların içinden de 11 kişi maçın başında sahaya çıkabiliyor. Bu işin doğasında oynayamamak da var" diye konuştu.
Barusso "Bir teknik direktör kadrosundaki oyuncuların özelliklerini en iyi şekilde tanıyarak kadrosunu yapar. Oyuncuların yapması gereken, her hafta ilk 11'de oynamayabileceklerini de düşünerek çalışmaktır. Teknik direktör, takımla ilgili en iyi şeyi bilir. Biz de tercihlere saygı gösterip, tercihlerden biri olmak için çalışmalıyız" dedi.
Galatasaray'la anlaşmasının ardından basında, Roma'ya geri dönmek için mücadele edeceği şeklinde haberlerin yer aldığının sorulması üzerine de Barusso şunları söyledi: "Bu şimdi alınması gereken bir karar değil. Ama karar alma günü geldiğinde, elimden geldiğince iyi düşünmeye çalışacağım. Galatasaray takımı ile birlikte başarılara ulaşmak için sabırsızlanıyorum. Öncelikli hedefim bu. Başarılar isteyen oyunculardan kurulu bir takımda olduğumu biliyorum. Sezon sonunda da Galatasaray'da devam etmemem için hiçbir neden göremiyorum" diye konuştu.
Ayrıca, bir lakabının bulunmadığını kaydederek kendisine Barusso ya da Ahmed denilebileceğini söyleyen Ganalı oyuncu, Fenerbahçe ile yapacakları derbinin Galatasaray için büyük önemi olduğunun söylenmesi üzerine de, "Derbi maçların psikolojilerinin farklı olduğunu bilmek lazım. Mücadele hırsından çok, kazanma hırsı ortaya çıkar ve derbi kazanış bir takımın oyuncuları da kendilerini Dünya Kupası'nı kazanmış gibi hisseder. Önümüzdeki Fenerbahçe derbisinde iyi oynayacağımıza ve kazanacağımıza inanıyorum, temennimiz bu" diyerek sözlerinin tamamladı.
Barusso daha sonra sarı-kırmızılı formayla basın mensuplarına poz verdi.

Alt 16.02.08, 18:19   #2409
Hasani
Uzman

Alt 16.02.08, 18:20   #2410
Hasani
Uzman

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil