Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 27.04.08, 22:18   #1
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

Maçtan sonra sevgi yumağı!

Galatasarayımız, Turkcell Süper Lig'de ezeli rakibi Fenerbahçe'yi 1-0 yenerek, ligin bitimine 2 hafta kala 3 puan farkla liderliğe oturdu ve şampiyonluk yarışında çok büyük avantaj yakaladı.

Galatasaraylı futbolcularımız maçtan sonra saha içinde çok büyük sevinç yaşadılar.
Sarı-kırmızılı futbolcularımız, önce kapalı tribünün önüne giderek, buradaki reklam panolarının önüne çıktı ve omuz omuza, taraftarımızla birlikte şarkılar söyleyerek galibiyeti kutladılar. Futbolcularımız daha sonra tüm tribünleri dolaşarak, taraftarlarımızın sevincine ortak oldular.

Bu arada Arda, Ümit ve Sabri, saha ortasına dek gelerek tribünlere ''3'lü'' çektirdi.
Galatasaraylı taraftarlarımız da 3 puan öne geçmenin verdiği mutlulukla tribünleri ''Şampiyon Cim Bom Bom'' sesleriyle adeta inlettiler. Taraftarlarımız, uzun süre tribünleri terketmeyerek, tezahüratlarıyla galibiyetin sevincini doyasıya yaşadılar.

Alt 27.04.08, 22:20   #2
Hasani
Uzman

"Mutlu sona ulaşmak istiyoruz"

Turkcell Süper Lig'deki derbi maçta ezeli rakibi Fenerbahçe'yi 1-0 yenen ve liderliği devralan Galatasarayımızda, teknik sorumlumuz Cevat Güler, son 2 haftaya girilirken ciddiyetlerini kesinlikle bırakmayacaklarını söyledi.

Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Cevat Güler, her iki takım için de büyük önem taşıyan, mücadele gücü yüksek bir maç oynadıklarını belirterek, ''Her iki takımın oyuncuları da üst düzeyde bir oyun ortaya koydu ve biz gol bulduk. Kazandığımız için sevinçliyiz. Ligde son 2 haftaya girilirken şimdi avantajlı bir şekilde devam ediyoruz'' dedi.

Ligi bir maraton olarak olarak görmeleri gerektiğini anlatan Güler, verdiği örnekte bir maratoncunun stratejisini anlatarak, ''Son 600 metreye iyi bir şekilde girmek yeterli olmaz. Eğer yavaşlarsa yakalanır. Biz de bu bilinçle son 2 haftaya gireceğiz ve mücadele edeceğiz'' diye konuştu.

Güler, hakemin yönetimiyle ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine, ''Verilen kararlar, geçerli kararlardır ve doğrusunu ve yanlışını tartışmamak gerekir. Tartışmak bize düşmez'' derken, ''Peki hakem hatasıyla kaybetseydiniz de aynısını söyler miydiniz?'' biçimindeki ikinci soruya ise ''Evet'' yanıtını verdi.

-''LINCOLN, OYNAMAYI ÇOK İSTİYORDU''-
Güler, sakatlığı nedeniyle Fenerbahçe karşısında forma giyemeyen takımın yıldız ismi Lincoln'ün, oynamayı çok istediğini söyledi.
Sabah yaptıkları deneme sonrası, toplantıda Lincoln'ü oynatmama kararı aldıklarını belirten Güler, şunları kaydetti:

''Fenerbahçe karşısında sağlam bir şekilde oynayamayacağı görüşü ortaya çıktı ve biz de kadrodan çıkarttık. Bu ihtimali gözönüne alarak zaten 19 kişilik bir kadroyu kampa almıştık. Böyle mücadele gücü yüksek bir karşılaşmada yer alamayacağı ortaya çıktı. Kendisi oynamayı çok istedi ama doktorlarımızın raporu doğrultusunda bu kararı aldık. Sivasspor maçına yetişir mi, onu da bilmiyorum. Ama çok kolay değil diye düşünüyorum.''

Güler ayrıca, diğer sakat oyuncuların maçı izlemeye gelmelerine karşın, Lincoln'ün neden statta olmadığının sorulması üzerine de, ''Gelmeme nedenini bilemiyorum. Oynamayı çok istiyordu ve belki saha kenarında bu stresi yaşamak istemedi'' diye konuştu.

Alt 27.04.08, 22:22   #3
Hasani
Uzman

puan yetiyor!

Turkcell Süper Lig'de Galatasarayımız, Fenerbahçe'yi Ali Sami Yen Stadı'nda 1-0 yenerek son iki haftaya büyük bir avantaj ile girdi. Bu karşılaşmanın ardından şimdi herkes elde kağıt kalem, hesap yapıyor. Galatasarayımız, Fenerbahçe, Sivasspor ve Beşiktaş'ın hesapları ayrı ayrı. Herkes, hangi sonucun kendisine neler getireceğini düşünüyor.

Galatasarayımız, en yakın iki rakibi Fenerbahçe ve Sivasspor'un 3, Beşiktaş'ın ise 6 puan önünde son iki haftaya lider olarak giriyor. Gelecek hafta Sivasspor ile deplasmanda karşı karşıya gelecek olan Galatasarayımız, Turkcell Süper Lig'in son haftasında Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'u konuk edecek. Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin ardından ligde ince hesaplarda başladı. İşte o hesaplar;

G.SARAY'A 4 PUAN YETİYOR!

Fenerbahçe'ye 1-0 mağlup ederek 3 puan farkla liderliğe yükselen Galatasarayımız, kalan iki maçından 4 puan çıkarması durumunda şampiyon olacak. Ancak Galatasarayımız, Sivasspor'a yenilir, Fenerbahçe de Gençlerbirliği'ni yenerse, 3 takımın puanı eşitlenecek. Bu durumda 3'lü averajda iyi olan Fenerbahçe liderliği yeniden eline geçirecek ve şampiyonluk yolunda çok önemli bir adım atacak.

Alt 27.04.08, 22:24   #4
Hasani
Uzman

Nonda tarihe geçti

Turkcell Süper Lig'de Galatasarayımızın Fenerbahçe'yi 1-0 yendiği önemli maçın tek golünü atan Galatasaraylı Shabani Nonda, sarı-kırmızılı kulübümüzün tarihine geçti.

Ezeli rakiplerin ligdeki 100. lig maçında, Galatasarayımızın Fenerbahçe'ye karşı ligdeki 100. golünü atmak Kongolu futbolcu Nonda'ya kısmet oldu.

Maçın 37. dakikasında attığı kritik golle takımımızı 1-0 galibiyete taşıyan ve şampiyonluk yolunda avantajlı duruma getiren Nonda, aynı zamanda Galatasarayımızın, Fenerbahçe'ye karşı ligdeki 100. golüne imza koydu.

Ligde en son 19. haftada yapılan Bursaspor maçında gol atan Nonda, uzun süren suskunluğunun ardından derbide fileleri havalandırarak, bu sezon lig maçlarında 11. golünü kaydetti.

Alt 27.04.08, 22:26   #5
Hasani
Uzman

Cezalı olmasaydım da oynayamazdım"

Galatasaraylı futbolcumuz Ümit Karan, Turkcell Süper Lig'de Fenerbahçe'yi 1-0 yendikleri karşılaşmada, galibiyeti hak ettiklerini söyledi.

Karşılaşma sonrası basın mensuplarına açıklamada bulunan Ümit Karan, takım arkadaşlarını kutladığını ifade ederek, ''Bugün futbolda çok güzel şeyler gördük, hem taraftar olarak hem de futbol olarak bakıldığında güzel bir maç oldu. Bütün arkadaşlarım güzel oyun sergiledi. Maça kazanma parolasıyla çıktık. Maça canlı başladık ve bunu rakibimiz hissetti. Gol dışında birkaç pozisyon daha bulduk, benim topum direkten döndü. Onlar da gol olabilirdi ama 1-0'lık net bir skorla kazandık'' diye konuştu.

Bu sezon çok olumsuzluk yaşadıklarını dile getiren Karan, ''Ama hiçbir zaman pes etmedik, yıkılmadık. Bu maçı hakeden taraf hakikaten Galatasaray Futbol Takımı'ydı. Sezon başından beri çok zorluklar çektik. Zaman zaman bazı futbolcular sıkıntı yaşadı. Herkes iyi katkı yapmak istedi. Kimsenin art niyetli olduğunu düşünmüyorum. Herkes böyle bir maç oynamak istedi'' dedi.

Şu anda lider olduklarını ve önlerinde önemli 2 maçlarının olduğunu vurgulayan Ümit, ''Rehavete kapılmamamız gerekiyor. Basın da bizi şimdiden şampiyon ilan edebilirler. Bu oyunlara gelmemiz gerekiyor'' diye konuştu.

-''OYNAMAK BENİM HIRSIMDI''-
Karan, sakat olduğu halde karşılaşmada forma giymesinin hırsı olduğunu dile getirdi.
Kendisini çalıştıran fizyoterapistlere teşekkürde bulunan Karan, şunları kaydetti:
''Doktorlar biraz tedirgindi. Günde yaklaşık 8 saat tedavi görüyordum. Kimse yetişeceğimi düşünmüyordu. Oynayıp oynamayacağım belli değildi. Ben oynamak istediğimi söyledim. Şu an da canım acıyor. Zaten cezalı duruma düşmeseydim de haftaya oynayamazdım. Maç içinde hissetmedim ama şu anda canım yanıyor. Oynamak benim hırsımdı. Başka arkadaşlar farklı düşünebilir. Başka futbolcu daha farklı davranabilir ama herkesin bu maçta oynamak istediğini düşünüyorum, buna Lincoln dahil.''

Ümit, hakemin kendisine sarı kart gösterdiği pozisyonla ilgili de, ''Bir pozisyonda faul yaptım ve hakem direkt kart gösterdi. Çok doğru bulmadım ama ne yapalım, bu durum adaleme iyi gelecek'' dedi.

Alt 28.04.08, 15:59   #6
Yanlizkalp
O Artik Bizden

Tesekkür etmis: 3
Tesekkür almis 2 -> 2 Konu

arkadaslar macin tamamini? nerde bulabiliriz?

elinde olan varmi?
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 28.04.08, 17:17   #7
Hasani
Uzman

Zenginlik sustu yürekler konuştu

Dev maçta 37'de kaleci Volkan'ın hatasını Nonda affetmedi! Cimbom, bitime 2 maç kala mutlu son için dev bir adım attı!

Bir başka olur Aslanlar'ın düğünü! Dün Fenerbahçe'nin para içinde yüzen trilyonluk yıldızları sustu; Galatasaray'ın yürek savaşçıları konuştu! Şampiyonluğu isteyen, sahada terini son damlasına kadar akıtan, damarlarındaki tüm laktik asitleri tüketen Aslanlar, tarihi bir zafere daha imza attılar. Ali Sami Yen'de ruhsuzca mücadele edip tel tel dökülen Fenerbahçeli oyuncular, şampiyonluğa hiç inanmayan futbolcular topluluğu izlenimini verdi ve 25 milyon Fenerbahçe taraftarını kahretti!

Aşkın rengi sarı-kırmızı! Galatasaray, Ali Sami Yen'de ezeli rakibi Fenerbahçe'yi müthiş bir futbolla devirdi ve bitime 2 hafta kala şampiyonluk yolunda çok büyük bir avantaj yakaladı. Maçtan sonra muhteşem Galatasaray taraftarı ile sarı-kırmızılı futbolcuların sevgi gösterileri tam bir karnavala dönüştü. Ali Sami Yen'de 'GALATASARAY BAYRAMI' yaşandı! Galatasaray, 90 dakika çok üstün bir futbol ortaya koydu! Fener ise her hattı ile tel tel döküldü, Zico kenardan hüsranı seyretti!

100'ler güldü
Ezeli rekabette Cimbom'a "dalya" dedirten kritik gol Nonda'dan geldi.

F.Bahçe ile G.Saray dün akşam ligde 100'üncü kez karşı karşıya gelirken sarı- kırmızılı ekip, ezeli rakibine 100'üncü golünü attı. 1958-59 sezonunda başlayan bu rekabette bugüne kadar F.Bahçe 40 galibiyet alırken, G.Saray dünkü maçla birlikte galibiyet sayısını 29'a çıkardı. F.Bahçe'ye ligde 99 gol atan G.Saray dün akşam 100'üncü golüne Nonda ile kavuştu. F.Bahçe'nin ise toplam 128 golü bulunuyor. G.Saray ev sahibi olduğu 49 maçtaki galibiyet sayısını da 19'a çıkardı. Bu 49 maçta F.Bahçe'nin 11 galibiyeti var.

Alt 28.04.08, 17:19   #8
Hasani
Uzman

Sezona bedel gol

12 haftadır suskun olan Kongolu yıldız Volkan-Edu anlaşmazlığından yararlandı, golü attı. Nonda stadı karnaval yerine çevirdi.

Bu sezon yabancılarından verim alamayan G.Saray'da kritik golü atma şansı Nonda'ya güldü. Ümit Karan'la birlikte gol umudu olarak sahaya sürülen Kongolu oyuncu, Volkan-Edu anlaşmazlığından fileleri havalandırarak şampiyonluk yolunda takımına büyük avantaj getirdi. Nonda 12 haftalık suskunluğunu da bozmuş oldu.

İKİ MAÇI DA ALACAĞIZ
Oynamadığı maçlarda yaptığı eleştirilerle özellikle Hakan Şükür'ün tepkisini çeken Nonda sahada kaldığı süre içinde G.Saray'ın en çalışkan ismi olarak dikkat çekti. Siyahi oyuncu, "İnandık ve kazandık. G.Saray camiası büyük zaferleri hak ediyor. Umarım son iki maçı da kazanarak şampiyon olacağız" diye konuştu.

Alt 28.04.08, 17:21   #9
Hasani
Uzman

Özgür irade!

Nonda'yla işi bitiren sarı-kırmızılılar 2. mucizevi şampiyonluğa koşuyor.

KABUS SONA ERDİ
Günlerdir heyecanla beklenen derbiyi Galatasaray kazanırken, Fenerbahçe karşısında 6 maçlık yenilgisine de son vermiş oldu. Sezon içinde büyük sıkıntılar yaşamasına, teknik direktörünü kaybetmesine karşın yılmayan sarı-kırmızılı ekip, Fenerbahçe'yi Nonda'nın 37. dakikada gelen golüyle mağlup ederek
şampiyonluk yolunda büyük bir avantaj yakaladı. Cimbom'da Ümit Karan'ın bir şutu da direkten döndü.

4 PUAN YETİYOR
Fenerbahçe'yi adeta sahadan silerek galibiyete ulaşan Galatasaray'da maç sonrası büyük sevinç yaşanırken, artık gözler kalan 2 maça çevrildi. 33. haftada Sivas ile deplasmanda ve son hafta Ali Sami Yen'de OFTAŞ ile karşılaşacak olan Galatasaray'a 4 puan yetecek. Cimbom, kalan iki maçtan birisinde berabere kalsa dahi şampiyonluğa ulaşacak ve 2 sezon önce olduğu gibi bir mucizevi başarıya daha imza atacak.

Alt 28.04.08, 17:23   #10
Hasani
Uzman

Sivas maçında Ümit Karan yok Lincoln zor

Galatasaray'ın son haftalarda yükselen yıldızı, Turkcell Süper Lig'i tek derbi maça çıkmadan noktaladı

Lincoln bitti
Galatasaray'ın son haftalarda yükselen yıldızı, Turkcell Süper Lig'i tek derbi maça çıkmadan noktaladı.

ADALEDE SORUN VAR
Kalli'nin gidişiyle performansı yükselen ve sarı-kırmızılı takımı sırtlayan Lincoln, dün akşamki derbide de yer almadı. Sağ arka adalesinde zorlanma olduğu için önceki akşam F.Bahçe maçı kadrosundan çıkarılan Lincoln'ün, Sivas maçına yetişmesi de çok zor.

7.5 MİLYON EURO!
G.Saray'a 5 milyon euro bonservis ve yıllık 2.5 milyonluk maliyeti olan Brezilyalı oyuncu 7. haftadaki Beşiktaş maçında kadro dışı bırakılmış, 15. haftada sakatlığı nedeniyle F.Bahçe maçına çıkamamıştı. Beşiktaş maçının rövanşında ise kırmızı kart cezalısıydı.

Konuyu Toplam 3 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 3 Misafir)

Seçenekler
Stil