Geri git   A-Z ye Herkonu > Futbol

Seçenekler Stil

Arda'dan iyi haber!
Alt 25.09.07, 17:32   #341
Hasani
Uzman

Hasani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 32
Tesekkür almis 155 -> 113 Konu
Standart Arda'dan iyi haber!

Arda'dan iyi haber!

Galatasaray'a genç yıldızı Arda Turan'dan müjdeli haber geldi. Milli Takımımız'ın, Malta ile 8 Eylül tarihinde deplasmanda oynadığı 2008 Avrupa Şampiyonası eleme grubu maçında baldırına aldığı diz darbesiyle sakatlanan ve en az üç hafta boyunca sahalardan uzak kalacağı açıklanan genç oyuncunun durumunun hızla düzeldiği bildirildi.

Uzun süredir fizyoterapist kontrolünde özel çalışmalar yapan Arda'nın takımla birlikte antrenmanlara çıkmaya hazırlandığı öğrenildi.
Beşiktaş derbisinde oynamak isteyen sarı - kırmızılı futbolcunun, tedavisiyle paralel olarak güçlendirici çalışmalarına büyük bir titizlikle devam ettiği, yarından itibaren de takım arkadaşlarına katılacağı ifade edildi.
Maç gününe kadar ağrılarının tamamen geçmesi durumunda formasına kavuşacak olan Arda hakkındaki son kararı Teknik Direktör Karl Heinz Feldkamp verecek. Alman hocanın, başarılı futbolcuyu hazır durumda bulması halinde maç kadrosuna almasına kesin gözüyle bakılıyor.
Sabri en az 1 ay sonra
Bu arada Arda gibi Malta ile oynanan milli karşılaşmada kuyruk sokumundaki kemiği kırılan Sabri'nin tedavisine ise devam ediliyor. Tedavisi en az üç hafta daha sürecek olan Sabri 1 ay sonra sahalara dönebilecek.
Öte yandan geçtiğimiz hafta dizinden artroskopi olan Okan Buruk'un yaklaşık 15 gün sonra özel çalışmalara başlayacağı kaydedildi.
Alt 25.09.07, 17:34   #342
Hasani
Uzman

Standart İstatistiklerde de zirvedeyiz

İstatistiklerde de zirvedeyiz

Ligin tepesine oturan Galatasaray, istatistiklerde de zirveye oturdu. Ligin en çok gol atan (15) takımı olan sarı kırmızılı ekip, 6 maçta da kalesinde sadece 2 gol gördü. Bu iki golü de Vestel Manisa'dan yedi. En iyi hücum yapan ekip olan Cimbom +13'lük bir averajla da rakipleri geride bıraktı. Gol krallığında da iki futbolcusu Ümit Karan ve Hakan Şükür 4'er golle önde yarışıyor. Galatasaray'ın Süper Lig'deki bu pozitif görüntüsü için Sportif A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin, "Ne kadar iyi bir takım kurduğumuz her geçen hafta daha net bir şekilde ortaya çıkmaya başladı. İnşallah Avrupa'da da güzel sonuçlar alacağız. Kulübümüzde herşey güzel ve yolunda gidiyor" dedi.
Alt 25.09.07, 17:36   #343
Hasani
Uzman

Standart Tek başına 6 puan getirdi!

Tek başına 6 puan getirdi!

Attığı harika golle Galatasaray'a Kasımpaşa maçında 3 puanı getiren isim olan Ümit Karan, ligin ikinci haftasında Bursaspor maçında da attığı golle sarı kırmızılı takımın 3 puan almasını sağladı. Attığı iki altın gol ile Cimbom'a 6 puan kazandıran Ümit Karan, "Galatasaray bu sezon iyi bir kadro kurdu. Transferde nokta atışları yaptık. Kaliteli bir ekibiz, çok çalışıyoruz. Güzel sonuçlara da devam edeceğiz. Taraftarımız ile ligde, kupada ve Avrupa'da mutlu günler göreceğiz" diye konuştu.
FELDKAMP'TAN TEBRİK
Nonda'nın sakatlığında ilk 11'de oynama şansı bulan milli futbolcu attığı harika gol için de "Lincoln'ün asisti çok güzeldi, topu göğsümde kontrol ettim, baktım arkamda kimse yok. Kaleye sırtım dönük olduğu için tam da göremedim ama hislerime güvendim. Çok leziz bir goldü" yorumunu yaptı. Bu arada Feldkamp maç sonrası golcü futbolcuyu şu sözlerle kutladı: "Tebriği hak ettin. Penaltı kaçırmak bir futbolcu için oldukça moral bozucudur. Elbette ki senin de moralin bozuldu ve çok üzüldün. Buna rağmen oyun boyunca mücadeleni bırakmadın ve sonunda karşılığını muhteşem bir golle aldın, seni kutluyorum."

Konu Hasani tarafından (26.09.07 Saat 19:05 ) değiştirilmiştir..
Offline   Alıntı ile Cevapla
 G.Saray-Beşiktaş derbisi öncesi hocaların taktikleri belli oldu
Alt 26.09.07, 19:09   #344
Hasani
Uzman

Standart G.Saray-Beşiktaş derbisi öncesi hocaların taktikleri belli oldu

G.Saray-Beşiktaş derbisi öncesi hocaların taktikleri belli oldu

Cimbom Cephesi
Feldkamp, futbolcularına "Beşiktaş'ın savunması çok sağlam. Bu yüzden kaleyi gördüğünüz yerden şut bombardımanına tutun" dedi. Nonda'nın sakatlığı geçmesine rağmen ileri uç Hakan Şükür- Ümit Karan'dan oluşacak.

Galatasaray

Kartal Cephesi
ERTUĞRUL Sağlam, derbi için Brezilyalı Bobo'yu özel çalıştırıyor. Sağlam, futbolcularına rakibe sahanın her alanında şok pres yapmaları talimatını verdi. Cimbom'un en etkili silahı Lincoln'ü ise Koray bir gölge gibi takip edecek.

Beşiktaş

Kalli'den vur emri

3 puana kilitlenen Galatasaray'da Alman çalıştırıcı, futbolcularına "Kaleye bol bol şut çekin" uyarısını yaptı.

Kasımpaşaspor galibiyetiyle zirvedeki yerini sağlamlaştıran Galatasaray, cumartesi günü sahasında oynayacağı Beşiktaş derbisine kilitlendi. Teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın, futbolcularıyla yaptığı toplantıda, "Rakibimizin defans bloğu güçlü. Uzaktan şutlarla sonuca gitmelisiniz. Kaleyi gördüğünüz yerden vurun" uyarılarını yaptığı belirtildi. Alman hocanın, Sion maçını da düşünerek, futbolcularına "Dikkatli olun. Sakatlıklarla uğraşmak istemiyoruz" dediği de öğrenildi.

3 PUAN ALACAĞIZ
Teknik direktör Feldkamp, "Taraftar desteğini arkamıza alarak bu derbiye çıkmayı çok isterdik. Ancak oyuncularım görevlerinin bilincinde. Bundan önce seyircisiz oynadığımız karşılaşmalarda puan kaybetmedik. Bu geleneği sürdüreceğiz" dedi. Alman hoca sözlerini şöyle tamamladı: "Biz rakip ayrımı yapmadan oynuyoruz. Karşımıza kim çıkarsa çıksın, galibiyetle sahadan ayrılmak tek hedefimiz
Alt 26.09.07, 19:11   #345
Hasani
Uzman

Standart Oynat beni

Oynat beni

Feldkamp'la bire bir görüşen genç futbolcunun, "Eğer oynarsam, derbide patlama yaparım" dediği öğrenildi.

HEYECAN SARDI
Malta ile oynanan milli maçta sakatlanarak Galatasaray formasından uzak kalan Arda'yı Beşiktaş maçının heyecanı sardı. Sakatlığı tamamen geçen genç futbolcunun, teknik direktör Feldkamp'tan derbide görev istediği ve "Oynamak istiyorum. Cumartesi akşamı patlama yapacağım" dediği öğrenildi.

BELKİ İKİNCİ YARIDA
Bugünden itibaren takımla birlikte çalışmalara başlayacak olan Arda Turan'ın, 18 kişilik kadroya alınmasına kesin gözüyle bakılıyor. Feldkamp'ın kondisyon eksiği bulunan sarıkırmızılı futbolcuya, derbinin

Alt 26.09.07, 19:13   #346
Hasani
Uzman

Servet in Bouzid out

Derbide, Cezayirliyi yedeğe çekecek Servet'i lokal anestezi ile oynatacak.

Teknik direktör Feldkamp, Beşiktaş derbisinde defansta yine değişiklikler yapacak. Alman hoca, Kasımpaşa maçında ilk kez forma verdiği ve vasatın üzerine çıkamayan Bouzid'i yedeğe çekip, yerine bir hafta dinlendirdiği Servet'e görev verecek. Servet'in rahatsızlığının tam olarak düzelmediği ancak tecrübeli savunmacının kırık kaburgasına lokal anestezi ile önlem alınacağı belirtildi.

SERVET-VOLKAN
Alman hocanın, defansın solunda da tekrar Volkan'a görev vermesi bekleniyor. Volkan Yaman'ın yerine sol bekte forma giyen Hakan Balta, bekleneni veremediği için ona da yedek kulübesi yolu göründü. Bouzid ve Hakan'dan istediği performansı alamayan Feldkamp'ın, cumartesi günü oynanacak Beşiktaş mücadelesinde defansı Servet-Volkan ikilisine emanet etmeye karar verdiği öğrenildi.
Alt 26.09.07, 19:15   #347
Hasani
Uzman

Standart Görmek isterdim

Görmek isterdim

"Takım arkadaşlarım, derbilerde ortamın muhteşem olduğunu söylemişlerdi. İlk derbi maçımda onları tribünde görmeyi çok isterdim. Yine de golümü atacağım".

TARAFTAR DA GELSE!
Sarı-kırmızılı formayla ilk derbi heyecanını yaşayacak Lincoln, taraftarları olmayacağı için üzgün. Yıldız futbolcu, "İlk derbi maçımda onların desteğini görmeyi çok isterdim. Çünkü arkadaşlarım, derbilerde tribünlerin muhteşem olduğunu söylemişlerdi. Keşke boş tribünlere oynamasaydık"
ifadesini kullandı.

BİZ DAHA GÜÇLÜYÜZ
Lincoln sözlerini şöyle tamamladı: "Bu derbiye gollü açılış yapmak istiyorum. Artık bundan sonra evimizde oynayacağımız ilk derbide de taraftarımızla beraber coşarız. Takımımız çok hırslı. Bu hırsımızı sahaya yansıtırsak kazanmamamız için hiçbir engel kalmaz. Bence rakibimizden daha güçlüyüz."
Alt 26.09.07, 19:18   #348
Hasani
Uzman

Standart Hasan Şaş idmanda!

Hasan Şaş idmanda!

Galatasaray, Beşiktaş ile hafta sonunda oynayacağı derbi maçın hazırlıklarını yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Teknik direktör Karl Heinz Feldkamp yönetiminde, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve 1.5 saat süren idmanda, sarı-kırmızılı futbolcular gol provası yaptı. Futbolcular idmanda kaleleri adeta şut yağmuruna tutarken, özellikle Hakan Şükür'ün formda oluşu ve güzel golleri dikkati çekti. Antrenmandan sonra Brezilyalı oyuncu Lincoln de bir süre tek başına çalıştı.

Belindeki ağrılar nedeniyle Kasımpaşa maçının devre arasında oyundan çıkmak zorunda kalan Hasan, takımla birlikte idmana katıldı.

Sakatlıkları süren Servet ve Arda takımdan ayrı çalışırken, Nonda, Okan ve Sabri ise salonda idman yaptı. Arda'nın, antrenör Ahmet Akcan'a, ''Hocam ben idmana çıkmak istiyorum, izin vermiyorlar'' diye takılması dikkati çekti.

Bu arada, Hakan Balta, antrenmanda düz koşu yaptıktan sonra teknik direktör Feldkamp ve kulüp doktoru Murat Çevik ile konuştuktan sonra içeri girdi. Galatasaray, akşam yapacağı idman ile Beşiktaş maçının hazırlıklarını
Alt 26.09.07, 19:20   #349
Hasani
Uzman

Standart Kozumuz Ümit Karan

Kozumuz Ümit Karan

Turkcell Süper Lig'de 29 Eylül Cumartesi günü yapılacak Galatasaray-Beşiktaş derbisi öncesi, sarı-kırmızılı takımın gol yollarında en güvendiği isimlerin başında Ümit Karan geliyor. Ligde bu sezon geride kalan 6 haftada 4 gol atarak, Hakan Şükür ile birlikte takımının en golcü ismi olan Ümit Karan, derbi öncesi takımının forvetinde en güvendiği isim durumunda bulunuyor. 31 yaşındaki Ümit, bu sezon ligde geride kalan 6 maçta toplam 439 dakika forma giydi. Deneyimli futbolcu, özellikle son Kasımpaşa maçında attığı mükemmel rövaşata golüyle takımına galibiyeti getiren isim oldu.

Ümit, ligdeki son 3 maçta da boş geçmedi ve Vestel Manisaspor (2-2), Konyaspor (6-0) ve Kasımpaşa (1-0) filelerini 1'er kez havalandırdı. Ümit özellikle, takımının 1-0 kazandığı Bursaspor ve Kasımpaşa maçlarında galibiyeti getiren isim oldu.
GEÇEN SEZON BEŞİKTAŞ'A 2 GOL ATTI-
Ümit Karan, Galatasaray formasıyla Beşiktaş'a geçen sezon 2 gol attı. Ligin ilk yarısında Ali Sami Yen Stadı'nda yapılan maçta penaltıdan attığı golle takımını 1-0 galibiyete taşıyan Ümit Karan, aynı zamanda bu maçta Türkiye'deki lig kariyerinde 100. gole imza koymuştu. Ümit Karan ayrıca, devre arasında Antalya'da düzenlenen Efes Pilsen Cup turnuvasında normal süresi 1-1 biten maçta Galatasaray adına gole imza koyan isim oldu. Bu arada Ümit'in, Gençlerbirliği forması giyerken Beşiktaş'a 3 lig maçında toplam 4 golü bulunuyor.
Ümit, 1996 yılında başladığı Türkiye'deki futbol kariyerinde şimdiye dek Gençlerbirliği, Galatasaray ve 3 sezon önce kiralık olarak forma giydiği Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor takımlarında lig maçlarında toplam 120 gol attı.
Alt 27.09.07, 19:12   #350
Hasani
Uzman

Standart 34 maçtan birisi

34 maçtan birisi

Adı derbi olsa da oynayacağımız diğer maçların önemli olanlarından bir tanesi Ne Ertuğrul hocanın ne de benim oyun anlayışımda bir değişiklik olmayacaktır.

GALATASARAY Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Beşiktaş maçını gözlerinde büyütmediklerini söyledi. Bu sezon oynayacakları tüm maçları "önemli'' olarak gördüklerini ifade eden Kalli, "Her ne kadar adı derbi de olsa Beşiktaş karşılaşması, bizim için oynayacağımız 34 maçın önemli olanlardan bir tanesi. Ama 34 maçın 34'ü
de önemli"
diye konuştu.

RAHAT OYNARIZ
Bir basın mensubunun, "Beşiktaş'a göre daha rahatsınız'' demesi üzerine Feldkamp, "Bu bizim için de çok güzel bir maç olacak. Ancak rahat oynayacağımız veya bizim için Beşiktaş'tan daha rahat bakacağımız bir maç olmayacak'' dedi. Beşiktaş'ta oyun anlayışı olarak büyük değişiklikler olacağını sanmadığını belirten Kalli şöyle devam etti:

SAĞLAM İYİ HOCA
"Ertuğrul hocayı hem futbolculuk, hem antrenörlük döneminden iyi tanıyorum. Kendisi değer verdiğim, çok iyi olarak nitelendirdiğim hocalardan biri. O yüzden hafta sonunda ne onun anlayışında, ne de benimkinde bir değişiklik olacağını tahmin etmiyorum." Alman hoca, ayrıca Beşiktaşlı oyuncuları, "Hepsi dikkat edilmesi gereken isimler" diye değerlendirdi.

Konuyu Toplam 4 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 4 Misafir)

Seçenekler
Stil