Geri git   A-Z ye Herkonu > Politika-Ekonomi

Anketimiz: Üniversitelerde Türban Yasağı Kalksın mı?
Evet.Yasak Kalksın 43 70,49%
Hayır.Yasak Devam etsin 18 29,51%
Katılımcı sayısı: 61. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Stil

Alt 12.02.08, 22:43   #71
follow
O Artik Bizden

follow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 43
Tesekkür almis 8 -> 7 Konu

Al***305;nt***305;:
baLLgozLu´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
Kardeşim boşuna iğneleme yapma bana ne yazıcaksan yaz güzel kardeşim herneysen de beni ilgilendirmez.Adam gibi yazdım dikkat edersen eğer görebiliyorsan evet kenar mahallede oturuyom ben elımde tesbih çekiyorum sen zihinde okuyorsun varmı öle bi kabiliyetin.
Seni ilgilendirmezse aklinin hic alamayacagi konularda özelliklede bir zümreyi ilgilendiriyorsa sacma sapan yazma... Sen oje günahmi, msn oruc bozarmi, türban, dövme günahmi, kadin ezan okuyabilirmi gibi konularla ilgilen Alevilik seni asar... Cennetten bahsetmissin, Cennetindeki Hurilerle Irmak baslarinda sana hos vakitler...

Kerbela...

Mah-ı Matem

Alt 13.02.08, 00:06   #72
EsraRengiZ_NL
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 17
Tesekkür almis 17 -> 7 Konu

Al***305;nt***305;:
seher3´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
türban takanların nerdeyse hepsi diyorlar ki;
Laiklik başörtü takmaklamı gidior...

benden direk yanıt;;

türbana karşıyım..başörtüsü serbestliğinden korkuyorum..iran gibi bir ülkede yaşamak istemiyorum..örtülü olmadığım için insanların beni insan sınıfından çıkarmasını istemiyorum..
Demek sen ba$i açik oldugun için siniflandiriliyorsun, onlar ba$i kapali oldugu için siniflandirilmiyorlar, en azindan $imdiye kadar siniflandirilmami$lar öylemi? Kimsiniz siz ya, neyi temsil ettiginizi saniyorsunuz? Bu ülke sizin gibi ba$i açiklarin, ba$i kapalilarin digil öylemi? Istersen Fazil Say'in yanindan bi bilette kendine ayirittir. Iki yüzlülük yapmayin adil olun adil, ba$i açik oldugu için siniflandirilmak istemiyormu$, $imdiye kadar ba$i örtülülere yapilan muameleyi, bu saçma yorumunla çok güzel anlatmi$sin, ....'min özgürlükcüleri.. çikarci zavallilarsiniz i$te, sizin demokrasiniz bukadar! Sadece vede sadece çikarlarinizin limitleri içinde.

Tesekkür edenler:
bennu (13.02.08), Korkuut (13.02.08)

Alt 13.02.08, 02:27   #73
muratgurbuz
Herkonu.com Fanatik

muratgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 134
Tesekkür almis 148 -> 59 Konu
Exclamation

Al***305;nt***305;:
Korkuut´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
sizce saci acik Bayanlarmi daha cazip yoksa kapali bayanlarmi? Tabikide acik bayanlar,tesettürde insanlari kötü düsünmekten men etmek icindir, mantikli bi sekilde düsünürsek zaten anlasilir bu durum, aslinda Tartismaya bile gerek yok , kalb temiz olcak tabi oda dinimizin emri oldugu gibi basörtsüde dinimizin emri , sizler neye dayanarak kendi dininizin emrini kabul etmiyorsunuz ? Yoksa bizim bilmedigimiz yeni bayetlermi indide basörtusunu kabul etmiyorsunuz ?
Açık bayanların daha cazip oldugunu belirtmişsin arkadaşım,e tabi "Dervişin fikri neyse zikri odur".kalp temizliğini önce kendine bi sor,başı açık bayanlara bakarken de cazibelerine de fazla kapılma,bütün mesele kendi içinzdeki art niyeti başörtüsüne karşı çıkanlara maletmekten başka bişey değil zaten ve kendi adına konuş..

Ne ararsin tanri ile aramda
Sen kimsin ki orucumu sorarsin?
Hakikaten gözün yoksa haramda
Basi açiga neden türban sorarsin?

Raki, sarap içiyorsam sana ne
Yoksa sana bir zarari, içerim
İkimiz de gelsek kildan köprüye
Ben dürüstsem sarhosken de geçerim.

Esir iken mümkün müdür ibadet
Yatip kalkip atatürk'e dua et...
Senin gibilerin(!) yüzünden
Dininden de soguyacak bu millet.

Neyzen'e saygılarımla.. devamını da bilenler hatırlar.içinde sansürlediğim yerler ve eklemediğim kısımlar oldu,Neyzen kadar açık konuşamadım foruma yanlış olur Arif olana fazla bile..

Alt 13.02.08, 08:04   #74
mercury
O Artik Bizden

mercury - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 8
Tesekkür almis 3 -> 3 Konu

En güzel dörtlüğünü yazmamışsın be arkadaşım bu konu hakkıda artık hiç yorum yapmayacağım yaptıklarım hataymış boşa zaman geçirmekmiş başınız açık kapalı farketmez ama ruhunuz aydınlık olsun (çalıntı söz ) Kime sordumsa seni, doğru cevap vermediler;
Kimi hırsız, kimi alçak, kimi deyyus! dediler...
Künyeni almak için, partiye ettim telefon,
"Bizdeki kayda göre, şimdi o meb'us!" dediler...

Alt 13.02.08, 11:02   #75
dost
Herseyden Haberi Var

dost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 232
Tesekkür almis 1.405 -> 462 Konu

Al***305;nt***305;:
şarut´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
Bu forumda karşı olanların yazı yazmasımı sizi rahatsız etti anlamadım herkes özgür fikrini açıklamakta ve eğer buysa rahatsız olduğunuz çok ısrar edilmiş baksanıza çıkın ortaya diye umarım yazı yazanlardan bahsetmiyosunuzdur ben yanliş anlamışımdır.dostcakalın...
Sasırdım sarut arkadasım yanı nasıl oyönden bakabıldınız..Benım kımseyle işim olmaz..Cunku ben ınsanların fıkrıne saygı gostermesını bılırım..Herkes aynı kalıpta olcak dıye bırsey yok..Yanı bırısı (A )fıkrını savunur dıgerı ıse (B) fıkrını..Her ınsanın ayrı bır renk oldugunu dusunurum ben..Tabıkı herkes fıkrını beyan etmelı edebılmelıde..Sadece benim takıldıgım olay ınsanlar fıkrını beyan ederken atıp tutmamalı karsı tarafı bu herkes ıcın gecerlı..Yanı herkes aynı seyı kabul etmek zorunda degıl..Bırde dıger konu ıse fıkır beyan ederken hanı bır tabır varya"Sapla Samanı Karıstırmak " gibi yanı olaylrı bırbırıne karıstırmadan ınsan fıkrını ızah edebılır ..Herseyın bır usulu vardır bence..Fıkır belırtmenın fıkır dınlemenın falan yanı..Sevıyesı vardır ıkısınınde sevıyelı olduktan sonra herkes her sekılde ıstedıgını soylemelı keısnlıkle. ..Ön yargı ıle bakmamak laızm ..Asla rahatsız olmam....

Burdakı fıkrı ne olursa olsun kımseyle ısım olmaz yanı saygım vardır..Ben ınsanlara fıkrıyle muamele etmem benım ıcın en basta ınsan olması yeterlı bır sebeb..Ve evet yanlıs anlasılma var..Ben genel konusurum..Yanı forumda ınsanların bırbırlerıne asagıdan yukardan konusmaları bırsey halletmeyecegını dusunurum..Soylede bır gercek varki tartısma ıle hıc bır yere varılmaz..Cunku tartısma ortamında herkes kendını haklı cıkarma telasına dusmus ve olay asıl olması gereken yerden uzaklasmıs olur..Vs vss uzunca konu yanı..

Yenı gördum..Sımdı cevap yazdım o yüzden..

Tesekkurler efendım sızde dostca kalın..

Alt 13.02.08, 13:12   #76
nicolas_anelka
Forum Admin

nicolas_anelka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 226
Tesekkür almis 372 -> 135 Konu

Burda yine tuhaf olaylar dönüyor.

1.Forumdan banlanan bazi arkadaslar farkli nicklerle yine tartisma icinde.
2.Bazi arkadaslar cifter cifter nick alarak tartismaya katiliyor
Hepsi tespit edilip icabina bakilacak
3.Seviye yine yerlerde.Bu yazilarda incelenecek

Konu Kapanir

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil