Geri git   A-Z ye Herkonu > Genel Konular

Seçenekler Stil

Alt 03.09.07, 17:29   #1
KrAl_DaHi
Site Ondan Sorulur

KrAl_DaHi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 45
Tesekkür almis 59 -> 51 Konu

Düş Sokağı Sakinleri...

--------------------------------------------------------------------------------

Düşlerin Büyüsü - Düş Sokağı Sakinleri "Geçmişi onu çirkinleştirdi hepVe bu dünyadan alıp götürdü..."Ayrılıklar beni büyütürYanılgılar aşkı gördürürDüne ait olan hoş paragraflarArtık... seni hep öldürürDüne ait olan hoş paragraflarArtık... beni hep güldürürYolların hep vardır sonuAşıkların başkadır yoluBugüne gelen hoş şarkılarArtık... senden alır onuBugüne gelen hoş şarkılarArtık... benden götürür onuBoşa geçen hayat gelir mi sandınGece oldu bak yine aldandınHerşey geçer demiştim yalnız hayat kalırDüşlerin büyüsü de bir gün dağılır

kadir abi senden ricam üyeligimide iptal edermisin ?
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 03.09.07, 17:29   #2
KrAl_DaHi
Site Ondan Sorulur

Düş Sokağı Sakinleri...

--------------------------------------------------------------------------------

Biliyorum Hayat Yeniler Kendini - Düş Sokağı Sakinleri Geceler çabuk biterRenklenir gündüzlerBahar kokar bütün sevinçlerGeç geldi sevdaYorguN ama duyarlıBiliyorum hayat yeniler kendiniOnur verdin banaDünyaya ve uyanışımaBeklentiler an gelir gerçek olurlarBiliyorum hayat yeniler kendiniCennet bulunduğum yerYolumda çiçekten halkalarSevda kokuyor ayaklarımGünışığı gözlerimDingin ve erdemliBilincim parlak bir yıldızHeyecan getirdin banaHayata ve aşkaSevgiler an gelir sevda olurlarBiliyorum hayat yeniler kendini

Alt 03.09.07, 17:29   #3
KrAl_DaHi
Site Ondan Sorulur

Düş Sokağı Sakinleri...

Gecenin Rengi - Düş Sokağı Sakinleri Gecenin rengiKeyiflerimin bereketiUykumun bebek dilliErişilmez cennetiHiç kaçıramamGeçmiyor dumanBir nehir akarAyaklarımın altındanMeşaleler yaktım göğun bahçelerineEllerimi verdim uykucu meleklerineMeyveler topladım perilerin tacındanAşıkları kaçırdım yılların şarabındanAy döner banaUykum koşar sanaAğlarım ölür diye gece...kanaGecenin rengiEllerimin keyifligiUykumun düşek tenliErişilmez cennetiHep kaçırırımÖlmüyor zamanBir nehir akarAyaklarımın altındanMeşaleler bıraktım göğün eteklerineKüllerimi verdim ağlayan gecelerineMeyveler dağıttım perilerin duduğındanŞaraplari akıttım aşkların diyarındanAy döner banaUykum koşar sanaAğlarım ölür diye gece...kana

Alt 03.09.07, 17:30   #4
KrAl_DaHi
Site Ondan Sorulur

Düş Sokağı Sakinleri...

İstanbul Akşamlarım - Düş Sokağı Sakinleri Üslerdir yollarimi ak gelinlige giydirenBüyüler dünyami yakar zehirleyen danslarinKuytulara birakilir hepYaslanan ıstanbul asklarimKonusan vapurlara bindir beniDenize örtünecek gözlerimAsk ve aci giysiler denli karmasikSarkilarim geliyor kulaklarimaRenk renk açilmis dükkanlardanBir beyoglu sabahiÖpüs benimle kraliçemAteslerinden geçirCanimi yak ve uçur beniBüyülü ellerindenTenimde eriyor günes boyali dudaklar gibiÇünkü agliyor ıstanbul aksamlarimÇiçeklerdir uykularimi mavi denizlerde serinletenHüzünler dünyami yikar dikenli dokunuslarinGalatanin isiklari indirir perdelerini uyuyan geceyeGözyaslarim gülümsüyor tikanan karanliklardaYasli kiz kulesi üzümlerini döküyor sepetindenSevgiliye kivriliyor kalbimin oynayislariSasiriyor adreslerim kafelerin kalabaligindaÖpüs benimle kraliçem ateslerinden geçirCanimi yak ve uçur beni büyülü ellerindenTeninde eriyor günes boyali dudaklar gibiÇünkü agliyor ıstanbul aksamlarim

Alt 03.09.07, 17:30   #5
KrAl_DaHi
Site Ondan Sorulur

Düş Sokağı Sakinleri...

Gayret Et Güzelim - Düş Sokağı Sakinleri Gitmem gerek bu şehirdenBir rüya oldun sevdamın gergefindeNeden çocuklar beni gösteriyorYağmur yağsa güneşin yerineHa gayret güzelim gayretBiter elbet bu yağmur sabretSensizlikten olsa gerekÇekilmez oldu buralarHep benle beraber bulamadıklarımBak cesaretim yok artıkGeç oldu yorgunumYine deli oldum sayendeSaçında rüzgarHa gayret güzelim gayretBiter elbet bu yağmur sabretAyrılıktan olsa gerekGecikiyor sabahlarHep benle beraber unuttuklarımDönmüyor epeydir başımDenizler yalanSevmek ateş olurmuş derlerYanmak yalanŞimdi öyle uzakki geldiğim yollarYanlış bir öyküdeyim beni yeniden yazBir çocuktum sevmiştimAvuçlarımda aynalarGayret et güzelim elini uzatHa gayret güzelim gayretBiter elbet bu yağmur sabret

Alt 03.09.07, 17:31   #6
KrAl_DaHi
Site Ondan Sorulur

Düş Sokağı Sakinleri...

Olmuyor - Düş Sokağı Sakinleri Hayat bayram olsa yada yarın hiç olmasaGözlerini açsan penceremden baksanGüneş yüzüne doğsaOlmuyor istediğimiz gibi olmuyorGenellikler içindeyiz öznellik görünmüyorSözün dilim olsa yada neden hiç olmasaEllerimi açsam gözlerimden baksanYoluna güneş doğsaOlmuyor istediğimiz gibi olmuyorGenellikler içindeyiz öznellik görünmüyor

Alt 03.09.07, 17:31   #7
KrAl_DaHi
Site Ondan Sorulur

Düş Sokağı Sakinleri...

Mor Yel - Düş Sokağı Sakinleri Al götür aşklarımıBeni ört dalgalaraKuşlar geçecek içindenAçık bırak bu akşam kapılarıSevişince ölümle kalplerGül kanayacak geceye ağlamadanYakın gel gülen mor yelYakın gel kara düşlerimeAteşler at üşüyen bedenimeUykulara yatYakın gel uçan mor yelÇünkü uykular çok güzel

Alt 03.09.07, 17:31   #8
KrAl_DaHi
Site Ondan Sorulur

ceza - panorama harem

Bu hayra alamet olmayan bir track sizin için bu türküler pespaye hale gelmiş

Sayfalarsa isyanlarda mantıklı cümleler bir araya gelememiş ve misyonerler bu pervasız isteyişler sizin eseriniz kasımda aşk bir başka

Şu anda proloterden kulağına titreşimler emitasyon vaadler

Hepsi sizden ve mikrofona haram kusan bu ceddin torununa

Zehirli zemzem veren dervişerden bıkan dertli gençlik ölmek bile parayla

Parayla satın alınan bu toprağa gömülmek haram yaran derin tamam kanar

Yarım kalan talan sabır taşında eritilir zaman kayan bir yıldız atmosferse bendim

Sistem etkilendi sisten ertelendi bizden gelen fikirler dayanaksız teori çürütür

Siyah çiçekler çoksa eğer korkun ölümün günüdür.

Panorama harem felsefemin yeni penceresi bana pense verin dişleri sökülecek serserinin

Bu size olacaktır son seferim söyle yeni jenerasyon çokmu mutlu sence

Çok konuşma rezil oldun hepsi mutsuz bence anahtar olmuş her bakışta kara para pençe

Hançer saplanmış bu kalbe fayda etmez akçe bana bir baksın

Beni bir görsün beni bir duysun dostlar dogru yoldan çıktınızsa ecel kolay toslar

Gemide kaptan olsun karada boktan olsun ister sisler hiçte bitmez insanoğlu hep yer ister

Günahla ekilen tohum kabusla irkilen toplum ne yaptınız bu gençlik için ha tarihle övünün

Dövündük her ölümün her yenilginin ardından alınan ders ne kader bela başımdan

Eksik olmaz balıkmı baştan koktu yoksa balığın başımı koptu

Balığın başına geleni pişmiş aşına bakta gör sence bir ömrün sonumudur

Asitli mide içinde bok taşır bu insan söyle bu kibir kime niye kime kısmet kime niyet

Namzet bekler benden ama sahte gülüş ifaden mimiklerin

İstanbul bu vahadaki sarayı liriklerin hepsi çalışacak hepsi başaracak bu bebeklerin...

Panorama harem felsefemin yeni penceresi bana pense verin dişleri sökülecek serserinin

Bu size olacaktır son seferim söyle yeni jenerasyon çokmu mutlu sence

Çok konuşma rezil oldun hepsi mutsuz bence anahtar olmuş her bakışta kara para pençe

Hançer saplanmış bu kalbe fayda etmez akçe bana bir baksın

Beni bir görsün beni bir duysun dostlar dogru yoldan çıktınızsa ecel kolay toslar

Gemide kaptan olsun karada boktan olsun ister sisler hiçte bitmez insanoğlu hep yer ister...

Alt 03.09.07, 17:32   #9
KrAl_DaHi
Site Ondan Sorulur

ceza - rap star

Türk lokumundan yermisin bu rapstarın derbisi ve de hiç kan akıtmaz, mermisi

Beni görebilecekmisin abisi herkes piyasada bir ben eksik bir popstardanda neyim eksik

Sizi bilmem bence fazlam akıldır hadi kalkta bak lan nerede kaldı bak nam şöhret ve şan

Dersi olmaz sıra herkese gelecek gibi önce mikrofonu tutmayı öğrenmeli bunu bilmeli

Herkes birşey zannetmeli seni beni deli gibi görebilir ama yenemezsin

Bana geri dönebilir ama gidemezsin ben pabuç bırakmam eğer ben bir rapstarsam

Limuzin bol para süpermodeller hem popüler hem sansasyonel hem boş ver abi kalsın

İyiki bir popstar olmadın birdenbire kendini bozacaktın

İçki sınırsız etmiş arsız bunu ben bilemem

Sen bulacaksın her biri birbiri ardına hırgür vırvır hergün dayanamadım

Eskiden erkekmiş tanıyamadım siz bize getirin biz karalayalım

Dikkat et bu rapin faslı mikrop kapma dilim paslı

Patlak clublar beni kastı bu çatlak seslere suikastti bu...

Benim üstüme gelmeyin artık yeni bilim olacak hiphop

Bunu görmezden geleceksen eksenin etrafında dön sen dengen bozulur sersem

Yere serilecek her flowunuz aynen yengen televizyon dizi karakterlerimi adam edecek bizleri

Roketle atmadılar beni doğuştan bir yıldızdım basamakları tek tek çıktım

Umrumda değilki star olmak basın bak bu yeni basım yeni bir nazım becerebilen

Çok yok çok detone ve çok fazla cover var sorsan işi bilen onlar anırmakla rap yada rock olmaz

Yapılan hatalara hep bir ört pas en korktuğumdu benim

O üç faz ve tek pasla yenebilen bir cambazdım her yalana bak bu gönül inanmaz...

Nakarat

Hala meclisim ala ben bulamıyorum hiç mana ala olan bu raptir bu duyduğun rapte tekdir

Anlamadıysan yuh sana bu sesle bence git ve top sektir

Mecazi anlamlar kötektir nam ı değer ben ceza

Alt 03.09.07, 17:32   #10
KrAl_DaHi
Site Ondan Sorulur

ceza - fark var

(Nakarat)

Fark var seninle iyi arasında büyük bir, fark var benimle senin aranda kocaman bir, fark var kötüyle benim aramda irice bir, fark var iyiyle kötü arasında duran

Maymunlar cehennemindeyim, hiç kimse duymamış, sordum hiç kimse görmemiş ve hiç kimse konuşmamış, korkular dolup taşınca komşularda kalmamış, yalancı şahitler çoğalmış, ordularda saf almış, sanki herkes zan altında, pozisyon sert penaltı,

yeraltından çıktım ben çoktan fareydim çok yol aldım, korktum bazen bende herkes gibi umudum kalmadı, fakat sabrımsa aramızdaki en büyük farktır, gönlüm kavga etmek istemez bıktım da zaten, çelimsizlerle uğraşıp, şaşırmışa laf anlatmak,

beyinsizlerle sohbetler, gereksizlere öğütler, bakışlardan bellidir kim ne ister, niyetse nedir, orda kimse yok mu hadi biraz ses ver, burada ben sıkıldım yaklaş bana el ver, eninde sonunda görüşeceğiz elbet, şimdilik benden bu kadar iyi bu mesafe

(Nakarat)

fark var seninle iyi arasında büyük bir, fark var benimle senin aranda kocaman bir, fark var kötüyle benim aramda irice bir, fark var iyiyle kötü arasında duran

iyice havaya gir havaya gir iyice, ben yorulmam kondisyonum top ta dj, sahnede büyülerim tam bir buçuk saat, seyirciyle birleşir bir bütün oluruz o an, gözünü kapat ve dinle bence en azından, yüzde yüz gerçek ve canlı çokta rahatız burada,

gönlünü sen hoş tut, olacaksın hoşnut, boşluklar dolar yavrum biz boşuna mı koştuk, ayrılmış birbirinden millet, hep uzak blok blok, sallandıkça kendinden geçmiş sınıflar hep tok, yeni moda glock, bizde ise barış stok, yanlış söyler horoskop ve vakitsiz ötmüş horoz, festivaller özgürlük, barış demekti n?oldu, insanoğlu İstanbul?da bu kuralı bozdu, neyse bizim işimiz çok dinlemek ve eğlenmek, dinletmek ve eğlemek gerek beklerler çünkü bizde

(Nakarat)

fark var seninle iyi arasında büyük bir, fark var benimle senin aranda kocaman bir, fark var kötüyle benim aramda irice bir, fark var iyiyle kötü arasında duran

uzaklaştıkça uzaklaşır insanlar yabancılaştı, ortamlar yabanileşti, kelamlar acayipleşti, saygıysa çölde bir yerde her dilde bir aşk şarkısı, kördüğümle düğümlenen yollarda arkadaşlıklar, eğlenmekte şart biraz, kafa dağılmadan oynanmaz, her gün bayram olmaz ancak arada bir coşmak farz, kuruntulardan kurtulmak, kırıntılarla kalmamak, yosun tutan bir kimse değil de ışığı parlayan olmak, sen sıkma canını ben buradayım her daim, coşturmak için hazır gönüllerde yer varsa, geldiğim yerdeyim, elimde kağıt kalemim, elimde açık kartlarım ve elimde ki mikrofonla

(Nakarat)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil