Geri git   A-Z ye Herkonu > Genel Konular

Seçenekler Stil

ırak hükümeti: Türkiye'nin girmeye niyeti yok
Alt 23.10.07, 09:43   #51
murat_n
Site Ondan Sorulur

murat_n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 11
Tesekkür almis 98 -> 19 Konu
Standart ırak hükümeti: Türkiye'nin girmeye niyeti yok

Irak hükümet sözcüsü Ali El Dabbagh, Türkiye'nin sınırötesi operasyon yapması halinde tavırlarının neolacağının sorulması üzerine ***8220;Bu olursa Türklerle çatışacak durumda değiliz, ancak Türk ordusunun girmeye niyeti olduğunu sanmıyorum***8221; dedi.

Sözcü Dabbagh, Türkiye, ABD ve Irak arasında geçen yıl oluşturulan üçlü mekanizma çerçevesinde terör örgütü PKK'ya karşı Türkiye ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını, ancak Türkiye'nin polis gücü olmayacaklarını söyledi.

Ortadoğu Enstitüsü adlı kuruluşta konuşan El Dabbagh, olası tek yanlı bir askeri müdahaleye karşı çıktıklarını ve PKK ile mücadelenin ortak yapılması gerektiğini belirtti. Türkiye'nin sınırötesi operasyona girişmesi durumunda Irak'ın ne yapacağının sorulması üzerine El Dabbagh, ***8220;Bu olursa Türklerle çatışacak durumda değiliz, ancak Türk ordusunun girmeye niyeti olduğunu sanmıyorum***8221; dedi.

El Dabbagh, ***8220;Iraklı Kürt lider Mesut Barzani'nin terör örgütü PKK'ya Irak'ı terk etmesini söyleyerek sorumluluk örneği gösterdiği***8221; görüşünü savu
Offline   Alıntı ile Cevapla

Alt 23.10.07, 09:49   #52
murat_n
Site Ondan Sorulur

bencede girmeyecek. aradan biraz zaman geçecek.yok şu gün girecez yok bugün girecez diye Türk halkı oyalanacak.ama bir sonuç çıkmayacak.sonra Allah göstermesin bir olay daha yaşanırsa hükümet tekrar ayaklanacak uyarılar falanlar filanlar.uyarılar,girecez demeler.bu böyle sürüp gidecek sanırım.neyse bizim aklımız ermez umarım en iyi stratejiyi belirleriz.ve umarım bizim için hayırlı olan neyse onu yaparlar. ama herkezde şunu bilsinki kimsenin artık tahammülü kalmadı.bu pkk denen şerefsizleri artık bitirelim.
 350 Türk kadını asker kuyruğunda
Alt 23.10.07, 09:51   #53
murat_n
Site Ondan Sorulur

Standart 350 Türk kadını asker kuyruğunda

Hakkari***8217;de kalleş saldırıda şehit düşen 12 Mehmetçiğin ardından tüm Türkiye***8217;de başlayan gösteriler dün de sürdü, onbinlerce Türkiye vatandaşı, terör örgütünü lanetledi, Türkiye***8217;nin kenetlendiği mesajını verdi. Bu arada Türkiye çapında 4 bin 500 gönüllü, askere yazılmak istedi. Kuyruğa girenlerden 350***8217;si, kadınlardı...

ŞEHİT düşen askerlerin bu ay içerisinde 22***8217;ye yükselmesi üzerine gönüllü olarak askere gitmek üzere askerlik şubelerine başvuranların sayısı 4 bin 200***8217;ü buldu. Başvuranların 350***8217;si kadın, 1200***8217;ü daha önce askerlik yapmış olanlar. Askerliğini yeniden yapmak üzere ya da erkene aldırmak üzere gönüllü askerlik için başvuranların çoğunluğu ise Orta Anadolu ve Karadeniz***8217;den geliyor. Askerliğini daha önce yapmış olanlara askerlik kanunu gereği ikinci bir defa asker olamayacağı ancak yasal şartlara uyması halinde uzman asker olmak üzere başvuruda bulanabileceği ifae ediliyor. Askerliğini erkene alarak bir an önce Güneydoğu***8217;ya gitmek isteyenlerin ise pek çoğunun başvurusunun kabul edildiği öğrenildi.

FAKSLA BAŞVURAN VAR Başvuruları anlatan bir yetkili, şunları söyledi: "Askerlik şubelerine tek tek ya da grup halinde gelip dilekçe veriyorlar. Hemen askere alınmak istediği belirterek faksla başvuruda bulunan da var. Başvuranlar arasında 1950 doğumlular dahi var. Onların heyecanını, öfkesini, kızgınlığını en az onlar kadar hissediyor ve anlıyoruz ancak onlara çay kahve ikram ediyor yatıştırıyoruz."

Alt 23.10.07, 09:52   #54
murat_n
Site Ondan Sorulur

işte bizim insanımız.işte büyük Türk halkı işte büyük Türk kadını.
 pkk ya karşı savaşınızda birlikteyiz
Alt 23.10.07, 09:53   #55
murat_n
Site Ondan Sorulur

Standart pkk ya karşı savaşınızda birlikteyiz

ABD Başkanı George W. Bush, telefonla aradığı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül***8217;e, PKK***8217;ya karşı savaşında Türkiye***8217;nin yanında olmaya devam edecekleri sözünü verdi.

Bush***8217;un dün Gül ile telefon görüşmesi yaptığını açıklayan Beyaz Saray Sözcüsü Gordon Johndroe, ABD Başkanı***8217;nın muhatabına, PKK***8217;nın son saldırılarından "derin kaygı duyduğunu" ve "Türkiye ve Irak ile birlikte Kuzey Irak***8217;ı üs edinen PKK***8217;ya karşı savaşta işbirliğine devam edeceklerini" ilettiğini söyledi. Ayrıca Bush***8217;un "PKK***8217;ya karşı eyleme geçmeleri için Iraklılara baskı yapmayı sürdüreceği" bildirildi. Bush***8217;un ayrıca Irak Başbakanı Nuri El Maliki***8217;yi de aradığı öğrenildi.

Konu murat_n tarafından (23.10.07 Saat 10:15 ) değiştirilmiştir..

Alt 23.10.07, 09:53   #56
murat_n
Site Ondan Sorulur

hadi ordan.sen git kendini kandır
 Yaralı asker çatışmayı anlattı
Alt 23.10.07, 09:54   #57
murat_n
Site Ondan Sorulur

Standart Yaralı asker çatışmayı anlattı

PKK saldırısında 12 şehit veren Hakkari'nin Dağlıca köyündeki piyade taburunda yaralanan kahraman erlerden biri, o gece yaşananları yakınlarına anlattı.

Sabah Gazetesi'nden Erhan Öztürk'ün haberine göre; hastaneden, kendisini telefonla arayan yakınları ile görüşen Mehmetçik, "Çatışma saatlerce sürdü. O kadar kurşun sıktık ki, mühimmatımız bitti. Bendeki şarjörler bitince, şehit olan arkadaşlarımızın şarjörlerini aldım. Beş şarjör bitirdim" dedi. Halen askeri bir hastanede tedavi altında tutulan ve durumu iyi olan Dağlıca Taburu'nun kahraman gazisi bazı arkadaşlarının da kaçırıldığını söyledi. İşte kahraman askerin anlattıkları:

KÖSTEBEK KUŞKUSU
"Cumartesi'yi pazara bağlayan gece yarısı, birliğimize sızma yaptılar. Çok kalabalıklardı. Ve çok yüklü gelmişlerdi. Biz tepede 50 kişiydik. Uyuma şansımız yoktu. Tepe emniyetini alıyorduk. Çok yakınımızda olduklarını biliyorduk, sesleri geliyordu. Telsiz konuşmalarını da dinliyorduk. Üstlerimizden öğrendiğime göre, içimizden, bizi bilen biri 'Buraya gelebilirsiniz, Burası savunmasız demiş... Bir anda geldiler.. Her yerden çıkıyorlardı. Özellikle üst bölgeyi çevrelediler. Biz iki gün öncesine kadar biliyorduk geleceklerini. Çok kalabalıklardı. Adamların nöbet tuttuklarını, doldur boşalt yaptıklarını, şarjörlerini değiştirdikler değiştirdiklerini her şeyi gördük. Hem termal kamera, hem nikon hem de gece görüş var. Her şeyi gördük. Bizimkiler sekiz kilometre öbür tarafa 3- 4 tane havan attı.

SAYILARI 150'DEN ÇOKTU
Gelenlerin sayısı 150'nin üstündeydi diye tahmin ediyorum. Çünkü üç bölgeyi yuvarlak içine aldılar. Hepimiz uyanıktık. Saat gece 12'yi 20 geçe başladı. Saat 4'e çeyrek kala kobra helikopterler geldi. O saate kadar hep savunmaya çalıştık. Mühimmatımız bitti. Bende üç şarjör kaldı. Şehit olan arkadaşlarımızın şarjörlerini aldım. Beş şarjör bitirdim. El bombası pimi çektim. Bir tane hücüm yeleği buldum. Onlar üstten ve arkadan saldırdılar. Biz önden bekliyorduk. Bizim inip, çıkamayacağımız yerlerden geldiler. Bunları önceden tespit etmiştik. Benim onbeş metre ilerimdeydi adamlar. Kürtçe falan konuşuyorlardı. İsimlerini falan hep duydum. Roketleri vardı. Çok sağlam gelmişlerdi. Doçka (bir tür uçaksavar) bile getirmiş adamlar. Çok ağır bir silah. Silahlar, el bombaları....Bizden 7-8 kişi şehit düştü. Biz 50 kişiydik. 20 kişi kaldık. 14'ü hastanede burada. Sağlamlar. Gerisi ya onlarla gitti. Ya da şehit oldu.

YARALILARI TAŞIDIM
Sonra kobralar bastırmaya başlayınca çocukları aldılar, gittiler. Ben bir tanesini vurdum diye sanıyorum. Çünkü el bombası pimi sesini duydum. On metre yukarımdaydı. Biz aşağıdaydık. Benim yanımda çok arkadaşım öldü. İki tanesini sırtımda taşıdım helikoptere. Onlar gidince sağdan soldan yaralıları topladık. Ben de yaralıyım ama diğer diğer çocuklara göre iyiyim. Sağlığımda bir sorun yok..."
 abd ortak yapalım diyor
Alt 23.10.07, 09:55   #58
murat_n
Site Ondan Sorulur

Standart abd ortak yapalım diyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere gezisine çıkarken ANA uçağında gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Kuzey Irak***8217;ta PKK***8217;ya karşı ABD ile ortak operasyon yapabiliriz" diyen Başbakan, zamanlama konusunda şu güvenceyi verdi: "Operasyonun askeri gerekçeleri oluşmadan bu adımı atmayız. Halk, sokak ve muhalefet partileri istiyor diye duygusal davranmayız."

İNGİLTERE gezisi öncesinde AB Komisyonu Başkanı Jose Barusso ile telefon görüşmesi yapan ve "haklısınız ama itidal gerekiyor" çağrısı alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün Londra***8217;da İngiltere Başbakanı Gordon Brown ile buluşacak. Erdoğan***8217;ın tezkere konusunda AB***8217;yi ikna için Brown***8217;dan destek istemesi bekleniyor. Erdoğan***8217;a yöneltilen sorular ve yanıtları şöyle:

Dağlıca***8217;da PKK sınır ötesinden gelmiş...

- Sınıra yakın yerlerdeki kamplardan yüz üzerinde giriş söz konusu...

İNGİLTERE DE KAZIYAMADI

Tezkereden hemen sonra yapılan bu saldırı Türkiye***8217;yi Irak***8217;a çekmek için mi?

- Tezkere meselesi şöyle... Seçim öncesi tezkere ile ilgili talepler vardı. Müzakere ettik, öneriler doğrultusunda seçim sonrasına ertelenmesini doğru bulduk. Ama toplumsal psikoloji oluştu. Ülke sınır ötesi operasyona kilitlendi. Medya, muhalefetin gayretleri bu havayı oluşturdu. Terör örgütü bu durumdan nemalanıyor.

Medyaya da önerileriniz oldu.

- Biz terörle mücadeleyi kararlı bir şekilde sürdürüyoruz. Kökü kazınsın deniyor. İngiltere, İspanya, İtalya yüz yıldır kazıyabilmiş mi? Hala devam ediyor. ABD korunaklı binalarını teröre karşı koruyabildi mi? Irak ve Afganistan***8217;da ne kadar başarılı olduğu ortada. Medyanın tutumu önemli. Terör örgütü ne ister, reklamı propagandası yapılsın ister. Bölücü örgütün ROJ TV***8217;si vardı, şimdi ona ihtiyacı yok, diğer medya ihtiyacını görüyor. Terör örgütünün eski haber filmleri tekrar tekrar yayınlanıyor. Uzman geçinen adamlar ekran ekran dolaşıyor. Irak ***8217;ta yanlış hatırlamıyorsam düşen helikopter sayısı yüzü geçti. Ama ABD medyasında ölen askerler ve aileleri gösterilmiyor. Tahrik edici yayın yapılamıyor.

RICE***8217;I TELAŞLI GÖRDÜM

ABD neden birkaç gün süre istedi?

- ABD Dışişleri Bakanı Rice aradı, kaygılı olduğunu gördüm. Müşterek harekata girmek isteğini gördüm. PKK***8217;ya karşı Kuzey Irak***8217;ta ABD ile ortak operasyon yapabiliriz. Bize birkaç gün müsaade edin, tekrar döneceğiz dedi. Ortak çalışma için birkaç günlük süre istedi. Afganistan***8217;da nasıl müşterek çalışmalar yapıyorsak burada aynısını bekliyoruz. Cumhurbaşkanı Abdullah Bey de bugün-yarın ABD Başkanı Bush ile bu konuya görüşecek. Bush***8217;la ben de konuşacağım. Bu konunun açık net bir yere bağlanması gerekiyor.

ÖDERİZ DE ÖDETİRİZ DE

Tezkere çıktı neden kullanılmıyor eleştirisi var...

- Harekat konusunda kararlığımız sürüyor. Kimsenin tereddüdü olmasın. Sonuna kadar gideceğiz. Siyasi, askeri ve diplomatik boyutları var. Operasyonun askeri gerekçeleri oluşmadan bu adımı atmayız. Halk, sokak ve muhalefet partileri istiyor diye duygusal davranmayız. Bu işin bir bedeli var. Her ne olursa olsun bedeli ödemeye de gerekli yerlere ödetmeye de hazırız. Tezkere çıktı niye kullanmıyorsunuz deniyor. Her şeyin zamanı, zemini vardır.

ABD Başkanı ile görüşeceksiniz

- ABD seyahatinde Bush***8217;la açıkça konuşacağım. Kendisinden bizzat duymak istiyorum. Ulusalcılar icazet almaya gidiyor diyor. Biz kimseden icazet, izin almayız. Kendi kararımızı kendimiz verecek, kendi göbeğimizi kendimiz kesecek liyakatteyiz.

Profesyonel ordu terörle mücadelede daha mı başarılı olur?

- Terörle mücadelede yeni bir uygulama içine giriyoruz. Komutanlarımızla da konuşuyoruz, uzman olmayan er ve erbaşlarla başarılı netice alamayız diye kendilerine de söyledim. 4 ay eğitim alıyor, yavrularımız oralara gönderiliyor. Komutanlarımız ***8217;dünya standardında eğitim***8217; verildiğini söylüyor. Olabilir. Ben de o kanaatteyim. Ama araziyi hiçbiri tanımıyor, oysa teröristler avucunun içi gibi biliyor. Profesyonel özel harekat kadrosunun oluşmasında hemfikiriz. Kadro hazırlanması zaman alıyor.

Muhalefete koordinasyon çağrısı

Deniz Baykal***8217;a ağır eleştiriler yönelttiniz.

- Ama onun ne dediğini duydunuz mu... Cumhurbaşkanı sizi davet ediyor, müşterek ne yapabiliriz diye arayış içindeyiz, siz çıkıyorsunuz cumhurbaşkanına, hükümete, silahlı kuvvetlere bindiriyorsunuz. Tezkere görüşmelerinde birlik beraberlik daveti yaptık. Yardımcım Cemil Çiçek muhalefetle koordınasyon oluşturabiliriz dedi. Bakanlar Kurulu***8217;nda muhalefet partileriyle müşterek olarak ne yapabiliriz diye konuştuk. Ama Baykal zehir zemberek açıklamalar yapıyor, milli mutabakat nasıl oluşacak. Gerekirse muhalefetle oturur konuşuruz, aklımıza gelmeyen düşünceleri olursa istifade ederiz.
 Genelkurmay: 8 askerle irtibat yok
Alt 23.10.07, 10:08   #59
murat_n
Site Ondan Sorulur

Standart Genelkurmay: 8 askerle irtibat yok

Genelkurmay Başkanlığı, PKK'nın Hakkâri'deki saldırısından sonra sekiz askerin kayıp olduğu yönündeki iddiaları doğruladı. Sekiz askerin PKK tarafından rehin alındığına ilişkin bazı bilgilerin de devletin zirvesine ulaştığı öğrenildi

Genelkurmay Başkanlığı'nın saldırıyla ilgili olarak önceki gün yaptığı detaylı açıklamada saldırıya ve verilen karşılığa ilişkin bilgiler yer almış, ancak kayıp askerlere ilişkin bir bilgiye yer verilmemişti. MHP lideri Devlet Bahçeli de pazar günü saldırının ardından bazı askerlerin akıbetinin belirsiz olduğunu kaydetmişti. PKK yanlısı internet siteleri de saldırıdan sonra sekiz askerin rehin alındığına ilişkin yayınlar yapmıştı. Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ise aynı saatlerde PKK'nın elinde "kesinlikle" rehine asker bulunmadığını açıklamıştı.

Baykal açıklama istedi
8 askerin örgütün elinde olduğuna ilişkin haberler dün de farklı kaynaklardan kamuoyuna yansıdı. CHP lideri Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le yaptığı görüşmenin ardından konuya ilişkin açıklama yapılmasını istedi. Baykal, "Gerçekleri halktan saklayarak bir yere varmak mümkün değil. Tablo ne kadar acı olursa olsun, bunu öğrenmek herkesin hakkıdır. Yöneticiler, 'Biz öğrenelim, biz bilelim halkın bilmesine gerek yok, halk bilirse çok kızar, biz de halkın bilmesini istemiyoruz' diyemez" dedi.
Baykal'ın açıklamasından kısa süre sonra Genelkurmay'ın resmi duyurusu geldi.
Genelkurmay'ın sitesinde yer alan açıklamada, saldırıdan sonraki operasyonlarda iki teröristin daha öldürüldüğü, çatışmaların aralıklarla sürdüğü kaydedilirken, "Birliğe silahlı saldırının başlamasından bir süre sonra kendileriyle irtibat kesilen sekiz personelimizle, yapılan tüm aramalara rağmen halen irtibat kurulamamıştır. Gelişmeler hakkında kamuoyuna bilgi verilmeye devam edilecektir" denildi.

1'i astsubay 7 er
Saldırıda bir astsubay, bir çavuş ve altı erin rehin alındığı yönündeki bilginin devletin zirvesine de ulaştığı belirtilirken, Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu'nun ardından "Genelkurmay Başkanı'mız açıklama yapmıştır" diyerek soruya yanıt vermek istemedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da İngiltere'ye hareketinden önce konuya ilişkin soruya şu yanıtı verdi: "'Elimizdedir', buna benzer şeyler söylüyor ama bu psikolojik harekât da olabilir. Temennimiz, Silahlı Kuvvetler'imizi çok daha farklı şekilde askerlerimizi bulup tekrar ordumuz içinde ailelerini ve bizleri de sevindirecek şekilde netice alırız."
DTP Genel Başkan Vekili Nurettin Demirtaş da, "Kayıplarla ilgili bir talep gelirse değerlendiririz. Üzerimize düşeni yapmaya hazırız" dedi. İrtibat kurulamayan 8 erden Fatih Atakul ile Mehmet Şenkal'ın aileleri korku içinde çocuklarından haberi bekliyor.

İnternet sitelerindeki iddia
Bu arada PKK'ya yakın internet siteleri, kimliklerine yer verdikleri kayıp askerlerin, 'teslim ol' çağrısı üzerine çatışmak istemeyerek örgüt mensuplarına teslim olduğunu iddia etti. PKK'nın sözde komutanının açıklamaları dayanak gösterilerek verilen haberlerde, 8 askerin sağlık durumlarının iyi olduğu, yaralanan bir askerin de tedavisinin yapıldığı kaydedildi.
 erdoğan'dan subay kızına cevap
Alt 23.10.07, 11:11   #60
murat_n
Site Ondan Sorulur

Standart erdoğan'dan subay kızına cevap

Erdoğan, Oxford'da öğrencilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Oxford'lu Türk subay kızının, "Neden ABD'nin gözünde bizimki terör sayılmıyor?" sorusuna şu cevabı verdi.
23 Ekim 2007 10:49

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Irak'taki PKK varlığının sona erdirilmesi konusunda Türkiye'nin Irak ve ABD'yi uyardığını belirterek "Eğer şu birkaç gün içinde o beklenen gelişmeler olmazsa biz başımızın çaresine kendimiz bakacağız. Bunu ABD'ye de Irak'a da söyledik. Artık sabır taşı çatlamıştır" diye konuştu.
Erdoğan, İngiltere'ye yaptığı ziyaret kapsamında dün akşam Oxford Union isimli fikir kulübünde konuşma yaparak Oxford'lu öğrencilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, öğrencilerin Kuzey Irak'a sınır ötesi operasyon konularındaki sorularına şu yanıtları verdi:
Soru: Kuzey Irak'a operasyon AB sürecini etkiler mi?
Erdoğan: AB süreci ile Kuzey Irak'ta sınır ötesi operasyonun birbiriyle bağlantısı yok. AB ülkelerinin tümü PKK'yı terör örgütü ilan etmiştir.
Soru: Türkiye Kürtlerin kendi geleceklerini tayin etme hakkına neden karşı çıkıyor?
Erdoğan: Bir şeyi karıştırıyorsunuz, Irak'taki Kürt devleti olayı bizim sorunumuz değil. Biz Irak'ın toprak bütünlüğünden yanayız. Sorun Irak'ın kuzeyinde terör örgütünün konuşlanması ve orada eğitim alıp vatandaşlarımızı hatta Kürt kökenli vatandaşlarımızı öldürmeleridir. PKK'nın kesinlikle benim Kürt vatandaşlarımı temsil gibi bir hakkı söz konusu değildir. Zaten bu bölgede benim partim birinci konumdadır.

Başımızın çaresine bakarız

Soru: Kuzey Irak'a operasyon Irak hükümetini zayıflatmaz mı?
Erdoğan: Maliki iki kez Türkiye'ye geldi. Biz kendisine Türkiye, Irak ve ABD'nin yer alacağı üçlü mekanizma oluşturalım dedik. 14 ay bu üçlü mekanizma ile oyalandık ve artık oyalanmaya tahammülümüz yok. Eğer şu birkaç gün içinde o beklenen gelişmeler olmazsa biz başımızın çaresine kendimiz bakacağız. Bunu ABD'ye de Irak'a da söyledik. Artık sabır taşı çatlamıştır. Türkiye gereken işbirliğini göremezse mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.
Soru: Neden Türkiye de İsrail'in Lübnan'a girdiği gibi Irak'a girmiyor?
Erdoğan: İkisi farklı durumlar. Askeri gerekçeler teknik boyutuyla bize aktarılır. Biz de karar veririz. Sınır ötesi ve sıcak takip farklı kavramlardır. Sınır ötesi dediğiniz olay illa kara birliklerinin gitmesi olayı değildir. Farklı şekillerde de yapabilirsiniz.

Mücadeleyi babana soracaksın

Erdoğan, Türk subay kızı olduğunu belirten Lale Can adlı Oxford öğrencisinin, "Neden ABD'nin gözünde bizimki terör sayılmıyor? Neden subaylarımız ölürken hiçbirşey yapamıyoruz. Bizim farkımız ne diğer ülkelerden?" sorusuna şu yanıtı verdi: " "ABD de kendisine yönelik terörü halledebilmiş bir ülke değil. Terör Pentagon'u da ikiz kuleleri de vurdu. ABD'ye öyle elinizi kolunuzu sallayarak giremiyorsunuz. Ayakkabınıza varıncaya kadar herşeyinizi çıkarıyorlar. Bizim bu noktada biraz farklılığımız olduğu için bize uygulanmıyor. ABD ile terör konusundaki görüşmelerimiz devam ediyor. Bu konuda müşterek bir çalışmanın içine gireceğiz." Soruyu soran öğrencinin Türk subay kızı olduğunu anımsatan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:
"Subay kızı olduğun için bununla mücadeleyi babana soracaksın. O da askeri boyutunu anlatacak 'Niye böyle oluyor' diye. Biz işin siyasi ve diplomatik boyutuyla uğraşıyoruz. Güvenlik güçleri de arazide yapılması gerekenler varsa bunlar vakti geldiğinde yapacaktır. Bizler birileri istiyor diye, tahrik ediyor diye bu tür hareket içine giremeyiz. Askeri gerekçeler oluştuğu anda bize iletildiği anda ne gerekiyorsa yaparız."

Eşi ve kızı da izledi

Erdoğan'ın konuşmasını eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan en ön sırada izledi. Erdoğan'ın konuşma yaptığı Oxford'da olağanüstü güvenlik önlemlerinin alınması dikkati çekti. Toplantıya katılan bazı Türk öğrencilerin basın mensuplarına, "Türkiye zor günler geçirirken Erdoğan'ın buraya gelmesine ne gerek vardı?" değerlendirmesi yapması dikkat çekti.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil