Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 12.11.07, 17:40   #1151
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Gökten üç elma düştü

Ali Sami Yen Stadı'nda 'sevgililerin buluştuğu' maçta Galatasaray G.Birliği'ni yendi, zirveyi Sivasspor'dan geri aldı. Averajla liderliğini sürdüren Cimbom, dün kazanarak Helsingborg maçında kahrettiği taraftarı ile barıştı. Yönetim ve Feldkamp da rahat bir nefes aldı. Aslan yarıştaki rakipleri Fenerbahçe'ye 6, Beşiktaş'a da 7 puan fark atmış oldu.

Galatasaray, seyircisiz oynama cezasının sona erdiği maçta G.Birliği'ni 13'te Mehmet Topal, 29'da Serkan ve 49'da Lincoln'ün golleriyle 3-2 yendi. G.Birliği'nin sayılarını ise 3'te Kerem ve +93'te Mehmet Topal kendi kalesine attı. Sarıkırmızılı taraftarların 90 dakika müthiş desteğini arkasına alan Galatasaray, çok net pozisyonlardan da yararlanamadı.

Tek büyük

Kerem'in golüyle önce geriye düşen Galatasaray, Mehmet Topal ile açıldı, Serkan ve Lincoln'le işi bitirdi.

MORAL TAZELEDİ

UEFA Kupası'nda Helsingborg'a yenilerek eleştirilerin odağında yer alan Galatasaray, Gençlerbirliği'ni mağlup ederek moral buldu: 3-2. Trabzon, Beşiktaş ve son olarak Fenerbahçe'nin sahadan yenilgiyle ayrılmasının ardından gözler Ali Sami Yen Stadı'na çevrilirken, Galatasaray'ın ne yapacağı merakla beklenmeye başlandı.

TOPAL'DAN 2 GOL

ANCAK Galatasaray, Kerem'in golüyle geriye düşse de puan kaybetmesini bekleyenleri boşa çıkardı ve bir maçta tam 12 puan kazandı. Mehmet Topal'la beraberliği yakalayan Cimbom, Serkan ve Lincoln'ün golleriyle sonuca gitti. Uzatmalarda Tuna'nın vuruşunda Topal'ın kafasından sekip ağlara giden gol sonucu değiştirmedi.

Alt 12.11.07, 17:42   #1152
allen_sago
O Artik Bizden

allen_sago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 0
Tesekkür almis: 1 -> 1 Konu

garceklerı tarıh yazar tarihide GALATASARAY...
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 12.11.07, 17:43   #1153
Hasani
Uzman

Maça bakın

"Futbolun dışında o kadar çok şey yazıldı ki bunlara hiç gerek yok. Ortada iyi bir futbol var. Bunun zevkini yaşamaya çalışın".

Galatasaray Teknik Direktörü Feldkamp, Gençlerbirliği karşısında alınan galibiyet sonrasında oldukça mutluydu. Kadro tercihleri, ligde ve UEFA'da kaybedilen puanlar nedeniyle tepki çeken Alman teknik adam, "Futbolun dışında o kadar çok şey yazıldı ki bunlara hiç gerek yoktu. Yediğimiz erken golle moralimiz biraz bozuldu ama ortada
oynanan iyi bir maç var. Bunun zevkini yaşamaya çalışın. Ben öyle yapıyorum" diyerek, yapılan eleştirilere yanıt verdi.

ALMANYA YOLCUSU
Alman
hoca, Hakan Şükür'ün takım içinde huzursuzluk çıkardığı iddialarıyla ilgili olarak da "Takımda böyle bir huzursuzluk fark etmedim. O da kadrodaydı. Hepsi kenetlendi ve moralleri yerindeydi" yorumunu yaptı. Nonda'nın forvetler arasında en önde olan isim olduğunu belirten Kalli, "Nonda ile birlikte Serkan da iyiydi. Serkan, ilk 11'de çıktığı ilk maçında süper bir oyun ortaya koydu. Böyle forvetlerim olduğu için çok mutluyum" dedi. Feldkamp, bugün Almanya'ya gidecek.

Alt 12.11.07, 17:45   #1154
Hasani
Uzman

Sihir bozuldu

2. haftada Bursa'nın hocasıyken G.Saray mağlubiyetini tadan teknik direktör Bülent Korkmaz, dün de Gençlerbirliği'nin başında sıfır çekti.

3 AY SONRA 2. KEZ
Geçen sezon çalıştırdığı Erciyes ile G.Saray'ı kupadan eleyip, ligde mağlup eden teknik direktör Bülent Korkmaz sahadan boynu bükük ayrıldı. Genç teknik adam, 2. haftada Bursa'nın başındayken Cimbom'a yenildikten sonra dün de Gençlerbirliği'nin hocası olarak 2. yenilgisini tattı.

TOPARLANACAĞIZ
GENÇLERBİRLİĞİ Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, maç sonrasında oldukça üzgündü. Korkmaz, "Maçın başında golü bulduk ama sonra geriye çekildik. 2. yarıda sergilenen oyundan memnunum. Bu takım 3 farklı hocayla çalıştı. Biraz zaman lazım. Toparlanacağız" dedi.

Alt 12.11.07, 17:47   #1155
Hasani
Uzman

Ceza bitmemiş

Seyircisiz oynama cezası biten G.Saray'ı ilk maçında taraftar yalnız bıraktı. Sami Yen'in tribünlerindeki boşluklar yöneticileri çok üzdü.

10 BİN KİŞİ
Geçen sezon F.Bahçe derbisindeki olaylar nedeniyle 5 maç seyircisiz ceza alan G.Saray'ın taraftar ile buluşma maçıydı. Ancak taraftar bu buluşmaya fazla itibar göstermedi. Süper Lig'de ilk kez taraftarı önüne çıkan G.Saray yalnız bırakıldı. Tribünde 10 bin taraftar vardı.

YAZ 3 PUAN
F.
Bahçe
ve Beşiktaş'ın yenildiği haftada liderlik maçına çıkan G.Saray'ın yalnız bırakılması sarı-kırmızılı yöneticileri de fazlasıyla üzdü. G.Saray averajla liderliğe oturdu. Cimbom, seyircisiz maçlarda 4 galibiyet, bir beraberlik almıştı. Seyircili ilk karşılaşmada da 3 puan geldi.

Alt 12.11.07, 17:48   #1156
Hasani
Uzman

Sabri'ye kesik

Teknik direktör Kalli, Helsingborg maçında oyundan alınmasına tepki gösteren Sabri'yi kadro dışı bıraktı.

G.Saray'da Sabri şoku yaşanıyor. Teknik direktör Kalli, genç oyuncusunu dün akşam oynanan G.Birliği maçı kadrosuna almadı. Sarı-kırmızılı ekibin perşembe günü UEFA Kupası'nda Helsingborg ile yaptığı karşılaşmada, yaptığı önemli top kayıplarının ardından oyundan alınmasına tepki gösteren ve sinirli bir şekilde soyunma
odasına giden Sabri, G.Birliği maç kadrosuna giremedi.

TARAFTAR SAHİP ÇIKTI
Helsingborg karşılaşmasında yaptığı iki top kaybının, G.Saray kalesinde golle sonuçlanmasının ardından oyundan çıkarılan Sabri'nin dün akşam 18'e bile alınmaması, "Kalli tarafından cezalandırıldı" yorumlarına neden oldu. Alman teknik adamın tribüne gönderdiği Sabri, sarı-kırmızılı taraftarlardan tam destek gördü. Tribünler maç öncesi "Sabri buraya" diyerek genç oyuncuya sahip çıktı.

Alt 12.11.07, 17:51   #1157
Hasani
Uzman

Lincoln'e sevgi
BEŞİKTAŞ derbisi öncesinde disiplinsizlik nedeniyle kadro dışı bırakılan, daha sonraki maçlarda ise isteksiz oyunuyla dikkat çeken Lincoln'e dün taraftar moral verdi. Tribünlere çağrılan Lincoln'e sevgi gösterisinde bulunan taraftar Brezilyalıyı ateşledi.
Orkun çaresizdi

KALLİ'nin 3 maç sonra kalede görev verdiği Orkun, yediği goller sonrası büyük şaşkınlık yaşadı. G.Birliği'nin 1-0 öne geçtiği pozisyonda topun Song'a çarpması sonucu kalesinde golü gören sarı-kırmızılı file bekçisi, son dakikada da şok oldu. Orkun, Mehmet Topal'ın kendi kalesine gönderdiği topu ise çaresizce izledi.

Polat nihayet güldü

HELSİNĞBORG yenilgisi sonrasında sıkıntılı günler geçiren başkan yardımcısı Adnan Polat, dün galibiyet sonrasında oldukça mutluydu. Serkan Çalık'ın attığı gol sonrasında ayağa kalkıp büyük sevinç yaşayan Polat, 3 puan sonrası rahat bir nefes almış oldu.

Alt 12.11.07, 17:53   #1158
Hasani
Uzman

5 eksikle çıktılar
G.Saray'da sakatlıkları süren Okan, Ayhan, Özgürcan, Linderoth ve Hasan Şaş kadroda yer almadı. Helsinborg maçında sakatlanan Hasan Şaş'ın dün de soğuk algınlığına bağlı mide rahatsızlığı geçirdiği belirtildi. Sakat oyuncuların tedavilerinin devam ettiği öğrenildi.

Yakında dönerim
G.SARAY'a Ayhan Akman'dan müjde var. Ameliyat olduğu için uzun süredir takımdan ayrı kalan tecrübeli oyuncu çalışmalara başladığını, 1-2 hafta içinde hazır olacağını söyledi. Ayhan çalışmaların çok iyi gittiğini de belirtti.

Bülent'in elini öptü
Hakan Şükür, Hasan Şaş ve Ümit Karan olmayınca sahaya kaptan olarak çıkan Rigobert Song, G.Birliği Teknik Direktörü Bülent Korkmaz'ın elini öptü. Karşılaşma önce sarı-kırmızılı futbolcularla selamlaşan Korkmaz, Song'un yanına geldiğinde Kamerunlu oyuncu hocanın elini öptü.

Alt 12.11.07, 17:56   #1159
Hasani
Uzman

Maçın en heyecanlı dakikaları
3 dakika
G.Birliği atağında Mehmet Nas'ın pasında ceza yayının sol çaprazında topu önünde bulan Kerem'in sert vuruşunda, defansta Song'a çarpan top, kaleci Orkun'u yanıltarak ağlara gitti: 1-0.

12 dakika
G.Saraylı Mehmet Topal'ın ceza sahasının dışından yaklaşık 25 metreden sert şutunda top bu kez G.Birliği defansında Ayhan Tuna'ya çarparak, kaleciyi yanılttı ve ağları havalandırdı: 1-1.

29 dakika
G.Birliği ceza sahasının sol çaprazında Arda Turan topa sahip oldu. Yerden sert vuruşu sonrası kaleciden dönen meşin yuvarlağı Serkan tamamlayarak, filelerle buluşturdu ve takımını 2-1 öne geçirdi.

39 dakika
Lincoln'un kullandığı serbest vuruşta ceza sahası içinde defanstan dönen topu Arda, Serkan'ın önüne bıraktı. Bu oyuncunun gelişine yerden sert şutunda kaleci Gökhan uzanarak topu çeldi.

49 dakika
Galatasaray'ın sağ kanattan geliştirdiği atakta, Nonda, topu Barış'a bıraktı. Bu oyuncunun bekletmeden ortasına, ceza alanı içinde Lincoln sert vurdu. Defansta Tuna'ya çarpan top ağlara gitti: 3-1.

68 dakika
Orta sahada topu kapan Lincoln güzel bir hareketle rakibinden sıyrıldı ve sağ kanatta boş durumda olan Barış'ı gördü. Bu oyuncu çaprazdan çok sert vurdu. Ancak meşin yuvarlak kaleci Gökhan'da kaldı.

73 dakika
Konuk ekip G.Birliği sağ kanattan etkili geldi. İsaac önündeki rakibini geçerek sağ çizgiye indi. Yaptığı ortada top Galatasaray defansını geçti. Gerilerden gelen Tuna'nın sert şutu auta çıktı.

82 dakika
G.Birliği'nin ani geliştirdiği atakta Mehmet Çakır ara pasıyla Kerem'i kaçırdı. Bu oyuncu ceza alanına sağ çaprazdan girdiği anda kendini yerde buldu. karşılaşmanın hakemi devam kararı verdi.

+93 dakika
G.Birliği defansı G.Saray ceza alanına topu şişirdi. Havalanan topa Tuna kafayla vurdu. Mehmet Topal'a çarpan meşin yuvarlak kaleci Orkun'u yanıltarak ağlara gitti ve maçın skoru belli oldu: 3-2.

Alt 12.11.07, 17:58   #1160
Hasani
Uzman

"Fenerbahçe'yi yeneceğiz"

Volkan, Turkcell Süper Lig'de Şükrü Saracoğlu'nda Fenerbahçe ile yapacakları derbi karşılaşmasını kazanacaklarını söyledi

Galatasaraylı futbolcu Volkan Yaman, hedefinin çocukluğundan beri oynamayı hayal ettiği Galatasaray'ın gelecekteki başarısına katkıda bulunmak ve bu sayede Türk futboluna hizmet etmek olduğunu belirtti. ''Cola Turka ile Soru Cevap'' bölümünde taraftarlardan gelen soruları yanıtlayan Volkan, Ali Sami Yen Stadı'nda futbol oynamanın muhteşem bir duygu olduğunu dile getirerek, ''Küçükken televizyonda gördüğüm, hayallerimin stadında top oynuyorum. Daha önce Hagi'nin ve daha birçok önemli oyuncunun oynadığı, Galatasaray'ın Real Madrid'le karşılaştığı statta oynuyorum, bu benim için çok önemli. Galatasaray taraftarını hep televizyonda görmüştüm daha önce. Hep taraftarımızın önünde oynamayı hayal ettim'' dedi.
Hakan Şükür, Lincoln ve Linderoth gibi yıldız futbolcularla aynı takımda oynamanın kendisi için güzel bir duygu olduğunu ifade eden Volkan, şöyle devam etti:

''Ben tüm bu ağabeylerimi futbol izleyicisi olarak zaten izlerdim. Eski arkadaşlarım bana soruyorlar şimdi, takım arkadaşlarımın nasıl insanlar olduklarını. Ben de onlarla aynı ortamda bulunmaya yeni alışıyorum. Benim aram takımdaki herkesle iyidir. Birkaç yıl önce geçtiğim yollardan şimdi geçmek zorunda kalan Barış ve Serkan'a yardım etmeye çalışıyorum.''

Galatasaray'a gelmesinde milli takımda gösterdiği performansın etkili olduğunu belirten Volkan Yaman, ''Fenerbahçe veya Beşiktaş, Galatasaray'dan daha iyi bir teklifte bulunsaydı, yine Galatasaray'ı tercih eder miydin'' şenlindeki soruyu da ''Galatasaraylı olduğum için evet, ama kabul etmek gerekir ki bana en sıcak yaklaşımı gösteren Galatasaray oldu. Böylece düşünmeme hiç gerek kalmadı'' diye yanıtladı.
Volkan, Galatasaray'ın eski futbolcuları Hakan Ünsal ve Ergün Penbe'yi hep imrenerek izlediğini dile getirerek, ''Daha yolun başındayım. Ama hep Ergün ve Hakan ağabeylerin oyunlarını severdim. Hakan'ın gücü ve Ergün'ün soğukkanlılığını karıştırabilsem, daha ne isterim'' dedi.

Volkan Yaman, Turkcell Süper Lig'de Şükrü Saracoğlu'nda Fenerbahçe ile yapacakları derbi karşılaşmasını kazanacaklarını da iddia etti.

Konuyu Toplam 3 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 3 Misafir)

Seçenekler
Stil