Geri git   A-Z ye Herkonu > Politika-Ekonomi

Seçenekler Stil

Gül Yargilanmak Istiyor
Alt 13.09.07, 18:01   #1
cimcime68
Herseyden Haberi Var

cimcime68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 195
Tesekkür almis 441 -> 197 Konu
Standart Gül Yargilanmak Istiyor

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Çankaya'daki resepsiyona davet ettiği AK Parti Bursa eski milletvekili Ertuğrul Yalçınbayır, Gül'e, "kayıp trilyon davasından yargılanmayı iste" dediğini, Gül'ün de bu öneriye sıcak baktığını belirterek, "Sayın Gül, yargılanmayla ilgili herhangi bir davet olduğunda bundan kaçmayacağını, Türkiye'de bu gibi işlerin olduğunu tüm dünyaya göstereceğini söyledi. Gül milletvekiliyken dokunulmazlığının kaldırılması için 2 defa müracaat etti. Gül, Çankaya'da çok güzel işlere imza atacak" dedi.

Ertuğrul Yalçınbayır, geçen dönem milletvekillerinden sadece 4 kişinin Çankaya Köşkü'ndeki resepsiyona davet edildiğini, Cumhurbaşkanı seçilmeden önce Abdullah Gül ile yaptığı görüşmede kendisine 3 teklif götürdüğünü ifade etti.

Abdullah Gül ile yaptığı görüşmede eski davayı hatırlattığını kaydeden Yalçınbayır, "Sayın Gül, 'Ben yargılanmaktan kaçınmıyorum, herhangi bir davet vuku bulduğunda yargılanmaya hazırım. Türkiye'de de bunların olabileceğini göstermeye hazırım. Yargıdan böyle bir davet geldiği zaman şüphesiz gider, yargılanırım. Türkiye'de bu gibi işlerin olduğunu tüm dünyaya, Avrupa Birliği'ne gösteririm. Benim herhangi bir endişem yok. Yargıyı etkilememek için 'suçsuzum' açıklamasını yapmıyorum' demiştir. Bu çok önemli bir açılımdır. Cumhurbaşkanının anayasayı gözetmesi, parti politikalarından ayrılması, tarafsızlığı, yansızlığı ve yargılamaya olan, hukukun üstünlüğüne olan inancı açısından güzel bir davranıştır" diye konuştu. Yeni bir anayasa hazırlandığını, bunda da Cumhurbaşkanlığının dokunulmazlığının gündeme geldiğine işaret eden Yalçınbayır, "Cumhurbaşkanı dokunulmazlığı 1961 anayasasında olduğu gibi yeniden yazılmak isteniyor. Meclis Cumhurbaşkanının dokunulmazlığıyla ilgili düzenleme yaparsa, bu kişiye özel bir düzenleme olarak algılanacaktır. 12. Cumhurbaşkanından itibaren bunlar olabilir. Ama şu anda yapılması, kişiye özel bir düzenleme olur. Kişisel olarak Sayın Gül'ün böyle bir düzenlemeyi kabul etmeyeceğini, meclise geri göndereceğini, meclisin ısrarı halinde konuyu halk oyuna sunacağını düşünüyorum. Anayasayı yeniden yapanların, bunu dikkate almasını diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanı daha önce deklare edebilir, ederse de yararlı olur" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Gül'ün parti ile birlikte hareket etmeyeceğini kaydeden Yalçınbayır, "Sayın Gül, AK parti politikalarına hizmet eden tutum intibasını uyandıracak eylem ve işlerden kesinlikle kaçınacaktır. Gül de, geçmişte Özal, Demirel ve Evren gibi bazı yasaları veto edecektir. Bazı kararnameleri, anayasa değişikliği olmadığı taktirde geri gönderecektir. Çünkü o makama gelenler, yetki ve görev sorumluluğa sahip olanlar onun gereğini yaparlar" dedi

Eski AKP Bursa Milletvekili Ertuğrul Yalçınbayır, Cumhurbaşkanı Gül ile yaptığı görüşmeden sonra Gül***8217;ün 'Kayıp trilyon' davasından yargı önüne çıkmak istediğini açıkladı.

...Laf olsun diye konuşmuyorum konuşuyorum laf oluyor!!!......
HaKeDeNe +Tesekur DiLeNeNe DeĞiL!
Offline   Alıntı ile Cevapla
Tesekkür edenler:
leonking90 (22.10.07), nezz (19.09.07)

Alt 16.09.07, 12:13   #2
Temur_Melik
Herkonu.com Fanatik

Temur_Melik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 34
Tesekkür almis 21 -> 14 Konu

çıksın bakalım ne olacak kendisine her hangi bir ceza verecek degillerya neyse danışıklı dövüş olur en çok

Alt 16.09.07, 13:07   #3
exelans55
Herkonu.com Fanatik

exelans55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 92
Tesekkür almis 38 -> 29 Konu

zaten kımse ıstemyordu adamın orda oldunu sımdı de karalamalar.. cıksın bence sankı bır sey yapacaklar.. onunla ugrasacakalrına gıtsınler hortumcuları arastırsınlar..

Alt 16.09.07, 13:43   #4
kizilay

kizilay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 250
Tesekkür almis 697 -> 320 Konu

Bu ülkede müsluman olmak sakincali olmus sanki ya ne yapicakti Refah partisi kapatilinca oradaki paralara devlet el koyucakti kimin parasini Ahmetin, mehmetin, Velinin, .......vesaire vesaire?
Refah partililer de o dönem paralari uçurdular en iyiside buydu zaten benim görüsüm?
Üsteki ardasin dedigi gibi hortumcularla ugrasmazlar giderler Abdullah Gül gibi halka mal olmus insanlarla ugrasirlar ?
Zaten bu durum zaman asimina ugramis olmali Mesut Yilmazin mavi akim projesindeki skandalindan çok önce kapanmisti Refah Partisi?
Bakalim görelim ne olur ne biter vesselam

Alt 16.09.07, 13:55   #5
cimcime68
Herseyden Haberi Var

Al***305;nt***305;:
exelans55´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
zaten kımse ıstemyordu adamın orda oldunu sımdı de karalamalar.. cıksın bence sankı bır sey yapacaklar.. onunla ugrasacakalrına gıtsınler hortumcuları arastırsınlar..

Alt 16.09.07, 13:59   #6
exelans55
Herkonu.com Fanatik

exelans55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 92
Tesekkür almis 38 -> 29 Konu

bu cumhurıyet mıtınglerı AKP nın ısıne yaradı neden dersen adamın oyun %14 arttı evet zaten CHP nın secmen yollarken otobusunde 2 kısıden 1 i AKP lı ıdı...yaw bırakın bu işleri de ulkeyı kalkındırım nasıl duze cıkaracamızı dusunelım..

Alt 19.09.07, 04:58   #7
cimcime68
Herseyden Haberi Var

Al***305;nt***305;:
bu cumhurıyet mıtınglerı AKP nın ısıne yaradı neden dersen adamın oyun %14 arttı evet zaten CHP nın secmen yollarken otobusunde 2 kısıden 1 i AKP lı ıdı...yaw bırakın bu işleri de ulkeyı kalkındırım nasıl duze cıkaracamızı dusunelım..

Alt 19.09.07, 07:47   #8
nezz
Site Ondan Sorulur

nezz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 176
Tesekkür almis 86 -> 66 Konu
Wink

Al***305;nt***305;:
evet katılıyorum kımse ısdemıyordu basa gecmesını sımdı de karalıyolar ısde ama adam mert baksananıza hic düşünmeden yargılanmayı kabul ediyor helal olsun adama

Alt 29.09.07, 23:34   #9
hahuer
Herkonu.com Fanatik

Tesekkür etmis: 35
Tesekkür almis 46 -> 28 Konu

Sayın Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı bu ülkeye çok şey kazandıracaktır.Ön yargılardan uzak olalım.Bu insanın özel hayatıda,milletvekilliği de,bakanlığı da tertemizdi...Çamur atmaya,suyu bulandırmaya özenenlerin yüzlerinin kızaracağı günler yakındır.

Alt 05.10.07, 17:57   #10
Seytan
Herkonu.com Fanatik

Seytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür etmis: 15
Tesekkür almis 31 -> 4.294.967.272 Konu

Al***305;nt***305;:
Temur_Melik´isimli üyeden Al***305;nt***305; Mesaj***305; göster
çıksın bakalım ne olacak kendisine her hangi bir ceza verecek degillerya neyse danışıklı dövüş olur en çok

evet cumhurbaskanini cezaevine atamazlar haklisin yani abdullah gule bisey olmaz ama bide su var sen bir ulkenin en zirvesindeki insansin ve gidiceksin bir hakimin karsisina ona ifade vericeksin ona sucsuz oldugunu kanitliycaksin

ve bunlari yaparken prestijini sarsicaksin sen yaparmiydin bunu soyle bakalim delikanli gibi .. sen evde bi suc isliyceksin yada islemedigin halde bu suc senin uzerine kalicak ve sen senden 10 yas kucuk kardesine aciklama yapicaksin kardesinin onunde boynunu egip sucsuz oldugunu ispatliycaksin sen yaparmiydin ?

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil