Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 26.03.08, 18:34   #2861
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Galatasaray***8217;a Bir Maç Ceza!

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, bugün yaptığı toplantıdan sonra kulübümüze bir maçlık seyircisiz oynama cezası verdiğini açıkladı.

Kurul, kararına gerekçe olarak 15 Mart 2008***8217;de Ankara***8217;da oynanan Ankaraspor-Galatasaray maçındaki kötü tezahüratları gösterdi. PFDK açıklamasında, 20 Ocak 2008 tarihinde oynanan Galatasaray-Bursaspor maçında da kötü tezahürattan dolayı para cezası verildiği ve ***8220;çirkin ve kötü tezahürat fiili aynı sezon içinde ikinci kez tekrar edildiğinden***8221; dolayı Galatasaray***8217;a kendi sahasında bir resmi müsabakada seyircisiz maç oynama cezası verildiği yazıldı.

Alt 26.03.08, 18:36   #2862
Hasani
Uzman

Gidiyor

Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu***8217;nun (PFDK) Galatasaray'a verdiği 1 maçlık seyircisiz oynama cezasına itiraz edileceğini açıklayan Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Tahkim Kurulu***8217;na başvuruda bulunarak, cezanın kaldırılmasını isteyeceklerini belirtti.

Alt 26.03.08, 18:37   #2863
Hasani
Uzman

Basın Toplantısı: Karl Heinz Feldkamp

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, düzenlediği basın toplantısında, Başkan Adnan Polat ile dün görüştüğünü ifade ederek, ''Uzun bir konuşma yaptık. Başkanlığından dolayı kendisini tebrik ettim. Galatasaray***8217;ın geleceği ile ilgili çok önemli konuşmalarımız oldu. 2007-2008 sezonu sorumluluğu bende ve bu sezonun iyi geçmesi için yapacaklarımı görüştük. Başkanımız, 2008-2009 sezonunun oluşumu, takım içindeki değişim sorumluluğunu da bana verdi. Bu yıl için kadronun oluşumu ve teknik direktör seçimi ile ilgili bana açık görevler verildi'' dedi.
Gelecek sezon faal olarak takımda görev almayacağını kaydeden Karl Heinz Feldkamp, teknik direktör seçimi konusunda ise "Teknik direktör seçimi görevi de bana verildi. Adaylar var. Ama şu an en önemli şey bundan sonraki adaylar üzerinde konuşulması değil.
Şu an Galatasaray***8217;ın burada bulunmasının sebebi, sadece Feldkamp***8217;ın burada olmasından değildi. Teknik kadronun burada olmasıdır. Teknik kadromuzu da düşünerek adaylarımızı seçeceğiz.
11-12 Mayıs***8217;ta bütün yapabileceklerimle burada hazır olacağım. O zaman görevimizi göreceğiz" diye konuştu.
Feldkamp, görevi bıraktıktan sonra en çok basın mensuplarıyla yaptığı bu tür toplantıları özleyeceğini söyledi.
Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu***8217;nun (PFDK), kulübe verdiği 1 maç seyircisiz oynama cezasına tepki gösterdi.
Feldkamp, takımının yaptığı antrenman sırasında düzenlediği basın toplantısında, bir takımın kendi sahasında bazı şeyler yaşanmasının ardından ceza almasını anlayabileceğini dile getirerek, şunları kaydetti:
"Ama Ankara***8217;da birileri bağırdı diye böyle bir ceza verilmesi karşısında şoke oldum. Böyle cezaların niye verildiğini, böyle kararların nasıl alındığını anlayamıyorum.
Bizim bulunduğumuz yerde büyük katkısı olan, takımı ateşleyen seyircilerin maça gelemeyecek olmaları benim üzüntüm ve hayal kırıklığım oldu. Federasyondan herkese eşit davranmasını istiyoruz".
Karl Heinz Feldkamp, sözlerini şöyle sürdürdü: "O zaman ben de 100 kişiyi Sivas***8217;a gönderirim, onlar da bağırır ve rakibimiz ceza alır. Ama ben bunu ***8217;terbiyesizlik***8217; olarak değerlendiririm. Yani takımların kendi sahalarında oynadıkları maçlarda bu tür olaylarda ceza verilebilir ama deplasmanda oynadıkları maçlarda her türlü manipülasyonlar yapılabilir."
Ligde artık son maçlara girildiğini vurgulayan Karl Heinz Feldkamp, artık iyi ya da kötü futbol oynamanın değil, maçları kazanmanın önemli olduğunu söyledi.
Fikstür olarak avantajlı olduklarını kabul etmeyen Feldkamp, "Bizim tek avantajımız olabilir, bu da her maçı kazanmak. Artık son maçlara girdik, kötü ya da iyi oynamak beni ilgilendirmiyor, sadece galibiyet istiyoruz" dedi.
Galatasaray Teknik Direktörü Feldkamp, Nonda***8217;nın, Denizlispor maçından sonra yaptığı açıklamalarla ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine de şunları kaydetti:
"Nonda***8217;nın, böyle bir şey söylediyse, bunları basına değil, söz konusu olan kimse o kişilere söylemesi, takım içinde karşı karşıya gelip onunla konuşması ya da bana gelip konuşması lazım.
Aslında bu tip şeyler beni hiç ilgilendirmiyor, beni sadece takım ve önümüzdeki maçlar ilgilendiriyor. Hem kupada, hem ligde iddialı olmamızın sebebi böyle şeylerle değil, kendimizle ilgilenmemizdir. Çok iyi çalışmamızdandır. Bunu da bu tip konuşmalarla kötülemek istemiyorum."
Yeniden Florya***8217;da bulunmaktan mutlu olduğunu da dile getiren Feldkamp, hastalığının kendisi için de sürpriz olduğunu belirterek, "Burada bulunan herkes bu şekilde hastalanabilir. Şimdi sezonun son dönemine girdik. Her şeyden evvel yenilikler var. Yeni bir yönetim oluştu. Şimdiye kadar herkes istediğini aldı gibi görünüyor, sadece biz takım olarak istediğimize ulaşamadık.
Kupada ve ligde yolumuzda ilerliyoruz, ama şu ana kadar hiçbir başarı elde etmedik. Bunun için, şu ana kadar nasıl zorlu çalıştıysak, daha zorlu bir şekilde çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Alt 27.03.08, 18:15   #2864
Hasani
Uzman

Feldkamp bırakıyor

G.Saray'ın hocası Feldkamp, başkan Adnan Polat ile görüştüğünü belirterek, "Artık aktif olarak çalışmayacağım. 11 Mayıs'ta ne görev yapacağımı görürsünüz" dedi. Galatasaray'da danışmanlık yapacak olan Kalli, gelecek sezonun kadrosunun kurulmasında ve yeni teknik direktörün belirlenmesinde başrol oynayacak.

Hocayı ben seçeceğim
Polat ile bir görüşme yaptıklarını belirten Kalli, önemli görevler üstlendiğini söyledi: "Yeni sezonunun sorumluluğu da bana ait Kadro ve teknik direktörü ben seçeceğim".
Galatasaray'ın hocası Feldkamp, gelecek sezon faal olarak takımın başında olmayacağını söyledi. Dün idman sonrası bir basın toplantısı düzenleyen Feldkamp, başkan Adnan Polat ile uzun bir görüşme yaptığını belirterek, "Galatasaray'ın geleceği ile ilgili çok önemli konuşmalarımız oldu. 2007-2008 sezonu sorumluluğu bende ve bu sezonun iyi geçmesi için yapacaklarımı görüştük. Başkanımız, 2008-2009 sezonunun oluşumu, takım içindeki değişim sorumluluğunu da bana verdi. Bu yıl için kadronun oluşumu ve teknik direktör seçimi ile ilgili bana açık görevler verildi'' diye konuştu.

Bazı adaylar var
Gelecek sezon faal olarak takımda görev almayacağını kaydeden Alman hoca, teknik direktör seçimi konusunda ise "Teknik direktör adayları var. Ama şu an en önemli şey bundan sonraki adaylar üzerinde konuşulması değil. Şu an Galatasaray'ın burada bulunmasının sebebi, sadece Feldkamp'ın burada olmasından değil; teknik kadronun burada olmasıdır. Teknik kadromuzu da düşünerek adaylarımızı seçeceğiz. 11-12 Mayıs'ta bütün yapabileceklerimle burada hazır olacağım. O zaman görevimizi göreceğiz'' dedi.

Adalet istiyoruz
Sarı-kırmızı kulübe verilen 1 maç seyircisiz oynama cezasına da değinen Feldkamp, bir takımın kendi sahasında bazı şeyler yaşanmasının ardından ceza almasını anlayabileceğini dile getirerek, şunları kaydetti: "Ama Ankara'da birileri bağırdı diye böyle bir ceza verilmesi karşısında şok oldum. Böyle bir cezaların niye verildiğini, böyle kararların nasıl alındığını anlayamıyorum. O zaman ben de 100 kişiyi Sivas'a gönderirim, onlar da bağırır ve rakibimiz ceza alır. Federasyondan herkese eşit davranmasını istiyoruz.''

Alt 27.03.08, 18:17   #2865
Hasani
Uzman

Kesin dönüş

"G.Saray'a olan borcunu öde" diyen Polat'a "Sezon sonu Türkiye'deyim" karşılığını verdi.

Yeniden görüştüler
Galatasaray Başkanı Adnan Polat'ın eski futbolcusu Emre Belözoğlu ile her konuda anlaştığı öğrenildi. Newcastle'da forma giyen yıldız futbolcu aralık ayında Polat'a "Başkan olduğun takdirde emrindeyim'' demişti. Bunun üzerine Polat, yeniden Emre'yi aradı.

Gelmek istiyorum
Polat yaptığı görüşmede "Yeni sezonda sana ihtiyacım var. Galatasaray'a gelip borcunu öde'' derken, Emre'nin, "Ben size daha önce de söylemiştim ne zaman çağırırsanız gelmek isterim. Sezon sonu büyük ihtimalle yuvamdayım'' karşılığı verdiği bildirildi

Alt 27.03.08, 18:18   #2866
Hasani
Uzman

Kral'a özel ilgi

Sarı -kırmızılılar, Gaziantepspor maçının hazırlıklarını dün sabah yaptığı idmanla sürdürdü. Yeniden takımın başına geçen Feldkamp, çalışmadan önce futbolcularla 20 dakikalık bir toplantı yaptı. Alman hoca, idman sırasında da Hakan Şükür ve Emre Güngör ile özel olarak görüştü.

Alt 27.03.08, 18:21   #2867
Hasani
Uzman

Lippi-Götz liste başı

Sarı-kırmızılı kulüpte 2 hoca ön plana çıktı.

Alman tercih eder
Kalli'nin görevi bırakacağını açıklamasının ardından Galatasaray'da gözler hoca arayışlarına çevrildi. Hoca seçimini kendisinin yapacağını belirten Kalli, takımın başına yine bir Alman hoca getirmeyi düşündüğü belirtilirken, en kuvvetli adayın Götz olduğu öğrenildi.

Galatasaray'ı izledi
Bu sezon Galatasaray'ın Leverkusen ile oynadığı maçı tribünden izleyen Götz'ün Stumpf ile birlikte takımın başına geçeceği sızan bilgiler arasında. Öte yandan yeni yönetim kurulunda Lippi ismine de oldukça sıcak bakılırken, kısa bir süre için adayın belli olacağı öğrenildi.

Alt 27.03.08, 18:23   #2868
Hasani
Uzman

Tepkiyi başkan önledi

Seyircisiz oynama cezasına itiraz edecek olan yönetime, başkan Polat 'dur' dedi
Sarı kırmızılı yöneticiler seyircisiz oynama cezasına sert tepki vermeye hazırlanıyordu. Ancak, başkan Adnan Polat, federasyon ve kurulları ile gerginlik yaşamamak için bunun önüne geçti.

Takımımıza verilen 1 maç seyircisiz oynama cezasına tepki vermeye hazırlanan sarı kırmızılı yöneticiler, Adnan Polat engeline takıldı. Başkent***8217;te oynanan Ankaraspor maçında yapılan kötü tezahürat nedeniyle verilen cezayı ağır ve komik bulan yöneticilerin, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu***8217;nu sert bir dille eleştirmeleri bekleniyordu. Ancak, kulüp başkanı Adnan Polat dün gece devreye girip bunun önüne geçti.
Sarı kırmızılı yöneticilerin kızgınlıkla sivri demeçler verebileceklerini, bu durumun şampiyonluk mücadelesi veren takımı olumsuz yönde etkileyeceğini düşünen Polat, futbol şubesindeki yöneticilerle tek tek görüşerek federasyon ve disiplin kurulu hakkında basına açıklama yapılmamasını istedi.

Haldun Üstünel ve Adnan Sezgin karara itiraz edip, sert tepki göstermeye hazırlanıyorlardı. Ancak, Polat***8217;ın emriyle geri adım attılar. Göreve yeni geldiklerini hatırlatan Polat, "Hakkımızı arayacağız. Ancak federasyonun hiçbir kurumu ile ters düşmemeliyiz. Hakkımızı kurallara göre aramalıyız" diyerek olası bir gerginliğin önüne geçmiş oldu.

G.Saray Yönetimi, dün öğleden sonra Tahkim Kurulu***8217;na gerekli itirazı yaptı.

Alt 28.03.08, 17:07   #2869
Hasani
Uzman

1 koltuğa 2 aday

Polat, ikinci başkanlık görevi için Canaydın'ın desteklediği Mehmet Helvacı ile Yiğit Şardan arasında gidip geliyor.

Geçtiğimiz cumartesi günü yapılan kongrede başkan seçildi ancak 2. başkanın kim olacağı halen belirsizliğini koruyor. Kongrede Polat'a tam destek veren Canaydın, kendi listesinde yer alan Mehmet Helvacı'nın 2. başkanlığa getirilmesini isterken, listesinde yer almayı kabul eden Yiğit Şardan da aynı görevi istiyor.

Canaydın'ın son döneminde de
aynı sorun yaşanmış, Canaydın, sorunu Semih Haznedaroğlu'nu 2. başkanlığa, Adnan Polat'ı ise başkan yardımcılığına getirerek çözmüştü. Şimdi Polat'ın da sorunu aynı yöntemle çözeceği konuşulurken, kimin 2. başkan, kimin başkan yardımcısı olacağı ise merakla bekleniyor.

Alt 28.03.08, 17:10   #2870
Hasani
Uzman

Feldkamp Polat'a Falco ve Toppmölleri önerdi

G.Saray'da yeni sezon için teknik direktör arayışları sürerken, bu konuda kendisine yetki verilen Feldkamp'ın Falco Götz ve Toppmöller ile görüştüğü belirtildi. Kalli'nin Adnan Polat'a "Götz de Toppmöller de gelmeye hazır" dediği belirtildi.

Veliaht seçimi
Polat-Kalli zirvesinden "Alman ekolüne devam" kararı çıktı. Toppmöller ve Götz'ten 'Evet' cevabı alındı. Lucescu başta diğer alternatifler de var.

GÖTZ RİSKLİ OLUR
ADNAN Polat başkan seçilir seçilmez hoca arayışlarına başladı. Kalli ile yapılan zirveden, "Alman ekolüne devam" kararı çıktı. Kalli'nin, Klaus Toppmöller ve Falco Götz'ü önerdiği belirtiliyor. Yönetimde ise Toppmöller'e olmasa da hiçbir başarısı bulunmayan Götz'e pek sıcak bakılmadığı belirtiliyor. Kalli'nin bir başka isteği de hoca kim olursa olsun Ahmet Akcan'ın kalması.

DENİZLİ VE AVCI
POLAT'ın, "Hocayı seçelim. Kadroyu, kamp yerini o belirlesin. Doğrusu bu" diyerek bir an önce karar verilmesini istediği de öğrenildi. Yönetimde, "Toppmöller, Türkiye'yi tanımıyor. Götz ise yetersiz" çatlak seslerinin çıktığı da belirtiliyor. Bu kişiler; Lucescu, Mustafa Denizli ve Abdullah Avcı isimlerini ileri sürüyor. Tartışmalarda Lucescu'nun öne çıktığı konuşuluyor.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil