Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Alt 02.11.07, 22:12   #971
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu

"Lincoln ve Linderoth Antep'e gelecek"

Kalli, takımla birlikte idmanlara çıkan Linderoth ve Lincoln'ü Antep'e götüreceğini söyledi

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, sakatlıkları geçen ve bugün takımla beraber çalışmalara başlayan Lincoln ve Linderoth'un Gaziantep deplasmanında oynayıp oynamayacaklarına orada karar vereceklerini söyledi. Galatasaray'ın bugün yaptığı antrenmandan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Feldkamp, Lincoln ve Linderoth'un takımla beraber çalışmalara başladığını belirterek, şöyle konuştu:
''Bir sorunla karşılaşmazsak bizimle beraber Gaziantep'e gelecekler. Oynarlar mı oynamazlar mı, o kararı sonra vereceğiz. Bugünkü antrenmana Hakan'ın da katılmasını arzu ederdik, ama maalesef doktorlarımız henüz ağrıları tam geçmediği için katılamayacağını söylediler. Gördüğünüz gibi buradaki arkadaşlarımızla gayet olumlu çalışıyoruz. Ama son durumu Gaziantep'te kararlaştıracağız.''
-KALECİ AYKUT'A ÖVGÜ-
Bir basın mensubunun, dünkü Denizlispor karşılaşmasında iyi performans gösteren kaleci Aykut'u dün yaptığı basın toplantısında övdüğünün hatırlatılması üzerine Feldkamp, ''O görüşümü hem futbolcularımla, hem de kalecilerimle paylaştım'' derken, ''Gaziantepspor maçında oynatacak mısınız?'' sorusu üzerine de şunları söyledi:
''Bu kararı maç günü vereceğim, ama o ana kadar her şey olabilir. Bu kararı şimdi vermemek gerekir. Şimdi hangi futbolcunun oynayacağını açıklarım, Allah korusun o ana kadar sorun çıkar. Bu nedenle şimdiden bunu söylemek doğru değil. Her iki kalecinin de son dönemlerde ortaya koyduğu performansı takım önünde övdüm.''
-''FENERBAHÇE-BEŞİKTAŞ DERBİSİ BİZİ İLGİLENDİRMİYOR''-
Feldkamp, yarın yapılacak Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin kendilerini ilgilendirmediğini söyledi.
Bir basın mensubunun, derbi ile ilgili sorusunu Alman çalıştırıcı, ''Ertuğrul hoca ya da Zico ile bu toplantıyı yapmıyorsunuz. Bu soruları onlara sormanız lazım. Benim yapılacak o kadar çok işim var ki, bu takımlarla ilgili yorum yapamam. Bu maç bizi hiç ilgilendirmiyor. Biz kendimizi düşünüp, kendimiz için oynamak zorundayız. İşimiz, görevimiz bu'' diye yanıtladı.
-''HASAN, 3 MEVKİDE DE OYNAYABİLECEK BİR FUTBOLCU''-
Karl Heinz Feldkamp, sarı-kırmızılı takımın tecrübeli oyuncusu Hasan Şaş'ın birkaç pozisyonda oynayabilecek, klas bir futbolcu olduğunu dile getirdi.
Bir basın mensubunun, ''Sakatlıkları düzelen Lincoln ve Linderoth'un oynama ihtimali Hasan Şaş'ın durumunu etkiler mi?'' sorusunu Feldkamp şu şekilde yanıtladı:
''Lincoln ve Hasan aynı pozisyonda oynamıyorlar. Linderoth da onun oynadığı mevkide değil. Hepsinin görevi birbirinden farklı. Hasan Şaş çok klas bir futbolcu. Hem Lincoln, hem de Linderoth'un yapacaklarını yerine getirebilecek bir oyuncu. Sabri'nin oynadığı yerde de görev alabilir. Sadece kaleci tek mevkide oynar, ama Hasan, 3 mevkide de oynayabilecek bir futbolcu.''
-''TAKIMIN PERFORMANSINI İYİ GÖRÜYORUM''-
Alman çalıştırıcı, Turkcell Süper Lig, UEFA Kupası ve Fortis Türkiye Kupası'nda mücadele eden takımının performansını iyi gördüğünü söyledi.
Feldkamp, ''Ligde lideriz. Oynadığımız diğer kupalarda da iyi durumdayız. Şu an dileğim de buydu'' dedi.
Bir basın mensubunun önümüzdeki hafta UEFA Kupası'nda Helsinborg ile yapacakları maçı düşünerek Gaziantepspor'a karşı bazı futbolcuları dinlendirmeyi düşünüp düşünmediği yönündeki soruyu yanıtlayan Alman teknik adam, ''Hayır. En iyi kadroyu sahaya süreceğim. Dün de o düşünce içindeydim. Dün oynattığım oyuncular da hem fiziksel, hem düşünsel olarak maça hazır ve en iyi durumda olan futbolculardı'' şeklinde yanıt verdi.
Sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü ayrıca, genç oyuncuları da görmek gerektiğini vurguladı.
Alman çalıştırıcı, genç futbolcuların oynama fırsatı bulduğunda ve bu maçlarda olumlu performans ortaya koyduğunda onları görmek gerektiğini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:
''Yeri geldiğinde de bunları övmek lazım. Son iki maçta Bouzid'in gösterdiği performansı gören ve bunu değerlendiren basın mensubu arkadaşlarımız oldu. Denizlispor maçında bu olumlu performansı gösterenlerden biri de Mehmet Topal oldu. Onlar da Galatasaray'ın futbolcusu ve takımın önemli elemanları. Bu bilinçte olmalıyız.''

Alt 02.11.07, 22:14   #972
Hasani
Uzman

''Yanlış bir anlaşılma oldu''

Galatasaray'ın Kamerunlu futbolcusu Song, teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın, kendisine güvendiğini, görev aldığında bunu en iyi şekilde yapmaya çalıştığını söyledi.

Song, takım arkadaşı Serkan Çalık ile birlikte 15. Uluslararası Gıda Ürünleri ve İşleme Sistemleri Fuarı'ndaki Ülker standını ziyaret etti. Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Song, geçen sezon sonunda takımda yaşadığı sorunlarla ilgili bir soruya, ''Yanlış bir anlaşılma oldu. Benim kontratım bu sezonun sonunda bitecek. İsteğim, her zaman kontrat süremin sonuna kadar oynamak. Aslında kulüp tarafından da bana bunun aksine bir talep gelmediği için, ben bunların yanlış anlamadan kaynaklandığını düşünüyorum'' yanıtını verdi.

Song, geçen sezon sonunda bazı maçlarda kadroya alınmadığının hatırlatılması üzerine, ''Öyle olması gerekiyordu. Bu yıl da yeni gelen hocamız yeteneklerime güvendi ve yeniden kadroda görmek istedi. Bana görev verdi, ben de birlikte görevlendirildiğim arkadaşlarımla, işimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Sahada yapılması gereken görevleri yerine getirdikten sonra sözleşmeyle ilgili konuşmaya sıra gelir. Bu yüzden, ilk yapılması gereken sahadaki işlerimizdir. Daha sonra, kontrat süresinin sonunda yapılması gereken bir görüşme varsa, onu da o zamana bırakmak gerekir'' diye konuştu.
Galatasaray'da 4 yıldır forma giydiğini hatırlatan Song, bunun ilk 2-3 yılında Tomas ile yan yana oynadığını ve çok güzel günler geçirdiğini söyledi. Song, bu sezon savunmanın göbeğinde yaptıkları işi değerlendirmek için istatistiklere bakmanın doğru olacağını ifade ederek, ''Güzel bir takım oyunu oynayarak, Turkcell Süper Lig'in şu anda en az gol yiyen takımıyız. Bence bu iyi bir gösterge. Her şeyden önemlisi, ben, Servet ve diğer stoper arkadaşlarımın, görev verildiğinde, sahada uyum içinde oynayacak derecede iyi anlaşıyor olmamız. İyi oynadığımızı düşünüyorum, zaten başarılı da oluyoruz'' şeklinde görüş belirtti.
Kamerunlu oyuncu, dünkü Denizlispor maçında penaltıdan attığı gol sonrası sevinç gösterisiyle ilgili olarak da şunları kaydetti: ''Bundan önceki yıllarda da penaltı golü atmıştım, ama bu Galatasaray'daki ilk penaltı golüm. Penaltı atışını yapmadan önce, gol olursa ne yaparım diye düşünmemiştim, ama 'Aslan Cim-bom'da oynuyorsam, bunu simgeleyen değerleri göstermem gerekirdi. Ben de daha önce yaptığım gibi sevincimi aslan yürüyüşü şekilde ifade ettim.''

-SERKAN: ''ÇOK ÇALIŞIYORUM''-

Galatasaray'ın, Almanya'dan transfer ettiği genç oyuncu Serkan Çalık, çok çalıştığını ve gelecek maçlarda daha iyi olacağını söyledi. Serkan, dünkü Denizlispor maçında ilk 11'de ilk kez oynadığını hatırlatarak, ''Çok heyecanlıydım, ama elimden geleni yapmaya çalıştım. İnşallah gelecek maçlarda daha iyi olacağım. Sonradan oyuna girdiğim maçlarda da elimden geleni yapıyorum. Önümde tecrübeli ve iyi oyuncular var, ama Almanya'da sağ ve sol kanatlarda da oynadım, forvette de... Onun için orta sahada da oynamam benim için sorun değil'' dedi.
Serkan, pazar günü deplasmanda yapacakları Gaziantepspor maçının zor geçeceğini, amaçlarının 3 puan alıp UEFA Kupası'ndaki Helsingborg maçı öncesi moral kazanmak olduğunu söyledi.

Alt 03.11.07, 11:56   #973
Hasani
Uzman

Çifte sevinç

Sakatlıkları geçen iki futbolcunun pazar günü oynanacak Gaziantepspor mücadelesinde forma giyme şansı yüksek.

Sakatlıklar nedeniyle bir türlü ideal kadrosuyla mücadele edemeyen Galatasaray'da sakatlıkları geçen Lincoln ile Linderoth'un dün takımla idmana çıkması sevinç yarattı. Brezilyalı oyuncunun idman sonrasında frikik çalışması yapması dikkat çekti.

KALLİ RAHATLADI
Teknik direktör Feldkamp, iki oyuncunun antrenmanda
iyi performans göstermesi nedeniyle rahat bir nefes aldı. Alman teknik adamın, deplasmandaki Gaziantepspor karşılaşmasında büyük ihtimalle iki oyuncuya da forma şansı vermesi bekleniyor.

Alt 03.11.07, 11:57   #974
Hasani
Uzman

Utandırmadım

"Hocam sezon başında yeteneklerime güvendi ve yeniden kadroda görmek istedi. Ben de çok çalışarak, başarılı olduğuma inanıyorum".

SONG, Serkan Çalık ile birlikte 15. Uluslararası Gıda Ürünleri Fuarı'ndaki Ülker standını ziyaretinde ilgi çekici açıklamalarda bulundu. Kamerunlu oyuncu, teknik direktör Feldkamp'ın, kendisine güvendiğini, görev aldığında bunu en iyi şekilde yapmaya çalıştığını söyledi.

YANLIŞ ANLAŞILDI
"Hocam Kalli bana güvendi,

ben de onu utandırmadım" diyen Song, "Geçen sezon yanlış bir anlaşılma oldu. Benim kontratım bu sezonun sonunda bitecek. İsteğim, her zaman kontrat süremin sonuna kadar oynamak. Kulüpten de zaten aksi bir talep gelmemişti" ifadelerini kullandı.

Alt 03.11.07, 11:58   #975
Hasani
Uzman

Herşey harika

Ligde lider olduklarını hatırlatan Alman hoca: Oynadığımız diğer kupalarda da iyi durumdayız. Şu an dileğim de buydu.

DAHA NE OLSUN
G.Saray Teknik Direktörü Feldkamp, takımının lig, UEFA ve Fortis Türkiye Kupası'ndaki performansını iyi gördüğünü söyledi. Dünkü idmandan sonra basın mensupları ile sohbet eden Alman hoca, "Ligde lideriz. Oynadığımız diğer kupalarda da iyi durumdayız. Şu an dileğim de buydu" diye konuştu.

GENÇLERİ DE

GÖRÜN
Kupada şans verdiği gençleri de öven Kalli, "Yeri geldiğinde bunları da görmek lazım. Son 2 maçta Bouzid ve Mehmet Topal iyiydi" dedi. Feldkamp, Helsingborg maçını düşünerek G.Antep'te bazı isimleri dinlendirmeyi düşünüp düşünmediği sorusuna ise "Hayır. En iyi kadroyu sahaya süreceğim" yanıtını verdi.

Alt 03.11.07, 12:00   #976
Hasani
Uzman

Kale rekabeti

Kupada süper oynayan Erçetin, G.Antep maçı için bir adım öne geçti. Feldkamp son kararını yarın verecek.

KAFASI KARIŞTI
Aykut Erçetin'in Denizli maçındaki performansı, G.Saray kalesinde forma savaşını kızıştırdı. Bu sezon Manisa ve Denizli maçları dışında 1 numarayı Orkun'a veren Kalli'nin kafası karıştı. Kupa maçı sonrası Aykut'u öven ve bunu oyuncuları ile de paylaştığını söyleyen Alman hoca,

Gaziantep'te kimi oynatacağına yarın karar vereceğini söyledi.

'İKİSİNİ DE ÖVDÜM'
Feldkamp, "Aykut'u Gaziantepspor maçında oynatacak mısınız?" sorusuna, "Bu kararımı maç günü vereceğim, çünkü o ana kadar her şey olabilir. Hangi futbolcunun oynayacağını açıklarım, Allah korusun o ana kadar sorun çıkabilir. Ayrıca her iki kalecimin de son dönemdeki performansını takım önünde övdüm" yanıtını verdi.

Alt 03.11.07, 12:03   #977
Hasani
Uzman

Maç eksiği var

G.Saray'ın, Almanya'dan transfer ettiği genç oyuncu Serkan , çok çalıştığını ve gelecek maçlarda daha iyi olacağını söyledi. Serkan, ''Çok heyecanlıydım, ama elimden geleni yapmaya çalıştım" diye konuştu.

Carrusca'nın morali süper

Kupadaki Denizlispor karşısında ilk 11'de sahaya çıkan ve attığı klas golle kendine gelen Carrusca'nın morali süper. Arjantinli oyuncu, bir anlamda şans verildiği zaman etkili olabileceğini kanıtlarken, üzerindeki baskıyı attığını ifade etti. Carrusca, "Amacım Galatasaray formasını sürekli giyebilmek. Bunun için çok çalışacağım. Hocamın kararına da saygılıyım" diye konuştu.

Alt 03.11.07, 12:05   #978
Hasani
Uzman

Topal kulübeye

Linderoth'un sakatlığının geçmesiyle birlikte Mehmet Topal'a yeniden kulübe yolu gözüktü. Sarı-kırmızılı oyuncu, "Her zaman göreve hazırım. Her şey Galatasaray'ın başarısı için" açıklamasını yaptı.

Servet: Yükseliş sürecek

GALATASARAY savunmasının önemli ismi Servet Çetin, Gaziantepspor karşılaşması öncesinde iddialı konuştu. Tecrübeli oyuncu, Denizlispor'a karşı elde edilen kupa ve lig galibiyetleri ile çıkışa geçtiklerini belirterek, "Gaziantepspor'u deplasmanda yenerek zirvede rahatlayacağız" dedi.

Alt 03.11.07, 12:06   #979
Hasani
Uzman

Hasan first klas

FELDKAMP, Hasan Şaş'ın birkaç pozisyonda oynayabilecek, klas bir futbolcu olduğunu söyledi. Lincoln ve Linderoth'un iyileşmesinin bu oyuncuyu etkilemeyeceğini belirten Kalli, "Hepsinin görevi farklı. Hasan, Sabri'nin yerinde de görev alabilir. O, 3 mevkide de oynayabilecek bir futbolcu" dedi.

Derbiyi bana sorma!

KALLİ, F.Bahçe-Beşiktaş derbisi ile ilgilenmediğini de söyledi. Alman hoca, derbi ile ilgili soru üzerine, "Bu soruları Ertuğrul hoca ile Zico'ya sorun. Benim yapılacak işim çok. Bu takımlarla ilgili yorum yapamam. Biz kendimiz için oynamalıyız" ifadesini kullandı.

Volkan dönüyor

KUPADA dinlendirilen Volkan Yaman, yarın formasına kavuşacak. Sarıkırmızılı futbolcu, derbi haftasında G.Antep'i yenerek avantaj sağlamak istediklerini belirterek, "F.Bahçe- Beşiktaş maçındaki her sonuç bize yarayacak. G.Antep'i yenip farkı açmalıyız" diye konuştu.

Alt 03.11.07, 12:08   #980
Hasani
Uzman

Özgürcan kırgın
PAF takımı golleriyle sırtlayan Özgürcan'ın kupa maçında forma beklentisi boşa çıktı. Maçı kulübede tamamlayan genç yıldız, "Oynamak isterdim ama tercih hocamızın. Kupadaki diğer maçlarda bana da sıra geleceğini umuyorum. O zaman kendimi göstereceğim" dedi.

Ümit'ten tepki

G.Saray'ın golcüsü, hakkında yapılan kasıtlı yorumların hakemleri etki altında bıraktığını söyledi. Denizli maçında net penaltısının çalınmadığını belirten Ümit, hakemlerin rahat bırakılmasını istedi.

Eski Sabri yakında

Denizlispor maçı ile formasına kavuşan Sabri, "Henüz istediğim düzeyde değilim. Maç eksiğim var. Bir kaç hafta sonra eski Sabri olurum" dedi. Milli yıldızın, Gaziantep'te yedek soyunması bekleniyor.

Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)

Seçenekler
Stil