Geri git   A-Z ye Herkonu > Politika-Ekonomi

Seçenekler Stil

Ali Yolcusu'na...
Alt 01.10.07, 04:16   #9
hahuer
Herkonu.com Fanatik

Tesekkür etmis: 35
Tesekkür almis 46 -> 28 Konu
Standart Ali Yolcusu'na...

''___Ali Yocusu___''arkadaşım'a...Sünniyim.sizde hemşerim sayılırsınız.O bahsettiğiniz çomak sokanları birlikte dışlayalım.en azından lanetliyelim. en başta her fikte tahammül edip hoşgörüyle yaklaşacaksın.hakarete haiz sözler yok.bana kendini sevdireceksin ki baş tacım olacaksın.
benden aktardığın ilk alıntıyı önce iyi oku,anla...rahatsızlığın ne ki hemen saldırmışsın Peygambere,hadis'e...niye tahammülsüzsün.öyle kesip atamazsın.sünneti inkar peygamberi inkardır.bak arkadaşlarının verdikleri bilgilerlede tezada düşüyorsun.Al birini vur ötekine diyemezsin.bu saygısızlığı yaptırmam sana.Bütün inananlardan özür dile.Önce saygı...tahammül...
Pir ve Dede de din alimidir arkadaşım.bilgileniyorsun,aydınlanıyorsun,nasiplen iyorsun,ışık-feyz alıyorsun,yol gösteriyor,yol buluyorsun.
'Aleviliği netten araştırma gafletinde bulunmuşsun'diyorsun bana;çağın gerisinde kalma,yaşama kardeşim.ben ilahiyatcıyım...senin boyunca kitap dizerim karşına,altında kalırsın.önce saygı...
Benden verdiğin ikinci alıntıya, sende başka kaynaklar göstersene...insanlar okusun faydalansın.bilsin.inansın.sen, cevap olarak İslamiyete hakaret ediyorsun ve çelişkiye düşüyorsun.yanlış bilgi aktarıyorsun.Vedahi aleviliğe halal geritiyorsun.Pir Sultan'ı,Nesimi'yi Yavuzu....bırakmam sana arkadaş.Onlar benim de baş tacım.Sivas diyorsun,Maraş diyorsun...Yanlışa onay veren mi var.Konuyu nerelere çekiyorsun.saptırıyorsun.istersen bende marksizmle bağdaştırayım Alevi inancını.Burda inançları tartışıyoruz.İşin içine siyaseti soktun mu olmaz arkadaş.Hele bir beri gel hele sen tanıdık birine benziyorsun bak.Bu sitenin eski müdavimleri öyle diyorlar.Bu sefer 'Ali Yolcusu'olarak yeniden girdi diyorlar.Eğer o kişi isen normal Maraş'tan,Sivas'tan nasiplenmen,medet umman.Kötüden geçinmen...
Sürekli sünni kaynakları gösterdiğime kızıyorsun.Be kardeşim sende yazına kaynak göster,delil göster.Baksana diğer arkadaşlarada diyorum yazılarınızın kaynağını verin diye.Maşallah ukema oldunuz hepten..Dakkasında yazıp gönderiyorsunuz nasıl oluyorsa.Niye rahatsız oluyorsun.Hem İsla'ın bir parçasıyım diyeceksin,hem İslamı reddedeceksin.İşine nasıl geliyorsa öylemi.Polemik yaomayın.Olduğunuz gibi sizler görünün.Benim saf,tertemiz Alevi vatandaşlarımı,arkadaşlarımı rencide etmeyin.Sizin gibiler yanlış yoldasınız.sizin inançla minançla bir işiniz yok...aba altından sopayla su bulandırmak derdiniz.Yazının en başında sen kendini tarif etmişsin zaten''Aleviliğe çomak sokmak.'diye.
Diyanet'i eleştirebilirsin ama karşı çıkamazsın arkadaş.Hakaret edemezsin.Benim Diyanet Dergisinden alıntı yaptığım yazıyı okusaydın zaten bu lafları yazamaz,yüzün kızarırdı.O yazıda zaten senin sıkıntı dediğin şeylerde anlatılmıştı.Ancak bol keseden savuruyorsun.Okuma yok,bilgi yok,kalıplaşmış laflarla Aleviliğe leke getiriyorsun.iyi oku ve utan...Diyanetin Aleviliğe ışık tutmasının gerekliliği o yazıda var.Ama sana değil o ışık.Senin derdin üzüm yemek değil,bağcıyı dövmek...Ve sen basbayağı bölücülük yapıyor ve suç işliyorsun arkadaş.
''Alevilik kökleri İslam öncesine dayanır''gibi bir komediylede zaten bütün cehaletini sergilemiş ve atışa ğeçmişsin.Her lafı,şiiri kendince yontup almışsın.evirip çevirip hikaye anlatmışsın.Yok İslam öncesi,yok Kalu bela,yok vahdeti vücud,batın,zahir vs.vs.Güldürme ya...
Ve yazının sonundaki son ukelalığın...Ne biliyorsunda neyi aydınlatıp,cevaplıyacaksın.Kopyala yapıştırla ne kastediyon onuda bilemedim.kusura kalma.Sakın cevap verme.Sen Alevi insanlarımızıda üzersin.
Unutmaki korkulacak bir adam değilsin..Çamurun üstüme sıçramasın yeter.Sen Ali Yolcusu olamazsın.O büyük insanın(Radiyallahü anh)ayakkabısına toz bile olamazsın.Kolay değil O büyük insanların yolcusu olmak.Kaplumbağanın hac hikayesini bilirmisin.''Varamasamda o yolda ölürüm ya''Bizlere Onların yolunda Ölmek bile zor.Seni bilmem yolcu kardeş.Allah senide bizleri de affetsin.
Selam,sevgi ve saygılar...

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil