Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 13.05.08, 16:15   #3311
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Yerli fırtınası

Sarı-kırmızılılar zirve yarışında Fenerbahçe ve Beşiktaş'a 6 puan fark atarak mutlu sona ulaşırken, işin sırrının yabancılar olmadığını da kanıtlamış oldu.

İŞTE FARK BURADA
Turkcell Süper Lig'de yabancı oyuncularından ezeli rakiplerine oranla daha az faydalanan G.Saray, sezonu şampiyon olarak tamamlarken, sırtını çoğunlukla yabancı oyuncularına dayayan F.Bahçe ve Beşiktaş'a da 6 puan fark attı. Türk oyuncularının 'ekip ruhu'nu sahaya yansıtması ve son haftalardaki yüksek
performansıyla mutlu sona ulaştı.

KADROYA GİREMEDİ
Linderoth'u daha yolun başında sakatlık nedeniyle kaybeden Galatasaray'da, Bouzid ve Carrusca yeterli gözükmeyip çoğu maçta 18 kişilik kadroya dahi giremediler. Devre arasında kiralık olarak alınan Barusso, sadece 2 maçta oynayıp 99 dakika sahada kaldı. Fenerbahçe 8 yabancısından faydalanırken,Beşiktaş'ta bu rakam 9 oldu.

Alt 13.05.08, 16:18   #3312
Hasani
Uzman

Ruhumda var"

Savunmamızın bel kemiği Servet Çetin'den başarısının özeti...

Defansımızın yıldız ismi Servet Çetin, kazanılan şampiyonluğun ardından Zaman'a konuştu. Birçok karşılaşmaya sakat sakat çıktığını ifade eden tecrübeli oyuncu, Oftaş maçından sonra takım arkadaşları tarafından omuzlara alınmasını unutamadığını söyledi. Servet, tekmelerden yılmadan ayakta kalışını ise şu cümleyle özetledi: "Fedakârlık yapmak benim ruhumda var."

Bu sezon ortaya koyduğu performansla Galatasaray'ın şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan oyuncuların başında geliyor Servet Çetin. Birçok maçta sahaya sakat çıktı. Tekmeden gözünü sakınmadı, parmağı çatladı, kaşı açıldı, ayağında ödem oluştu; ama o her şeye rağmen takımını yalnız bırakmadı. Başarılı savunma oyuncusu, herkesi hayrete düşüren bu durumu bir cümleyle özetledi: "Fedakârlık ruhumda var."

2008 Avrupa Şampiyonası kadrosuna dahil edilen yıldız futbolcu, kasığında oluşan ödemden dolayı yaklaşık üç haftalık tedavi sürecinden geçirileceğini söyledi. Fatih Terim'in, takım arkadaşı Emre Güngör'ü 27. oyuncu olarak kadroya davet etmesinin çok normal olduğunun altını çizen Servet, "Ben şu anda Milli Takım'ın Antalya kampındayım. Kesinlikle kamptan çıkarılmadım. Nasıl Galatasaray'da birçok fedakârlık yaptıysam Ay-Yıldızlı forma için de aynı fedakârlığı ortaya koymaya hazırım. Hiçbir zaman mücadeleden kaçmam. Fedakârlık yapmak benim ruhumda var." dedi.

Servet, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Ben yapı olarak mücadeleci bir oyuncuyum. Sahaya çıktığımda sadece takımımın kazanmasını düşünüyorum. Bu yüzden sakatlığım bile olsa sahadan çıkmak aklımdan geçmiyor. Ligde oynadığımız son G.Oftaşspor maçında herkes ikinci yarıda oyundan çıkmam gerektiğini söylüyor. Belki de ikinci yarıda oyundan çıkmam doğru olabilirdi. Ama ben mücadeleyi yarım bırakmak istemiyorum. Ligde şampiyon olduk ve bütün bu konular geride kaldı."

İlk senemde kupayı kaldırdım

Servet Çetin, kupa seremonisinde takım arkadaşlarına kızarak soyunma odasına neden gittiği şeklindeki soruyu ise, "Yorum yok." diyerek geçiştirdi. Artık bunların geride kaldığını anlatan Servet, takım arkadaşlarının sahanın ortasında kendisini omuzlarına aldığı sahneyi ise hiç unutamayacağını belirterek, "Galatasaray'daki ilk yılımda şampiyonluk sevinci yaşadım. Ali Sami Yen'in şampiyonluk atmosferi beni çok etkiledi. Takım arkadaşlarımın hepsinin beni omuzlarına alması ise çok güzel bir jestti. Bütün tribünlerin bana karşı gösterdiği sevgi gösterisi sakatlığımı unutturdu." ifadesini kullandı.

Çok zorlu bir lig maratonunu mutlu şekilde bitirdiklerini anlatan yıldız futbolcu, "Sezon içinde çok sorunlar yaşadık. Özellikle sakatlıklardan çok çektik. Hocamız Feldkamp görevini bırakıp yerine Cevat Güler geldi. Buna rağmen biz yarışı hiçbir zaman bırakmadık. Benimle birlikte birçok takım arkadaşım sakat sakat maçlara çıktı. Sezon sonunda da bu fedakârlıklarımızın karşılığını şampiyon olarak aldığımız için mutluyum." dedi.

Hoca ile aynı dili konuşmayı isterim

Servet Çetin, daha ilk yılında Sarı-Kırmızılı taraftarların gönlünde taht kurmasının sebebini saha içindeki mücadelesine bağlarken, sözlerini şöyle sürdürdü: "Genelde taraftarlar forvet ve orta saha oyuncularını daha çok sever. Ancak daha ilk yılımda Sarı-Kırmızılı taraftarlarla inanılmaz bir sevgi bağı oluşturdum. Onların gösterdiği sevgi seli bana gurur veriyor. Bu sevgiyi, sahaya çıktığımda elimden gelen her şeyi yapmama bağlıyorum. Saha içindeki bu fedakârlığı en iyi tribünler görüyor." Önümüzdeki sezon takımın başına yerli bir teknik adamın gelmesinden yana olduğunu ifade eden Servet, "Elbette ki alınacak teknik adama yöneticilerimiz karar verecek. Ben bir futbolcu olarak teknik direktörle aynı dili konuşmak isterim. Hocanın disiplinli olması da gerekir. Çünkü disiplin başarının anahtarıdır. Bu şartlarda bir yerli teknik adam bulunamazsa o zaman yabancı teknik adam da olabilir." diyerek bu konudaki görüşlerini dile getirdi.

2008 Avrupa Şampiyonası'na çok zorlu bir mücadeleden sonra katılmayı başardıklarını dile getiren Servet, "Önce gruptan çıkarak ilk hedefimizi gerçekleştirdik. Şimdi sıra şampiyonada iyi işler yapmak. Bunun için de lig bitti ve hemen çalışmalara başladık. Çok zorlu ve uzun bir çalışma süreci geçireceğiz. İnşallah şampiyonaya en iyi şekilde hazırlanıp, bu önemli organizasyonda ülkemizi başarıyla temsil edeceğiz." şeklinde konuştu.

Alt 13.05.08, 16:20   #3313
Hasani
Uzman

Alt 13.05.08, 16:37   #3314
Hasani
Uzman

Hem şampiyon hem centilmen

Süper Lig'de 2007-2008 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaraylı futbolcular, 34 hafta boyunca 56 sarı kart görerek ligin en centilmen oyuncuları oldu.

Toplam 1379 sarı ve 59 kırmızı kartın gösterildiği 2007-2008 sezonunda, ''en centilmen takım'' olarak dikkati çeken Galatasaray'da, sarı-kırmızılı futbolcular, uzun lig maratonunda 56 sarı kart, 1 kez de kırmızı kart gördü.

Galatasaraylı futbolcular, ligin ilk yarısında da 30 sarı kartla en az sarı kart gören oyuncular olarak dikkati çekmişlerdi.Ligde futbolcularına toplam 91 sarı, 2 de kırmızı kart çıkarılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ''en hırçın'' takım olarak kayıtlara geçti. Bu takımın oyuncularını Denizlispor futbolcuları, gördükleri 88 sarı ve 1 kırmızı kartla izledi.

Sezonu 3. sırada tamamlayan Beşiktaş'ta, siyah-beyazlı futbolcular gördükleri 8 kırmızı kartla ilk sırada yer aldılar. Beşiktaşlı futbolcuları, 7 kırmızı kartla Trabzonsporlu oyuncular, 6 kırmızı kartla da Bursasporlu futbolcular izledi.

306 karşılaşmanın yapıldığı ligde, maç başına 4.51, hafta başına 40.56 sarı kart, hafta başına da 1.74 kırmızı kart düştü

Alt 14.05.08, 07:25   #3315
Hasani
Uzman

Göreve devam

G.Saray, Anadolu takımlarını peşine takan Cevat Güler ile teknik direktör kim olursa olsun gelecek yıl da çalışmayı sürdürecek.

Teklifler alıyor
Galatasaray yönetimi, bu sezon başarılı bir grafik çizen antrenörleri bırakmayacak. Şampiyonluğun ardından özellikle Cevat Güler'e Anadolu takımlarından teklifler geldiği belirtilirken, yönetim Güler başta olmak üzere Nezihi Boloğlu ve Burak Dilmen'i kesinlikle bırakmayı düşünmüyor.

Primi hak ettiler
Polat'ın üç teknik adamla yaptığı görüşmede, gelecek sezon için habersiz hiç kimseye söz vermemelerini istediği öğrenildi. Öte yandan Polat'ın, Kalli'nin ayrılmasının ardından şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Güler, Boloğlu ve Dilmen'e özel prim vermeyi düşündüğü ifade edildi.

Alt 14.05.08, 07:27   #3316
Hasani
Uzman

Beni seneye görün

Bu sezon fazla verimli olamayan Lincoln, alışma dönemini geride bıraktığını, gelecek sezon gerçek futbolunu göstereceğini söyledi.

Kalli ile yaşadığı sorunların da etkisiyle istikrarsız bir sezon geçiren Lincoln, gelecek sezon için söz verdi. Özellikle derbilerde olmamasıyla (Sadece F.Bahçe kupa rövanşında oynadı) tepki çeken Brezilyalı oyuncu, "Artık alıştım. Seneye gerçek futbolumu göstereceğim" diye konuştu.

Alt 14.05.08, 07:34   #3317
Hasani
Uzman

"Ben G.Saraylı Hasan'ım"

Hasan Şaş, ekibimizden ayrılmayı hiç düşünmediğini belirtti

G.Sarayın zor günlerinde hiçbir zaman kapıyı çekip gitmeyi düşünmedi. Ne gelen transfer teklifleri ne de ödenmeyen alacaklar. Sıkıntıları elinin tersiyle itti, ameliyatını takımının başarılı olabilmesi için geciktirdi. Öyle ki ameliyatlıyken yatağından kalkıp Sivasa arkadaşlarının yanına gitti Hasan Şaş. Hürriyet Gazetesi'nin 14 Mayıs tarihli haberine göre, Cimbomda 11 yılını dolduran Şaş, "Galatasaraylı Hasan olmaktan gurur duyuyorum" dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

Para pul düşünmem

"UEFA Kupası, Süper Kupa, lig şampiyonlukları, dünya üçüncülüğü, ülkemiz de kaç futbolcuya nasip olmuştur bu başarılar. Rüyamda görsem inanmazdım. İstanbula ilk geldiğimde önce Fenerbahçe istedi, görüşmeler olmadan Ben Galatasaraylıyım dedim ve gittim. Hayatım boyuncu paraya, pula önem vermeyen bir kişi oldum. Bir yıl daha Galatasarayda sözleşmem var. Üç kuruş, beş kuruş için Galatasaraydan ayrılmayı hiçbir zaman aklıma bile getirmedim.

Yanarım EURO 2008e yanarım

1997 yılında Galatasaraylı oldum, öyle de bırakacağım. 5 yaşında G.Sarayın o zamanki sahaya çıkan ilk 11ini ezbere sayıyordum. Böyle başarılı günler geçiren bir futbolcu başka bir renk düşünebilirim mi? Futbolu G.Saraylı Hasan Şaş olarak bırakacağım. Yanarım yanarım, bir tek şeye yanarım. Kafamda geçen, 2008 Avrupa Şampiyonası kadrosunun içinde olamama yanarım."

Hasan, genç takım arkadaşlarına ise Galatasaraylı olmanın ne kadar gurur verici olduğunu anlattığını ve onlarında bunu iyi kavramaları sonrası şampiyonluğun geldiğini söyledi.

Alt 16.05.08, 17:19   #3318
Hasani
Uzman

G.Saray'a dört yıldız

Transferde strateji değiştiren Cimbom artık isimsiz oyuncu yerine dünya yıldızları istiyor. Dört yabancı alacak olan G.Saray'ın listesinde Saviola, Giuly, Postiga, Kone gibi isimler var.

Yıldızlar karması

Yabancı transferinde artık sürpriz aramama kararı alan Cimbom; Melberg, Giuly, Postiga, Saviola gibi oyuncularla ilgileniyor.

4 OYUNCU ALINACAK
Polat başkanlığında toplanan transfer komitesi kale, stoper, sağ kanat ve forvete takviye yapılması konusunda görüş birliğine varırken, hemen arayışlara başlandı. Teknik direktörün belirlenmesinin ardından kesinlik kazacak listede şu isimler bulunuyor: Kale: Al Hasbi (Bolton), İsaksson (M. City). Savunma: Melberg (A. Villa), Marchal (Lorient). Sağ kanat: Giuly. Forvet: Kone (Sevilla), Postiga (P'Naikos), Saviola (R.Madrid).

TAKTİK DEĞİŞTİRDİ
Geçen sezon Lincoln hariç maliyeti düşük yabancı oyuncular transfer eden ancak bu isimlerden verim alamayan sarı-kırmızılılar taktik değiştirdi. Yeni sezonda Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu hedefleyen Galatasaray, bu defa takıma maksimum katkı yapacak ünlü isimleri transfer edecek. Cimbom bu nedenle öncelikle Bouzid, Barusso ve Carrusca'yı gözden çıkardı. Anlaşılamaması halinde Rigobert Song da gönderilecek.

Alt 16.05.08, 17:21   #3319
Hasani
Uzman

Yenilgiye alerjisi var

G.Saray, 3 büyükler arasında en az süre yenik oynayan takım oldu.

Süper Lig'de 17. kez mutlu sona ulaşan G.Saray, aynı zamanda üç büyük takım arasında maçlarda en az süre yenik durumda oynayan takım oldu. Cimbom, 3 kez sahadan puansız ayrıldığı sezonda 10 maçta yenik duruma düştü. Bunların 4'ünde beraberliği kurtaran sarı-kırmızılılar, 3'ünde ise galip gelmeyi başardı.

REKOR BEŞİKTAŞ'TA
Toplam 370 dakika yenik oynayan Cimbom'a karşılık, F.Bahçe 15 maçta skor olarak geriye düşüp 474 dakika karşılaşmayı yenik gülürdü. Kanarya 10 maçta en azından beraberliği kurtardı. Beşiktaş ise 16 maçta toplam 19 kez mağlup duruma düşerken, 7 maçı yitirdi. Toplam 477 dakika rakiplerini geriden takip etti.

Alt 16.05.08, 17:23   #3320
Hasani
Uzman

Arda'ya servet

Bu sezon büyük bir çıkış yakalayan ve özellikle ligin son bölümünde ortaya koyduğu performansla G.Saray'ı taşıyan Arda Turan için süper teklif. İngiliz kulübü Newcastle United'ın, sarı-kırmızılı kulübe Arda için 16 milyon dolar (yaklaşık 19 milyon YTL) önerdiği öğrenildi.

CİMBOM SOĞUK
İngilizlerin resmi teklifi de önümüzdeki hafta yapacakları belirtildi. Emre Belözoğlu'nun da forma giydiği Newcastle, bu transferi Avrupa Şampiyonası'ndan önce bitirmek istiyor. Ancak sarıkırmızılı kulüp, bu cazip teklife rağmen Arda'yı satmaktan yana değil.

Konuyu Toplam 6 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 6 Misafir)

Seçenekler
Stil