Geri git   A-Z ye Herkonu > Politika-Ekonomi

Anketimiz: Senin umrunda mı?
Evet 14 82,35%
Hayır 3 17,65%
Katılımcı sayısı: 17. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Seçenekler Stil

Alt 29.02.08, 09:46   #11
Temur_Melik
Herkonu.com Fanatik

Temur_Melik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 34
Tesekkür almis 21 -> 14 Konu

beni kopyala yapıştır sananlar var buyursun okusun
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 29.02.08, 10:26   #12
Meçhule
Mp3 Avcisi

Tesekkür etmis: 0
Tesekkür almis 3 -> 2 Konu

Al***305;nt***305;:
Mesale´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
Temur teşekkürler. ben kendimi umursayanalrdan sayıyordum ama senin yaptığın umursamanın somut hali. bu siteyi eskisi gibi canlandırcak konuyu inşallah bulmuşsun

çok güzel bi yazı bazı arkadaşlarımızın anlamaması yadırganmamalı artık sitede çoğunlukla oyunlar revaçta olduğu için bir anda anlaşılmamış olabilir. önyargılı olmayalım lütfen.istersenzi ara ara bi alıntı yapmama müsaade edin üstad necip fazıl kısakürekten;

bir gençlik bir gençlik bir gençlik zaman bendedir ve mekan bana emanettir şuurunda bir gençlik.
.......
'Kim var? ' diye seslenilince, sağına ve soluna bakmadan fert fert 'ben varım! ' cevabını verici, her ferdi 'benim olmadığım yerde kimse yoktur! ' fikrini besleyici bir dâva ahlâkına kaynak bir gençlik...

Can taşıma liyakatini, canların canı uğrunda can vermeyi cana minnet sayacak kadar gözü kara ve o nispetle usûle, stratejiye uygun bir gençlik...
Büyük bir tasavvuf adamının benzetişiyle, zifirî karanlıkta, ak sütün içindeki ak kılı farkedecek kadar gözü keskin; ve gerçek kahramanlık mâdeniyle sahtesini ayırdetmekte kuyumcu ustası bir gençlik...
......
Tek cümleyle, Allahın, kâinatı yüzü suyu hürmetine yarattığı Sevgilisinin fezayı bütün yıldızlariyle manto gibi saran mukaddes eteğine tutunacak, ve O'ndan başka hiçbir tutamak, dayanak, sığınak tanımayacak ve O'nun düşmanlarını ancak kubur farelerine lâyık bir muameleye tâbi tutacak bir gençlik...
.....
Surda bir gedik açtık; mukaddes mi mukaddes!

Ey kahbe rüzgâr, artık ne yandan esersen es! ...
NFK

inşallah tamamını okumak isteyenler olur

vesselam
http://www.antoloji.com/siir/siir/si...2309&order=oto

İkinizede teşekkürler arkadaşlar Temur ve meşale ablacım.

O kadar umursuyorum ki çileden çıktığımda, insani vicdani ve dini değerleri umursamayanları umursamayacak kadar. Onları ellerimle boğmak isteyecek kadar. Bana umursama kelimesi az geliyor bazen takıntı halini alıyor ama yinede ot gibi yaşamaktan iyidir sanırım.

Ben herkonunun eski üyelerindenim artık nete pek takılmıyorum. Temur arkadaşımızın yazılarını hep takip ettim aktif olduğum zamanlar. Şimdi bir bakayım diye girmiştim ki yine ilgimi çeken forum burası oldu. Bazı konularda çatışsada fikirlerimiz umursamak çatısında aynı kulvardayız...

Necip Fazıl demiş denileceği seneler öncesi lakin nerde o gençlik?

Yüreğine sağlık arkadaşım... Sen umursamayanları umursama...
Offline   Alıntı ile Cevapla
Tesekkür edenler:
Temur_Melik (29.02.08)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil